زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۸، ۰۱:۵۲ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

لطفا راهنمایی کنید در مورد طرقه ی من(عکسش رو هم در پست چهارم گذاشتم)

Ramin89

سپاس‌ها:
سپاس گرفته‌شده در ارسال
ارسال: #1
لطفا راهنمایی کنید در مورد طرقه ی من(عکسش رو هم در پست چهارم گذاشتم)
سلام دوستان
سه روز پیش یه طرقه خریدم که مغازش تو یه کوچه ی شلوغ بود.
من دیروز که قفس طرقمو عوض کردم،تا امروز رفتارهای عجیبی رو مشاهده میکنم.
خودشو به دیواره ها نمیکوبه اما از این طرف قفس با سرعت به طرف دیگه میره و این رفتارش وقتی یه نفر نزدیکش بشه،بیشتر میشه.درحالی که من هر غذایی نزدیک قفسش ببرم از لای قفس میگیره و وقتی دونه رو داخل قفس با دست میبرم،چند دقیقه میمونه و بعد میگیره.اما در دفعات بعد هم به همین شکله و ترسش کم نمیشه.پرهای طرقه هنوز به طور کامل رشد نکرده اما آیا هنوز فرصت یاددادن به اونو دارم یا دیگه خیلی دیره؟----راستی براش خاک هم گذاشتم اما یا از روش میره یا به اون نوک میزنه!!!
لطفا درباره رفتار های طرقم منو راهنمایی کنین.
-----ممنون میشم-----
۱۳۹۱/۰۴/۱۷، ۰۳:۰۸ ب.ظ
نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
Ramin89

سپاس‌ها:
سپاس گرفته‌شده در ارسال
ارسال: #21
RE: لطفا راهنمایی کنید در مورد طرقه ی من(عکسش رو هم در پست چهارم گذاشتم)
سلام
من چند روز پیش با گوشی موقع فرستادن په پست درباره این موضوع،گوشیم هنگ کرد و حالا این پست رو میزارم(البته با خبر و سوالات جدید):
من باید خدمت دوست خوبم جناب legend عرض کنم که دو هفته پیش طرقم این طوری نبود.اونو تو یه پرنده فروشی که نزدیک امام زاده حسن در تهران بود خریدم و تا شمال قفسشو که خیلی کوچیک بود رو پاهام گذاشتم.در تمام مدتی که رو پاهام بود،حتی یکبار هم نشد که خودشو به این طرف و اون طرف بکوبه و خیلی باهام راحت بود.هم دونه میخورد و هم از دستم چوب شور(و دیگر تنقلات) میگرفت.اما از وقتی که مجبور شدم طرقه رو برای انتقال به قفس بزرگترش با دستام بگیرم،دیگه زیاد باهام راحت نبود.تو قفس جدید جای کافی داشت و زیاد اینور و اونور میپرید یا میدوید.امشب هم وقتی پیشش میرفتم،دو ثانیه آروم و قرار نداشت.آبا همه ی طرقه ها تو قفس گاهی اوقات این کارارو میکنن؟قفسش رو روی زمین گذاشتم و تو این حالت وقتی نزدیکش میشیم احساس میکنم بیشتر میترسه.
این درحالیه که امشب وقتی ازش یه مقدار دور شدم،آروم تر شد و چند دقیقه یکبار یه صدای کوتاهی از خودش در میاره و من تا حالا این صدا رو ازش نشنیده بودم.این صدا همون ریزه خونیه؟
اگه واقعا وحشیه پس چرا هر وقت یه مقدار دونه رو داخل قفس تو دستم نگه میدارم،بعد از چند دقیقه مکث کردن،میاد و میگیره؟
راستی فصل پرریزی طرقه کی است؟
بازم از راهنمایی های شما ممنونم.
۱۳۹۱/۰۴/۲۵، ۱۱:۲۵ ب.ظ
نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 205
89 سپاس گرفته‌شده در 33 ارسال
ارسال: #22
سلام
منم یه طرقه از یه پرنده فروشی خریدم با یه قفس داغون وخورد پرنده فروشیه بهم گفت از اول تو این قفس بوده منم قفسا عوض کردم دیگه نخوند رفت تو پرریزی بازم انداختم تو قفس خودش اما وحشی وحشی شد منم همون طور ردش کردم
۱۳۹۱/۰۴/۲۶، ۰۸:۲۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
Ramin89

سپاس‌ها:
سپاس گرفته‌شده در ارسال
ارسال: #23
من هنوز منتظر نظر بقیه دوستان هستم.:basa (30):
۱۳۹۱/۰۴/۲۶، ۱۱:۰۴ ق.ظ
نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 13
سپاس‌ها: 164
1049 سپاس گرفته‌شده در 275 ارسال
ارسال: #24
با سلام
دوست عزیز طرقه پرنده ای بسیار باهوش و با استعداد هست اگر یه زمانی از یه چیزی بدش بیاد یا اینکه از چیزی بترسه تا آخر عمرش اونو فراموش نمیکنه.طرقه معمولا از رنگ قرمز میترسه یا رنگهای تو این مایه ها شما باید از گرفتن طرقه تودست پرهیز کنید و تو قفس طرقه از رنگ بندیهای متنوع استفاده کنی تسبیح های رنگی آویز کن تا در اثر دیدن رنگ تازه نترسه وچون تودست گرفتیش امکان داره از شما بترسه برای اینکه به حالت اول در بیاد باید اعتمادشو جلب کنی هر سری که به سراغش میری بهش یه چیزی بده وهروقت داری به سمتش نزدیک میشی باهاش صحبت کن طرقه نسبت به کلمه بی جون حساس این کلمه را دوست داره و حتی اونو یاد میگره وقادر به تکرار اون هست طرقه از اینکه قفسش رو زمین باشه احساس امنیت نمیکنه اگر اونو رو زمین بزاری به وحشی شدنش کمک کردی.سعی کن تو یه ارتفاع بین1.5تا 2متری سطح زمین نگهداری کنی.هروقت خواستی به طرقه چیزی بدی اونو نریز توقفسش صداش کن تا بیاد از دست تون چی بگیره.در ضمن خاک بازی برای دور کردن استرس پرندتون هم خیلی خوبه.طرقه معمولا از اواخر خردادماه تولک میره البته بستگی به محیط نگهداری وآب وهوای منطقه فرق میکنه یا یه کم این ور تر یا اون ورتره. موفق باشید
۱۳۹۱/۰۴/۲۶، ۱۱:۳۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Arjon ، majid*h ، محمدحسن ، emad rad
*
کاربر انجمن

دیپلوم
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 279
327 سپاس گرفته‌شده در 148 ارسال
ارسال: #25
(۱۳۹۱/۰۴/۲۵، ۱۱:۲۵ ب.ظ)ramin89 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
من چند روز پیش با گوشی موقع فرستادن په پست درباره این موضوع،گوشیم هنگ کرد و حالا این پست رو میزارم(البته با خبر و سوالات جدید):
من باید خدمت دوست خوبم جناب legend عرض کنم که دو هفته پیش طرقم این طوری نبود.اونو تو یه پرنده فروشی که نزدیک امام زاده حسن در تهران بود خریدم و تا شمال قفسشو که خیلی کوچیک بود رو پاهام گذاشتم.در تمام مدتی که رو پاهام بود،حتی یکبار هم نشد که خودشو به این طرف و اون طرف بکوبه و خیلی باهام راحت بود.هم دونه میخورد و هم از دستم چوب شور(و دیگر تنقلات) میگرفت.اما از وقتی که مجبور شدم طرقه رو برای انتقال به قفس بزرگترش با دستام بگیرم،دیگه زیاد باهام راحت نبود.تو قفس جدید جای کافی داشت و زیاد اینور و اونور میپرید یا میدوید.امشب هم وقتی پیشش میرفتم،دو ثانیه آروم و قرار نداشت.آبا همه ی طرقه ها تو قفس گاهی اوقات این کارارو میکنن؟قفسش رو روی زمین گذاشتم و تو این حالت وقتی نزدیکش میشیم احساس میکنم بیشتر میترسه.
این درحالیه که امشب وقتی ازش یه مقدار دور شدم،آروم تر شد و چند دقیقه یکبار یه صدای کوتاهی از خودش در میاره و من تا حالا این صدا رو ازش نشنیده بودم.این صدا همون ریزه خونیه؟
اگه واقعا وحشیه پس چرا هر وقت یه مقدار دونه رو داخل قفس تو دستم نگه میدارم،بعد از چند دقیقه مکث کردن،میاد و میگیره؟
راستی فصل پرریزی طرقه کی است؟
بازم از راهنمایی های شما ممنونم.
سلامی به دوست خوبم رامین*
دوست عزیز اول که بهترین راه این بود که روی قفس پرنده هرجا حمل و نقل طولانی میکنی یک پارچه بنداز که جای رو نبینه که استرسش زیاد بشه
دوم هم طرقه و سهره باید قفس به قفس بشه * این نظره منه * یعنی خودش بره داخل قفس
رامین عزیز اگر طرقت رو دوست داری و دوست داری برات بخونه بهترین کار این هست که من تجربش رو کردم و باز هم مجبورشم اینکار رو میکنم

1: یک قفس گرد تهیه کن 2_خاک تمیز *الک شده*
خب حالا این کار هارو انجام بده !
طرقه رو که کردی داخل قفس به هر روشی . بعد 5 تا تخم کتان بریز توی خاک و طرقه رو بذار دم در روی زمین روزی 30 دقیقه کافی هست
اگر اون طرقه از جوجگی به دست انسان بزرگ بشه مطمئین باش توی 3 روز رام رام ولی اگر صید شده باشه کارت سخت تر میشه
با سپاس
۱۳۹۱/۰۴/۲۶، ۰۱:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
Ramin89

سپاس‌ها:
سپاس گرفته‌شده در ارسال
ارسال: #26
دوست عزیزم جناب legend
امروز قراره یه قفس گرد بخرم و توصیه های شما رو مو به مو انجام میدم.انگشتی(جای دونه روی انگشت) هم بخرم؟ یا نه؟

راستی من دیشب و امروز صبح متوجه شدم(یعنی همه ی خانواده متوجه شدن) که طرقه چند دقیقه یکبار یه صدایی از خودش درمیاره ولی از بهدظهر دیگه درنیاورد.صداش یه جورایی مثل صدای قژ قژی هست که مرغ عشق از خودش درمیاره.
آیا ریزه خونی که میگن،همینه؟
۱۳۹۱/۰۴/۲۶، ۰۲:۴۳ ب.ظ
نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلوم
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 279
327 سپاس گرفته‌شده در 148 ارسال
ارسال: #27
سلام دوست عزیز

انکشتی هم بخر چون بد که رفت تولک هویچ رو باید با انگشتی بدی
در مورد ریز خونی هم مال من همین جوری بود ولی کم کم داره صداش مثل قناری هام میشه ولی هنوز کار داره

از یک طرف هم اقای قائدی میگن این یک صدای دلتنگی هست

به نظر من فقط صبر کن
:basa (26):
۱۳۹۱/۰۴/۲۶، ۰۲:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: پارس ، Arjon ، arrow
Ramin89

سپاس‌ها:
سپاس گرفته‌شده در ارسال
ارسال: #28
سلام
قفسشو گرد کردم و تو قفس قبلی یه جفت مرغ عشق گذاشتم.چند تا سوال کوچولو:
1) بعضی ها میگن طرقه باید رو زمین باشه و بعضی ها میگن رو بلندی.بالاخره کدومش درسته؟
2) ایرادی نداره که قفس مرغ عشق و طرقه پیش هم باشه؟
3) وقتی طرقه به قفس جدید اومد خیلی بهتر شد و راحتتر از دستم غذا میگیره.من باید دونه رو داخل دستم به درون قفس ببرم یا از کنار قفس بهش بدم؟هر دو رو امتحان کردم و دیدم کنار قفس بهتر میگیره.
4) حالا که قفسش عوض شده،کی ریزخونی هاش دوباره شروع میشه؟اصلا اگه وحشی بود،پس چرا ریزخونی رو شروع کرده بود؟
5) داخل قفس قبلی،چهار برار قفس جدید جاداشت.پس چرا تو این راحت تره؟
ببخشید که سرتونو درد آوردم.
۱۳۹۱/۰۴/۲۷، ۱۱:۴۶ ب.ظ
نقل قول
سپاس شده توسط: Arjon
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 205
89 سپاس گرفته‌شده در 33 ارسال
ارسال: #29
سلام
1)تا مست نشده پایین وقتی مست شد باید بزاریش بالا تا اسمان را ببیند و دهن بزنه
2)اگه بخای دهن صاف بزنه نباید پیشش باشه
3)باید اطمینانش نسبت بهت بیشتر جلب بشه
4)چون از اول تو قفس گرد بوده به قفس گرد عادت داشته
به قول حاج مهدی برو پول بده دو تا پرنده خوب بخر این همه به خودت درد سر نده یا حوصله دار باش
۱۳۹۱/۰۴/۲۸، ۰۹:۰۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Arjon
Ramin89

سپاس‌ها:
سپاس گرفته‌شده در ارسال
ارسال: #30
دوست خوبم جناب پارس
اول بخاطر راهنماییتون ممنونم.
دوم اینکه طرقه از اول داخل قفس گرد نبوده بلکه داخل قفس مکعبی خیلی کوچیک بود.
و در آخر باید بگم مسئله پول نیست.من مرغ و خروس،کبوتر،قرقاول و مرغ عشق هم دارم.ولی هیچکدوم مثل طرقه نیستن.هیچکدوم به راحتی از دستت غذا نمیگیرن و باهات رفیق نمیشن.من از بچگی آرزوم بود پرنده ای داشته باشم که باهام رفیق باشه.البته به اندازه ی طوطی گرون نباشه.
من همه ی تلاشمو میکنم تا طرقمو به حالت عادی خودش برگردونم.مهم عشق و علاقه هست.
.
من شبا تا دیروقت تلویزیون نگاه میکنم.ساعت خاموشی برای طرقه کی هستش؟
.
راستی طرقه رو دم در و درمحلی که رفت و آمد زیاد باشه گذاشتم.خیلی عادیه ولی تازه فهمیدم هروقت شلوار مشکی میپوشم دیوونه میشه.اما اگه شلوارم یه رنگ دیگه باشه راحت از دستم غذا میگیره.چیکار کنم ترسش از رنگ سیاه بیفته؟
ضمنا پس من باید اول از کنار قفس بهش غذا بدم و بعد از عادی شدن دستمو ببرم داخل؟:basa (92):
۱۳۹۱/۰۴/۲۸، ۱۲:۴۱ ب.ظ
نقل قول
سپاس شده توسط:

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  راهنمایی در مورد ریزه خوانی طرقه bmehdi 6 4,099 ۱۳۹۶/۰۶/۱۷، ۰۴:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: hamed bahrami
  لطفا راهنمایی کنید (حمله گربه به طرقه) bmehdi 2 1,229 ۱۳۹۱/۰۶/۰۹، ۰۶:۱۷ ق.ظ
آخرین ارسال: bmehdi
  راهنمایی در مورد سوالات مربوط به طرقه bmehdi 0 1,671 ۱۳۹۰/۱۰/۱۲، ۰۸:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: bmehdi

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان