زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۲۸، ۰۴:۲۴ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نشانه های جفتگیری نر و ماده

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 54
7 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #1
بی حالی ماده زمان جفت گیری
من یه جفت قناری گرفتم که بعد از دو هفته قناری نر که خیلی هم مست میخوند رو به قفس ماده انداختم
قبل از این هر دو قناری ها خیلی شاد و تحرک بیشتری داشتن ولی بعد از اون قناری ماده تحرکش خیلی کم شده و یه گوشه میشینه این از چی میتونه باشه؟
اینم بگم که ماده هم خیلی جست و خیز میکرد وبا توجه به علامتهای دیگش آمادگی جفت شدن داشت .
۱۳۸۹/۱۲/۲۶، ۱۲:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamed masoomi
صفحه 20 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

ليسانس
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 449
573 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #191
RE: تجربه هاي شخصي
'irandidar dateline='' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
دوستان من قناریامو 5-6 روزه جفت انداختم و دو روزه که لانه هم براش با پنبه دانه گذاشتم  و لونه رو هم ساخته اما باز دم نر رو می کشه

جایی خوندم باید نخ ببندم به قفس اما بستم تاثیر چندانی نداشت و یکم هم پنبه دانه کف قفس ریختم که با اونا مشغول بشه اما گاهی اوقات باز می کشه
دم نر رو خراب کرده

با سلام
اين وضعيت دو عامل دارد :
 ١- قناري ماده مي خواهد در ساخت لانه از پر نيز استفاده كند كه اگر از پرهايي كه از بدنشان ريخته در اتاق نگهداري بتوانيد در اختيارش بگذاريد حل مي شود
٢- قناري ماده نمي خواهد در ساخت لانه از پر استفاده كند كه كشيدن پرقناري نر ايرادي ندارد و تجربه شخصي من نيز همين مورد مي باشد البته پرهايي كه خراب شده اند در طي دوران پر ريز بعدي پرنده اصلاح خواهند شد و جاي نگراني نيست

۱۳۹۲/۱۱/۰۴، ۱۱:۲۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: irandidar ، attaghi ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

پرنده
سپاس‌ها: 24
17 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #192
(۱۳۹۲/۱۱/۰۴، ۱۱:۲۰ ق.ظ)'رضا شاهيده' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
'irandidar dateline='' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
دوستان من قناریامو 5-6 روزه جفت انداختم و دو روزه که لانه هم براش با پنبه دانه گذاشتم  و لونه رو هم ساخته اما باز دم نر رو می کشه

جایی خوندم باید نخ ببندم به قفس اما بستم تاثیر چندانی نداشت و یکم هم پنبه دانه کف قفس ریختم که با اونا مشغول بشه اما گاهی اوقات باز می کشه
دم نر رو خراب کرده

با سلام
اين وضعيت دو عامل دارد :
 ١- قناري ماده مي خواهد در ساخت لانه از پر نيز استفاده كند كه اگر از پرهايي كه از بدنشان ريخته در اتاق نگهداري بتوانيد در اختيارش بگذاريد حل مي شود
٢- قناري ماده نمي خواهد در ساخت لانه از پر استفاده كند كه كشيدن پرقناري نر ايرادي ندارد و تجربه شخصي من نيز همين مورد مي باشد البته پرهايي كه خراب شده اند در طي دوران پر ريز بعدي پرنده اصلاح خواهند شد و جاي نگراني نيست

اره منم حدسم اینه میخواد لونه رو بسازه چون وقتی از لونه بیرون میاد و می خواد پنبه دانه برداره یه نیم نگاهی هم به دم نر می ندازه و نر هم اجازه نمی ده به دمش نوک بزنه
با آب تنی فکر کنم درست بشه اما فکر کنم الان وقت آبتنیشون نباشه
می ترسم از پراونیکی قناری ها استفاده کنم (از نظر بهداشتی و بیماری)

۱۳۹۲/۱۱/۰۴، ۱۱:۴۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ليسانس
ارسال: #193
'رضا شاهيده dateline='' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

دم نر رو خراب کرده

با سلام
اين وضعيت دو عامل دارد :

اره منم حدسم اینه میخواد لونه رو بسازه چون وقتی از لونه بیرون میاد و می خواد پنبه دانه برداره یه نیم نگاهی هم به دم نر می ندازه و نر هم اجازه نمی ده به دمش نوک بزنه
با آب تنی فکر کنم درست بشه اما فکر کنم الان وقت آبتنیشون نباشه
می ترسم از پراونیکی قناری ها استفاده کنم (از نظر بهداشتی و بیماری)

اگر از لحاظ بهداشتي نگرانيد يه مقدار روزنامه به صورت رشته رشته ببريد بزاريد تو قفس اگر استفاده كرد كه خوب هيچي اما اگه استفاده نكرد زياد حساس نشيد بزاريد كار خودشونو بكنن
اين نكته رو هم در نظر داشته باشيد از زمان گود كردن لونه نهايتا ٨ الي ١٠ روز بعد ماده اولين تخم را مي گذارد تجربه بنده نهايتا ٨ روز بوده است پس اونقدر طول نخواهد كشيد كه قناري مادتون بتونه پر هاي نر را بكند

۱۳۹۲/۱۱/۰۴، ۰۲:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: irandidar ، هیوا
*
کاربر انجمن

پرنده
سپاس‌ها: 24
17 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #194
الان پس قناری ماده حالت تخم شده و یذره نسبت به قبل پف کرده که احتمالا 1-2 روز دیگه تخم رو بگذاره
۱۳۹۲/۱۱/۰۴، ۰۳:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ليسانس
ارسال: #195
الان پس قناری ماده حالت تخم شده و یذره نسبت به قبل پف کرده که احتمالا 1-2 روز دیگه تخم رو بگذاره

اگر نظر من را بخواهيد از الان تا تخم گذاشتن دستش نزنيد كه يك موقع باعث پيچيدن تخم در بدنش نشويد

۱۳۹۲/۱۱/۰۴، ۰۳:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: irandidar ، محمدمهدی ، attaghi ، moeinsoltanyan
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 5
2 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #196
RE: کمک فوری
سلام
قناری هام روزنامه کف قفسشونو تکه تکه کردن این نشانه چیه؟
ممنون

۱۳۹۲/۱۲/۱۸، ۱۱:۴۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #197
RE: کمک فوری
(۱۳۹۲/۱۲/۱۸، ۱۱:۴۳ ق.ظ)'mohammad.m' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
قناری هام روزنامه کف قفسشونو تکه تکه کردن این نشانه چیه؟
ممنون

سلام
نشانه آماده كردن لانه براي تخم گذاري.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۱۲/۱۸، ۱۲:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 6
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #198
RE: نشانه های جفتگیری نر و ماده
سلام دوستان,من سه روز هست که یه نرپرتقالی ابلق با یه ماده لیمویی جفت کردم, تمام کار های لازم برای جفت گیری رو انجام دادم,اما تو این سه روز برا غذا خوردن باهم دعوا میکنن,نر هم بدون اینکه دنبال ماده بکنه مست میخونه,ماده یکساله که جفت نخورده واماده هست,میخواستم بدونم ایاامیدی به جفت گیری شون هست ودر مورد رنگ جوجه هاشون اگه تجربه دارید نظر بدید.باتشکر ازتمامی اعضای سایت مخصوصا شما که نظردادید. :-)
۱۳۹۲/۱۲/۲۱، ۱۰:۰۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #199
سلام
اگه اصولی  جفت زدید ومشکلی نداشته باشن پس جفت میخورن عجله نکنید وبه تغذیشون برسید
روز پنجم لانه رو بذارید
درمورد رنگشون هم بیشتر جوجه ها ابلق میشن (بستگی به پشت والدین هم داره )و جوجه پرتقالی کم رنگ هم میدن
موفق باشید
امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۲/۱۲/۲۱، ۱۰:۴۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 1
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #200
سلام دوستان. من ی جفت قناری گرفتم. دوستی ک قناری رو ب من داد گفت آماده هستند واسه جفت زدن... (پس قناری ها رو ب من نشون داد) من هم گذاشتم ک قناری ها چند روز با محیط خونه آشنا بشن. نر و ماده رو اول در قسمتی ک همرو نبینن گذاشتم و بعد از یکی دو روز روبروی هم. و الان هم شش روزی هست ک کنار هم انداختمشون. امروز واسشون کپه گذاشتم اما هنوز نمی دونم ک واقعن جفت خوردن یا نه؟؟؟ الان نر اصلا نمی خونه گاها ریزه خونی می کنه. تخم مرغ و هویج و... بهشون می دم. لطفا منو راهنمایی کنید چطور متوجه بشم ک جفت خوردن یا نه؟ ممنون

۱۳۹۲/۱۲/۲۳، ۰۹:۵۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نشانه های قناری ماده آماده و چگونگی آماده کردن آن برای جفتگیری پژواک 930 290,837 ۱۳۹۶/۰۸/۱۰، ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان