زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۴، ۱۰:۴۱ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

کمک در تشخیص بیماری

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 0
12 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #1
کمک در تشخیص بیماری
با سلام خدمت دوستان و اساتید ارجمند

چند شب پیش ماده قناری خریدم که تو مغازه هیچ مشکلی نداشت ولی دوروز بعد متوجه 2 تامشکل شدم اول اینکه قناری با جست و خیز با منقار باز نفس میکشه و نه خس خس میکنه  نه چربی داره  . دوم اینکه نوک بالهاش قرمز قرمز شده مثل اینکه به قفس برخورد کنه  قفس هم هیچ زائده و یا برجستگی نداره لطفا" راهنماییم کنید سپاس
۱۳۹۰/۰۹/۲۷، ۰۴:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 22 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #211
RE: كمك در مورد تشخيص بيماري
سلام اقا امید
در ارسال198 شما تشخیص انگل رو دادین برای درمان انگل چه چیزی پیشنهاد میکنین ممنون
امضای جلال لطفی کوروش کبیر:
ازسه صدا می هراسم،
صدای کودکی از بی مادری. صدای متهمی از بی گناهی.صدای عاشقی از جدایی .
۱۳۹۳/۰۶/۲۵، ۱۱:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

حسابداری
سپاس‌ها: 21
3 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #212
با سلام خدمت اساتید محترم . یکی از قناری های کشیده بلند  بنده چند روزه که زیاد عطسه میزنه و مرتب زبانش را بیرون می یاره درست مثل موقعی که پرنده ها خمیازه می کشن ولی به طور مرتب و پشت سر هم. یکی از پاهاش هم کمی ملتهب هست  و حالتی مثل خون جمع شدگی به نظر میاد . تحرک کافی هم نداره .  دوستان لطفا راهنمایی کنن. با سپاس فراوان
۱۳۹۳/۰۸/۰۵، ۰۸:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #213
اگه عطسه میزنه که سرما خورده ولی اگر کف پاش سرخ شده که کبدش چرب شده اسهال هم داره ؟؟
امضای جلال لطفی کوروش کبیر:
ازسه صدا می هراسم،
صدای کودکی از بی مادری. صدای متهمی از بی گناهی.صدای عاشقی از جدایی .
۱۳۹۳/۰۸/۰۵، ۰۹:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #214
سلام
علاوه بر فرمايشات آقاي لطفي شما كمي دانه خنك هم بهش بده يا يك سوم ظرفش را عرق كاسني بريز چون خنكي هم براي گرمي وهم براي سرما خوردگي مفيده.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۸/۰۶، ۰۸:۴۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا ، mohsenz2006 ، meisam_th1980 ، zardeghanary
*
کاربر انجمن

حسابداری
سپاس‌ها: 21
3 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #215
با تشکر از التفات اساتید محترم , اسهال نداره و فضله طبیعی داره ولی علاوه بر این علایم, زیاد به ناخن پاش ور میره و گاهی پاهاش خیلی قرمز میشه . وقتی میگیرمش و به گوش نزدیک میکنم یک مقداری صدای جیر جیر داره و درضمن  بینی و نوکش هیچگونه ترشحی نداره.  اگر راهنمایی دیگری هست لطفا بفرمایید ,اگرنه همین توصیه ها را اجرا میکنم. با سپاس
۱۳۹۳/۰۸/۰۶، ۰۸:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 5
سپاس‌ها: 125
242 سپاس گرفته‌شده در 101 ارسال
ارسال: #216
(۱۳۹۳/۰۸/۰۶، ۰۸:۱۳ ب.ظ)zardeghanary نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با تشکر از التفات اساتید محترم , اسهال نداره و فضله طبیعی داره ولی علاوه بر این علایم, زیاد به ناخن پاش ور میره و گاهی پاهاش خیلی قرمز میشه . وقتی میگیرمش و به گوش نزدیک میکنم یک مقداری صدای جیر جیر داره و درضمن  بینی و نوکش هیچگونه ترشحی نداره.  اگر راهنمایی دیگری هست لطفا بفرمایید ,اگرنه همین توصیه ها را اجرا میکنم. با سپاس

با سلام دوست عزیز اگه به ناخن پاش ور میره دون گرم بهش دادی درون ریشه ناخن دونه زده اگه ادامه بدی حتما ناخن پاش میفته پاهاش بزن داخل تری گلیسرین ید تو داروخانه دامپزشکی هست و دان گرم و چیزای گرم کاملا حذف کن و بقیه فرمایش دوستان عمل کن انشالله خوب میشه
۱۳۹۳/۰۸/۰۶، ۱۱:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: zardeghanary ، محمدمهدی ، mohsenb150 ، mohsenb150 ، هیوا
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 5
50 سپاس گرفته‌شده در 16 ارسال
ارسال: #217
دادن مخلوط مساوی از دان های تخم کاهو ،خرفه،وتخم کاسنی و همچنین ریختن یک سوم عرق کاسنی در جا آبی پرنده در مواردی که قناری مرتب زبانش را در دهانش می چرخاند (مشابه وقتی که چیزی در حلقش گیر کرده) بسیار کارساز می باشد و دادن به اندازه یک بند انگشت از برگ سبز بیرونی کاهو خوب جواب می دهد
۱۳۹۳/۰۸/۰۷، ۱۰:۴۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، zardeghanary ، هیوا ، هیوا
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
ارسال: #218
با سلام خدمت دوستان عزیز با پایان دوران تولک ،اکثر دوستان بنا به تجربه سعی در اماده سازی پرنده ها برای دوران جفت گیری و پرورش دارند و هرکسی برای خود شیوه و روشی دارد که یا قبلا انرا امتحان کرده و نتیجه گرفته و یا بنا به توصیه و یا مطالعه مطالب مختلف روش های متفاوتی را در پیش می گیرند که در این میان بعضی از دوستان موفق و بعضی دیگر درگیر مشکلاتی نظیر اماده نشدن ،پس رفتن  پرنده ،از خواندن افتادن ،چربی گرفتن ،بیماری های جدید و ... می شوند اینجا لازم دیدم روش کار خودم که چندین سال است استفاده می کنم و در اکثر موارد بهترین نتیجه را گرفته ام برای دوستان به اشتراک بگذارم  :اول از همه چیز مهمترین پله ، گذراندن دوران تولک سالم و خوب با رعایت نوع تغذیه و بهداشت و نور دهی درست می باشد و مرحله بعد که همین دوران بعد از تولک می باشد و بعضی از دوستان برای سریع تر آماده شدن پرنده ها به انها در دادن دانه های تقویتی و تخم مرغ زیاده روی کرده که نتیجه اش موارد بالا می باشد باز هم می گویم این روش خود من است و هرکسی روش خودش را دارد بهر حال جهت اطلاع دوستان عرض می کنم در این دوران بنده همان مخلوط کتان و ارزن رابعلاوه مصرف روزانه سزیچات بخصوص برگ کاهو استفاده می کنم  و تا اماده شدن پرنده ها (چه نر و جه ماده ) همین برنامه را ادامه می دهم وبعد از مست شدن پرنده ها به تدریج از دانه های تقویتی استفاده می کنم و هر سال پرنده ها سر وقت اماده شده اند  و از بیماری و چاقی هم خبری نبوده و این مطالب جهت استفاده به دوستان تقدیم حضورتان می شود
۱۳۹۳/۰۸/۰۷، ۱۱:۱۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، zardeghanary ، zardeghanary ، هیوا
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #219
سلام
حرف شما كاملا صحيحه. البته اينكه بعضي از دانه هار به قناري نديم به نظرم مناسب نيست .بايد هر چيزي سرجاي خودش باشه.تنوع غذا ودانه بر حسب نياز پرنده
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۸/۰۷، ۱۱:۴۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدامين كاوسی ، هیوا
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
ارسال: #220
با سلام خدمت جناب اقای بخشی
منظور بنده ازندادن دان تقویتی بنا به تجربه رسیدن پرنده به مستی و بعد از آن دادن اینگونه دان ها می باشد البته طی چندین دوره امتحان کرده ام اگر پرنده ها را بعد از گذراندن دوران تولک دو دسته کنیم و به یک دسته بعد از گذراندن دوران تولک دان و داروی تقویتی بدهیم و به دسته دیگر خوراک معمولی و فقط سبزیجات بدهیم دسته دوم بدون هیچ مشکلی به امادگی کامل رسیده و حتی مشکلاتی نظیر نداشتن نطفه  و دان ندادن جوجه و غیره را ندارد و دسته اول تا مدتها درجا زده و مرتب عقب می افتد و بعدا در صورت اماده شدن با مسایلی مثل عدم نطفه و بیماری های پنهان و غیره مواجه می شوند
۱۳۹۳/۰۸/۰۷، ۱۱:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان