زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۰۵:۰۷ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نشانه های جفتگیری نر و ماده

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 54
7 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #1
بی حالی ماده زمان جفت گیری
من یه جفت قناری گرفتم که بعد از دو هفته قناری نر که خیلی هم مست میخوند رو به قفس ماده انداختم
قبل از این هر دو قناری ها خیلی شاد و تحرک بیشتری داشتن ولی بعد از اون قناری ماده تحرکش خیلی کم شده و یه گوشه میشینه این از چی میتونه باشه؟
اینم بگم که ماده هم خیلی جست و خیز میکرد وبا توجه به علامتهای دیگش آمادگی جفت شدن داشت .
۱۳۸۹/۱۲/۲۶، ۱۲:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamed masoomi
صفحه 11 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 42
45 سپاس گرفته‌شده در 22 ارسال
ارسال: #101
RE: نشانه های جفتگیری نر و ماده
(۱۳۹۰/۱۲/۱۵، ۰۳:۰۰ ب.ظ)saeed.orange نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همگی . من یه تازه واردم و یه مبتدی !!!!
چند تا سوال داشتم که اگه دوستان جواب بدن ممنون میشم!
من حدود 5 روز پیش قناری هام رو جفت زدم (نر پرتقالی و ماده زرد )‌ و مطمئن بودم که دوتاشون آماده ان!
قناری نر میخونه و دنبال ماده میکنه ! اما تا حالا ندیدم به هم دون بدن یا جفتگیری کنن . در ضمن یه کم نخ هم داخل لونشون بردن و بعضی وقتا ماده آروم به نر نوک میزنه !!!! میخواستم بدونم امکان داره جفت شده باشن یا جداشون کنم؟؟؟؟ تا کی باید صبر کنم که تخم بذارن؟؟؟

اگه نر ماده رو دنبال میکنه و سوارش میشه و وقتی دنبال ماده میکنه ریز خونی میکنه که با هم جفت خوردن اما اگه دعوا میکنن جداشون کن

معمولا 8 روز بعد جفت گیری ماده اولین تخم رو میزاره
۱۳۹۰/۱۲/۱۶، ۰۴:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
2 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #102
اگه نر ماده رو دنبال میکنه و سوارش میشه و وقتی دنبال ماده میکنه ریز خونی میکنه که با هم جفت خوردن اما اگه دعوا میکنن جداشون کن

معمولا 8 روز بعد جفت گیری ماده اولین تخم رو میزاره
[/quote]

نر . ماده رو زیاد دنبال نمیکنه ولی دعوا هم نمیکنن . تا حالا ندیدم که سوارش بشه ولی بعضی وقتا میخونه و دنبالش میکنه . الان 6 روزه که جفتشون کردم . امکانش هست که جفت شده باشن؟؟؟ در ضمن دارن لونه درست میکنن با نخ.
یه سوال دیگه نور محیط جفتگیری باید چه جوری باشه؟؟ لطفا زود جواب بدین
راستی امکان داره تخم گذاشتن بیشتر از 8 روز طول بکشه؟؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۲/۱۶، ۰۴:۵۹ ب.ظ، توسط saeed.orange.)
۱۳۹۰/۱۲/۱۶، ۰۴:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 19
9 سپاس گرفته‌شده در 8 ارسال
ارسال: #103
عدم توجه به لانه از طرف قناری ها
سلام،
با توجه به راهنمایی های ذکر شده در این سایت و با استفاده از تجربه شما دوستان برای قناری نر مستم یه ماده گرفتم. هر دوی اونها حدوداً یک سالشونه و پیش ازین جفت نخوردن.نر خیلی خیلی مست و ماده هم فکر کنم آماده بود!
بعد از انجام مرحله آشناییشون و کنار هم زدن قفسشون، وقتی که دیدم ماده شیطنت میکنه و تو جواب سر و صدای نر خیلی "جیر جیر" میکنه، فکر کردم که وقت مناسبی باشه برای جفت زدن و ماده هم که به نظرم زیاد جست و خیز میکرد و آماده بود، پس نر رو به قفس ماده فرستادم.
خوندن نر تقریباً به صفر رسید(روزی 2-3 بار) و اون مواقعی هم که میخوند تو هوا دنبال ماده ازین ور قفس به اونور پرمیزد و ماده فرار میکرد...
بعد از گذشت 4-5 روز دیدم که نر و ماده با نخی که بستم به قفس خیلی ور میرن و بازش کردن، منم واسشون کپه لون رو گذاشتم.
حالا چند تا مسئله هست؛
1- تاحالا جفت گیریشون رو ندیدم، اما خیلی هم باهم بد نیستن، روم به دیفار نوکشونو به هم میزنن و ریز ریز میخونن.
2- نر جیر جیر میکنه و ماده هم در جوابش همین کارو میکنه.
3- کپه رو به دیوار قفس زدم و توش پر از پنبه دونس، اما هیچ اقدام جدی برای ساختن لونه یا تشکیل کانون گرم خانواده در اونا دیده نمیشه، فقط بعضی وقتا ماده جوان یه تیکه نخ میگیره تو دهنش باهاش بازی میکنه و آخرشم میندازش کف قفس...!
4- دوستم یه قناری ماده خیلی آماده و مست داره که شبیه گنجشگه، میگه بیا اینو باهاش جفت بزن.

لطفاً راهنمایی کنین که چکار باید بکنم تا دیر نشده. تصویر قناریامم آپلود کردم، قناری پرتغالی نر و زرد ماده هستن.
پیشاپیش سپاس از کمکتون.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۲/۲۷، ۰۴:۱۲ ب.ظ، توسط archiran.)
۱۳۹۰/۱۲/۲۷، ۰۴:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ارسال: #104
RE: عدم توجه به لانه از طرف قناری ها
اگر ممکنه یه نفر بیاد راهنمایی کنه.
چقدر بعد از گذاشتن چال باید برن سراغش؟
چند وقت بعدش تخم میذارن؟
نر و ماده تو قفس مدام در حال ورجه وورجه هستن، شیطنت میکنن...
۱۳۹۰/۱۲/۲۷، ۰۹:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #105
سلام
دوست عزيز سوال شما بارها در سايت پرسيده شده كمي جستجو كنيد براي خودتون راحتتر تا به نتيجه برسيد .
ولي در كل اگه قناري هاي شما همين عكس هايي كه گذاشتين باشن حيف تعويض كني بايد كمي صبر كني فكر كنم ماده قناري شما كاملا آماده نيست اگه جنگ و دعوا ندارن با هميديگه آماده مي شن زير ماده رو نگاه كردي قبلا مطمئني آماده بوده ؟ در ضمن اگه شك داري مي توني ماده رو يك روز جدا كني دوباره بندازي كنار نر اينجوري ترغيب مي شن ولي در كل بايد صبر كني در ضمن جفتو زدن قناري حتما نبايد ديده شه بيشتر قناري ها با طلوع آفتاب پشت مي گيرن و تو روز هم چند بار ممكن شما هيچكدوم رو نبيني ولي بعد از جفتگيري پرنده ها به هم وابسته مي شن و نزاع بينشون كم مي شه.

موفق باشيد
۱۳۹۰/۱۲/۲۸، ۰۱:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: nazmi ، archiran ، سید امیر
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
58 سپاس گرفته‌شده در 29 ارسال
ارسال: #106
دوست من با این چیزایی که شما گفتید احتمالا جفت خوردنشون قطعیه ولی بعضی وقتا جفتایی که تجربه اولشونه یکم بیشتر طول میکشه تا ردیف بشن و شما باید بیشتر صبر کنی و جاشونم گرم باشه و معمولا بعد جفت گیری بین 5 تا 10 روز تخم میزارن و از زمان نشستن ماده رو تخم 13 تا 14 روز بعد جوجه ها بدنیا میان
۱۳۹۰/۱۲/۲۸، ۰۵:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: archiran ، deararchitect
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #107
اگر از آماده بودن نر و ماده مطمئن هستید تا دو هفته صبر کنید .
لطفاً پس از مطرح کردن سوال صبور باشید.
۱۳۹۰/۱۲/۲۸، ۱۰:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: archiran ، سید امیر ، deararchitect
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 3
30 سپاس گرفته‌شده در 17 ارسال
ارسال: #108
الان بهتربن موقع جفتگیریه.نور محیط جایی باشن که افتاب بهشون برسه خوبه.
۱۳۹۱/۰۱/۰۸، ۰۵:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ارسال: #109
با عرض تبریک به مناسبت سال نو و تشکر از دوستانی که پاسخ دادن(البته پیشتر کلید تشکر رو براشون زدم)
جای پرنده هارو عوض کردم و بردمشون به جایی که هیچ پنجره ای نداره و کسی رفت و آمد نمیکنه، اما لامپ رو واسشون هر روز ساعت 7 روشن میکنم و 9 شب خاموش میکنم.
گرامیان، قناریهام 6 روز پیش بعد از حدود 7روز که پیش هم بودن، بالاخره رفتن سراغ کپه پر از پنبه و توش یه چال درست کردن...
اما هنوز هم نر به دنبال ماده تو قفس به اینطرف و اونطرف پرواز میکنه. البته دارم حس میکنم که مثه روزای اول حس و حال برقراری رابطه رو نداره... ماده رو گرفتم و پشتش رو نگاه کردم. مخروطی شده...
اینکه گذاشتمشون تو اتاقی که کسی رفت و آمد نمیکنه و نور نمیگیره، باعث افسردگیشون نمیشه؟؟
اشکال داره حالا که لون رو چال کردن، اما تخم نذاشتن از هم چند روز جداشون کنم؟
کلاً بفرمایید چکار کنم بهتره؟

(۱۳۹۰/۱۲/۲۸، ۰۱:۴۹ ب.ظ)King_Hearts نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
دوست عزيز سوال شما بارها در سايت پرسيده شده كمي جستجو كنيد براي خودتون راحتتر تا به نتيجه برسيد .
ولي در كل اگه قناري هاي شما همين عكس هايي كه گذاشتين باشن حيف تعويض كني بايد كمي صبر كني فكر كنم ماده قناري شما كاملا آماده نيست اگه جنگ و دعوا ندارن با هميديگه آماده مي شن زير ماده رو نگاه كردي قبلا مطمئني آماده بوده ؟ در ضمن اگه شك داري مي توني ماده رو يك روز جدا كني دوباره بندازي كنار نر اينجوري ترغيب مي شن ولي در كل بايد صبر كني در ضمن جفتو زدن قناري حتما نبايد ديده شه بيشتر قناري ها با طلوع آفتاب پشت مي گيرن و تو روز هم چند بار ممكن شما هيچكدوم رو نبيني ولي بعد از جفتگيري پرنده ها به هم وابسته مي شن و نزاع بينشون كم مي شه.

موفق باشيد

بله جناب King_Hearts، قناریام همیناس دیگه!
پیشنهادی دارین؟
لونه رو از تو قفسشون بردارم و جداشون کنم؟
یا بذارم تو همین حال بمونن؟
دوست ندارم اذیت بشن، اما پرنده نر بیشتر روزا فقط یه بار میخونه و در حال خوندن پرواز میکنه و دنبال ماده اینور و اونور میکنه که ماده هم فرار میکنه. حاجی دل آدم میسوزه. دوست ندارم ناکام بمونه...!
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۱/۰۸، ۰۵:۴۴ ب.ظ، توسط archiran.)
۱۳۹۱/۰۱/۰۸، ۰۵:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #110
قناریها با هم فرق دارن و زمان مشخص و تعریف شده ای نداره که تخم بزاره..من خودم شده 37 روز طول کشیده که یه جفت قناری که انداختم تخم گذاشته..پس بیشتر صبر کنید و عجله نکنید
۱۳۹۱/۰۱/۱۱، ۱۲:۵۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: archiran ، سیدمحمد شریفی

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نشانه های قناری ماده آماده و چگونگی آماده کردن آن برای جفتگیری پژواک 930 289,277 ۱۳۹۶/۰۸/۱۰، ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان