زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۱، ۰۶:۲۴ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نشانه های جفتگیری نر و ماده

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 54
7 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #1
بی حالی ماده زمان جفت گیری
من یه جفت قناری گرفتم که بعد از دو هفته قناری نر که خیلی هم مست میخوند رو به قفس ماده انداختم
قبل از این هر دو قناری ها خیلی شاد و تحرک بیشتری داشتن ولی بعد از اون قناری ماده تحرکش خیلی کم شده و یه گوشه میشینه این از چی میتونه باشه؟
اینم بگم که ماده هم خیلی جست و خیز میکرد وبا توجه به علامتهای دیگش آمادگی جفت شدن داشت .
۱۳۸۹/۱۲/۲۶، ۱۲:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamed masoomi
صفحه 16 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 488
375 سپاس گرفته‌شده در 143 ارسال
ارسال: #151
RE: جدا کردن یا انتظار؟
عطسه نمیکنه , غذا هم میخوره .به نظرم احتمال تخم گذاشتنش هست !پسش رو چطوری چرب کنم ??
[/quote]
سلام کار مشکلی نیست. با نوک انگشت با احتیاط و آروم می تونی روی برآمدگی و اطرافشو چرب کنی. با یه تیکه پنبه یا سر گوش پاک کن هم میشه ولی من با نوک انگشت انجام دادم چون تسلط بیشتری داری و با فشار بی مورد صدمه نمی زنی. شاید هم دوستان با تجربه تر نظر دیگه ای داشته باشن. اگر از تخم باشه به احتمال زیاد مشکلش حل میشه تجربشو دارم یه نیم ساعت بعد پرنده تخمشو گذاشت. ولی من شک دارم از تخم باشه چون دو روز نباید طول بکشه. گرمای محیط هم کمک میکنه. تخم منداب هم اگه به دانه ها اضافه بشه ظاهرا از پیچیدن تخم جلوگیری می کنه که باید قبل از بروز مشکل انجام می شد. ان شاالله حال پرندت خوب بشه.
۱۳۹۱/۰۹/۲۲، ۱۱:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: saeed.green ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

0
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 9
164 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #152
سلام دوستان
من یک قناری یکسر جیبر با یک قناری نر سه چهارم حدود ده روز است که جفت انداختم ، لونه سازی همتوسط ماده صورت گرفته ولی قناری نر هر وقت اقدام به جفت گیری می کند موفق نیست و نمی تواند درست سوار شود ، تا الان به چنینموردی برخورد نکرده ام و برام خیلی تازگی داره خواهشمندم از دوستان اگر کسی با این مشکل مواجه شده و راهی پیدا کرده بیان نماید .
هر وقت برای قناریها صدا می گذارم دوباره نر تحریک می شود ولی طبق معمول نا کام می مانند .
با تشکر
۱۳۹۱/۰۹/۲۲، ۱۰:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 488
375 سپاس گرفته‌شده در 143 ارسال
ارسال: #153
(۱۳۹۱/۰۹/۲۲، ۱۰:۴۲ ب.ظ)محسن قائدی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
من یک قناری یکسر جیبر با یک قناری نر سه چهارم حدود ده روز است که جفت انداختم ، لونه سازی همتوسط ماده صورت گرفته ولی قناری نر هر وقت اقدام به جفت گیری می کند موفق نیست و نمی تواند درست سوار شود ، تا الان به چنینموردی برخورد نکرده ام و برام خیلی تازگی داره خواهشمندم از دوستان اگر کسی با این مشکل مواجه شده و راهی پیدا کرده بیان نماید .
هر وقت برای قناریها صدا می گذارم دوباره نر تحریک می شود ولی طبق معمول نا کام می مانند .
با تشکر

با سلام
این سوال برا من هم هست که قناری جیبر نر با فیزیک بدنی که داره حین جفت گیری دچار مشکل نمیشه؟ هر کس تجربه نگهداری جیبر رو داره لطفا راهنمایی کنه.
۱۳۹۱/۰۹/۲۳، ۰۸:۲۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

0
ارسال: #154
سلام
کماکان منتظر نظر و راهنمائی شما دوستان عزیز هستم .
۱۳۹۱/۰۹/۲۴، ۱۱:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #155
(۱۳۹۱/۰۹/۲۴، ۱۱:۴۵ ب.ظ)محسن قائدی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
کماکان منتظر نظر و راهنمائی شما دوستان عزیز هستم .
با سلام
دوست عزیز وضعیت سلامت انگشت های پا مخصوصا شصت بررسی شود با تشکر
۱۳۹۱/۰۹/۲۴، ۱۱:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

0
ارسال: #156
سلام دوست من
همه این موارد بررسی شده و الحمدالله مشکلی ندارد . با اینکه خیلی مست است و شلاقی می خونه ولی جففتگیری نمی تواند کند . با تشکر
۱۳۹۱/۰۹/۲۵، ۰۱:۱۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #157
(۱۳۹۱/۰۹/۲۵، ۰۱:۱۳ ق.ظ)محسن قائدی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست من
همه این موارد بررسی شده و الحمدالله مشکلی ندارد . با اینکه خیلی مست است و شلاقی می خونه ولی جففتگیری نمی تواند کند . با تشکر

دوست عزیز قناری نر رو با ماده دیگر و هم جثه که جوجه داده جفت کنید مشکل قناری شما رو در حال حاضر من با یک جفت قناری رسمی بلند که نر رو جدیدا خریدم دارم و با وجود تاتی دادن از طرف ماده نر جفتگیری روی میل بلد نیست و زمانی که ماده تو چال میباشد و یا بعد از تخم گذاری اقدام به جفتگیری مرتب ناموفق مینماید و قصد دارم بعد از سری دوم جفتها رو با جفتهای جوجه داده تعویض نموده و قناری مشکل دار را تعویض نماییم با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۹/۲۵، ۰۸:۵۹ ق.ظ، توسط nazmi.)
۱۳۹۱/۰۹/۲۵، ۰۸:۵۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ayhn ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 18
82 سپاس گرفته‌شده در 35 ارسال
ارسال: #158
با سلام
امروز دقیقا" 10 روز هست که نر و ماده ر رسمی و با هم جفت کردم اما نر هنوز موفق به جفتگیری درست و حسابی نشده و همش با ماده جنگ داره و وقتی ماده برای مدت کمی میره تو جا تخمی که جاشو گرد کنه تر میره روش هنوز هم از چال کردن ماده خبری نیست حالا میترسم که نر و ماده رو جدا کنم و ماده تخم داشته باشه به نظر دوستان هنوز صبر کنم ؟
۱۳۹۱/۱۱/۰۸، ۰۹:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #159
(۱۳۹۱/۱۱/۰۸، ۰۹:۵۶ ب.ظ)hahab$ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
امروز دقیقا" 10 روز هست که نر و ماده ر رسمی و با هم جفت کردم اما نر هنوز موفق به جفتگیری درست و حسابی نشده و همش با ماده جنگ داره و وقتی ماده برای مدت کمی میره تو جا تخمی که جاشو گرد کنه تر میره روش هنوز هم از چال کردن ماده خبری نیست حالا میترسم که نر و ماده رو جدا کنم و ماده تخم داشته باشه به نظر دوستان هنوز صبر کنم ؟

باسلام

یا ماده آمادگی لازم رو نداره واسه جفت شدن که تن نمیده و اگه مطمئنید ماده کاملاً آمادس پس جداشون نکنین وبحال خودشون بزارین انشااله بزودی جفت میشن.

موفق باشید

:basa (159):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۱/۱۱/۰۹، ۰۹:۰۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: پدربزرگ
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 1
26 سپاس گرفته‌شده در 13 ارسال
ارسال: #160
سلام .
من قناری هامو سه هفته هست که جفت زدم که هر دو هم کاملا اماده بودندواز شب اول هم قناری نر به ماده غذا میداد ولی الان یک هفته هست که ماده قناری داخل لونه میره می خوابه و نر بهش غذا میده ایا احتمال جفت شدن هست یا باید ان ها را جدا کنم و دوباره جفت بزنم ؟
۱۳۹۱/۱۱/۱۰، ۰۶:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نشانه های قناری ماده آماده و چگونگی آماده کردن آن برای جفتگیری پژواک 930 289,530 ۱۳۹۶/۰۸/۱۰، ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان