زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۰، ۰۴:۴۳ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

ورم روده

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 5
14 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #1
ورم روده
باعرض سلام وخسته نباشید خدمت دوستان عزیزم که من راراهنمای می کنند.
من یک جفت قناری دارم که 5عدد تخم گذاشتند وبچه هاشون به دنیا آمدندو15روزه هستند ولی ماده قناری ورم روده شدید گرفته وخودش راهم باد میکند من دیشب از بچه هاونر جدایش کردم حالانمی دانم غذا ودارو چی بهش بدم لطفاًسریعاًمراراهنمای کنید سپاس
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۱۵، ۱۱:۵۵ ق.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۸، ۰۸:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 16 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 25
24 سپاس گرفته‌شده در 15 ارسال
ارسال: #151
RE: ورم روده
(۱۳۹۲/۱۲/۰۲، ۰۲:۵۸ ب.ظ)'arsal4n' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه دوستان
متاسفانه پرنده نر زیبای من امروز صبح از بین رفت.این بیماری واقعا خطرناکه البته اطلاعات نادرست بعضی از وب سایتها هم دخیل بود.طول درمان خیلی خوب پیش میرفت و پرنده در حال بهبود بود خیلی سرحالتر و شاداب تر شده بود فقط از داکسی سیلین استفاده کردم و گاهی هم از آبلیمو در آبخوری،دان رو هم فقط از کتان و خرفه استفاده کردم و یه نکته رو هم متوجه شدم که تغذیه پرنده در زمان درگیر بودن با این بیماری باید به طور قابل ملاحظه ای کم بشه ،به شخصه هر سه یا چهار ساعت حدود ۵ دقیقه دان بهش میدادم که خیلی عالی جواب میداد اما و اما
دیروز عصر یه بنده شیطانی به ما گفت فقط بهش سیب زمینی آبپز و هویج آبپز بده یه سرچی کردم توی نت دیدم چندتا سایت هم چیزایی نوشتن ما هم دادیم از زمانی که خورد بد و بدتر شد و طی کمتر از ۲۴ ساعت پرنده از بین رفت،پرنده ای که به سرعت در حال بهبود بود،اعصابم خرابه حالم بده عذاب وجدان گرفتم
دوستان حواستون رو بدین به هر مطلبی توجه نکنید و فقط از افراد با تجربه و با وجدان در این زمینه استفاده کنید

خیلی متاسفم..........
متاسفانه این اینترنت و اطلاعات توش مثل یک چاقو میمونه.بعضی مواقع خیلی کارآمده و بعضی مواقع چنان دست آدم را میبره که نگو............

۱۳۹۲/۱۲/۰۲، ۰۶:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: arsal4n
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #152
(۱۳۹۲/۱۲/۰۲، ۰۲:۵۸ ب.ظ)'arsal4n' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه دوستان
متاسفانه پرنده نر زیبای من امروز صبح از بین رفت.این بیماری واقعا خطرناکه البته اطلاعات نادرست بعضی از وب سایتها هم دخیل بود.طول درمان خیلی خوب پیش میرفت و پرنده در حال بهبود بود خیلی سرحالتر و شاداب تر شده بود فقط از داکسی سیلین استفاده کردم و گاهی هم از آبلیمو در آبخوری،دان رو هم فقط از کتان و خرفه استفاده کردم و یه نکته رو هم متوجه شدم که تغذیه پرنده در زمان درگیر بودن با این بیماری باید به طور قابل ملاحظه ای کم بشه ،به شخصه هر سه یا چهار ساعت حدود ۵ دقیقه دان بهش میدادم که خیلی عالی جواب میداد اما و اما
دیروز عصر یه بنده شیطانی به ما گفت فقط بهش سیب زمینی آبپز و هویج آبپز بده یه سرچی کردم توی نت دیدم چندتا سایت هم چیزایی نوشتن ما هم دادیم از زمانی که خورد بد و بدتر شد و طی کمتر از ۲۴ ساعت پرنده از بین رفت،پرنده ای که به سرعت در حال بهبود بود،اعصابم خرابه حالم بده عذاب وجدان گرفتم
دوستان حواستون رو بدین به هر مطلبی توجه نکنید و فقط از افراد با تجربه و با وجدان در این زمینه استفاده کنید

سلام
همه چيز هم به اطلاعات نادرست مربوط نبود شما خودتون اشتباه فاحشي انجام داديد. قناري وسهره جزء پرندگان راست روده هستن كه بايد زود به زود غذا بخورن تا زنده بمونن.پرنده هايي كه سالم هستن بايد دائم دانه بخورن چه برسه به پرنده اي كه بيمار هست وبايد تقويت هم بشه. درباره ورم روده توي همين سايت دوستان تاكيد كردن در طول دوره درمان از ميوه وسبزيجات اصلا استفاده نكنيد.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۱۲/۰۳، ۰۷:۴۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدامين كاوسی ، arsal4n ، هیوا
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 69
23 سپاس گرفته‌شده در 11 ارسال
ارسال: #153
بعضی از قدیمیا و پرنده فروشا بادام خام و خیس خورده بصورت رنده شده استفاده میکنن میگن اونم خوبه!!!ایا واقعا تاثیر داره دوستان؟؟؟ تخم خرفه هم میگن خوبه.اما من هفته ای سه قطره سرکه سیب تو ابخوریشو میریزم هم برای پیشگیری خوبه و درمان.اما بهترین دارو دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
.
۱۳۹۳/۰۱/۱۵، ۱۰:۲۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: رضا شاهيده
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #154
دوست عزیزی که بالاتر لوامیزول رو برای ورم روده پیشنهاد کردن لطفا پست حذف یا تصحیح بشه لوامیزول ضد انگلهای کرمی هست نه ورم روده که عاملش میکروبها مخصوصا باکتریه.شدیدا روی کبد تاثیر بد داره و در مورد پرنده میتونه مشکلات عصبی تشنج و مرگ بیاره و داروی سیفی نیست برای قناری مگر با رعایت دوز کم و آلودگی کرمی شدید که معمولا کرم تو پرنده های خانگی خیلی نادره.
بارها ذکر شد باکتری عامل ورم روده باید باید با آنتی بیوتیک های وسیع طیف مثل خانواده تتراسایکلین ها ازبین بره یا تخصصی تر مثل انرو فلوکساسین-سیپروفلوکساسین-تایلوزین-کلیستین سولفات-نئومایسین-ووو
در مورد ورم روده نکروتیک که تو قناری معموله بهترین درمان داکسی سایکلین هست که نوع دامیش یک لیتریه وگرون ولی کپسول نوع انسانیش بسته ای هزار تومانه آبی رنگ و داروخونه ها دارند.یک کپسول 100 تو یک لیتر به مدت 5 تا 7 روز بر علیه عوامل بیماری های تنفسی هم موثره.خیلی عالیه احتیاجی به کارای عجیب و غریب نیست.
بعضی دوستانی که مثلا تو مصرف ویتامین مثل ade زیاده روی میکنند پرنده اسهال میگره برای دفع ویتامین زیادی ولی اسهال عفونی نیست بعد به اشتباه آنتی بیوتیک میدن حیوان هم داره کبد و کلیه بار دفع ویتامین اضافی رو تحمل میکنه و آنتی بیوتیک هم اضافه میشه کبد و کلیه از کار میوفته و تموم.
دوستی که گفته بودند پرنده رو دست بگیریم لازم به این کار نیست و برای مواقع اورژانسی که پرنده رو به موت بود عرض شد و همه آنتی بیوتیکها ی گفته شده محلول تو آب هستند و تو آب خوری استفاده میشن.
در کنارش بادام و نبات کوبیده برای انرژی گرفتن و برگشت وزن از دست رفته بد نیست.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۱/۱۵، ۰۱:۴۳ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۳/۰۱/۱۵، ۰۱:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بخش سهره

لیسانس
اعتبار: 92
سپاس‌ها: 3515
2706 سپاس گرفته‌شده در 544 ارسال
ارسال: #155
سلام:
من برای درمان ورم روده به روش زیر عمل میکنم همیشه هم صددرصد جواب گرفتم.
بیوسرین(قرص فشنگی)هر12ساعت یکی تا سه روز.مجموعاًشش قرص.همزمان 10قطره سرکه سیب توی آبخوری تا یک هفته.

۱۳۹۳/۰۱/۱۵، ۰۹:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

اعتبار: 10
سپاس‌ها: 324
298 سپاس گرفته‌شده در 125 ارسال
ارسال: #156
هضم نکردن دانه
دورود به همه دوستان سهره من 10 روزه مریضه  سینه تیغ کرده دانه کم میخوره فضله هاش بزرگه و 80 درصدش روهضم نمیکنه  شکمش سیاه و متورم شده از دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

و تتراسیکلین و یه دارو به نام  016 که برا ورم روده قناریه  استفاده کردم زنده مونده ولی هنوز مریضه لطفا من رو راهنمایی کنید . ضمنا همشه شن تو قفسش بوده .
۱۳۹۳/۰۱/۲۱، ۰۵:۵۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

د
سپاس‌ها: 188
166 سپاس گرفته‌شده در 66 ارسال
ارسال: #157
با سلام.من برای درمان ورم روده برای دو تا از جیبر هام به روش زیر جلو رفتم.
برای یکیشون هر روز یکسر چاقو پودر نئومایسین سولفات 20 درصد تا 5 روز و برای یکی دیگشون از
بادام رنده شده با نبات به مدت 5 روز استفاده کردم.
در هر دو مورد پرنده خوب شد.اما در مورد پرنده دوم که از بادام استفاده کردم؛فضله قناری کمی شلتر شده.
به نظرتون از چی میتونه باشه؟
در ضمن در این مدت از میوه و سبزیجات استفاده نکردم.
۱۳۹۳/۰۱/۲۱، ۰۹:۲۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، ali reza_yar
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #158
سلام شما براشون مخلوط خرفه و کلم بزار هم مدفوعش سفت میشه و هم کلم خاصیت پاک کنندگی روده داره

امضای جلال لطفی کوروش کبیر:
ازسه صدا می هراسم،
صدای کودکی از بی مادری. صدای متهمی از بی گناهی.صدای عاشقی از جدایی .
۱۳۹۳/۰۱/۲۲، ۱۲:۱۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: رحمانی ، محمدمهدی ، ali reza_yar
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #159
حناب اری برای سهرتون یک هفته تا ده روز قرص مترونیدازول استفاده کنید حتما.داروخانه انسانی بسته ای 1000 تومانه Metronidazole 250

۱۳۹۳/۰۱/۲۲، ۰۹:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، hidrane ، ali reza_yar
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 82
33 سپاس گرفته‌شده در 11 ارسال
ارسال: #160
باسلام وخسته نباشید خدمت همه
یه قناری کلاسرماده کاکلی دارم که ازسری اول تخماش همه نطفه داشتن اماجوجه ناقص بودوهیچکدوم بازنشدحالاکه اومدم سری دوم تخمهاشوزیرش بذارم متوجه ورمی زیرشکمش شدم؛چون شرایطش حساسه خواستم دوستان باتجربه واساتیددرباره بیماری وداروی مربوطش راهنمائیم کنن که سرخودعمل نکنم؛ممنون.
علائم بالینی:
خوردوخوراکش خوبه
پف نداره
فضلش معمولی امابرنگ سبزه پسته ایه
نظافت خوبه
شپشک نداره 

۱۳۹۳/۰۱/۲۶، ۰۶:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان