زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۶، ۰۸:۳۹ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

کمک در تشخیص بیماری

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 0
12 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #1
کمک در تشخیص بیماری
با سلام خدمت دوستان و اساتید ارجمند

چند شب پیش ماده قناری خریدم که تو مغازه هیچ مشکلی نداشت ولی دوروز بعد متوجه 2 تامشکل شدم اول اینکه قناری با جست و خیز با منقار باز نفس میکشه و نه خس خس میکنه  نه چربی داره  . دوم اینکه نوک بالهاش قرمز قرمز شده مثل اینکه به قفس برخورد کنه  قفس هم هیچ زائده و یا برجستگی نداره لطفا" راهنماییم کنید سپاس
۱۳۹۰/۰۹/۲۷، ۰۴:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 17 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #161
RE: كمك در مورد تشخيص بيماري
سلام
پماد که استفاده بشه قارچ از بین میره قارچ که از بین بره پا به حالت عادی بر میگرده 
مولتی ویتامین مخصوص قناری استفاده بشه بهتره مولتی ویتامین های زیادی هست وقیمت های متفاوت معمولا هرکدوم قیمت بالا تری دارن بهتر نتیجه دادن
موفق باشید
امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۳/۰۱/۱۳، ۰۹:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: civil79 ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 82
33 سپاس گرفته‌شده در 11 ارسال
ارسال: #162
(۱۳۹۲/۱۱/۲۹، ۰۷:۴۷ ق.ظ)محمدمهدی بخشی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۲/۱۱/۲۸، ۰۷:۲۲ ب.ظ)'افسونگر' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام؛علت اینکہ قناری رومیلہ طوری بشینہ انگارکف قفس نشستہ چیہ‏?یعنی پاھاشوخم کنہ وشکموبچسبونہ بہ میلہ؛غذاتخم مرغ خرفہ سیب رندہ کردہ سن‏;یک ماھہ ازپدرومادرجداشدہ؛اسھال داشت الان خوب شدہ؛تحرک کم فقط غذامیخورہ برمیگردہ رومیلہ؛زیرشکمش ھم چند روزپیش دیدچیزعجیب ندیدم الان دوبارہ میخواستم ببینم اصلا اجازہ نمیدہ از دستم درمیرہ؛لطفاراھنمای کنیدتشکر

سلام
مدتي هست بعضي از دوستان يه جوري سوال مي كنن كه واقعا نميشه بهشون جواب داد ويه چيزايي را مطرح مي كنن كه كلا غلط انداز هست. خواهش مي كنم حداقل درست سوال كنيد. اينكه جوري روي ميله ميشينه كه انگار كف قفس نشسته يعني چي ؟

باسلام وخسته نباشیدخدمت همه دوستان؛دیدم مشکل قناری منم شبیه این دوستمونه امامتاسفانه کسی نتونسته راه حل ارائه بده پس همینجامطرح میکنم:
قناری نروماده ای جفت زدم که بعداز۵تخم یکی ازجوجه هاشون سرازتخم درآوردکه الان حدود۲۰روزشه حالاکه ماده آماده تخمگذاری لون دومشه نرش بیشتروقتهارونی نشسته جوریکه پاهاش جمع شده وسینش به نی میچسبه ودمشم ازعقب بسمت نی جمع میکنه مثل آدمیکه ازدل دردبه خودمیپیچه امافضلش طبیعیه؛دماونورکافیه؛پسش هنوزبالاست؛ورم روده یازخم وشقاق پانداره وخوب میخوره؛آبتنی هم میره؛سینش هم نزده بیرون وهمه چیش هم م۳ قبل از جفت زدنشه بجزاینکه تابراش مزاحمت ایجادنکنی یانخوادبره آب ودون بخوره‏(تغییری درجیره غذاییش ندادم‏)یابه جوجش غذابده رونی میشینه یعنی مثل بقیه قناریاوای نمیسته وجست وخیزنمیکنه؛راستی پف هم نمیکنه؛دیگه نمیدونم به چی اشاره کنم؛حالاچکارکنم؟مریضه؟جداش کنم؟یاکاری به کارش نداشته باشم؟ممنون.

۱۳۹۳/۰۱/۲۱، ۰۳:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدامين كاوسی
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #163
به نظر میاد قناریتون خسته باشه تا مریض و این امری طبیعیه چون تو این فصل هم کارشون بیشتر شده واز اون طرف استراحتشون کم شده البته این نظر منه شما اگر بتونی هفته دو سه بار بهشون کاهو بدی هم برا جوجه ها خوبه و هم برا نرت

امضای جلال لطفی کوروش کبیر:
ازسه صدا می هراسم،
صدای کودکی از بی مادری. صدای متهمی از بی گناهی.صدای عاشقی از جدایی .
۱۳۹۳/۰۱/۲۱، ۱۱:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hidrane ، mostafa hesaraki ، محمدمهدی
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
اعتبار: 23
سپاس‌ها: 1106
878 سپاس گرفته‌شده در 267 ارسال
ارسال: #164
به نظر این حقیر هم ممکن مشکل از کمبود ویتامین باشه.علت کم حوصلگی در مرغ عشق ها هم کمبود همین ویتامین هست که با دوز ضعیف و طول درمان مناسب برطرف خواهد شد.

امضای hidrane کودکی دیدم ماه را بو میکرد
                      قفسی بی در دیدم که در آن روشنی پرپر میزد...
۱۳۹۳/۰۱/۲۱، ۱۱:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #165
باسلام وتشکرازشمادرحال حاضربه همه قناریام نکتون اس؛نکتون ای وآد۳ای میدم اگه ویتامین دیگه ای مدنظرتونه که توجیره غذاییشون کمه لطف کنیدبگیدتاتهیه کنم یه وقت قناریم پس نره؛ممنون.

باسلام وخسته نباشیدخدمت همه دوستان
من قبلاتوتاپیک پرقناری این مشکلمومطرح کردم اماچون جوابی نگرفتم ویه قناری دیگه ام تازه اینجوری شده مطرح میکنم:
حدودیه ماه ونیم قبل دوتاقناری جفت زدم بعدازسری اول تخماش که هیچکدوم بازنشدماده کمی بیحال شدوسه تاشاهپراول ازهربالش ریخت که پریدن براش سخت بودوکلاپرهای دمش راحت ازته درمیومدوشکننده وخشک شده بودوتابراش مزاحمت ایجادنمیشدازجاش تکون نمیخورداماخوب میخوردونظافت وتغذیه وحالت ورنگ فضلش هم مشکلی نداشت؛پس ازچندروزآروم؛آروم روزی چنددقیقه یکی ازچشماش بسته میموندوهی باگذشت زمان بیشترشدگفتم بایدبحال خودش بذارم اماباگذشت زمان هردوچشمش بسته میموندتاجائیکه مردحالانرشم داره همون علائمونشون میده؛چون نمیتونه بپره چندروزه آوردمش کنارخودم که حواسم کامل بهش باشه وتامیادچشمشوببنده مزاحمش میشم مثل آدم مستی که سعی میکنه بفهمه دوروبرش چه خبره چشمشوبازمیکنه وبحالت عادی برمیگرده؛متاسفانه شپشک نیست چون اولاقطره ضدشپشک دوماه قبل ازعیدکه خریدمشون زدم؛کوپکس هم زدم؛ثانیاازحدود۵۰تاقناریم فقط دوتاش اینجوری شده وجفتشون دقیقافقط۳تاازشاهپرهای اول هربالشون ریخت وپرهای دمش شکننده وخورده شده اماپرریزی حتی پرنرمه نداره؛پف نمیکنه؛۷صبح تا۱۰شب اصلاسرش توبالش نیست وحتی باپرهاش ورنمیره ونوک نمیزنه چندشب هم باچراغ قوه چک کردم دیدم راحت میخوابه وازهمه مهمترنه تنهاخوب میخوره بلکه ازقبل خودش والان بقیه قناریام خیلی بیشترمیخوره؛الان فهمیدم یه قناری نردیگم ۳تاازشاهپرهای یه بالش ریخته وکم کم همونجوری شده؛ببخشیدطولانی شد؛ممنون میشم اگه کسی راهکاری به ذهنش میرسه راهنماییم کنه.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۱/۲۲، ۰۵:۵۳ ب.ظ، توسط mostafa hesaraki.)
۱۳۹۳/۰۱/۲۲، ۰۵:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #166
روی بسته نکتون اس رو بخونید مولتی ویتامین+آمینو اسید هست یعنی همه 13 تا ویتامینها رو داره و 18 نوع هم آمینو اسید و ویتامین آودی و ای هم داره دیگه دلیلی نداره زیاده روی کنیدو جدا AD3Eلطفا هر محصولی استفاده میکنید ترکیباتش رو بخونید یا رو بسته یا تو سایتش.اگرم علائم بیماری خاصی نداره نمیشه دارو تجویز کرد.
باید دنبال یک عامل بگردید که بیماریهای معمول ایجاد نمیکنه مثل بیماری گوارشی که با اسهال معلوم میشه.مثلا دانه کتان رو کامل عوض کنید چون دانه مانده و مایکوتوکسین ها(سم قارچهای کپکی) میتونند مشکل ساز باشند و بعد از این کار موارد دیگرو چک کنید.
زیاده روی تو مصرف ویتامین میتونه به کبد و کلیه آسیب بزنه البته زیاده رویش مدفوع رو آبکی میکنه.
در مورد سن مطمئنید که پیر نیستند؟یه عکس از پاهاشون بزارید؟
تو این مورد که علایم بیماری نیست ولی تلفات وجود داره فقط خودتون میتونید عوامل مختلف رو چک کنید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۱/۲۲، ۰۹:۳۴ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۳/۰۱/۲۲، ۰۹:۲۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، hidrane ، mostafa hesaraki
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 2
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #167
دوستان قناری من حدود 17 روز اینجوری شده پاش به پاش ویتامین ad و تتراساکلین 3 درصد پوستی هم زدم بعض ی روزا دوبار یا روزی یک بار اما هنوز خوب نشد پاشو تو هوا نگه میداره نمیتونه روی پاش وایسه دردش میکنه با دست زدم سفته مث جوش میمونه به هرکی نشون دادم گفتم از گرمیه که بهش دادی حالا شما نظرتون چیه ؟مطمئنم آبله و شقاق نیس.خواهشا کمک کنید و راه درمانشم بهم بگید
۱۳۹۳/۰۱/۲۳، ۰۳:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #168
 باسلام وتشکرازراهنمائیتون
من هفته ای ۲بار به همه قناریانکتون اس وبه اونائیکه آماده جفت شدن بودن همون ۲روزبانکتون ای قاطی میکردم میدادم وهفته ای ۲بار هم به اونائیکه جفت خوردن ولون گردکردن تاتخم کنن آد۳ای اضافه میدادم ولی از این به بعد آد۳ای رو حذف میکنم.
اکثرقناریام سنشون کمتراز۱ساله چون اکثرا ازجوجگی دست خودم بودن البته جوجه های خودم نیستن چون من تازه کارم وفقط حدود۸ماهه که قناری نگهداری میکنم؛بازم ممنون ازجوابتون.
۱۳۹۳/۰۱/۲۳، ۰۶:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
اعتبار: 23
سپاس‌ها: 1106
878 سپاس گرفته‌شده در 267 ارسال
ارسال: #169
(۱۳۹۳/۰۱/۲۳، ۰۳:۴۷ ب.ظ)'arashnazari' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان قناری من حدود 17 روز اینجوری شده پاش به پاش ویتامین ad و تتراساکلین 3 درصد پوستی هم زدم بعض ی روزا دوبار یا روزی یک بار اما هنوز خوب نشد پاشو تو هوا نگه میداره نمیتونه روی پاش وایسه دردش میکنه با دست زدم سفته مث جوش میمونه به هرکی نشون دادم گفتم از گرمیه که بهش دادی حالا شما نظرتون چیه ؟مطمئنم آبله و شقاق نیس.خواهشا کمک کنید و راه درمانشم بهم بگید

با سلام.
میتونه از دادن بیش از حد گرمی به حیوان هم باشه ولی کاش یه عکس از صورت حیونتون هم میگذاشتید .

امضای hidrane کودکی دیدم ماه را بو میکرد
                      قفسی بی در دیدم که در آن روشنی پرپر میزد...
۱۳۹۳/۰۱/۲۳، ۰۹:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، arashnazari
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #170
سلام
نظافت قفس کاملا رعایت کنید وقفسش وتمام وسایل قفسش  همیشه تمیز وضدعفونی باشه
دان گرم رو حذف کنید وبهش تخم کاهو و خرفه بدین  کتان وارزن هم پیشش باشه
رو زخمش  پماد تتراسایکلین  از داروخانه انسانی بخرید وبهش بزنید  ویک روز در میان براش اب بذارید تا ابتنی کنه
وقرص سفالکسین انسانی بخرید وپودر داخلشو شش قسمت کنید وهرروز یک قسمت ازش بریزید داخل ابش واب هرروزباید تعویض بشه  ودر طول روز8 ساعت مولتی ویتامین بذارید ودارو رو بردارید
موفق باشید
امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۳/۰۱/۲۳، ۱۱:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، ali ebadi

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان