زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۱، ۰۷:۲۶ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نشانه های جفتگیری نر و ماده

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 54
7 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #1
بی حالی ماده زمان جفت گیری
من یه جفت قناری گرفتم که بعد از دو هفته قناری نر که خیلی هم مست میخوند رو به قفس ماده انداختم
قبل از این هر دو قناری ها خیلی شاد و تحرک بیشتری داشتن ولی بعد از اون قناری ماده تحرکش خیلی کم شده و یه گوشه میشینه این از چی میتونه باشه؟
اینم بگم که ماده هم خیلی جست و خیز میکرد وبا توجه به علامتهای دیگش آمادگی جفت شدن داشت .
۱۳۸۹/۱۲/۲۶، ۱۲:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamed masoomi
صفحه 15 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 11
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #141
RE: جدا کردن یا انتظار؟
(۱۳۹۱/۰۹/۲۰، ۰۲:۱۲ ب.ظ)ayhn نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۰۹/۲۰، ۰۱:۴۴ ب.ظ)saeed.green نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت همه اساتید. قناری هام بالاخره لونه سازی رو شروع کردن و تقریبا لونشون کامل شده! ولی فناری ماده یکی-دو روزه که یه کم کسل شده! بیشتر وقتا یا تو لونه خوابیده یا یه جا میشینه . خیلی کم تحرک شده.... طبیعیه یا مشکل داره؟؟ مریض که نشده؟؟

باسلام
دوست من ماده ها معمولا قبل از تمگذاری کمی سنگین میشن و از حرکاتشون کاسته میشه . شما نباید با سرکشیهای مکرر
باعث ایجاد استرس پرنده بشین . سعی کنید اونو بحال خودش بذارید چون امروز فردا تخم خواهد گذاشت .
موفق باشین

ممنون از راهنماییتون ,ببخشید اینجا سوال میپرسم,ولی اگه قناری ماده پف کنه هم عادیه و نشونه تخم داشتنش??یا ممکنه علت دیگه ای هم داشته باشه??
۱۳۹۱/۰۹/۲۰، ۰۴:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 17
سپاس‌ها: 1374
879 سپاس گرفته‌شده در 194 ارسال
ارسال: #142
با سلام
پنجشنبه قناری نر و ماده را جفت انداختم.اما از جمعه که دعواها کمتر شده تا الان که 5روز میگذره نر و ماده اصلا کنار هم روی میل نمی ایستن و فقط از هم فرار میکنند،جفتگیری اونارو ندیدم و بیشتر نر از ماده فرار میکنه و یا وقتی ماده به نر نزدیک میشه نر حالت هجومی میگیره!
شنبه واسشون چال گذاشتم و ماده بلافاصله شروع کرد به گرد کردن،ولی به دلیل همون مسایلی که گفتم از جفتگیری خبری نیست و انگار نر قصد نداره با ماده کنار بیاد.
چهارشنبه که قفسشون رو کنار هم گذاشته بودم نر به قفس میچسبید و آواز میخوند،ماده هم چند روزی بود که فقط کاغذ تیکه میکرد و تو نیم دونه جمع کرده بود و میرفت داخل مینشست.
در این شرایط باید چیکار کنم؟ ماده چال رو آماده کرده و اگه جداشون کنم امکان داره ماده تخم داشته باشه؟
اگه ماده چال رو آماده نکرده بود فورا جداشون میکردم چون به نر امیدی نیست،اما الان شک دارم چه کاری بهتره.
لطفا راهنمایی بفرمایید.
مرسی
۱۳۹۱/۰۹/۲۰، ۰۶:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #143
(۱۳۹۱/۰۹/۲۰، ۰۶:۴۰ ب.ظ)saeednikzad نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
پنجشنبه قناری نر و ماده را جفت انداختم.اما از جمعه که دعواها کمتر شده تا الان که 5روز میگذره نر و ماده اصلا کنار هم روی میل نمی ایستن و فقط از هم فرار میکنند،جفتگیری اونارو ندیدم و بیشتر نر از ماده فرار میکنه و یا وقتی ماده به نر نزدیک میشه نر حالت هجومی میگیره!
شنبه واسشون چال گذاشتم و ماده بلافاصله شروع کرد به گرد کردن،ولی به دلیل همون مسایلی که گفتم از جفتگیری خبری نیست و انگار نر قصد نداره با ماده کنار بیاد.
چهارشنبه که قفسشون رو کنار هم گذاشته بودم نر به قفس میچسبید و آواز میخوند،ماده هم چند روزی بود که فقط کاغذ تیکه میکرد و تو نیم دونه جمع کرده بود و میرفت داخل مینشست.
در این شرایط باید چیکار کنم؟ ماده چال رو آماده کرده و اگه جداشون کنم امکان داره ماده تخم داشته باشه؟
اگه ماده چال رو آماده نکرده بود فورا جداشون میکردم چون به نر امیدی نیست،اما الان شک دارم چه کاری بهتره.
لطفا راهنمایی بفرمایید.ل
مرسی

سلام دوست عزیز.من در حدی نیستم که نظر بدم !! ولی به نظر من یکم صبر کنید,قناریای منم پارسال اینجوری بودن ولی بعد یه هفته تخم گذاشتن و 3 تا جوجه سالم دادن....
۱۳۹۱/۰۹/۲۰، ۰۸:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
سپاس‌ها: 51
83 سپاس گرفته‌شده در 31 ارسال
ارسال: #144
(۱۳۹۱/۰۹/۲۰، ۰۴:۴۵ ب.ظ)saeed.green نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۰۹/۲۰، ۰۲:۱۲ ب.ظ)ayhn نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۰۹/۲۰، ۰۱:۴۴ ب.ظ)saeed.green نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت همه اساتید. قناری هام بالاخره لونه سازی رو شروع کردن و تقریبا لونشون کامل شده! ولی فناری ماده یکی-دو روزه که یه کم کسل شده! بیشتر وقتا یا تو لونه خوابیده یا یه جا میشینه . خیلی کم تحرک شده.... طبیعیه یا مشکل داره؟؟ مریض که نشده؟؟

باسلام
دوست من ماده ها معمولا قبل از تمگذاری کمی سنگین میشن و از حرکاتشون کاسته میشه . شما نباید با سرکشیهای مکرر
باعث ایجاد استرس پرنده بشین . سعی کنید اونو بحال خودش بذارید چون امروز فردا تخم خواهد گذاشت .
موفق باشین

ممنون از راهنماییتون ,ببخشید اینجا سوال میپرسم,ولی اگه قناری ماده پف کنه هم عادیه و نشونه تخم داشتنش??یا ممکنه علت دیگه ای هم داشته باشه??

سلام بر شما دوست عزیز.تا جایی که دوستان هم گفتن ماده قبل تخم گذاری سنگین و کم تحرک میشه .حتی مدفوعش ابکی میشه حتی توصیه میشه به پرنده ماده کاهو و سبزیجات داده بشه بمقدار کم که کمک کنه بدفع تخم.اما مسئله مهم اینجاست که ماده های جوان و ماده هایی که بشدت چاق و دچار چربی هستن دچار گرفتگی در دستگاه تخم گذاری میشوند که در اینصورت باید بسرعت بفکر نجات ماده بود.دقت کنید پرنده ماده در 95%موارد تا قبل از ساعت 9 صبح تخمگذاری میکند.پس اگه دیده اید که ماده در حال زور زدن است و بشدت نفس میکشه جوری که بیحال شده باید فکر چاره باشید.
در حالت عادی پرنده نباید طول روز رو پف کنه.برای یک ساعت موردی ندارد نگران نباشید
۱۳۹۱/۰۹/۲۰، ۰۹:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: saeed.green
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #145
ممنون از همه اساتید . ببخشید بازم سوال میکنم ولی مطمين نیستم تخم داشته باشه چون پشتش برامده نشده!! نگرانم که مریض شده باشه .... البته زیاد پف نمیکنه فقط گاهی اوقات , بیشتر بی تحرکه...
۱۳۹۱/۰۹/۲۰، ۰۹:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #146
(۱۳۹۱/۰۹/۲۰، ۰۹:۳۳ ب.ظ)saeed.green نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون از همه اساتید . ببخشید بازم سوال میکنم ولی مطمين نیستم تخم داشته باشه چون پشتش برامده نشده!! نگرانم که مریض شده باشه .... البته زیاد پف نمیکنه فقط گاهی اوقات , بیشتر بی تحرکه...

اگه میشه زودتر جواب بدید . میترسم مریض شده باشه قناری نر هم مریض بشه...ممنون
۱۳۹۱/۰۹/۲۱، ۰۳:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 790
861 سپاس گرفته‌شده در 286 ارسال
ارسال: #147
سلام
قناری که تخم داشته باشه انقد باد نمیکنه که تابلو بشه افراد باتجربه متونن تشخیص بدن
بیشتر مریضی ها از رو فضله مشخص میشه....فضلش آبکی یا معمولی؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۹/۲۱، ۰۴:۴۹ ب.ظ، توسط امیر محمدی.)
۱۳۹۱/۰۹/۲۱، ۰۴:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #148
(۱۳۹۱/۰۹/۲۱، ۰۴:۴۹ ب.ظ)امیر محمدی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
قناری که تخم داشته باشه انقد باد نمیکنه که تابلو بشه افراد باتجربه متونن تشخیص بدن

فضلش معمولیه ,الان حدود 2 روزه که این حالت ها(کسلی,بی تحرکی و گاهی اوقات پف کردن)رو داره!
۱۳۹۱/۰۹/۲۱، ۰۵:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: باقر1
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #149
(۱۳۹۱/۰۹/۲۱، ۰۵:۰۲ ب.ظ)saeed.green نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۰۹/۲۱، ۰۴:۴۹ ب.ظ)امیر محمدی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

فضلش معمولیه ,الان حدود 2 روزه که این حالت ها(کسلی,بی تحرکی و گاهی اوقات پف کردن)رو داره!
سلام
سينه قناري را نگاه كن ببين سينه كاردي نشده ،عطسه نمي كنه،اصلا غذا مي خوره يانه ؟ من پيشنهاد ميدم اگر احتمال تخم گذاري نيست جداشون كنيد.ماده را بگذاريد جاي گرمتر.مولتي ويتامين وغذاي مقوي هم بهش بده.ولي اگر احتمال ميدي تخم توي شكمش گير كرده باشه بايد به پسش روغن كرچك بمالي يا از كسي كه وارد هست كمك بگيري.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۰۹/۲۲، ۰۸:۱۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: saeed.green
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #150
(۱۳۹۱/۰۹/۲۲، ۰۸:۱۳ ق.ظ)قناري شيراز نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۰۹/۲۱، ۰۵:۰۲ ب.ظ)saeed.green نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

سلام
سينه قناري را نگاه كن ببين سينه كاردي نشده ،عطسه نمي كنه،اصلا غذا مي خوره يانه ؟ من پيشنهاد ميدم اگر احتمال تخم گذاري نيست جداشون كنيد.ماده را بگذاريد جاي گرمتر.مولتي ويتامين وغذاي مقوي هم بهش بده.ولي اگر احتمال ميدي تخم توي شكمش گير كرده باشه بايد به پسش روغن كرچك بمالي يا از كسي كه وارد هست كمك بگيري.

عطسه نمیکنه , غذا هم میخوره .به نظرم احتمال تخم گذاشتنش هست !پسش رو چطوری چرب کنم ??
۱۳۹۱/۰۹/۲۲، ۰۹:۴۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نشانه های قناری ماده آماده و چگونگی آماده کردن آن برای جفتگیری پژواک 930 289,532 ۱۳۹۶/۰۸/۱۰، ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان