زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۱، ۰۸:۰۷ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نشانه های جفتگیری نر و ماده

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 54
7 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #1
بی حالی ماده زمان جفت گیری
من یه جفت قناری گرفتم که بعد از دو هفته قناری نر که خیلی هم مست میخوند رو به قفس ماده انداختم
قبل از این هر دو قناری ها خیلی شاد و تحرک بیشتری داشتن ولی بعد از اون قناری ماده تحرکش خیلی کم شده و یه گوشه میشینه این از چی میتونه باشه؟
اینم بگم که ماده هم خیلی جست و خیز میکرد وبا توجه به علامتهای دیگش آمادگی جفت شدن داشت .
۱۳۸۹/۱۲/۲۶، ۱۲:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamed masoomi
صفحه 17 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 435
1988 سپاس گرفته‌شده در 432 ارسال
ارسال: #161
RE: جدا کردن یا انتظار؟
(۱۳۹۱/۱۱/۱۰، ۰۶:۱۶ ب.ظ)123456 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام .
من قناری هامو سه هفته هست که جفت زدم که هر دو هم کاملا اماده بودندواز شب اول هم قناری نر به ماده غذا میداد ولی الان یک هفته هست که ماده قناری داخل لونه میره می خوابه و نر بهش غذا میده ایا احتمال جفت شدن هست یا باید ان ها را جدا کنم و دوباره جفت بزنم ؟

باسلام

نه دوست عزیز ، عجله نکنید بذارید پیش هم بمونن و چند روزی کاری بهشون نداشته باشید .
۱۳۹۱/۱۱/۱۰، ۰۷:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 18
82 سپاس گرفته‌شده در 35 ارسال
ارسال: #162
RE: نزاع بعد جفت زنی
با سلام خذمت دوستان عزیز
دوستان من دو تا قناری رو 29 / 8 /91 باهم به قفس منتقل شدتد البته با رعایت 3 روز آشنایی و آماده بودن نر و ماده و تغذیه در دوران تولک
روز 3 بهمن جفت خوردنشان را دیدم روز 14 بهمن یک تخم گذاشتند و بعد از گذشت 3 روز تخمی نذاشنتد که گفتم بخاطر جوان بودن ماده هست اما به دلیل جفتکیری مدام نر در لانه دیروز با تخم شکسته مواجه شدم(شایان ذکر است تخم بدون نتفه بود ) که لانه و تخم ها رو از قفس خارج کردم که 4 روز دیگه براشون بزارم
حالا نر و ماده باهم درگیر هستند و ماده اجازه جفت خوردن به نر نمیده و نر هم به دنبال ماده.
حالا چند تا سوال
1- چرا بعد از جفت خوردن و تخم گذاشتن ماده ،نر و ماده هنوز با هم درگیر هستند؟
2-لانه را دوباره چه زمان به قفس منتقل کنم؟ (که ماده دوباره تخم هرز نزاره)
3- با توجه به تجربه قبلی (شکستن تخم ) نر رو پس از تخم گذاری جدا کنم؟

دوستان لطفا" راهنمایی بفرمایید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۱/۱۷، ۱۲:۱۶ ق.ظ، توسط hahab$.)
۱۳۹۱/۱۱/۱۷، ۱۲:۱۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #163
(۱۳۹۱/۱۱/۱۷، ۱۲:۱۰ ق.ظ)hahab$ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خذمت دوستان عزیز
دوستان من دو تا قناری رو 29 / 8 /91 باهم به قفس منتقل شدتد البته با رعایت 3 روز آشنایی و آماده بودن نر و ماده و تغذیه در دوران تولک
روز 3 بهمن جفت خوردنشان را دیدم روز 14 بهمن یک تخم گذاشتند و بعد از گذشت 3 روز تخمی نذاشنتد که گفتم بخاطر جوان بودن ماده هست اما به دلیل جفتکیری مدام نر در لانه دیروز با تخم شکسته مواجه شدم(شایان ذکر است تخم بدون نتفه بود ) که لانه و تخم ها رو از قفس خارج کردم که 4 روز دیگه براشون بزارم
حالا نر و ماده باهم درگیر هستند و ماده اجازه جفت خوردن به نر نمیده و نر هم به دنبال ماده.
حالا چند تا سوال
1- چرا بعد از جفت خوردن و تخم گذاشتن ماده ،نر و ماده هنوز با هم درگیر هستند؟
2-لانه را دوباره چه زمان به قفس منتقل کنم؟ (که ماده دوباره تخم هرز نزاره)
3- با توجه به تجربه قبلی (شکستن تخم ) نر رو پس از تخم گذاری جدا کنم؟

دوستان لطفا" راهنمایی بفرمایید.

سلام
نزاع هنگام جفتگيري يك امر شايع در بين قناري هاي هست وجاي نگراني ندارد.لانه را همين امروز از قفس خارج كنيد وبا توجه به سابقه قبلي 5 روز بعد لانه را به قفس برگردانيد.البته نگفتيد از كجا فهميديد كه تخم بدون نطفه بوده.در هر صورت بايد نر وماده را تقويت كنيد.ad3e براي نطفه دار شدن تخمها بسيار خوب است.همچنين نبات وبادام كوبيده.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۱۱/۱۷، ۰۷:۳۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hahab$
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 18
82 سپاس گرفته‌شده در 35 ارسال
ارسال: #164
با سلام و ردورد خدمت دوستان و همچنین دوست عزیز قناری شیراز
دوست عزیز بعد از شکستن تخم دیدم که هیچ تغییری نداشته و حتی رگ های خونی رو در اون ندیدم .
فکر میکنم اگر تخمی سه روز ماده روش بخوابه حداقل تغییرات در اون دیده بشه.
باز هم از جواب شما ممنون. بادام با نبات و پسته به قناری نر داده شده دوست من.

با تشکر
۱۳۹۱/۱۱/۱۷، ۱۰:۴۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

اول دبیرستان
سپاس‌ها: 37
33 سپاس گرفته‌شده در 13 ارسال
ارسال: #165
نشانه آماده بودن قناري ماده
سلام دوستان عزیز من دو تا سوال دارم .1 ماده قناری وقتی می خواد از دهن نر دون بگیره دهنشو هی باز و بسته می کنه 2 این نشانه ی یک قناری ماده امادست؟
۱۳۹۲/۰۶/۲۴، ۱۰:۰۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #166
RE: سوال
سلام.این نشانه ی اینه که باهم جفت شدن وخداروشکر مشکلی باهم ندارن.اماده بودن قناری بحث دیگس که باید قبل اینکه بندازیشون جفت پیگیرش میشدی {پس قناری /جیک زدن ممتد/و... نشانه قناری ماده امادس} حالا دقیق ترش هست که باید بری مطالب قناری ماده اماده روبخونی توسایت هست/
موفق باشی
امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۲/۰۶/۲۴، ۱۰:۳۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ديپلم
سپاس‌ها: 142
20 سپاس گرفته‌شده در 8 ارسال
ارسال: #167
سلام .اين نشانه اينه ك باهم جفت شدن و صددرصد ماده ونرت هردو اماده بودن ك باهم جفت شدن ديگه چون اگه حتي يكيشونم اماده نباشه اصلا جفت نميخورن.
۱۳۹۲/۰۶/۲۴، ۱۲:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ghanari golestan@0091
*
کاربر انجمن

اول دبیرستان
سپاس‌ها: 37
33 سپاس گرفته‌شده در 13 ارسال
ارسال: #168
سلام دوستان عزیز من تا حالا ندیدم که با هم جفت بخورن تازه یک روز و نصفه که بیش هم هستن .ماده رو به نر ه هی دهنشو بازو بسته میکنه نره هم کله اش باد میکنه یا کاکل میکنه
۱۳۹۲/۰۶/۲۴، ۰۱:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sabzesia
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #169
سلام
پاسخ همه این نوع سوالات تو قسمت جفتگیری و تولید مثل قناری هست
۱۳۹۲/۰۶/۲۴، ۱۱:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #170
دوستان چرا وقتی اطلاعات کامل ندارید اظهار نظر میکنید ؟ !!!!
کی گفته که باز و بسته کردن دهان یا باد کردن پر سر نر نشانه جفت خوردنه ؟ یا آماده بودن یا ... که تبریک میگین !

هنوز 5 صفحه از سایت مطالعه نکردین بعد تا یکی پست میزنه سریعا جواب میدید در حالیکه هنوز خودتون اطلاعات کامل ندارید .

باز و بسته کردن دهان چندین دلیل میتونه داشته باشه که هیچکدام ربطی به جفت خوردن یا آمادگی ندارد .
اگر ماده قبل از قفس نر هم این نشانه را داشته بدلیل گرمای زیاد یا مشکلات تنفسی یا شپشک کیسه هوا هم میتواند باشد .
اما اگر از زمان ورود به قفس نر این وضعیت مشاهده شده و بخصوص که گفتید نر هم پرهای سر را باد میکند هر دوی اینها نشان دهنده این است که هنوز قناریها جفت نخورده اند و نوعی حالت تهاجمی را نشان میدهد .

دوست عزیز شما هم قبل از ایجاد تاپیک ابتدا مطالب مندرج را مطالعه کنید اگر پاسخی نیافتید یا رفع ابهام نشد آنگاه سئوال بپرسید . تشکر
۱۳۹۲/۰۶/۲۵، ۰۱:۴۱ ق.ظ
سوابق نقل قول

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نشانه های قناری ماده آماده و چگونگی آماده کردن آن برای جفتگیری پژواک 930 289,534 ۱۳۹۶/۰۸/۱۰، ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان