زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۰، ۰۷:۰۲ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

لاغری, سبکی, پف کردن و سینه کارد

مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #1
لاغری, سبکی, پف کردن و سینه کارد
با سلام خدمت دوستان عزیز

هر کدام از دوستان که در کار پرورش قناری ، سهره و حتی کبوتر هستند به احتمال زیاد با این بیماری مواجه شده اند
علائم این بیماری :
پرنده صحیح و سالم است اما ناگهان پف میکند
بعد از چند روز تمام گوشت سینه اش رو از دست می دهد و بسیار لاغر می شود
و نهایتاَ طولی نمی کشد که پرنده می می میرد
در بعضی جا ها از این بیماری تحت عنوان بیماری لاغری و تحلیل رفتن قناری نام برده شده و راه حلهایی هم گفته شده که زیاد عملی نیستند و کارایی ندارند و در جایی دیگر این بیماری را نیوکاسل روده ای نامگذاری کرده اند

درمان :
گرم نگه داشتن محیط نگهداری قناری (حدود 30 درجه)(در صورت امکان از لامپ مادون قرمز برای گرم نگه داشتن پرنده استفاده کنید چون بسیار مؤثر است)
دادن دانه هایی مانند شاهدانه و کافشه به پرنده (اضافه بر دان اصلی) . البته دان اصلی را هم عوض کنید ممکن است دان قبلی فاسد و یا کهنه بوده و باعث بروز بیماری شده باشد.
استفاده نکردن از میوه جات و سبزی ها تا پایان درمان

به کار بردن یکی از روشهای زیر :

1- استفاده از داروی دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
(تقریباً اندازه سه دانه عدس در نصف ظرف)
2- استفاده از قرص اکسی وت به صورت پودر شده و ریختن در ظرف آبخوری (تقریباً اندازه سه دانه عدس در نصف ظرف)
3- استفاده از جنتامایسین
4- چکاندن اکسی وت تزریقی صبح و شب هر بار یک قطره در دهان ظرنده و ریختن ب کمپلکس در ظرف آبخوری
5- استفاده از پودر نئوکسی وت ( ریختن در ظرف آبخوری تقریباً اندازه سه دانه عدس در نصف ظرف)
تا بهبودی کامل (حدود دو هفته )
امیدوارم دوستانی که در این مورد تجربه دارند و راه حلی برای پیشگیری و از همه مهمتر درمان این بیماری پیدا کرده اند اینجا مطرح کنند.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۰۳، ۰۳:۲۰ ق.ظ، توسط محمد تقی کریمی.)
۱۳۸۹/۱۲/۰۴، ۰۱:۰۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 27 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #261
RE: بیماری مهلک و کشنده قناری و سهره- لاغری، سبکی ، پف کردن

(۱۳۹۲/۰۴/۱۳، ۰۹:۲۸ ق.ظ)'pegah' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دیروز بردمش یه پرنده فروش گفت این هیچیش نیست . گفت از مستیه برو بنداز تو قفس مادت ! میخواستم عکس بگیرم ازش واسه من سر حال بازی در میاورد . توی مغازه هم خیلی خودشو سالم نشون داد . آوردمش خونه باز کز کرد و پف کرد . فیلم بازی میکرد جلوی دیگرون :(
خودمم گول همین ظاهرشو خوردم.
بلا گرفته معتاد بوده . 250 تومن پولم بابتش هدر رفت :(

[font]سلام
خدا صبرتون بده.من خودم هر وقت يك اتفاقي براي پرنده هام مي افته تا يك روز بعدش داغون هستم. دوستان عزيز هر وقت يك پرنده شما كز كرد يا هر علامتي از بيماري داشت فورا علائم باليني را چك كنيد مثلا:
1-حالت چشم  2- رنگ وحالت فيزيكي فضله  3-اشتهاي پرنده  4- رنگ شكم وسينه  5- آبريزش بيني  6-صداي گلو وبيني پرنده و...
سعي كنيد هر روز موارد را حتي قبل از بيماري چك كنيد تا خداي نكرده در صورت بروز بيماري وقت براي درمان آن داشته باشيد.[/font]
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۴/۱۳، ۰۹:۴۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mehran222
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 45
135 سپاس گرفته‌شده در 68 ارسال
ارسال: #262
با سلام
یه سهره ی جفت خال داشتم که به این مریضی مبتلا شد که بعد از یک هفته تلف شد
ما بش میگیم سینه خشکی
که راههای درمانشو گفتید و جای قدر دانی داره
سپاس فراوان
۱۳۹۲/۰۴/۱۳، ۱۰:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 23
563 سپاس گرفته‌شده در 164 ارسال
ارسال: #263
دوستان عزیز هنگام برخورد باعارضه لاغری سینه در قناری سفارش میکنم آمپریسول ایتالیایی روامتحان کنید دوست دارم تایید موضوع روبعدازآزمایشتون بخونم (2قطره در50سی سی آب =نصف ابخوری معمولی)به مدت دوروز خودم ماهی یکبار به همه چهل قناریم میدم
۱۳۹۲/۰۴/۳۱، ۰۳:۳۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، جلال لطفی
*
کاربر انجمن

د
سپاس‌ها: 188
166 سپاس گرفته‌شده در 66 ارسال
ارسال: #264
با سلام خدمت دوستان گرامی.متاسفانه من تا الان سه تا از قناری هامو که به این بیماری لاغری مبتلا شده بودند را از دست دادم و هیچ دارویی روش تاثیر نداشت.این قناری آخری که مرد،800 هزارتومان پول داده بودمش.
۱۳۹۲/۰۴/۳۱، ۱۲:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 217
96 سپاس گرفته‌شده در 45 ارسال
ارسال: #265
با سلام لطفا بفرماييد داروي امپريسول رو از كجا بايد تهيه كرد
۱۳۹۲/۰۴/۳۱، ۰۴:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #266
درودبه شما
امپریسول نوعی مکمل ه که سرشار ازاسیدآمینه های مختلفه بعلاوه مولای ویتامین های کمیاب ذارای فعالیت سریع وموثر در تقویت عمومی پرنده وبسیاراشتها آور که باعث چرب شدندتن پرنده است توصیه میکنم به پرندهای چاقاون ندین یک نمونه از اثرش اینه که یه ماده جیبر دارم که تخمشو اغلب زیر حمال میزارم ازبرج 9 پارس که برااولین بارتخم گذاشت تاحالا 11 بار تخم کردهحالا هم روتخم پرخوابیده آمپریسول رومیتونین به ضورت یک لیتری به قیمت حدود چهل تا شصت هزارتومن ازداردخانه های دامپزشکی تهیه وبا دوستاتون شریک بشید توی اهواز هم من خدمتتون هستم شریک میخوام شماره بدینتنس میگیرم
۱۳۹۲/۰۴/۳۱، ۰۵:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
مدیر بازنشسته

کارشناسی
ارسال: #267
اگر ممکن است لینک مشخصات کامل محصول در اینترنت را ذکر کنید یا اسم دقیق ،ترکیبات و تصویری از محصول را اینجا قرار دهید.
با واژه آمپریسول موردی پیدا نشد

البته یک تاپیک در مورد کیمیا استیمول فورت (آمپروسول) قبلاً در انجمن ایجاد شده . آیا منظور شما همین محصول است یا خیر؟
به گفته سازنده كيميا استيمول فورت در ميان محصولات مشابه حاوي بالاترين ميزان اسيدآمينه و مولتي ويتامين مي باشد. ( 17 نوع اسيد آمينه و 11 نوع ويتامين).
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

در ضمن محصول دیگر کیمیافام هم با نام کیمیاویتاآمینوپلاس ‌فورت موجود است که به نظر می رسد مناسب باشد
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ذکر این نکته لازم است که دارویی که معرفی نمودید تنها مواقعی می تواند مفید باشد که پرنده به علت تغذیه نادرست گوشت سینه اش را از دست داده باشد نه بیماری های گوارشی .
در صورتی که علت لاغری پرنده بیماری گوارشی باشد ابتدا می بایست بیماری را از بین برد بعد از این دارو استفاده نمود
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۴/۳۱، ۱۰:۰۷ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۲/۰۴/۳۱، ۰۷:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: abbass11 ، محمدمهدی ، omidlord ، nazmi
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #268
سلام من فکر میکنم این دارو همون جایگزین استیمول باشه. من در تماسی که با شرکت داشتم به من گفتن که محصولی جایگزین امده که دارای اسید امینه هم هست که من متاسفانه نامش را یادم نیست ولی اگر لازم است فردا تلفنی جویا شوم اگر محصول کیمیا فام باشه که خودشه
امضای جلال لطفی کوروش کبیر:
ازسه صدا می هراسم،
صدای کودکی از بی مادری. صدای متهمی از بی گناهی.صدای عاشقی از جدایی .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۰۱، ۱۲:۲۲ ق.ظ، توسط جلال لطفی.)
۱۳۹۲/۰۵/۰۱، ۱۲:۲۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #269
باسلام باعرض معذرت از حضوراستادان به نظر بنده برای تقویت بنیه جسمی پرنده دربرابراکثربیماریها به استثنای بیماریهایی که دراثر مصرف بی رویه مولتی ویتامینهاواسیدهای چرب اکسیدشده مانند نقرس وغیره مکمل ANPROSOL AMINOPAN ایتالیایی که بنده استفاده کرده ام با وجود ترکیبات زیر:
Vit:AD3EB1B2B6B12K3HوD-pantothenic acid وCholine chlorideو16نوع اسیدآمینه
مختلف میتواندبابرگرداندن اشتهای ازدست رفته پرنده عامل خوبی برای اول جلوگیری ازپوکی ودرثانی سینه پرکردن وافزایش مقاوت جسمی پرنده دربرابر اکثرمیکروبها وویروسهای خطر آفرین باشد

بله شباهت هایی از نظر ترکیبات با استیمول دارد ولی کار انپرسول تفاوت زیادی داره استیمول رابیشتربرای اماده سازی جفتها استفاده میکنم ولی انپریسول به نیت تقویت وافزایش رشددادن جوجه ها بکار میبندم وواقعا دراین دوسال هردو عالی جواب دادن عکس بطریشو دراولین فرصت اپلود میکنم انشاالله
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۰۱، ۰۱:۰۵ ق.ظ، توسط sj_mousavi.)
۱۳۹۲/۰۵/۰۱، ۱۲:۳۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

کارشناسی
ارسال: #270
با این وجود احتمالاً لینکهای زیر معرف محصول مورد نظر شماست

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۰۱، ۰۲:۰۹ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۲/۰۵/۰۱، ۰۲:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، کریم700

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  لاغری, سبکی, پف کردن و سینه کاردی TURK 45 153,754 ۱۳۹۶/۰۵/۱۹، ۰۸:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان