زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۲۵، ۰۱:۲۶ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

لاغری, سبکی, پف کردن و سینه کارد

مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #1
لاغری, سبکی, پف کردن و سینه کارد
با سلام خدمت دوستان عزیز

هر کدام از دوستان که در کار پرورش قناری ، سهره و حتی کبوتر هستند به احتمال زیاد با این بیماری مواجه شده اند
علائم این بیماری :
پرنده صحیح و سالم است اما ناگهان پف میکند
بعد از چند روز تمام گوشت سینه اش رو از دست می دهد و بسیار لاغر می شود
و نهایتاَ طولی نمی کشد که پرنده می می میرد
در بعضی جا ها از این بیماری تحت عنوان بیماری لاغری و تحلیل رفتن قناری نام برده شده و راه حلهایی هم گفته شده که زیاد عملی نیستند و کارایی ندارند و در جایی دیگر این بیماری را نیوکاسل روده ای نامگذاری کرده اند

درمان :
گرم نگه داشتن محیط نگهداری قناری (حدود 30 درجه)(در صورت امکان از لامپ مادون قرمز برای گرم نگه داشتن پرنده استفاده کنید چون بسیار مؤثر است)
دادن دانه هایی مانند شاهدانه و کافشه به پرنده (اضافه بر دان اصلی) . البته دان اصلی را هم عوض کنید ممکن است دان قبلی فاسد و یا کهنه بوده و باعث بروز بیماری شده باشد.
استفاده نکردن از میوه جات و سبزی ها تا پایان درمان

به کار بردن یکی از روشهای زیر :

1- استفاده از داروی دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
(تقریباً اندازه سه دانه عدس در نصف ظرف)
2- استفاده از قرص اکسی وت به صورت پودر شده و ریختن در ظرف آبخوری (تقریباً اندازه سه دانه عدس در نصف ظرف)
3- استفاده از جنتامایسین
4- چکاندن اکسی وت تزریقی صبح و شب هر بار یک قطره در دهان ظرنده و ریختن ب کمپلکس در ظرف آبخوری
5- استفاده از پودر نئوکسی وت ( ریختن در ظرف آبخوری تقریباً اندازه سه دانه عدس در نصف ظرف)
تا بهبودی کامل (حدود دو هفته )
امیدوارم دوستانی که در این مورد تجربه دارند و راه حلی برای پیشگیری و از همه مهمتر درمان این بیماری پیدا کرده اند اینجا مطرح کنند.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۰۳، ۰۳:۲۰ ق.ظ، توسط محمد تقی کریمی.)
۱۳۸۹/۱۲/۰۴، ۰۱:۰۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 21 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 297
219 سپاس گرفته‌شده در 56 ارسال
ارسال: #201
RE: بیماری مهلک و کشنده قناری و سهره- لاغری، سبکی ، پف کردن
با سلام دوست عزیز همه جوجه قناری هایی که من تا به حال دیدم اینطوری هستن دلیلش هم این است که تازه پر در اوردن و سردشان هست و یا اینکه گرسنه هستن.حالا شما جوجه قناریاتون میتونن دون بخورن یا اینکه هنوز تخم مرغ میخرن.اگه هنوز تخم مرغ میخرن کاملا طبیعی هست .
۱۳۹۲/۰۱/۱۵، ۰۷:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: رضا شاهيده ، باقری
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #202
(۱۳۹۲/۰۱/۱۵، ۰۷:۲۶ ب.ظ)rezashahideh نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام سوالي داشتم از خدمت دوستان، من امروز براي اولين بار از يكي از دوستام ٣ تا جوجه قناري ٢٥ روزه گرفتم اما جوجه ها در اكثر روز پف مي كنن و سرشونون مي كنن تو پرشون و اكثرا خوابن، مي خواستم بدونم به همين بيماري مبتلا هستن و اينكه ساعات خواب پرنده چه زماني هست؟ ممنون ميشم اگه دوستان راهنمايي كنن

با سلام
دوست عزیز ایا قناری نر پدرشون رو هم گرفتی و جوجه ها در این زمان قادر به شکستن دانه نیستند در این مورد نیاز به توضیح دارد ایا از فاسد نشدن غذای نرم تخم مرغی مطمئن هستید و وضعیت فضله چگونه میباشد با تشکر
۱۳۹۲/۰۱/۱۵، ۰۸:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: رضا شاهيده
*
کاربر انجمن

ليسانس
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 449
573 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #203
پدرشان را نگرفتم اما دون رو مي خورن، تخم مرغ و هويج بهشون مي دم تقريبا روزي ٢ بار هم تخم مرغ و هويج مونده را تعويض مي كنم و هميشه ظرف غذا رو پر نگه مي دارم

كلا خيلي بي سر و صدا و ارومن و مدام چرت مي زنن

دوستان پيشنهاد مي كنين برنامه غذاييشونو چي بدم؟

(۱۳۹۲/۰۱/۱۵، ۰۸:۰۰ ب.ظ)nazmi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۲/۰۱/۱۵، ۰۷:۲۶ ب.ظ)rezashahideh نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام سوالي داشتم از خدمت دوستان، من امروز براي اولين بار از يكي از دوستام ٣ تا جوجه قناري ٢٥ روزه گرفتم اما جوجه ها در اكثر روز پف مي كنن و سرشونون مي كنن تو پرشون و اكثرا خوابن، مي خواستم بدونم به همين بيماري مبتلا هستن و اينكه ساعات خواب پرنده چه زماني هست؟ ممنون ميشم اگه دوستان راهنمايي كنن

با سلام
دوست عزیز ایا قناری نر پدرشون رو هم گرفتی و جوجه ها در این زمان قادر به شکستن دانه نیستند در این مورد نیاز به توضیح دارد ایا از فاسد نشدن غذای نرم تخم مرغی مطمئن هستید و وضعیت فضله چگونه میباشد با تشک

قناري نر پدر را نگرفتم چون ماده مجدد تخم گذاشته بود
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۱/۱۵، ۰۸:۲۴ ب.ظ، توسط رضا شاهيده.)
۱۳۹۲/۰۱/۱۵، ۰۸:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق ديپلم
اعتبار: -1
سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #204
سينه خالي كردن قناري
سلام خدمت همه كاربراي عزيز و عشق باز.
غرش از زدن اين تاپيك اين بود كه ميخواستم از بزرگان قناري باز اين سوال رو بپرسم كه من هر ساله وقتي قناريام رو جفت ميزنم بين اين همه قناري هر ساله يك جفت از قناريام (يه جفت ثابت نيس كه همش ميميره)ماده بعد ازبزرگ كردن جوجه و دونه خور شدن جوجه سينه خالي ميكنه و لاغر و لاغر ميشه تا ميميره . همين الان هم يه ماده م سينه خالي كرده علت رو نميدونم اين تاپيك رو زدم گفتم از شما بزرگان خواهش كنم كه كمكم كنيد و بگيد كه مشكلم كجاست ؟؟؟؟
با تشكر منتظر نظراتتون هستم :basa (159):
۱۳۹۲/۰۱/۲۰، ۰۳:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 297
219 سپاس گرفته‌شده در 56 ارسال
ارسال: #205
RE: سينه خالي كردن قناري
با سلام
دوست عزیز من فکر کنم که شما در تغذیه پرندهاتون مشکل دارین لطفا بیشتر توضیح بدید که چه چیزهایی به انها میدهید؟
۱۳۹۲/۰۱/۲۰، ۰۶:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

32 سپاس گرفته‌شده در 15 ارسال
ارسال: #206
(۱۳۹۲/۰۱/۲۰، ۰۳:۳۶ ب.ظ)mamali70 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
غرش از زدن اين تاپيك اين بود كه ميخواستم از بزرگان قناري باز اين سوال رو بپرسم كه من هر ساله وقتي قناريام رو جفت ميزنم بين اين همه قناري هر ساله يك جفت از قناريام (يه جفت ثابت نيس كه همش ميميره)ماده بعد ازبزرگ كردن جوجه و دونه خور شدن جوجه سينه خالي ميكنه و لاغر و لاغر ميشه تا ميميره . همين الان هم يه ماده م سينه خالي كرده علت رو نميدونم اين تاپيك رو زدم گفتم از شما بزرگان خواهش كنم كه كمكم كنيد و بگيد كه مشكلم كجاست ؟؟؟؟
با سلام
علت این بیماری به احتمال زیاد مصرف تخم مرغ زیاد میباشد که شما باید از داروهای مثل جنتامایسین و سولفا و فلورفینکل استفاده کنید
۱۳۹۲/۰۱/۲۰، ۰۷:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق ديپلم
ارسال: #207
(۱۳۹۲/۰۱/۲۰، ۰۶:۴۸ ب.ظ)amir bagheri نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
دوست عزیز من فکر کنم که شما در تغذیه پرندهاتون مشکل دارین لطفا بیشتر توضیح بدید که چه چیزهایی به انها میدهید؟

عرضم به حضورتون كتان و ارزن كه غذاي اصليشونه . تخم مرغ همراه با خلفه و مقداري كاهو .موقع جوجه دارن و چه موقعي كه جوجه ندارن هفته اي 1بار تخم مرغ با هويج بهشون ميدم.هفته اي 1بار سيب و آب تني .
فصل جفت زدن هم به ماده تخم مرغ و منداب ميدم ..مولتي ويتامين هم 2هفته يا 3هفته 1بار ميذارم واسشون .همين چيزا رو ميدم .

(۱۳۹۲/۰۱/۲۰، ۰۷:۳۲ ب.ظ)nod32 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۲/۰۱/۲۰، ۰۳:۳۶ ب.ظ)mamali70 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
علت این بیماری به احتمال زیاد مصرف تخم مرغ زیاد میباشد که شما باید از داروهای مثل جنتامایسین و سولفا و فلورفینکل استفاده کنید

سلام مرسي از نظرتون. منظورتون اينه كلا تخم مرغ زياد ميدم يا موقع جوجه كشي زياد ميدم تخم مرغ ؟؟؟
اين داروهايي كه گفتي هر مغازه پرنده فروشي داره يا نه ؟قيمتاشون رو نميدوني چطوريه ؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۱/۲۰، ۰۸:۳۲ ب.ظ، توسط mamali70.)
۱۳۹۲/۰۱/۲۰، ۰۸:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 790
861 سپاس گرفته‌شده در 286 ارسال
ارسال: #208
سلام
از عدم وجود ش‍پشک هم مطمعن هستی؟ چون من یکی از قناریهام همین علاءم قناریهای شمارو داشت وقتی پیگیری کردم تو لونه قناری مقدار زیادی شپشک دیدم که خونشو مکیده بودن و کلا خشک شده بود.
۱۳۹۲/۰۱/۲۰، ۰۹:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق ديپلم
ارسال: #209
(۱۳۹۲/۰۱/۲۰، ۰۹:۰۳ ب.ظ)امیر محمدی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
از عدم وجود ش‍پشک هم مطمعن هستی؟ چون من یکی از قناریهام همین علاءم قناریهای شمارو داشت وقتی پیگیری کردم تو لونه قناری مقدار زیادی شپشک دیدم که خونشو مکیده بودن و کلا خشک شده بود.

شپشك رو مطمئنم هستم كه نيسچون لونه قناري ابر يا پنبه اي كه ميذارم وقتي جوجه بزرگ شد كلا ميندازم بيرون يه ابر يا پنبه جديد ميذارم واسش. ميله هايي كه ميشينن قناريا رو هم هر هفته ميشورم و بعد از تقريبا 3ماه چوب يا ني نو ميريزم و كفي رو روزنامه پهن ميكنم و هر 3روز درميان كفي رو عوض ميكنم.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۱/۲۰، ۰۹:۳۲ ب.ظ، توسط mamali70.)
۱۳۹۲/۰۱/۲۰، ۰۹:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 10
71 سپاس گرفته‌شده در 22 ارسال
ارسال: #210
دوست عزیز به احتمال زیاد از تخم مرغ فاسد باشه. یادت باشه تخم مرغ رو حداکثر سه یا چهار ساعت داخل قفس بزاری بعد از قفس خارج کنی حتی خورده های تخم مرغ هم که قناری کف قفس ریخته است را باید جمع کنی تا نمونه که فاسد بشه.
در ضمن برای این بیماری که به سبکی پرنده معروف هست و پرنده پف می کنه و سینه اش خالی می شه قبلا مفصلا بحث شده می تونی به این تاپیک مراجعه کنی.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

امیدوارم که قناری رو بتونی نجات بدی
۱۳۹۲/۰۱/۲۱، ۰۵:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  لاغری, سبکی, پف کردن و سینه کاردی TURK 45 153,857 ۱۳۹۶/۰۵/۱۹، ۰۸:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان