زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۴، ۱۰:۴۳ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

کمک در تشخیص بیماری

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 0
12 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #1
کمک در تشخیص بیماری
با سلام خدمت دوستان و اساتید ارجمند

چند شب پیش ماده قناری خریدم که تو مغازه هیچ مشکلی نداشت ولی دوروز بعد متوجه 2 تامشکل شدم اول اینکه قناری با جست و خیز با منقار باز نفس میکشه و نه خس خس میکنه  نه چربی داره  . دوم اینکه نوک بالهاش قرمز قرمز شده مثل اینکه به قفس برخورد کنه  قفس هم هیچ زائده و یا برجستگی نداره لطفا" راهنماییم کنید سپاس
۱۳۹۰/۰۹/۲۷، ۰۴:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 21 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #201
RE: كمك در مورد تشخيص بيماري
سلام
به جاي آب بهش چاي سرد شده بده.ميوه وسبزيجات نده.هفت تخم كه تخم خرفه وكلم زياد داشته باشه بده.ذغال اكتيو هم مناسبه.
دارو فعلا لازم نداره.هويج هم خوبه.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۵/۱۱، ۱۱:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #202
آقای بخشی چای غلیظ یا کمرنگ؟براش الان چای کمرنگ گذاشتم.فردا صبح میخوام بذارم پررنگ باشه؟؟؟
۱۳۹۳/۰۵/۱۱، ۰۳:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #203
سلام
همون جوري كه خودتون ميل مي كنيد.

امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۵/۱۲، ۰۷:۳۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #204
(۱۳۹۳/۰۵/۱۲، ۱۲:۳۳ ب.ظ)'shahabbatista' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقای بخشی اتفاقا من هم این رو خریداری کردم که هفته ای یه باربدم علاوه بر توتال تابرنیل.دو وعده به یکی از قناری هام دادم که عکس فضلش روگذاشتم و دیدید و توصیه شما رو دارم اجرا میکنم امروز یکم قسمت سفید مدفوعش بیشتر شده بود.
فکر میکنم عاملش همین آمینوویت باشه چون بقیه شرایط یکسان بود و فقط به این قناری این رو میدادم.

شهاب جان نمي خوام بگم مريض خر خورده .من يه مدتي به قناري هام استيمول ميدادم فضله همشون سبز وآبكي شده بود.
پس وضعيت قناري شما طبيعي هست.اين عكس العمليه كه بدن وكبد ودستگاه گوارش قناري به دارو يا مولتي ويتامين نشون ميده.مقدار مولتي ويتامين بايد در حد توانايي بدن پرنده باشه.روي خود آمينو ويت نوشته حداكثر 12 ساعت توي آبشون باشه وبعد تعويض بشه. شماهم نفرموديد چند روز داديد ؟ چند ساعت توي آبشون بوده ؟ چقدر توي آب مي ريختيد؟ 
به هر حال با قطع مولتي ويتامين فضله پس از يك يا دو روز به حالت عادي بر مي گرده.در مدتي هم كه به پرنده مولتي ويتامين مي ديد بهتره كه ميوه وسبزي جات داده نشه.

امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۵/۱۲، ۰۱:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

lisans
ارسال: #205
من هفته ای یکبار و مقدار یک نوک چاقو ۹صبح تا ۸شب توی جا آبیش میریختم.من یکساله که مداوم وروز های یکشنبه از توتال استفاده میکنم که در زمان جفت گیری و جوجه داری هفته ای دوبار ازش استفاده میکنم.برای این قناری علاوه بر یکشنبه ها چهارشنبه از آمینوویت استفاده کردم.که دوهفته این کارو انجام دادم و فضله به این شکل درومد.
من طبیعتا روزهایی که از داروهای شیمیایی استفاده میشه هیچ چیز ديگه به جزدون اصلی در اختیار پرنده قرار نمیدم که به کبد و معده فشار نیاد
۱۳۹۳/۰۵/۱۲، ۰۲:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 14
سپاس‌ها: 283
684 سپاس گرفته‌شده در 226 ارسال
ارسال: #206
سلام آقا شهاب. در خصوص  مریضی قتاریهات چیزی نمبدونم .ولی کف قفست روزنامه نذار  سرب و کربن داره که برای قناری کاملا مضزه. یک کیلو کاعذ به قیمت 3000 تومان 200 الی 250 برگه . ریسک استفاده از روزنامه رو نکنو ،تاره بریدنش به انداره قفس هم کلی کار میبره.
۱۳۹۳/۰۵/۱۲، ۰۸:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shahabbatista ، محمدمهدی ، هیوا
**
عضویت ویژه

lisans
ارسال: #207
چشم دوست عزیز.
راستش مریضی نبودبه خاطر استفاده از آمینوویت یکم رودش ملتهب شده بود و فضله ها غیر طبیعی بودکه با کمک استاد و دوست عزیزم آقای بخشی تقریبا حل شده.
خوشبختانه اول آمینوویت رو یکیشون امتحانی دادم که خوب نبود.
چشم میرم به زودی انقلاب و کاغذ میخرم
۱۳۹۳/۰۵/۱۲، ۰۸:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #208
سلام
آقا شهاب به نظر من مولتي ويتامين به تنهايي نميتونه باعث بيماري بشه. استفاده زياد از انواع مولتي ويتامين خودش باعث ازدياد يك يا چند نوع ويتامين در بدن ميشه كه خودشون بيماري وعارضه جانبي توليد مي كنن.شما كه از توتال استفاده مي كنيد تا هفته بعد نيازي به استفاده از هيچ مولتي ويتاميني نيست.بايد با استفاده از ميوه وسبزيجات ودانه احتياجات غذايي را رفع كرد وهر از چند مدت يك بار مثلا 10 روز يك بار مولتي ويتامين داد.در هواي گرم تابستان بهتره كه مولتي ويتامين بيشتراز صبح تا ظهر توي آب نمونه.

امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۵/۱۳، ۰۷:۴۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 16
5 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #209
با عرض سلام خدمت اساتید
یه قناری ماده بلند چند روز پیش خریدم که کاملا سالم بود.بعد از چند روز یه کم افسرده شده و غذا کم میخوره احساس میکنم ضعیف شده هر چی کاهو میذارم خیلی کم میخوره.سیب و ...که اصلا نمیخوره.به نظر خودم چندتا قطره ابلیمو و با مولتی ویتامین تو اب خوری بریزم بهش بدم بهتر میشه( طبق تجربیات قبلی).به نظر شما دوستان این کار جواب میده یا کاری بهتری هست که انجام بدم.
با تشکر از اساتید
۱۳۹۳/۰۶/۲۵، ۰۷:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
اعتبار: 23
سپاس‌ها: 1106
878 سپاس گرفته‌شده در 267 ارسال
ارسال: #210
(۱۳۹۳/۰۶/۲۵، ۰۷:۲۳ ب.ظ)'ehsan_azizi' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با عرض سلام خدمت اساتید
یه قناری ماده بلند چند روز پیش خریدم که کاملا سالم بود.بعد از چند روز یه کم افسرده شده و غذا کم میخوره احساس میکنم ضعیف شده هر چی کاهو میذارم خیلی کم میخوره.سیب و ...که اصلا نمیخوره.به نظر خودم چندتا قطره ابلیمو و با مولتی ویتامین تو اب خوری بریزم بهش بدم بهتر میشه( طبق تجربیات قبلی).به نظر شما دوستان این کار جواب میده یا کاری بهتری هست که انجام بدم.
با تشکر از اساتید

با سلام.
دوست عزیز شما تمام شرایط بدنی و محیطیش رو چک کن .( مدفوع _تنفس_تحرک_خوراک_پرریزی و...) و عوامل محیطی از هر نظر ,تا بهتر بشه راهنماییتون کرد.
از آبلیمو فعلا استفاده نکنید .
مولتی ویتامین در اختیارش بگذارید.
از کاهو و تخم کاهو استفاده کنید.
زیر شکمش رو هم چک کنید رگس سیاهی ,ورمی چیزی نیست احیانا؟!!

امضای hidrane کودکی دیدم ماه را بو میکرد
                      قفسی بی در دیدم که در آن روشنی پرپر میزد...
۱۳۹۳/۰۶/۲۵، ۰۸:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان