زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۱، ۰۱:۱۳ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نی زیر پای سهره

**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #1
نی زیر پای سهره
با سلام خدمت دوستان عزیز یه موضوع خیلی مهم برای سهره نی زیر پای اون هست که کم تر کسی بهش توجه میکنه که سایز اون یعنی گردیش چقدر باشه اگه بیش از حد کلفت باشه انگشتان سهره معیوب میشه وباعث درد پا وضعف در تولید مثل میشه واگر هم از حد استاندار نازک تر باشه مشکلاتی مثل زخم کفه پا وبد شکل ایستادن پرنده در هر دو مورد از استیل افتادن پرنده میشه اگه دقت کرده باشید بعضی از سهره ها روی چوبشون میخوابن خودشون رو به سمت بالا نمیکشن مطمئنان بد ایستادن پرنده روی چوب مشکلات اسکلتی هم براش پیش میاد وبعدش بیماری. قطر پای سهره از قناری کم تر هست ونی قناری برای سهره مناسب نیست وقتی سهره روی چوب می ایسته باید کامل مچ اون وانگشتان دور چوب چفت بشه بدونه اینکه به انگشتان بد حالت بده و تو هم بره یک دلیل اینکه ناخن ها کج میشه یا بیش از حد بلند میشه چوب زیر پای اون هست در بعضی موارد دیده شده که از چوب های چهار گوش قناری استفاده میشه از دوستان میخوام پاسخ بدن برای سهره شون از چه نوع نی زیر پا استفاده میکنن وچه جنسی داره و قطر اون به چه شکل هست تا قطر استاندار اون گفته بشه وهمه از این به بعد از این سایز استفاده کنن تا پرنده راحت تر ادامه ی حیاط بده در اسارت وزیبا تر بچشم بیاد واز بیماری این چنینی جلوگیری بشه با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۱۵، ۱۰:۴۱ ق.ظ، توسط محمد جلالی.)
۱۳۹۱/۱۲/۱۵، ۱۰:۳۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 4 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
ناظم انجمن

دیپلم
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 34
125 سپاس گرفته‌شده در 61 ارسال
ارسال: #31
RE: نی زیر پای سهره
 اگه پای پرنده حالت یک نواخت داشته باشه به نظر من بدتره  سه پست بالاتر اقا حمید راهنمایی خوبی کردن 

بعدش من با نداشتن شیار مخالفم و چوب شیارهای کوچیکی باشه بهتره هم نوک هم سطح پای پرنده رو پاک میکنه
۱۳۹۳/۱۲/۱۹، ۰۵:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، jorahim
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #32
 من نظر وتجربه خودم رو گفتم هر کی میتونه طبق سلیقه خودش عمل کنه
۱۳۹۳/۱۲/۱۹، ۰۵:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

دیپلم
ارسال: #33
درسته استاد مهدی اینجا جکع شدیم که به یه نتیجه درست و خوب برسیم

دوستان گفتن یه نواخت نباش دلیلشش هم اینکه پای پرنده از یه نواختی بیاد بیرون چون در طبیعت رو همه چی و شاخه های با قطر های مختلف میشینن 

دلیل شما چیه که میگی یه دست باشه؟

در مورد شیار هم نوک و سر رو میماله بهش یا حتی میره کف قفس فظله میچسبه پاها وقتی شیار داشته باشه خب رفع میشه بعدش که 
بحث شستشو میاد وسط که میتونیم تمیز کنیم

دلیل شما چیه که میگی باید صاف باشه ؟

دوست عزیز وقتی نظری میدی بهتره با دلیل بگی که ما هم بگیم بله درسته که انجام بدیم
۱۳۹۳/۱۲/۲۰، ۱۰:۴۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #34
سلام
بله دوست عزیز شما درست میفرمایید من برای نظرم دلیلی ارائه نکردم . پرنده بازی همش سلیقه ای هست من سلیقه خودم رو گفتم . 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۰۸/۰۲، ۰۴:۱۱ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۳/۱۲/۲۰، ۱۲:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
ناظم انجمن

دیپلم
ارسال: #35
سلام 

با حرفتون کاملا مخالفم که هیچ سنخیتی ندارن چون سهره یه پرنده وحشی هست که تو قفس ما آوردیمش وقتی این کار رو قبول کردیم پس وظیفه هست که به درستی ازش نگهداری کنیم

با حرفتون که باید قفس سهره کوچیک باشه کاملا مخالفم چون اگه جست و خیز نداشته باشه امکان بیمار شدن و چاقی و خراب شدن پر خیلی بیشتر میشه 

من واسه همه سهره هام از قفس بزرگ قناری استفاده میکنم تا حالا هم هیچ مشکلی نداشتم بجز جا بجایی 

در مورد چوب هم عرض کنم شما خودتون جواب خودتون رو دادید قضاوت با دوستان به نظرت چرا نی زیر پای قناری رو شیار دار درست کردن؟

منم اگه رو صندلی یا مبل بشینم بعد از مدتی خسته میشم حدقل یه تکونی به خودم میدم 

حالا به نظرت یه پرنده اگه پاش به مدت چند سال فقط یه قطر رو بگیره درسته که عادت میکنه ولی فرسوده تر نمیشه

منظورمم از شیار دره نبود همون شیارهای رو نی قناری استاندارد هست برای پرنده هامم من سنگ پا استفاده میکنم همیشه 

وقتی احساس کنم که احتیاج دارن یه هفته میزارم داخل قفس 

بلند شدن نوک غیر طبیعی یا یه کم بیش از اندازه مال کبود کلسیم هست که نیاز رفع بشه با گذاشتن سنگ پا خودش رفع میکنه

من به حرفای شما فکر کردم ولی به نظرم ببخشید اصلا درست نبود شما هم فکر کن یه بار هم امتحان کنی بد نیست

در هر صورت قضاوت با دوستان
۱۳۹۳/۱۲/۲۰، ۰۴:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، sitra3
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #36
دوست عزیز دعوایی نداریم شما کار خودت رو بکن منم کار خودم رو .

فقط لازمه در دو مورد تذکری بدم که

1-گفتید : با حرفتون که باید قفس سهره کوچیک باشه کاملا مخالفم چون اگه جست و خیز نداشته باشه امکان بیمار شدن و چاقی و خراب شدن پر خیلی بیشتر میشه

دوست من معلوماتتون خیلی کمه شما یه سرچ کن ببین قهرمانهای جهان رو تو چه قفسی نگه میدارن ؟ اگه نمیدونستی بدون تویه قفس یه وجبی .
چاق شدن یا نشدن بستگی به نژاد و ذات سهره داره نه به دون یا جاش و اگرم سهره ای کمی چاق بشه تو قفس کوچیک اگه از روشی که من برای تغذیه گفتم پیروی کنی وقتی بره تولک کاملا آب میکنه . اینکه گفتم سهره بازی صنعتی اینجاست .

2-گفتید :بلند شدن نوک غیر طبیعی یا یه کم بیش از اندازه مال کبود کلسیم هست که نیاز رفع بشه با گذاشتن سنگ پا خودش رفع میکنه

اصلا این طور نیست علتش کمبود ویتامین و پایین بودن نشاطه پرنده است . وقتی پرنده ای ویتامین های بدنش کم بشه دیگه شاداب و بانشاط و پرجنب وجوش نیست و همین باعث میشه خیلی نوکش رو روی نی نکشه و همین موجب بلند شدن نوک پرنده میشه .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۴/۰۶/۲۸، ۰۵:۵۹ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۳/۱۲/۲۰، ۰۵:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، محمدمهدی
ناظم انجمن

دیپلم
ارسال: #37
وسلام 

ولی منم در نگهداری سهره انچنان بی تجربه نیستم استاد حدقل 15 سالی میشه که نگهداری میکنم شما در تاپیکهای قبلی 

تجربه چندین ساله حتی قرن همه رو رد میکنی بعدش دم از صنعتی میزنی اخرش میگه تجربه

خیلی دوس دارم رو در و با هم حرف بزنیم خیلی 

خیلی هم دوس دارم پرنده های که شما با این روشهایی که گفتین رو از نزدیک ببنم که چه جوری بار اومدن

بحث ما هم خوب گفتین به نتیجه نمیرسه چون نه من در مورد شما اطلاعات دارم نه شما در مورد من

یه چیز دیگه به نظرت سهره فقط دانه خواره Emo_im_winking بهتره یه کم در مورد سبزی میوه جات خواصش تحقیق کنید 

یا حق
۱۳۹۳/۱۲/۲۰، ۰۶:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، sitra3
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 43
184 سپاس گرفته‌شده در 65 ارسال
ارسال: #38
سلام دوستان گلم آقا فرخ و آقا مهدی
بیخیال عزیزان بهتر به جای کل کل سهره هاتونو باهم مقایسه کنید 
حرف زدن فکر نکنم بین شما جواب بده
خیلی مخلصیم
۱۳۹۳/۱۲/۲۰، ۰۸:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 43
184 سپاس گرفته‌شده در 65 ارسال
ارسال: #39
میتونید از سهره هاتون فیلم بزارید یا عکس
اساتیدی مثل استاد هیوا و بقیه دوستانم نظر بدن
۱۳۹۳/۱۲/۲۰، ۰۸:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بخش سهره

لیسانس
اعتبار: 92
سپاس‌ها: 3515
2706 سپاس گرفته‌شده در 544 ارسال
ارسال: #40
سلام:
آقای کرمانی عزیز بحث جایی مفیده که طرفین در مورد همدیگه درست قضاوت کنند و به نظر همدیگه احترام بزارن.
۱۳۹۳/۱۲/۲۰، ۱۰:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان