زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۱۱:۱۷ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مکان نگهداری قناری بصورت دسته جمعی

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 3
2 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #1
سلام
در فصل تابستان قناری های نر و ماده را در یک فضای باز بصورت دسته جمعی نگهداری کنیم . آیا میشود آنها را برای جوجه کشی در زمستان آماده نگه داشت ؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۲۴، ۰۳:۳۱ ب.ظ، توسط محمد تقی کریمی.)
۱۳۹۰/۰۳/۲۶، ۰۹:۵۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، vahid babayi
صفحه 9 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

كارشناسي
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 182
36 سپاس گرفته‌شده در 17 ارسال
ارسال: #81
RE: کمک برای ساخت اتاق مخصوص قناری
سلام به همه
منم مثل دوستمون دارم ي اتاقك برا عشق بازي ميسازم طول 3.50 عرض 1.60 و ارتفاع 2.80متر
در نظر دارم كفرا سراميك كنم ديواره هارا كاشي وسقف را هم سراميك براي نور بيشتر يك عدد پنجره آلومنيومهم به ابعاد 2*1.35 تهيه كردم كه شيشه هاش ريلي هستش
حالا راهنمايي كنين تا تجهيزات مورد نياز را قبل از شروع به كار تهيه كنم و هرچي ميخاد آماده كنم
گاز برق وآب موجوده
ممنونم
۱۳۹۱/۱۱/۲۵، ۱۱:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: پدربزرگ ، vahid babayi
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #82
(۱۳۹۱/۱۱/۲۵، ۱۱:۲۶ ب.ظ)گلاستر نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه
منم مثل دوستمون دارم ي اتاقك برا عشق بازي ميسازم طول 3.50 عرض 1.60 و ارتفاع 2.80متر
در نظر دارم كفرا سراميك كنم ديواره هارا كاشي وسقف را هم سراميك براي نور بيشتر يك عدد پنجره آلومنيومهم به ابعاد 2*1.35 تهيه كردم كه شيشه هاش ريلي هستش
حالا راهنمايي كنين تا تجهيزات مورد نياز را قبل از شروع به كار تهيه كنم و هرچي ميخاد آماده كنم
گاز برق وآب موجوده
ممنونم

باسلام

فقط چون دیوارها و سقف میخواد کاشی بشه در مورد عایق کردن دیوارها دقت کنین چون ممکنه در تابستون خیلی گرم شه و زمستون هم گرم کردنش مشکل باشه در ضمن به عقیده من اگه سقف رو سیمان سفید کنین بهتره.
:basa (159):

موفق باشین
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۱/۱۱/۲۶، ۰۹:۰۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

P.H.D
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 385
535 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #83
دوست عزیز در ساخت عجله نکنید کامل تحقیقات را انجام بدید ساختن اتاق واسه گروهی یا قفسی فرق داره و طرف قرار گرفتن پنجره و...
امیدوارم موفق باشید
۱۳۹۱/۱۱/۲۶، ۰۱:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: پدربزرگ ، گلاستر ، hamid@line ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 1202
698 سپاس گرفته‌شده در 207 ارسال
ارسال: #84
درود
من هم یه اتاق خوب واسه قناری هام دارم.
همه ی این نکات واجب هستند و باید تک تکشون را رعایت کنید:
1.نور:باید حتما نور آفتاب به اتاق بتابه!
2.گرمایش و سرمایش:شما حتما باید سوخت گاز را واسشون فراهم کنید تا در زمستان به مشکل بر نخورید.البته دوستان جنوبی هم باید بفکر گرما و خنک کردن مکانشون باشن.
3.کف اتاق حتما باید موزاییک یا سنگ یا سرامیک باشه تا نظافت راحت باشه و حشرات هم نتونن نفوذ کنن.و همین طور لوله فاضلاب که در کف باشه تا آب براحتی خارج بشه.
4.دیوار ها هم باید شرایط کف را داشته باشن .همین طور سقف.چون کنه یا شپشک یکی از دشمنان اصلی پرنده هاست که اگه یه سوراخ ریز هم تو اتاق باشه میتونن اونجا تکثیر بشن.
5.قفس ها یا تور هایی که برای جدا کردن جوجه ها و ماده ها و نر ها در دوران مختلف مثل تولک یا جفت زدن یا جوجه کشی به اونها نیاز دارید.
6.مکان نگهداری دان:من خودم از سطل استفاده میکنم.اما اگه بتونی یه اتاقک کوچک که نم نداشته باشه و حشرات هم بهش دسترسی نداشته باشن درست کنید.اونوقت میتونی دان زیادی را انبار کنی و یا دان به صورت عمده خریداری کنی که به صرفه تر هم هست.
7.مکان شستشو یا سینک :
بهتره که اگه مکان بزرگی داری حتما یه فکری هم به حال شستشو بکنی.و اگه میتونی آب گرم و سرد را در اختیار داشته باشی.
8.یخچال:که واسه نگهداری غذاهای نرم و یا سبزیجات هست
9.تایمر روشنایی:که دوستان راجبش صحبت کردند.
10.سیستم تهویه هوا:تا در تابستان بتونی یه تهویه خوب و هوای تازه به پرنده هات برسونی.برای این کار من از یه فن استفاده کردم.و هر وقت احساس کنم که هوا خوب نیست فن را روشن میکنم.
11.کشو یا فایل:برای نگهدای تخم ها یا وسایل جانبی قفس ها.مثل لون ها که در زمان تولک به اونها احتیاجی نیست و ...
12.اتاقک قرنطینه:که خیلی خیلی واجب هست و واسه قناری های تازه وارد کاربرد داره.بهتره طوری ساخته بشه که قناری راحت بتونه داخل اتاقک بمدت یک ماه زندگی کنه و اصلا ارتباطی نه از طریق هوا و نه از طریق دان و تغذیه با اتاق اصلی نداشته باشه.
این موارد برای ساخت یک اتاق کاملا حرفه ای لازم و ضروری هست.شاید نکات دیگه ای هم باشه که الان من به خاطر ندارم.اگه دوستان لطف کنن و عنوان کنن ممنون میشم.
بهتره که عشق بازان ایران هم سعی کنن که کم کم به سمت حرفه ای شدن برن و در سالهای آینده موفقیت های خوبی هم کسب کنیم.
ببخشید که زیاده گویی کردم
۱۳۹۱/۱۱/۲۶، ۰۱:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دانشجو
سپاس‌ها: 1
2 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #85
سلام دوستان عزیز
من قناریامو تو یه اتاق جدا نگه میدارم چون تعدادشون زیاده مجبور شدم قفسا رو با فاصله خیلی کم از هم دیگه بزنم
این کار من تو مست شدنشون تاثیر نداره؟؟؟؟؟ یا واسه جفت زدن به مشکل نمی خورم؟؟؟؟؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۲۴، ۰۳:۲۹ ب.ظ، توسط محمد تقی کریمی.)
۱۳۹۲/۰۶/۲۴، ۰۱:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #86
RE: مکان نگهداری قناری بصورت دسته جمعی
هیچ وقت اینکارو نکنید
چون تعداد میره بالا کنترل و توجه رو هر پرنده کمتر میشه تو قفس راحت میتونی یه قناری رو از نظر مدفوع و سینه و پسش مقدار پر ریزیو.... زیر نظر داشته باشی
تو گله یکیش مریض شه بیماری به صورت وحشتناک شیوع پیدا میکنه حتی ظرف اب و غذاش با قفس دیگه جا ب جا نشه بهتره
در ضمن هر قناری باید تغذیه خودش رو داشته باشه
ما که یه بار این کارو کردیم تا اخر عمر پشیمونیم
۱۳۹۲/۰۶/۲۴، ۰۹:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: مسعود میرزالو ، omidlord ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 1
5 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #87
من مدت 6 ماه قناری هامو گله ای نگهداری کردم .الان دوباره تو قفس هستن.جوجه هایی که تو اون مدت بزرگ شدن مثل جوجه سهره وحشی هستن.تا من و میبینن مثل فشنگ این و اون میرن
۱۳۹۲/۰۶/۲۴، ۱۰:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، vahid babayi
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #88
دچار استرس شدن و خیلی بده .. ممکنه آسیب جدی وارد شود ، سعی کنید به مرور زمان به وجود شما و نزدیک شدنتان به قفس عادت و این عادت را ترک کنند . مراحل رام کردن را تا حدودی انجام دهید و زمان نزدیک شدن ببه قفس غذای تشویقی در اختیار پرنده ها بگذارید و دست خالی کنار قفس نروید . ( مثل کاهو ، سبزی ، سیب یا میوه جات یا دان هایی که علاقه نشان میدهند و ...)
۱۳۹۲/۰۶/۲۵، ۰۱:۵۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #89
(۱۳۹۲/۰۶/۲۴، ۰۱:۱۰ ب.ظ)*a.m* نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان عزیز
من قناریامو تو یه اتاق جدا نگه میدارم چون تعدادشون زیاده مجبور شدم قفسا رو با فاصله خیلی کم از هم دیگه بزنم
این کار من تو مست شدنشون تاثیر نداره؟؟؟؟؟ یا واسه جفت زدن به مشکل نمی خورم؟؟؟؟؟
سلام
مشكلي ندارد ولي تاحد امكان سعي كنيد كه نر ها بالاتر از ماده ها باشند وبين قفس ها را با چيزي بپوشانيد. همه ماده ها مي توانند در يك جوجه پران باشند كه فضاي زيادي را اشغال نكنند.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۶/۲۵، ۰۸:۴۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: abbass11 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 1202
698 سپاس گرفته‌شده در 207 ارسال
ارسال: #90
این کار محاسن زیادی هم دارد.از جمله سر حال بودن پرنده ها و کمتر مریض شدنشان.در اشتهای پرنده هم تاثیر زیادی دارد.پرنده ای که زیاد تحرک داشته باشد غذای بیشتری هم میخورد.شما میتوانید از زمانی که جوجه کشی تان به اتمام رسید آنها را در این محیط باز نگهداری کنید تا زمانی که پرنده ها کم کم نزدیک مستی میشوند.بعد آنها را در قفس کنید و جفت بزنید.من از تصاویر سایت های خارجی این موضوع را مشاهده کردم.حتی در یک عکس تعداد زیادی نژاد جیبر را در یک مکان سر باز و بزرگ نگهداری کرده بودند.
حتی میتوانید اجازه دهید در همان محیط باز جفت گیری کرده و جوجه دهند.اما این کار معایبی هم دارد که از جمله آن میتوان به عدم کنترل روی جفت ها و جوجه ها عنوان کرد.اما تعداد هم خیلی مهم است.نسبت محیط نگهداری پرنده ها به تعداد را هم باید در نظر گرفت.اگر تعداد بیشتر از حد باشد آن وقت باید انتظار بیماری و ضعیف شدن پرنده های کوچکتر را داشت.
۱۳۹۲/۰۶/۲۵، ۰۹:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: abbass11 ، مهدي عرفان ، vahid babayi

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان