زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۰، ۱۰:۴۵ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

لاغری, سبکی, پف کردن و سینه کارد

مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #1
لاغری, سبکی, پف کردن و سینه کارد
با سلام خدمت دوستان عزیز

هر کدام از دوستان که در کار پرورش قناری ، سهره و حتی کبوتر هستند به احتمال زیاد با این بیماری مواجه شده اند
علائم این بیماری :
پرنده صحیح و سالم است اما ناگهان پف میکند
بعد از چند روز تمام گوشت سینه اش رو از دست می دهد و بسیار لاغر می شود
و نهایتاَ طولی نمی کشد که پرنده می می میرد
در بعضی جا ها از این بیماری تحت عنوان بیماری لاغری و تحلیل رفتن قناری نام برده شده و راه حلهایی هم گفته شده که زیاد عملی نیستند و کارایی ندارند و در جایی دیگر این بیماری را نیوکاسل روده ای نامگذاری کرده اند

درمان :
گرم نگه داشتن محیط نگهداری قناری (حدود 30 درجه)(در صورت امکان از لامپ مادون قرمز برای گرم نگه داشتن پرنده استفاده کنید چون بسیار مؤثر است)
دادن دانه هایی مانند شاهدانه و کافشه به پرنده (اضافه بر دان اصلی) . البته دان اصلی را هم عوض کنید ممکن است دان قبلی فاسد و یا کهنه بوده و باعث بروز بیماری شده باشد.
استفاده نکردن از میوه جات و سبزی ها تا پایان درمان

به کار بردن یکی از روشهای زیر :

1- استفاده از داروی دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
(تقریباً اندازه سه دانه عدس در نصف ظرف)
2- استفاده از قرص اکسی وت به صورت پودر شده و ریختن در ظرف آبخوری (تقریباً اندازه سه دانه عدس در نصف ظرف)
3- استفاده از جنتامایسین
4- چکاندن اکسی وت تزریقی صبح و شب هر بار یک قطره در دهان ظرنده و ریختن ب کمپلکس در ظرف آبخوری
5- استفاده از پودر نئوکسی وت ( ریختن در ظرف آبخوری تقریباً اندازه سه دانه عدس در نصف ظرف)
تا بهبودی کامل (حدود دو هفته )
امیدوارم دوستانی که در این مورد تجربه دارند و راه حلی برای پیشگیری و از همه مهمتر درمان این بیماری پیدا کرده اند اینجا مطرح کنند.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۰۳، ۰۳:۲۰ ق.ظ، توسط محمد تقی کریمی.)
۱۳۸۹/۱۲/۰۴، ۰۱:۰۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 26 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 67
20 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #251
RE: بیماری مهلک و کشنده قناری و سهره- لاغری، سبکی ، پف کردن
سلام به همه .
5 روز پیش یه قناری نر خریدم  . سه روز اول میخوند و سر حال بود . اما الان دو روزه که هیچی نمیخونه . مدام هم میره کف قفس . همش هم پف میکنه و میخوابه :( تحرکش خیلی کمه . نگرانشم میترسم مریض باشه :(
خورد و خوراکش خوبه و  فضله اش هم سبز رنگ هست . وقتی دستم رو توی قفس میبرم گرفتنش مشکله . انگشتم رو که از لای میله ها میبرم داخل قفس میپره به دستم و روی انگشتم میشینه و با تمام زوری که داره ( که البته زیاد هم نیست )انگشتم رو گاز میگیره ! و به شدت احساس دافعه داره نسبت بهم . بچم نمیدونم انگار  یکی از اجدادش سگ بوده :| توی این پنج روز دو بار به اندازه ی انگشتی دون تقویتی بهش دادم  و دو بار تخم مرغ و یک بارم هویج و کاهو دادم .
میشه یکی کمک کنه ؟ باید چکار کنم .
:(

اینم چند صحنه از درگیری خون بار این قناری با انگشته بیچاره ی من !!

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۴/۱۱، ۰۶:۳۹ ب.ظ، توسط طهرانی.)
۱۳۹۲/۰۴/۱۱، ۰۴:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 319
303 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #252
فظله سبز رنگ بخاطر مصرف کاهو نبوده؟
آیا قناریتون در معرض باد کولر و.... نبوده 
از لحاظ سرما خوردگی چکش کنین ببینین علائم سرما خوردگی رو نداره 
از دانی که مصرف میکنین مطمئن هستین که آلودگی نداره ؟؟؟
دمای محیط نگهداری چقدر هست ؟؟
تا موقعی که این علائم رو چک کنین و نتیجه را اعلام کنید  سبزی و تخم مرغ رو از برنامه غذائی حذف کنین و از یک حبه سیر در آب مصرفی استفاده کنین تا بر حسب نوع بیماری داروی مناسب اساتید تجویز کنن  
 من احتمال میدم با مصرف تتراسایکلین مشکلتون بر طرف بشه انشاا...
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۴/۱۱، ۰۵:۵۴ ب.ظ، توسط abbass11.)
۱۳۹۲/۰۴/۱۱، ۰۵:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: طهرانی ، محمدمهدی
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #253
سلام درگیری خون بار قناری شما از مستیه زیاد اونه کز کردنش هم به نظر من برای جابجا شدنش هست فضله سبزش نیز بخاطر کاهو باید باشه البته اگر دوباره فضلش سبز بود اطلاع بدید تا نظر اساتید چی باشه
۱۳۹۲/۰۴/۱۱، ۱۰:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #254
مواردی که گفته شده به نظر درست میاد . توی اتاقی که میذارمش کولر روشنه ولی البته فکر میکردم که جریان هوای زیادی بهش نخوره ! آخه یه قناری دیگه هم در این شرایط داشتم که مشکلی نداشت . دان فکر نمیکنم مشکلی داشته باشه . چون به قناری دیگه هم میدم . 
بله درسته من این چند روز خیلی جابه جاش کردم . امیدوارم که دوباره بی طاقتی نکنم و تکونش ندم .
فرمودید از مستی زیادشه . چند روز پیش که خریدمش پسش چندان برامده نبود اما امروز که نگاه کردم دیدم برامدگیش بیشتر شده . اما اگر مسته پس چرا آواز نمیخونه ؟ من یه ماده  هم دارم که یه هفته پیش از مستی تخم گذاشت . اگر این حیوون مست باشه یعنی میشه که من جفت بزنمش ؟ اما از خوندنش که خبری نیست .
سپاس برای راهنمایی ها

۱۳۹۲/۰۴/۱۱، ۱۱:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 285
117 سپاس گرفته‌شده در 42 ارسال
ارسال: #255
(۱۳۹۲/۰۴/۱۱، ۱۱:۱۷ ب.ظ)'pegah' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مواردی که گفته شده به نظر درست میاد . توی اتاقی که میذارمش کولر روشنه ولی البته فکر میکردم که جریان هوای زیادی بهش نخوره ! آخه یه قناری دیگه هم در این شرایط داشتم که مشکلی نداشت . دان فکر نمیکنم مشکلی داشته باشه . چون به قناری دیگه هم میدم . 
بله درسته من این چند روز خیلی جابه جاش کردم . امیدوارم که دوباره بی طاقتی نکنم و تکونش ندم .
فرمودید از مستی زیادشه . چند روز پیش که خریدمش پسش چندان برامده نبود اما امروز که نگاه کردم دیدم برامدگیش بیشتر شده . اما اگر مسته پس چرا آواز نمیخونه ؟ من یه ماده  هم دارم که یه هفته پیش از مستی تخم گذاشت . اگر این حیوون مست باشه یعنی میشه که من جفت بزنمش ؟ اما از خوندنش که خبری نیست .
سپاس برای راهنمایی ها

باسلام

دوست عزیز! احتمال سرماخوردگی (خفیف)قناری شما زیاده! اونو یه جایی قرار بده که دما بین 30 تا 35 باشه . برای سرماخوردگی هم میتونی از شربت سرماخوردگی به مقدار کم استفاده کنی . موفق باشی
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۴/۱۱، ۱۱:۳۲ ب.ظ، توسط sina2009.)
۱۳۹۲/۰۴/۱۱، ۱۱:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 319
303 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #256
من هم احتمال سرما خوردگی زو ریاد میدونم 
که با یه کم گرمتر کردن محیط شزایط بهتر میشه 
به نظر من قناریتون رو به جائی انتقال بدین که هوا بسیار آرام در گردش باشه باد کولر واسه قناری مضر هست 
در مورد مست بودنش و نخوندش هم باید جای قناری رو ثابت کنین جا به جائی زیاد باعث تولک ونخ.ندن پرندتون میشه و یه مقدار بهش فرصت بدین در ضمن اگه ماده هم در دید حیون هست برش دارین وطوری باشه که فقط صدای همدیگه رو بشنون 
۱۳۹۲/۰۴/۱۱، ۱۱:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: طهرانی ، omidlord ، محمدمهدی
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #257
بغیر از دان اصلی چیز دیگه نده و اگر تا ظهر رنگ فظلش بر نگشت و سبز ماند دما رو بالا ببر  و درمان رو شروع کن چون امکان تولک شدن در صورت بالا بردن دما زیاده
۱۳۹۲/۰۴/۱۲، ۱۲:۳۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #258
سلام
ابتدا باید عرض کنم مشکل قناری شما ربطی به این تاپیک نداره ، البته این ارسالهای آخر اکثرا ربط به این تاپیک نداره و از بحث اصلی خارج شده ( لطفا بررسی و منتقل بشه)
اما با توجه به نظرات دوستان و نوشته های شما :
اگر تنفس قناری شما طبیعی نباشه و صدای خس خس بخصوص شبها بیاد ، بینی خیس باشه که منجر به تنفس با نوک باز میشه و چشمها هم حالت اشک آلود داشته باشه انوقت با فضله سبز رنگ میشه قطعاً گفت سرما خورده و دلیلش تغییر زیاد دمای محیط نگهداری قبلی با کنونی هست ، دما رو روی 25 تا 28 تنظیم کنید .
همانطور که مطلع هستید در صورت مستی قناری صد در صد آواز شش دانگ میخونه پا میکوبه و موقع آواز چنان محکم میخونه که بدن  و دم میلرزه ، پس مست نیست (شاید بوده و الان نیست و مشکلی داره) و  نشستن روی انگشت و نوک زدن هم از مزیتها و امتیاز این قناری هستش چون کمتر قناری این جسارت رو داره ( شاید صاحب قبلی زیاد بازی میکرده و یجورایی عادت کرده به این رفتار )
گفتید پس قناری بزرگتر شده حتما شکم قناری رو بررسی کنید (در صورت عدم تشخیص عکس واضح بگذارید) ، تیرگی ، ورم یا رگ سیاه نباید باشه .. احتمال ورم روده هست چون تازه خریدید و تغذیه ناگهان تغییر کرده تخم مرغ هم دادید و ...

پیشنهاد میکنم دان تازه فقط کتان و مقداری ارزن تا یکی دو هفته بدید ، حتما دو روز هم مولتی ویتامین بدید و از مصرف دارو تا تشخیص دقیق بیماری خوداری کنید چون حال قناری توی این عکس ها زیاد وخیم نیست و با تغذیه و دمای مناسب و عادت کردن به محیط شاید خوب شد .
اگر چرت زدن کز و پف کردن بیشتر شد اونوقت بهترین دارو اول پودر نئوکسی وت هستش که واسه اکثر بیماریها خوبه بعد از اون اکسی وت و تترا سایکلین ...  واسه سرما خوردگی هم میتونید از شربت سرماخوردگی کودکان و اریترومایسین استفاده کنید .
ضمنا قناری برفکی خوبی هست مبارک باشه و خیلی مراقبش باشید .
۱۳۹۲/۰۴/۱۲، ۰۴:۲۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #259
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۴/۳۱، ۰۷:۴۷ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۲/۰۴/۱۳، ۰۸:۰۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #260
دیروز بردمش یه پرنده فروش گفت این هیچیش نیست . گفت از مستیه برو بنداز تو قفس مادت ! میخواستم عکس بگیرم ازش واسه من سر حال بازی در میاورد . توی مغازه هم خیلی خودشو سالم نشون داد . آوردمش خونه باز کز کرد و پف کرد . فیلم بازی میکرد جلوی دیگرون :(
خودمم گول همین ظاهرشو خوردم.
بلا گرفته معتاد بوده . 250 تومن پولم بابتش هدر رفت :(
۱۳۹۲/۰۴/۱۳، ۰۹:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  لاغری, سبکی, پف کردن و سینه کاردی TURK 45 153,755 ۱۳۹۶/۰۵/۱۹، ۰۸:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان