زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۰، ۰۴:۳۱ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

لاغری, سبکی, پف کردن و سینه کارد

مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #1
لاغری, سبکی, پف کردن و سینه کارد
با سلام خدمت دوستان عزیز

هر کدام از دوستان که در کار پرورش قناری ، سهره و حتی کبوتر هستند به احتمال زیاد با این بیماری مواجه شده اند
علائم این بیماری :
پرنده صحیح و سالم است اما ناگهان پف میکند
بعد از چند روز تمام گوشت سینه اش رو از دست می دهد و بسیار لاغر می شود
و نهایتاَ طولی نمی کشد که پرنده می می میرد
در بعضی جا ها از این بیماری تحت عنوان بیماری لاغری و تحلیل رفتن قناری نام برده شده و راه حلهایی هم گفته شده که زیاد عملی نیستند و کارایی ندارند و در جایی دیگر این بیماری را نیوکاسل روده ای نامگذاری کرده اند

درمان :
گرم نگه داشتن محیط نگهداری قناری (حدود 30 درجه)(در صورت امکان از لامپ مادون قرمز برای گرم نگه داشتن پرنده استفاده کنید چون بسیار مؤثر است)
دادن دانه هایی مانند شاهدانه و کافشه به پرنده (اضافه بر دان اصلی) . البته دان اصلی را هم عوض کنید ممکن است دان قبلی فاسد و یا کهنه بوده و باعث بروز بیماری شده باشد.
استفاده نکردن از میوه جات و سبزی ها تا پایان درمان

به کار بردن یکی از روشهای زیر :

1- استفاده از داروی دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
(تقریباً اندازه سه دانه عدس در نصف ظرف)
2- استفاده از قرص اکسی وت به صورت پودر شده و ریختن در ظرف آبخوری (تقریباً اندازه سه دانه عدس در نصف ظرف)
3- استفاده از جنتامایسین
4- چکاندن اکسی وت تزریقی صبح و شب هر بار یک قطره در دهان ظرنده و ریختن ب کمپلکس در ظرف آبخوری
5- استفاده از پودر نئوکسی وت ( ریختن در ظرف آبخوری تقریباً اندازه سه دانه عدس در نصف ظرف)
تا بهبودی کامل (حدود دو هفته )
امیدوارم دوستانی که در این مورد تجربه دارند و راه حلی برای پیشگیری و از همه مهمتر درمان این بیماری پیدا کرده اند اینجا مطرح کنند.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۰۳، ۰۳:۲۰ ق.ظ، توسط محمد تقی کریمی.)
۱۳۸۹/۱۲/۰۴، ۰۱:۰۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 28 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 455
578 سپاس گرفته‌شده در 144 ارسال
ارسال: #271
RE: بیماری مهلک و کشنده قناری و سهره- لاغری، سبکی ، پف کردن
سلام آقا عرفان میخواستم ببینم از این دو محصول که نام بردید بری قناری وسهره استفاده کردید واگر استفاده کردید روش اونو و مقدار استفادشو ذکر کنید
باتشکر
۱۳۹۲/۰۵/۰۱، ۰۲:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: کریم700
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #272
دوست عزیز تمام لینکها در مورد یک محصول آنپروسول آمینوپن است .
خیر استفاده نکرده ام
۱۳۹۲/۰۵/۰۱، ۰۳:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: کریم700
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #273
دوستان در مورد سینه کاردی یک تجربه شخصی براتون بگم و اون اینکه در صورتی که قناری اینطور شد یکم بادوم رنده شده رو با کمی ferti vit قاطی کنید و یک شاسی یکروز در میان برای پرندتون بزارید البته دارو در کنارش فراموش نشه و تا دو هفته پرنده رو میاد.
موفق باشید
۱۳۹۲/۰۵/۰۱، ۰۳:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، کریم700
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 23
563 سپاس گرفته‌شده در 164 ارسال
ارسال: #274
سلام اقای اصغری عزیز دوساله که من استفاده میکنم خیالت تخت استفاده کن ولی نه بی رویه بلکه طبق دوز وحتی کمی کمتر من خودم به عینه دیدم که جوجه جیبوسو هام بااینکه توی پرون 130 سانتی هستن به غیراز پری سینه کمی چربی زودگذر هم ذخیره کردن که اثر مخرب ازاون چربی تا حالا ندیدم ازتوفیق شما خوشحال میشم سه روز بعد استفاده پرنده هاتوچک کن نتیجه روخبر بده موفق باشی

دوستان عزیز بعد تایید داروی انپریسول ازجانب شما اساتیدگرامی که امیدوارم درچندروز اینده به عنوان خبر خوش از شما دریافت کنم دوتا داروی دیگه هم هست که هم خیلی ارزون قیمت هم بسیار بسیارفعال ونتیجه بخشه به شما معرفی میکنم البته توی بخش معرفی مکملها لازم به ذکر مجدده که هم خودم استفاده کردم هم به دوستان اهوازی معرفی کردم ونتیجه گرفتن ارادتمندشما موسوی
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۰۲، ۰۱:۴۵ ق.ظ، توسط sj_mousavi.)
۱۳۹۲/۰۵/۰۲، ۰۱:۱۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، majid*h ، کریم700
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #275
سلام اقای اصغری عزیز دوساله که من استفاده میکنم خیالت تخت استفاده کن ولی نه بی رویه بلکه طبق دوز وحتی کمی کمتر من خودم به عینه دیدم که جوجه جیبوسو هام بااینکه توی پرون 130 سانتی هستن به غیراز پری سینه کمی چربی زودگذر هم ذخیره کردن که اثر مخرب ازاون چربی تا حالا ندیدم ازتوفیق شما خوشحال میشم سه روز بعد استفاده پرنده هاتوچک کن نتیجه روخبر بده موفق باشی
۱۳۹۲/۰۵/۰۲، ۰۲:۱۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mtorfi ، کریم700
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #276
سلام
براي ضدعفوني دستگاه گوارش يك حبه سير را توي ظرف آب پرنده مي گذارند يا يك دارويي مثل تتراسايكلين را 3روز پشت سر هم توي آب حل مي كنند.الكل ضرر جسمي دارد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۵/۰۹، ۱۰:۴۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #277
دوستان سلام ایا به غیر از بنده واستاد عزیزم اقای ........ کسی هست که انپرسول راتهیه واستفاده کرده باشه وایا نتیجه روبه عینه دیده یا نه ؟ (نقطه چین به این دلیله که هنوز ازایشان اجازه نگرفتم اسم شریفشون روبیارم )
۱۳۹۲/۰۵/۰۹، ۰۹:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: مسعود میرزالو
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #278
باسلام خدمت دوستان پیرو پرسش بعضی ازدوستان درخصوص سابقه استفاده از مکمل اسسول پلاس منجمله برادربزرگوارم جناب هستی ؛برای روز سوم که روزی دوقطره ازمحلول فوق رادراب دوپرنده گذاشتم نرمست هنوز باهمان مستی میخونه وماده ضعیف شده که فضله ابکی داشت وضع فضله اش خیلی بهتر شده ودیگه پف نمیکنه جهش بهتری داره ولی هنوز کامل سینه پرنکرده وضع خوردوخوراکش هم بهترشده قصددارم ازفردا هپاتیشو دوروز وبعدش دو روز انپرسول بش بدم البته بادامپزشک صحبت کردم این داروها باهم تداخل ندارند وروز پنجم مشخصات وضعیتیشو خدمتتون گزارش کنم
۱۳۹۲/۰۵/۱۱، ۱۲:۱۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 40
22 سپاس گرفته‌شده در 17 ارسال
ارسال: #279
باسلام خدمت دوستان قناری نر من یهویی بیتحرک شده وحالا که بررسی کردم زیر شکمش یه رگ سیاه رنگ ظاهر شده که تا مخرج ادامه داره و دچار لاغری شده اسخوان سینش کاردی شده کمک کنید؟؟؟؟

از یکی پرسیدم گفت بهش پودر نارکیل بده با بادام وپسته کسی تاحالا از پودر نارگیل استفاده کرده؟؟؟؟؟؟؟
۱۳۹۲/۰۶/۰۶، ۱۱:۱۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #280

دوست عزیز فکر کنم دیر متوجه این پرندت شدی ولی بنظرم ورم روده داره و ضعیف شده. براش مغز بادم بزار و تو یک ظرف خرفه وتخم کاهو و کمی خاکشیر بریز بزار جلوش تا بهتر شه تو آبشم بمدت 3 روز مولتی ویتامین بریز . یکم بهتر شد کمی تخم کافشه هم تو دونش اضافه کن تا سینشو پر کنه.
موفق باشی
۱۳۹۲/۰۶/۰۶، ۱۱:۳۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: مسعود میرزالو ، 1313

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  لاغری, سبکی, پف کردن و سینه کاردی TURK 45 153,754 ۱۳۹۶/۰۵/۱۹، ۰۸:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان