زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۰، ۰۵:۲۷ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مکان نگهداری قناری بصورت دسته جمعی

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 3
2 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #1
مکان نگهداری قناری بصورت دسته جمعی
سلام
در فصل تابستان قناری های نر و ماده را در یک فضای باز بصورت دسته جمعی نگهداری کنیم . آیا میشود آنها را برای جوجه کشی در زمستان آماده نگه داشت ؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۲۴، ۰۳:۳۱ ب.ظ، توسط محمد تقی کریمی.)
۱۳۹۰/۰۳/۲۶، ۰۹:۵۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، vahid babayi
صفحه 10 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 6
55 سپاس گرفته‌شده در 25 ارسال
ارسال: #91
RE: کمک برای ساخت اتاق مخصوص قناری
دوستان دقت کنید که تو هر متر میتونید فقط 10 قناری نگهداری کنید یعنی تو اتاق 3*4 فقط میتونید 120 پرنده نگهداری کنید البته این استانداردش هست که ممکنه خیلی جاها رعایت نشه و برای نو  حتمانمیخواد که به تمامی قناری ها افتاب بتابه . باید طوری نور داخل سالن بیاد که در روز حدودا 2 الی سه ساعت نور افتاب به قسمتی از سالن بتابد . کف باید سرامیک . دیواره ها از کف یک متر سنگ یا سرامیک الباقی کچ باشه

ضمنا مناسب ترین جا برای سالن قناری طبقه همکف میباشد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۲۵، ۰۱:۲۳ ق.ظ، توسط omidrafeey.)
۱۳۹۲/۰۷/۲۵، ۰۱:۲۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #92
بستگی به نژاد هم داره تو همین حجمی که فرمودید 180 گلاستر و کمتر از 100 از نژادهای سنگینر رو میشه پرورش داد به این موضوع دقت بفرمایید.
۱۳۹۲/۰۷/۲۵، ۱۲:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: 10reza10
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #93
(۱۳۹۲/۰۷/۲۵، ۱۲:۰۹ ب.ظ)'مسعود م' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بستگی به نژاد هم داره تو همین حجمی که فرمودید 180 گلاستر و کمتر از 100 از نژادهای سنگینر رو میشه پرورش داد به این موضوع دقت بفرمایید.

مثلا اگه جثه کوچکتر میشد تعداد هنوز میرفت بالا ؟ مثلا اگه فنچ میشد حتما به سیصد میرسید . دوست عزیز اینو که من میگم بر اساس تجربه و کلاسهایی که رفتم میگم و طبق استاندارد فدارسیونهای جهانی قناری گفتم . شما این اعداد را از کجا اوردی؟ اینجوریم نیست از خواب بیدار شم یه چیزی بگم .
۱۳۹۲/۰۷/۲۵، ۰۱:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #94
بله دقیقا همین طوره 100 تا فنچ حدودا دو سوم 100 قناری جا میخوان دقیقا بر اساس جثه و ... محاسبه میشه.
شما خودت یکمی فکر کنی میبینی 10 تا کبوتر بیشتر از 10 تا فنچ جا میخواد.
یعنی منظورت اینه که فدراسیون جهانی پرورش قناری(لطفا آدرسه سایتشم پایین بنویس) مثلا گفته جایی که برای 100 تا قناریه گلاستر 12 سانتی لازمه با 100 فری شامپیون 20 سانتی یکیه؟
تو هر سایت و فدراسیونی بری بخونی میبینی قفس و ... نژادهای کوچیک از بزرگ سایز کوچکتری داره.حالا چون یه عددیو برای رسمس معمولی گفتی و درست هم هست دلیل بر این نمیشه هر پرنده با هر سایزی 120 عددش تو این فضا راحتند و مناسبه براشون.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۲۵، ۰۲:۲۳ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۷/۲۵، ۰۲:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #95
به نظر من مهمترین موردی که باید مد نظر داشته باشید امنیت اتاقه دزد رو همیشه تو ذهنتون داشته باشید
جای مث پشت بام تو حیاط جای مناسبی واسه سرقته
هیچ وقتم به هیچ نوع قفلی اعتماد نکنید حضور فیزیکیتون موثرترین عامل پیشگیریه

به نظر من مهمترین موردی که باید مد نظر داشته باشید امنیت اتاقه , دزد رو همیشه تو ذهنتون داشته باشید
جای مث پشت بام تو حیاط جای مناسبی واسه سرقته
هیچ وقتم به هیچ نوع قفلی اعتماد نکنید حضور فیزیکیتون موثرترین عامل پیشگیریه
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۲۵، ۰۳:۴۹ ب.ظ، توسط اهواز قناری.)
۱۳۹۲/۰۷/۲۵، ۰۳:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #96
این اعداد را من بصورت علمی گفتم و میتونید تحقیق  کنی ببینی درستن یا نه و این اعداد بطور میانگین هست  و هیج جا نمیبینی که برای هر نژادی بخواد بیاد بطور کامل توضیح بده و در کل گفته میشه که برای  قناری این فضا لازم هست . ضمنا قرار بود  شما بگید از کجا این اعداد و ارقام را اوردی .دوم اینکه اگه بخوای فکرشو کنی شاید تو اتاق 3*4 متری بشه 2 الی 3 هزار تا قناری از نژادهای مختلف را جا داد ولی دلیل بر جا دادن نیست او مقدار که فضای لازم برا تنفس و .. لازمه این استانداردش بود که من گفتم ضمنا در ادامه گفتم که بیشتر جاها این فضا رعایت نمیشه . ضمنا اگه دوست داشتی یا سری به خوزستان زدی بیا تا مدارک داخلی و بین الملیمو نشونت بدم ولی در حال حاضر دلیلی نمیبینم که بیشتر بخوام توضیح بدم . سوء تفاهم نشه با این وجود من نگفتم خودم خیلی چیزا میدونم و علم را هر چی دنبال کنیم کمه ولی به اندازه یه پرورش دهنده موفق اصلاعات خوبی دارم . ضمنا به پرنده بیمار تخم مرغ نمیدن
۱۳۹۲/۰۷/۲۵، ۰۶:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد تقی کریمی ، mohammad8366
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #97
شما حرف خود منو به خودم میزنی منم عرض کردم اون فضا واسه رسمی معمولی خوبه اما خیلی مساله ساده ایه که با بزرگتر شدن پرنده طبیعتا فضای بیشتری لازمه و احتیاج به منبع نداره و شما اول این حرف منو رو رد کردی اما حالا خودت همینو میگی حالا خود دانی.در مورد تخمم مرغم همین جا بیشتر توضیح بدی ممنون میشم.
در ضمن مدارکتون هم مبارکتون باشه من گفتم فقط اسم سایت فدراسیون جهانی قناری رو که منبع اعلام کردید رو بگید ما هم دانسته هامون بیشتر بشه ممنون میشم.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۲۵، ۰۷:۳۶ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۷/۲۵، ۰۷:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 21
20 سپاس گرفته‌شده در 8 ارسال
ارسال: #98
یه دستگاه رطوبت سنج دیجیتال  و دستگاه بخار ساز و ترموستات برای تنظیم دما به بخاری نصب کنی که البته اگه از بخاری گازی استفاده کنی یه شیر برقی هم میخای.همینطور تایمر که واجبه .چراغ خواب هم یادت نره.واسه تهویه هم میتونی یه هواکش معمولی بذاری بعد با تایمر تنظیم کنی چه مقدار روشن باشه.البته واسه این باید تایمر دیجیتال بگیری.حتما هواکش جایی نصب کن که روبروی ورودی هوات باشه تا کل هوای اتاق عوض شه(مهم).اگه قناری حرفه ایی و بلند نگه میداری دستگاه تصفیه هوا هم بگیر
۱۳۹۲/۰۷/۲۶، ۱۲:۳۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #99
(۱۳۹۲/۰۷/۲۵، ۰۷:۲۹ ب.ظ)'مسعود م' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
شما حرف خود منو به خودم میزنی منم عرض کردم اون فضا واسه رسمی معمولی خوبه اما خیلی مساله ساده ایه که با بزرگتر شدن پرنده طبیعتا فضای بیشتری لازمه و احتیاج به منبع نداره و شما اول این حرف منو رو رد کردی اما حالا خودت همینو میگی حالا خود دانی.در مورد تخمم مرغم همین جا بیشتر توضیح بدی ممنون میشم.
در ضمن مدارکتون هم مبارکتون باشه من گفتم فقط اسم سایت فدراسیون جهانی قناری رو که منبع اعلام کردید رو بگید ما هم دانسته هامون بیشتر بشه ممنون میشم.
من کی گفتم درسته . من گفتم این اعداد بطور کلی هست ولی رعایت نمیشه و بیشتر جاهایی که دیدم کمو زیادش میکنن . ببین دوست عزیز من تو یه اتاق 40 متری 1300 تا بلدرچین پرورش میدم . منظور از این گفته این هست که درسته بعضی جاها به جثه بستگی داره ولی نه در مورد قناری که 2 الی سه سانت کمو زیاد میشه . مثلا میتونی مرغ را با قناری مثال بزنی با توجه به شرایط تنفس هر مرغ 2 کیلویی در هر متر مربع 17 مرغ هست . یعنی قناری را که 50 گرم در نظر بگیریم میشود 40 عدد قناری ولی به دلیل حساس بودن و تراکم را کم میکنیم که استرس به پرنده وارد نشه . بحث تخم مرغم اگه شد جای مناسب تری توضیح میدم ولی در یک کلام تخم مرغ و مولتی ویتامین برای پرنده بیمار سم هست
۱۳۹۲/۰۷/۲۶، ۰۱:۳۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad8366
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #100
معمولا اکثر اساتید شهر ما و خود من هم تجربی هم علمی با آنتی بیوتیکها(داروهای ضد میکروب یا چرک خشک کن) ب-کمپلکس  یا مولتی ویتامین استفاده میکنیم و تاثیر خوبی هم تو روند بهبودی پرنده داره .بگذریم دوست من .در مورد سایز اتاقک نگهداری هم هر چی شما بگی چون بحث بیش از این بی فایده هست و فقط حجم سایت زیاد میشه و نوعی اسپم محسوب میشه.موفق باشید .
۱۳۹۲/۰۷/۲۶، ۰۳:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد تقی کریمی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان