زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۳/۰۱، ۰۳:۳۴ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نشانه های جفتگیری نر و ماده

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 54
7 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #1
بی حالی ماده زمان جفت گیری
من یه جفت قناری گرفتم که بعد از دو هفته قناری نر که خیلی هم مست میخوند رو به قفس ماده انداختم
قبل از این هر دو قناری ها خیلی شاد و تحرک بیشتری داشتن ولی بعد از اون قناری ماده تحرکش خیلی کم شده و یه گوشه میشینه این از چی میتونه باشه؟
اینم بگم که ماده هم خیلی جست و خیز میکرد وبا توجه به علامتهای دیگش آمادگی جفت شدن داشت .
۱۳۸۹/۱۲/۲۶، ۱۲:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamed masoomi
صفحه 22 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

sicl
سپاس‌ها: 2
4 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #211
RE: نشانه های جفتگیری نر و ماده
سلام. . . روز پنجم که چال رو گذاشتم با تخم مرغ تقزیشن کنم ؟ ؟ ؟ یا نه؟ یه سوال دیگه اول که پیش هم اندختمشون نرم جدا غذا میخورد مادام هم جدا ولی الآن کنار هم غذا میخورن این از نشانه های جفت شدن به حساب میاد؟ ؟ ممنون
۱۳۹۳/۰۱/۱۴، ۱۱:۰۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #212
سلام
تخم مرغ باید داخل برنامه غذای روزانشون  باشه حتما
مولتی ویتامین هم در هفته دوبار  ونزدیک تخم گذاری وروزای تخم گذاری هرروز براشون بذار
کم کم به ارامش بیشتری میرسن  رفتار های قناری شما این رو نشون میده که هم دیگرو قبول کردن وجفت میشن واگه هردو سالم باشن به زودی تخم میذارن
موفق باشید
امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۳/۰۱/۱۴، ۱۱:۰۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

sicl
ارسال: #213
سلام به اساتید محترم . . . یه سوال دارم من امروز چال را بعد از 5 روز گذاشتم نر و مادام مقداری پنبه دانه رو ریختن زمین . . . آیا این طبیعییه ؟ ؟ ؟ ممنون
۱۳۹۳/۰۱/۱۴، ۰۸:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamed masoomi
مدیر بازنشسته

کارشناسی
ارسال: #214
سلام
شما لانه رو بذارید داخل قفس دیگه خودشون لونه رو درست میکنن بله شاید مقداری ازش بریزه کف قفس دوباره میرن میارن داخل لونه میذارن همین که نسبت به لونه عکس العمل نشون دادن و پنبه رو نوک  گرفتن یعنی مخان لونه رو درست کنن
طبیعیه و مشکلی نداره
موفق باشید
امضای محمدامين كاوسی
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۳/۰۱/۱۴، ۰۹:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamed masoomi ، محمدمهدی ، y0n3.86
*
کاربر انجمن

sicl
ارسال: #215
سلام . . . دیشب واسه قنریهم چال گذاشتم و توش پنبه دانه ریختم نرو مادام مقدریشو ریختن زمین بعد امروز آسان سمتش نرفتن باد 5 روز چال رو گذاشتم . . . راهنمائی کنید لطفا . . . آیا چال رو درست میکنن ؟ ؟ مادام از تحرکش کم شده دستشوعییشم آبکی شده . . . این از نشانه های تخم کردن وقتی بخواد تخم کنه پسش چطوری میشه باد میکنه؟ ؟ ؟
۱۳۹۳/۰۱/۱۵، ۰۳:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: y0n3.86
مدیر بازنشسته

کارشناسی
ارسال: #216
سلام
لانه رو بذارید  وکاری بهشون نداشته باشید وبه تغذیشون برسید فقط واسه دان واب ونظافت برید پیششون خودشون کار خودشونو بلدن زیاد سرک کشیدن باعث استرس میشه ونمیتونن کارشونو درست انجام بدن
موفق باشید

امضای محمدامين كاوسی
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۳/۰۱/۱۵، ۰۴:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad hmz
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 31
10 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #217
با عرض سلام به اساتید وببخشید سوالم طولانی شد
.من حدود 3 ماه قبل یک قناری طلایی خیلی مست خریدم براش دنبال یک ماده سفید مست میگشتم  پیدا هم کردم ولی بنده خدا فروشنده موقع دادن قناری سرمون کلاه گذاشت و قناری عوض کرد چند وقتی کنار هم گذاشتم تا دیدم نر داره دهن ماده دون میده منم اولین اشتباه مرتکب شدم بدون توجه به نشونه های دیگه اماده بودن ماده جفت انداخنم وقتی دیدم هنوز اماده نیستن جداشون کردم 2 ماده جدا بودن اول فقط صدا هم میشنیدن بعد گذاشتم کنار همدیگه تا ماده اماده شد روزنامه پاره میکرد و به گوشه قفس میچسبید اما حالا نر از مستی افتاده بود یک مشکلی برا پاش پیش اومد بود نمیتونست خوب روی نی بشینه(فکر کنم از گرمی زیاد بود پاش کمی قرمز شده بود) بازم دوباره اشتباه کردم قناریهام جفت انداختم اما دیدم ماده بسیار اماده حتی دهن نر دون میداد تاتی میداد ولی نر از ماده فرار میکنه هر وقت ماده میاد کنارش میره روی نی دیگه میشینه 1 هفته کنار هم بودن حالا هر دو خیلی سر حالن و جست و خیز دارن صداهایی مثل وقتی همیدیگرو صدا میکنن در میارن (مثل جیک جیک) میخاستم سریع جدا کنم ولی تا فردا صبر میکنم
1_خوب میخوام بدونم چیکار کنم نرم سریع اماده بشه(فکر کنم قطره ad3_e مناسب باشه)
2_امسال میتونم جوجه بگیرم بهترین کار الان چیه؟

۱۳۹۳/۰۱/۱۷، ۰۷:۴۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #218
سلام
براشون لونه بذاريد وحداقل 10روز ديگه براي تخم گذاري صبر كنيد.گرمي هم فعلا بهشون نديد تا پاي نرتون بهبود پيدا كنه.بخش تغذيه را حتما يه نگاهي بنداز.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۱/۱۷، ۱۰:۴۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدامين كاوسی ، y0n3.86
*
کاربر انجمن

sicl
ارسال: #219
با سلام به همه . . . . قناری‌های من جفت خوردن الآن 3 4 روزی میشه که چال رو گذاشتم واسشون امروز دیدم همش قناری نرم داره چلو میسازه و رفته توش خوابیده ماده رو صدا میزان ماده میاد روی چال فقط یه چندتاعی نوک میزان چیکارشون کنم؟ ؟ ؟
۱۳۹۳/۰۱/۱۸، ۰۸:۳۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 31
10 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #220
(۱۳۹۳/۰۱/۱۷، ۱۰:۴۰ ق.ظ)'محمدمهدی بخشی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
براشون لونه بذاريد وحداقل 10روز ديگه براي تخم گذاري صبر كنيد.گرمي هم فعلا بهشون نديد تا پاي نرتون بهبود پيدا كنه.بخش تغذيه را حتما يه نگاهي بنداز.

ممنون اقای بخشی از جوابتون گرمی 1 هفته بهشون ندادم پای قناری نرم خوب شده من تا حالا جفت گیریشونو ندیدم حالا اگر لونه بذارم تخم ها هرز نیستن ؟
دیشب ماده قناری دمش به  زیر سینه قناری نر میزد تاتی میداد ولی نر توجهی نمیکرد امروز صبح وقتی براشون دون گذاشتم نر بالها و نوکش کامل باز کرده بود  نمیذاشت ماده دون بخوره بعد چند دقیقه ماده اومد دون خورد

۱۳۹۳/۰۱/۱۸، ۰۹:۳۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نشانه های قناری ماده آماده و چگونگی آماده کردن آن برای جفتگیری پژواک 930 291,113 ۱۳۹۶/۰۸/۱۰، ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان