زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۳/۰۱، ۰۹:۱۴ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نشانه های جفتگیری نر و ماده

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 54
7 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #1
بی حالی ماده زمان جفت گیری
من یه جفت قناری گرفتم که بعد از دو هفته قناری نر که خیلی هم مست میخوند رو به قفس ماده انداختم
قبل از این هر دو قناری ها خیلی شاد و تحرک بیشتری داشتن ولی بعد از اون قناری ماده تحرکش خیلی کم شده و یه گوشه میشینه این از چی میتونه باشه؟
اینم بگم که ماده هم خیلی جست و خیز میکرد وبا توجه به علامتهای دیگش آمادگی جفت شدن داشت .
۱۳۸۹/۱۲/۲۶، ۱۲:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamed masoomi
صفحه 19 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 48
56 سپاس گرفته‌شده در 32 ارسال
ارسال: #181
RE: نشانه های جفتگیری نر و ماده
سلام
یه جفت قناری از جایی برداشتم که دیدم ماده رو تخم بوده الان میگه ماده به جوجه دون نداده مرد
ماده دمش بالا بایین میکنه ...چشه به نظرتون؟؟هنگام بریدن هم صدای جیک ضعیفی داره که طرف میگه از اول اینطور بوده(((من قک میکنم سرما خورده
خیلی هم روابط زن و شوهر سرد به نظر میرسه((نر رو من میشناسم شور بود قبل از جفت خوردن وجوجه بارساله اما ماده نمیدنم چکارس
حالا راهکار شما برای لون دوم چیه؟؟چه غذایی بهشن بدم من ارزن کتان+سیب+فلفل تخم میدم
لون تو قفس باشه؟؟
حالا نظر شما چیه
۱۳۹۲/۱۱/۰۲، ۰۱:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #182
سلام دقیقا الان مشکلت چیه؟

۱۳۹۲/۱۱/۰۲، ۱۰:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ليسانس
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 449
573 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #183
'sss2145 dateline='' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
یه جفت قناری از جایی برداشتم که دیدم ماده رو تخم بوده الان میگه ماده به جوجه دون نداده مرد
ماده دمش بالا بایین میکنه ...چشه به نظرتون؟؟هنگام بریدن هم صدای جیک ضعیفی داره که طرف میگه از اول اینطور بوده(((من قک میکنم سرما خورده
خیلی هم روابط زن و شوهر سرد به نظر میرسه((نر رو من میشناسم شور بود قبل از جفت خوردن وجوجه بارساله اما ماده نمیدنم چکارس
حالا راهکار شما برای لون دوم چیه؟؟چه غذایی بهشن بدم من ارزن کتان+سیب+فلفل تخم میدم
لون تو قفس باشه؟؟
حالا نظر شما چیه

به نظر من شما تاپيك 
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

را مطالعه كنيد جواب سوالاتونو مي تونيد پيدا كنيد توضيح كامل در پاسخ ها موجود است

۱۳۹۲/۱۱/۰۲، ۱۱:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 48
56 سپاس گرفته‌شده در 32 ارسال
ارسال: #184
دیدم قناری ماده غذا دهن نر کرد
فکر میکنم جفت هستن اما برا اماده شدن هردو چی بهشن بدم
۱۳۹۲/۱۱/۰۳، ۰۸:۲۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ليسانس
ارسال: #185
(۱۳۹۲/۱۱/۰۳، ۰۸:۲۰ ق.ظ)'sss2145' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دیدم قناری ماده غذا دهن نر کرد
فکر میکنم جفت هستن اما برا اماده شدن هردو چی بهشن بدم

اگه غذا دهن هم مي كنن قطعاً جفت خوردن

غير از دان اصلي هفته اي :
يه انگشتي تخم مرغ رنده شده
يه انگشتي هفت تخم

و ماهي يه بار هم :
يه دوره AD3E
يه دوره مولتي ويتامين

ببين مهمترين نكته پس از جفت خوردن پرنده اينه كه در تغذيه نه زياده روي كني نه كم بزاري براش
چون اگه زياده روي كني چربي مياره و نطفه اش ضعيف ميشه و اگه كم هم بزاري ضعيف ميشه و بنيه توليد مثل نخواهد داشت

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۱۱/۰۳، ۰۹:۰۱ ق.ظ، توسط رضا شاهيده.)
۱۳۹۲/۱۱/۰۳، ۰۸:۳۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، sss2145 ، attaghi
*
کاربر انجمن

دانش اموز
سپاس‌ها: 24
5 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #186
دوستان در زمان جوجه کشی!‏ بعد تخم گذاری که 14 روز که قناری باید روی تخم بخوابه آیا فقط ماده بایدآن 14 روز روی تخم بخوابه یا باید مرطب نر وماده عوض کنن؟
۱۳۹۲/۱۱/۰۳، ۰۸:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #187
سلام
ماده رو تخم میخابه
بعضی از نرهای که ذاتشون خوبه وقتی ماده واسه خوردن دون واب بیرون میاد اون چند دیقه نره میره رو تخم ها میخابه ولی  وظیفه خابیدن روی تخم ها بر عهده مادس
موفق باشید
امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۲/۱۱/۰۳، ۰۸:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: moeinsoltanyan ، attaghi
*
کاربر انجمن

دانش اموز
5 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #188
درود
نر من این کارو کرد اما از دوسه دقیقه خیلی بیشتر!‏ اما بخاطر این کار غروب ازماده جداش کردم با این که چراغ اتاق خواموش است به دلیل جدای از غروب هر دو باصدای جیک جیک ضعیف یک نواخت هدیگر را صدا می کنند‏!‏حال علان چاره من چیست ؟قناری های من یکسر بلند هستند.بااحترام
۱۳۹۲/۱۱/۰۳، ۰۸:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ليسانس
ارسال: #189
'moeinsoltanyan dateline='' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود
نر من این کارو کرد اما از دوسه دقیقه خیلی بیشتر!‏ اما بخاطر این کار غروب ازماده جداش کردم با این که چراغ اتاق خواموش است به دلیل جدای از غروب هر دو باصدای جیک جیک ضعیف یک نواخت هدیگر را صدا می کنند‏!‏حال علان چاره من چیست ؟قناری های من یکسر بلند هستند.بااحترام

دوست عزيز نبايد جداش مي كردي الانم سريعا برش گردون بيش ماده چون ممكنه مادت قهر كنه و رو تخم نخوابه و هزار اتفاق ديگه
در روزهاي نزديك به باز شدن تخم ها اين موارد طبيعيه مطمئن باش نرت خوب مي فهمه كه لازمه بره رو تخم بخوابه يا نه 
واسه خود من در روزهاي آخر نرم يا كلا كنار ماده خوابيده و يا بعضا ميره روش ميخوابه چون نياز به گرم كردن بيشتر تخم هارو حس مي كنن
پس تا دير نشده نر رو برگردون پيش مادت تا ماده هم مجبور نشه به دليل قپ ندان نرت مدام پاشه بره غذا بخوره و تخم ها سرد بشن و فاسد
اميدوارم دير نشه

۱۳۹۲/۱۱/۰۳، ۰۹:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: moeinsoltanyan ، attaghi
*
کاربر انجمن

پرنده
17 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #190
RE: تجربه هاي شخصي
سلام
دوستان من قناریامو 5-6 روزه جفت انداختم و دو روزه که لانه هم براش با پنبه دانه گذاشتم  و لونه رو هم ساخته اما باز دم نر رو می کشه

جایی خوندم باید نخ ببندم به قفس اما بستم تاثیر چندانی نداشت و یکم هم پنبه دانه کف قفس ریختم که با اونا مشغول بشه اما گاهی اوقات باز می کشه
دم نر رو خراب کرده
۱۳۹۲/۱۱/۰۴، ۱۰:۵۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نشانه های قناری ماده آماده و چگونگی آماده کردن آن برای جفتگیری پژواک 930 291,126 ۱۳۹۶/۰۸/۱۰، ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان