زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۸، ۰۳:۵۶ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

لطفا راهنمایی کنید در مورد طرقه ی من(عکسش رو هم در پست چهارم گذاشتم)

Ramin89

سپاس‌ها:
سپاس گرفته‌شده در ارسال
ارسال: #1
لطفا راهنمایی کنید در مورد طرقه ی من(عکسش رو هم در پست چهارم گذاشتم)
سلام دوستان
سه روز پیش یه طرقه خریدم که مغازش تو یه کوچه ی شلوغ بود.
من دیروز که قفس طرقمو عوض کردم،تا امروز رفتارهای عجیبی رو مشاهده میکنم.
خودشو به دیواره ها نمیکوبه اما از این طرف قفس با سرعت به طرف دیگه میره و این رفتارش وقتی یه نفر نزدیکش بشه،بیشتر میشه.درحالی که من هر غذایی نزدیک قفسش ببرم از لای قفس میگیره و وقتی دونه رو داخل قفس با دست میبرم،چند دقیقه میمونه و بعد میگیره.اما در دفعات بعد هم به همین شکله و ترسش کم نمیشه.پرهای طرقه هنوز به طور کامل رشد نکرده اما آیا هنوز فرصت یاددادن به اونو دارم یا دیگه خیلی دیره؟----راستی براش خاک هم گذاشتم اما یا از روش میره یا به اون نوک میزنه!!!
لطفا درباره رفتار های طرقم منو راهنمایی کنین.
-----ممنون میشم-----
۱۳۹۱/۰۴/۱۷، ۰۳:۰۸ ب.ظ
نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
Ramin89

سپاس‌ها:
سپاس گرفته‌شده در ارسال
ارسال: #11
RE: لطفا راهنمایی کنید در مورد طرقه ی من(عکسش رو هم در پست چهارم گذاشتم)
سلام دوستان گرامی
ببخشید یه مشکلی برام پیش اومده میخواستم شما راهنماییم کنین:
من همون طرقه ای رو که عکسشو در پست های قبلی گذاشتم،مثل شما موقعی که خیلی جوجه بود نخریدم بلکه وقتی خریدم دونه ی کتون رو هم میشکست و میخورد.شانس من در خریدش این بود که مغازه فروشش در یک کوچه ی فوق العاده شلوغ بود و از این جهت اوایل باهاش مشکل نداشتم.اگه ممکنه درباره ی سوالات زیر منو راهنمایی کنین:
1) به نظر شما طرقه حالا تو این سن هم میتونه با من خو بگیره؟
2) من قفسشو به یه اتاف دیگه بردم که سر و صدای پرنده های دیگه رو نشنوه و هر روز چند ساعت براش از رو کامپیوتر صدای سهره میزارم.مجبور شدم دیگه با دست بهش غذا ندم و دونه رو توی جای غذا بزارم.آیا این کار من باعث دور شدن طرقه از من نمیشه؟
3) بعد از چند روز که تو اون اتاق بود،دیروز رفتم پیشش و تا خواستم کامپیوتر رو روشن کنم،چندین بار محکم پرید و خودشو به سقف قفس زد.اما آروم تر شد ولی هنوزم که تو اتاق هستم،تو قفسش آروم و قرار نداره و همش اینور و اونور میره و قبلا دستم رو که جلو میبردم نوک میزد اما حالا اصلا به دست نزدیک نمیشه و فقط گاهی میوه میگیره.(تازه اونم به زور)

عزیزان من جدا به راهنماییتون نیاز دارم.:basa (101):

یعنی باید از این پرنده قطع امید کنم؟
۱۳۹۱/۰۴/۲۱، ۰۴:۳۹ ب.ظ
نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلوم
اعتبار: 7
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 279
327 سپاس گرفته‌شده در 148 ارسال
ارسال: #12
(۱۳۹۱/۰۴/۲۱، ۰۴:۳۹ ب.ظ)ramin89 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان گرامی
ببخشید یه مشکلی برام پیش اومده میخواستم شما راهنماییم کنین:
من همون طرقه ای رو که عکسشو در پست های قبلی گذاشتم،مثل شما موقعی که خیلی جوجه بود نخریدم بلکه وقتی خریدم دونه ی کتون رو هم میشکست و میخورد.شانس من در خریدش این بود که مغازه فروشش در یک کوچه ی فوق العاده شلوغ بود و از این جهت اوایل باهاش مشکل نداشتم.اگه ممکنه درباره ی سوالات زیر منو راهنمایی کنین:
1) به نظر شما طرقه حالا تو این سن هم میتونه با من خو بگیره؟
2) من قفسشو به یه اتاف دیگه بردم که سر و صدای پرنده های دیگه رو نشنوه و هر روز چند ساعت براش از رو کامپیوتر صدای سهره میزارم.مجبور شدم دیگه با دست بهش غذا ندم و دونه رو توی جای غذا بزارم.آیا این کار من باعث دور شدن طرقه از من نمیشه؟
3) بعد از چند روز که تو اون اتاق بود،دیروز رفتم پیشش و تا خواستم کامپیوتر رو روشن کنم،چندین بار محکم پرید و خودشو به سقف قفس زد.اما آروم تر شد ولی هنوزم که تو اتاق هستم،تو قفسش آروم و قرار نداره و همش اینور و اونور میره و قبلا دستم رو که جلو میبردم نوک میزد اما حالا اصلا به دست نزدیک نمیشه و فقط گاهی میوه میگیره.(تازه اونم به زور)

عزیزان من جدا به راهنماییتون نیاز دارم.:basa (101):

یعنی باید از این پرنده قطع امید کنم؟
سلام و درود به دوست عزیزسوالاتت رو از 1 شورع میکنم میگم و این ها نظر و تجربه من هست
1_طرقه حیونی نیست که با انسان خو بگیره
2_3_طرقه باید جای سر صدا باشه وگر نه نه میخونه نا رام میشه و این کوبیدن ها عادی هست و همون تور که گفتم قفسش باید گرد باشه .
دوست من تجربه نشون میده که طرقه یک گنجشک صحرای هست و مثل زاغ یا شاهین یا مینا یاهر حیومن دستی دیگه نیست و اگر طرقه رو برای دستی کردن گرفتی باید بهت بگم در انتخاب طرقه اشتباه کردی
به نظر من طرقه اگر از جوجگی *همون گوشتی* توی خونه نباشه همیشه وحشی میمونه
و یک نکته دیگه : طرقه مثل سهره نیست که یک بار رام بشه دیگه وحشی نمیشه و طرقه اگر ادم نبینه وحشی هست همیشه و باید در مغازه باشه تا منزل
با احترام
۱۳۹۱/۰۴/۲۱، ۰۵:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: پارس ، Arjon
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 205
89 سپاس گرفته‌شده در 33 ارسال
ارسال: #13
سلام دوست من
منم با نظ استاد عزیزمون موافقم طرقه اروم میشه ولی رام نمیشه باید یه جای پر رفت و امد باشه تا اروم باشه ولی به نظر من طرقه باید از جوجگی دستی بشه اگه بزرگ بشه خیلی سخت دستی میشه
۱۳۹۱/۰۴/۲۱، ۰۷:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Arjon
*
کاربر انجمن

0
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 9
164 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #14
سلام دوست من
به نظر من یه مدت صبرکن و دون رو داخل قفس نذار سعی کن با دست بهش غذا بدی
قفس طرقه رو اگر داخل اتاق جدا گونه گذاشتی سعی کن بزار رو زمین و زیاد بهش سر بزن و اطراف قفس طردد داشته باش
۱۳۹۱/۰۴/۲۱، ۱۱:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
Ramin89

سپاس‌ها:
سپاس گرفته‌شده در ارسال
ارسال: #15
سلام دوستان خوبم
گوشیم رو برام آوردن و من چندتا عکس در نماهای مختلف از طرقم گرفتم.ضمنا قفسشو تو حال خونمون که همیشه شلوغه گذاشتم و با دست بهش غذا میدم البته الان که جاشو عوض کردم یکم بی قراری میکنه و همش اینور و اونور میره.لطفا درباره طرقه نظری بدین. باتشکر

آدرس عکسها:
اولی: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دومی: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سومی: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

خود عکسها:

۱۳۹۱/۰۴/۲۲، ۰۷:۵۷ ب.ظ
نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلوم
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 279
327 سپاس گرفته‌شده در 148 ارسال
ارسال: #16
(۱۳۹۱/۰۴/۲۲، ۰۷:۵۷ ب.ظ)ramin89 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان خوبم
گوشیم رو برام آوردن و من چندتا عکس در نماهای مختلف از طرقم گرفتم.ضمنا قفسشو تو حال خونمون که همیشه شلوغه گذاشتم و با دست بهش غذا میدم البته الان که جاشو عوض کردم یکم بی قراری میکنه و همش اینور و اونور میره.لطفا درباره طرقه نظری بدین. باتشکر

آدرس عکسها:
اولی: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دومی: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سومی: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

خود عکسها:

سلامی به دوست عزیز رامین 89
دوست عزیز این طورقه که من میبینم اگر 2هته پیشم دستت بود باز هم وحشی میبود
طرقه خوبی به نظر من نمیاد ولی برای خونه این طرقه خوب نیست چون واقعا باید ادم ببینه این طرقه ادم ماشین زیاد دیده و باید باز هم ببینه وگر نه وحشی میمونه بهترین گزینه اینه که ببریش روزی 30 دقیقه بیرون تا ادم ببینه
اینو لدون طرقه شما اگر مست مست هم باشه اگر یک ادم ببینه خودش رو میکوبونه و به خودشس اسیب میزنه ! یک طرقه رام بهتر هست تا یک طرقه مست خون
البته این نظر منه
اقای قائدی از من بیشتر میدونن و جوابی کاملتر میدن
با اجازه
۱۳۹۱/۰۴/۲۲، ۱۰:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

0
ارسال: #17
سلام
من با نظر دوستمون موافقم
طرقه خوبی است ولی رام کردن اون برای شما خیلی سخته من پیشنهاد می کنم از رام کردن این طرقه صرفه نظر کن کار محالی نیست ولی برای شما یه کم سخته چون تازه کار هستی .
قفس طرقه شما قفس مناسبی نیست باید قفس طرقه گرد باشه چون قفس گرد مزایای خاص خودش داره که قبلا در این انجمن بحث شده .
این طرقه اگر یه جایی آویزون بشه که کسی کار به کارش نداشته باشه و کمتر کسی رو ببینه دهن میزنه ولی خیلی کم و با ترس به گونه ای که اگر یه کم صدای بلند بشنوه تا چند روز دهن نمیزنه .
شما هر وقت بخواهید آب و دون براش بزاری طرقه شما خودش رو به قفس میکوبه و تا یه چند روزی از دهن زدن میفته .
ولی اگر یک بار هم تا الان طرقه از دست شما غذا گرفته این جای بسیار امیدواری است و کار شما رو خیلی راحت تر میکنه و شما می توانید با نذاشتن غذا داخل قفس و با دست غذا دادن بهش تحولی در اون ایجاد کنید .
با تشکر
۱۳۹۱/۰۴/۲۲، ۱۱:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
Ramin89

سپاس‌ها:
سپاس گرفته‌شده در ارسال
ارسال: #18
دوستان
فعلا ناامیدانه بادست بهش غذا میدم
راستی به نظر شما سنش چقدره؟
۱۳۹۱/۰۴/۲۳، ۰۹:۴۱ ب.ظ
نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

0
ارسال: #19
حدودا چهار ماهه
۱۳۹۱/۰۴/۲۳، ۱۱:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 205
89 سپاس گرفته‌شده در 33 ارسال
ارسال: #20
سلام دوست عزیز
یه قفس گرد براش انتخاب کن براش خاک یا ماسه بریزتا خاک بازی کنه غذا براش نذار تا حسابی گرسنه بشه بعد در قفسا باز کن از داخل در بهش غذا بده تا بهت عادت کنه قفسشم بالا اویزون نکن بزار رو اپن اشپزخانه یا رو یه میز تو حال غذایی که بهش میدیم فقط دون پارس باشه تا راحت بگیره
امید وار باش طرقه خوبیه ما ادما تا یه قدمیه موفقیت که میرسیم نا امید میشیم...
۱۳۹۱/۰۴/۲۴، ۱۱:۰۳ ق.ظ
سوابق نقل قول

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  راهنمایی در مورد ریزه خوانی طرقه bmehdi 6 4,099 ۱۳۹۶/۰۶/۱۷، ۰۴:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: hamed bahrami
  لطفا راهنمایی کنید (حمله گربه به طرقه) bmehdi 2 1,229 ۱۳۹۱/۰۶/۰۹، ۰۶:۱۷ ق.ظ
آخرین ارسال: bmehdi
  راهنمایی در مورد سوالات مربوط به طرقه bmehdi 0 1,671 ۱۳۹۰/۱۰/۱۲، ۰۸:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: bmehdi

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان