زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۲۶، ۰۳:۱۳ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

همه چیز در مورد تولک سهره و جوجه سهره

*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 107
282 سپاس گرفته‌شده در 80 ارسال
ارسال: #1
ریختن پرها در اثر ترس
علائم : پرنده یکباره بیشتر پرهای خود را از دست میدهد

علل : ترسیدن ناگهانی ، عکس العمل در مقابل دشمن (مثل گربه و ...)

اقدامات اولیه :
1 - آرامش مطلق
2 - گرما
3 - تغذیه با مواد حاوی ویتامین
4 - تغذیه با دانه های خیس خورده و سبز شده
۱۳۸۹/۱۱/۰۶، ۰۸:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 75 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 19
6 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #741
RE: همه چیز در مورد تولک سهره و جوجه سهره
با تشکر از راهنمایی های دوستان
من سهره هام تقریبا پر ریزیشون تموم شده و میخام از لک در بیارمشون.سوالم اینه که من یه مولتی ویتامین ترکیه ای دارم که عکسشم لینک کردم.به نظر اساتید این مولتی ویتامین خوبه یا از ad3eشرکت تابرنیل بخرم یا محصولات دیگر....
۱۳۹۴/۰۷/۱۲، ۱۲:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ارسال: #742
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(۱۳۹۴/۰۷/۱۲، ۱۲:۰۲ ب.ظ)Mostafa Bakhshipur نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با تشکر از راهنمایی های دوستان
من سهره هام تقریبا پر ریزیشون تموم شده و میخام از لک در بیارمشون.سوالم اینه که من یه مولتی ویتامین ترکیه ای دارم که عکسشم لینک کردم.به نظر اساتید این مولتی ویتامین خوبه یا از ad3eشرکت تابرنیل بخرم یا محصولات دیگر....
۱۳۹۴/۰۷/۱۲، ۱۲:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #743
سلام
همون مولتی ویتامین بهتره . فقط تاریخ مصرفش رو چک کنید . در زمان لک و در شرائط عادی مولتی ویتامین استفاده کنید . در شرایط عادی هر دوهفته یک روز یا نهایتا هر هفته یک روز . و در دوران لک و صاف کردن هر هفته یک روز با دوز حداقلی 
ad3e فقط دو جا کاربرد داره  1- زمانی که پرنده از لک بیرون اومده و کاملا تخت کرده و بخوایم بالا بیاریمش . 2 - قبل از زمان جفت ولی به شرطی که پرنده نوک سفید نکرده باشه . ( یعنی هنوز کمی سیاهی روی نوک پرنده باشه ) . چون اگر به پرنده ای که نوکش تماما سفید شده بدیم پرنده میخوابه و خراب میشه .
نیازی نیست حتما تابرنیل باشه ایرانی هم خوب جواب میده . در ضم عکس دیده نمیشه .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۸/۰۴/۱۲، ۱۰:۳۶ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۴/۰۷/۱۲، ۰۶:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Mostafa Bakhshipur ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

ارسال: #744
با تشكر از راهنمايي استاد گرامي
مولتي ويتامينش تركيه ايه و تاريخشم تا ٢٠١٧داره
ولي پودريه و به گفته اون دامپزشكي كه ازش خريدم .داخلش يه پيمونه داره و به اندازه يه نوك پيمونه و به مقدار كم تو آبشون ميريزم و بعد از يه روز آبشونو عوض ميكنم كه يه وقت حيوون رو مريض نكنه.
عكسم اينجا نميشه آپلود كرد:(
لينكم كه گذاشتم تو اون پايين نوشتم كه نقل قوله رو خودم ميتونم ببينم ولي نميدونم چرا واسه دوستان باز نميشه
۱۳۹۴/۰۷/۱۲، ۰۸:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #745
سلام
بعداز نهايت 8ساعت آبشو عوض كنيد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۰۷/۱۳، ۰۸:۰۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Mostafa Bakhshipur
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #746
(۱۳۹۴/۰۷/۱۲، ۰۶:۵۱ ب.ظ)سی مرغ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
همون مولتی ویتامین بهتره . فقط تاریخ مصرفش رو چک کنید . در زمان لک و در شرائط عادی مولتی ویتامین استفاده کنید . در شرایط عادی هر دوهفته یک روز یا نهایتا هر هفته یک روز . و در دوران لک و صاف کردن هر هفته یک روز با دوز حداقلی 
ad3e فقط دو جا کاربرد داره  1- زمانی که پرنده از لک بیرون اومده و کاملا تخت کرده و بخوایم بالا بیاریمش . 2 - قبل از زمان جفت ولی به شرطی که پرنده نوک سفید نکرده باشه . ( یعنی هنوز کمی سیاهی روی نوک پرنده باشه ) . چون اگر به پرنده ای نوکش تماما سفید شده بدیم پرنده میخوابه و خراب میشه .
نیازی نیست حتما تابرنیل باشه ایرانی هم خوب جواب میده . در ضم عکس دیده نمیشه .

سلام
یه نکته رو همین جا خدمت دوستانم عرض کنم اینکه گفته شد : در شرائط عادی هر دو هفته یک روز یا نهایتا هر هفته یک روز از مولتی ویتامین استفاده شود . این برای پرنده ای هست که هیچ کمبود ویتامینی نداره و پرنده دست پرنده باز بوده و خوب بهش رسیدگی شده و در بهترین شرائط به سر میبره . اما یه وقت پیش میاد که پرنده در اثر رسیدگی نادرست و یا شرائط نامطلوب با کمبود شدید ویتامین مواجه هست مثلا پرنده رو تازه خریداری کردین و تو مغاره خوب بهش رسیدگی نشده یا اینکه پرنده به هر علت در شرائط خوبی نیست و کمبود شدید ویتامین داره . در این صورت دیگه شرائط عادی محسوب نمیشه بلکه شرائط پرنده اضطراریه و میبایست یه دوره کامل به پرنده ویتامین داده شود . به این صورت که با همون دوزی که عرض شد سه روز پشت سر هم تو آب پرنده ویتامین ریخته شود و سپس دو روز استراحت داده شود و این عمل برای سه بار تکرار شود . که میشه 15 روز طول دوره درمان کامل برای پرنده ای که با ضعف یا کمبود شدید ویتامین مواجه هست . و بعد از سپری شدن این دوره تازه پرنده به شرایط عادی میرسه که عرض شد . و همزمان با ویتامین به پرنده میوه و سبزیجات داده نشود یعنی در روزهایی که تو آب پرنده ویتامین هست سبزیجات به پرنده داده نشود . موفق و سلامت باشید . 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۸/۰۴/۱۲، ۱۰:۳۷ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۴/۰۷/۱۳، ۰۷:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ارسال: #747
با سلام خدمت همه دوستان
من سهره هام پر ريزيشون تموم شده و تقريبا سر و صورتشون رنگ اورده ،ولي هنوز رخشون كامل نشده و پرها كامل رشد نكردن، از تو پارچه در اوردمشون ولي تو يه فضايي هستند كه دورتا دورش با پارچه پوشيدست و كسي رو نميبينن(دور تا دور ميز وسط مبل رو پارچه پيچيدم گذاشتم زير اون،از اول لك هم اونجا بودن ولي دور قفسشون اونموقع پارچه پيچ بود).هفته اي يه مرتبه مولتي ميدمو دونشون شاهدونه باضافه مقداري كم كتونه و هفته اي يه شصتي هم كاهو ميدم بهشون فقط سوالم اينه كه تو اين فضايي كه هستند نور آفتاب بهشون نميخوره و آبتني هم كه اصلا نميكنن چيكارشون كنم آبتني بكنن؟؟با آبپاش آب بپاشم خوبه؟؟باتشكر
۱۳۹۴/۰۷/۲۱، ۱۰:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #748
سلام
هفته ای یک بار بذارشون جلوی آفتاب ولی از پشت شیشه که دوهوا نشن و وان آب براشون بذار که آب بازی کنن با آب پاش هم دو سه تا پیس روشون بپاش تا هوس آب بازی کنن و یاد بگیرن خودشون تو وان آب بازی کنن . اگرم نرفتن تو وان با همون آب پاش از فاصله یک متری روشون آب بپاش و بذار جلوی آفتاب تا خودشون رو خشک کنن . اگرم آفتاب ندارید بذار جایی که در معرض باد و جریان هوای سرد نباشن و اونجا خیسشون کن . چون تو خونه هستن هفته ای یک بار بیشتر آب بازی نده . و نهایتا تا نیمه آذر ماه تو فضایی که گفتین باشن بعدش باید یه جای خوب تک میخ بشن و دهنو براشون بذاری ولی تا شب عید جابجاشون نکنی تا همراه با نوار بخونن و دهن پر و کامل کنن و مست بشن . نکته دیگه اینکه مواظب باش لک تو لک نشن چون سهره در چند صورت لک میخوره اول وقتی که دما بره بالا حالا میخواد با پیچیدن باشه یا تغیر فصل یا تغیر دون و دوم وقتی که برای مدت طولانی جای تاریک باشه و شب و روز رو گم کنه سوم وقتی که دو هوا بشه مثلا چند روز بذاریش بیرون که سرده و بعد بیاریش تو که گرمه و چهارم وقتی ضعف شدید در تغذیه و ویتامین داشته باشه .  
۱۳۹۴/۰۷/۲۲، ۰۲:۴۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، Mostafa Bakhshipur
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #749
باسلام بنده یه سهره کرفتم رنگ قرمز صورتش تا انتهای چشاشه ولی از چشماش رد نکرده نمیدونم نره اکثرأ خوابه ممنون
۱۳۹۴/۱۰/۰۱، ۰۳:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #750