زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۰۹:۲۸ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

کنترل دمای اتاق قناری

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 5
4 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #1
دمای محیط نگهداری قناری
با سلام
مي خواستم بدونم آيا وزش باد كولر در فصل تابستان براي قناري مضر است يا خير ؟
درجه دمايي كه معمولاٌ براي زندگي قناري مناسب است چند درجه است ؟
با تشكر
۱۳۹۰/۰۳/۰۱، ۰۶:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: meisam_th1980
صفحه 6 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 123
320 سپاس گرفته‌شده در 68 ارسال
ارسال: #51
RE: گرم كردن محيط نگهداري
در رابطه با فرمایش دوست عزیم که عنوان کردند قناری در دمای -30 زنده میمونه باید عرض کنم که واقعا اگر این طور باشه میشه انو تو عجایب هفت گانه جا داد، دوستانی که دکمه تشکر یا تایید رو زدید دقت داشته باشید این مطلب تا حالا توسط کدام قناری باز حرفه ای عنوان یا تایید شده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ذکر این گونه مسائل تو سایت واقعا جای تاسف دارد مدیر سایت دقت داشته باشند و مطالب غیر واقعی و نامناسب رو مدیریت کنند
شما کجا خوندید که تو سیبری تو قطب قناری هست محل زندگی طبیعی این پرنده تو جزایر قناری هستش، آب هوای آنجا هم استوایی میباشد، حیواناتی مانند پنگوئن، گوزن،فوک و غیره دارای لایه های زخیم چربی هستنددر این دما بعضی مواقع یخ میزنند بنده خودم در منطقه سردسیری زندگی میکنم در دمای -20 که پارسال اتفاق افتاد گاز شهری یخ میزد و خیلی از پرنده ها مانند کلاغ و زاغ تلف شدند شما کجا یا از کدام استاد شنیدید که قناری در دمای زیر صفر تولید مثل کند برای زنده ماندن دراین دما بدن باید دارای لایه زخیم چربی باشد.
خیلی از مراجعه کنندگان به این سایت مطالب آن رو مرجع میدانند دوستان عزیزی که که تو سایت سابقه دارن باید مطالب رو مدیریت کنند که مبادا تو سایت های دیگه مورد مضحکه قرار بگیریم وقتی عزیز با سابقه ای دکمه تایید رو میزنه یعنی تایید!!!!!!!
دوست عزیز آیا این مورد رو تجربه کردین ؟ آیا از اساتید شنیدید؟ در غیر این صورت کمی تامل کرده بعد دکمه تایید رو فشار دهید.
سپاس
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۲۵، ۱۱:۰۶ ق.ظ، توسط TURK.)
۱۳۹۲/۰۶/۲۵، ۱۱:۰۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
اعتبار: 23
سپاس‌ها: 1106
878 سپاس گرفته‌شده در 267 ارسال
ارسال: #52
با سلام خدمت دوستان عزیز .
در رابطه با بحثی که عزیزان اون را واحی میدانند و بی دلیل دارند کشش میدهند باید خدمتتون عرض کنم که هر چیزی قابل تغییر است .محیط هر گونه که بخواهد تغییر میکند واین ماییم که خود را برای زندگی در آن آماده کرده یا تغییر میدهیم .اگر اطلاعاتی در باره شرایط اولیه بشر داشته باشید متوجه میشوید که همین بشر یعنی خود ما در سالهای دور در دماهایی کمتر از 30و در دوره ای بیشتر از 50 درجه زندکی کردیم حال چرا؟!وچگونه ؟!
بسیار واضح است چون مجبور بودیم.و این ماییم که بایید خود را با محیط و شرایط خوب و بدش وفق دهیم که البته این تغییرات شامل حیوانات و گیاهان نیز میشود .
از مسیر بحث خارج نشویم ...
تمام این صحبتها را کردیم تا به این نتیجه برسیم که قناری ها هم در شرایط مختلف رفتار های مختلفی از خود نشان میدهند و فراموش نکنید که فقط در کشور های گرم از این پرنده زیبا استفاده نمیشود بلکه در روسیه و برخی کشور ها نیز از این موجود شگفت آور استفاده و نگهداری میشود .
خود من دوستی در روسیه دارم که در ایران قناری باز قهاری بود ولی بنا به شرایطی به روسیه نقل مکان کرد و چند تا از قناری های خود را همراهش برد که البته 2 تا از قناریهایش مردند و فقط یکی زنده ماند ولی از همان یکی الان 20 عدد قناری دارد و جالب است بدانید شرایط دمایی زندگی قناریهایش گاها زیر صفر میباشد چون خارج از خانه از آنها نگهداری میکند .پس یادمان باشد اگر مجبور باشیم تغییر میکنیم.
با تشکر.
امضای hidrane کودکی دیدم ماه را بو میکرد
                      قفسی بی در دیدم که در آن روشنی پرپر میزد...
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۲۵، ۱۱:۵۸ ق.ظ، توسط hidrane.)
۱۳۹۲/۰۶/۲۵، ۱۱:۵۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، mojtabammm
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 49
66 سپاس گرفته‌شده در 27 ارسال
ارسال: #53
دوستان عزیز
چرا باید پرندگان دوستان خودمون رو موش آزمایگاهی کنیم ، ببینید خیلی از افراد به این مطالب استناد می کنند ، اگر دوستی پرنده اش رو به خاطر مطالب ما از دست بده ما مدیون اون دوست هستیم حالا مطالب می خواد راجع به خورد و خوراک حیوون باشه و یا دمای نگهداری و یا هر چیز دیگه ، بیائیم خارج از تعصب و افکار فردی به دوستان خودمون کمک کنیم...
هر چیزی یک قانونی داره دمای نگهداری هم مشخصه ماشاالله اکثر دوستان هم اشاره کردن...دماهای زیر صفر و نمی دونم از این قبیل تجویز ها به نظر من بی عدالتی و اجهاف در حق پرنده است ... بیشتر از این توضیح دادن من و دوستان در این مورد هم فکر میکنم آب در هاون کوبیدن باشه!!!!!!
۱۳۹۲/۰۶/۲۵، ۱۲:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: اهواز قناری ، sa nab
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #54
سلام
البته اين بحث كهنه هست وادامه اش جالب نيست.در يك قسمت ديگر اين كاربر عزيز عكسها راهم گذاشته بود واين دما مختص شرايط ايشان هست نه ما.دوستان عزيز اين همه نوشته ومقاله وراهنمايي دوستان در اين سايت هست كه همه دماي بالاي بيست درجه را ذكر كردن و تنها دماي 18 درجه براي قطع تولك ذكرشده. هركس اختيار خودش را دارد واينجا ما كسي را به خاطر مطرح كردن تجربه اش محاكمه نمي كنيم.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۶/۲۵، ۱۲:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hidrane ، مسعود میرزالو ، 10reza10
*
کاربر انجمن

کارشناسی
ارسال: #55
دوستان بنده با توجه به آشنایی که با زبان انگلیسی دارم اکثر سایتها رو مطالعه کردم دمای متعادل همان بود که عرض کردم.
۱۳۹۲/۰۶/۲۵، ۱۲:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 308
228 سپاس گرفته‌شده در 59 ارسال
ارسال: #56
واقعا آقای turk عزیز براتون متاسفم که باورش براتون سخته . ولی این رو به شما و کسایی که براشون یک رویا میاد باید عرض کنم این واقعیاتی است که بنده تو تجربیاتم و ریسکهایی که کردم طی 6 سال رو در اختیار دوستان قرار دادم و همچین ریسکی رو اگه قدرتشو نداری حد اقل به کسی تهمت دروغ نزن که امیدوارم خدا ببخشه شما رو. اگه یک کم فکرتون رو بکار ببرید خواهید فهمید که سهره و گنجشک هم با گفته شما نباید زنده بمونن ولی میبینیم براشون همچین مشکل هم نیست. من خوشحال میشدم ازمن میپرسیدی در چه اندازه محیطی پرنده هام زندگی می کنن و ......
حالا هم اگه برا دوستان جالب بود یک ایمیل بدن چند تا عکس یا فیلم بفرستم
اینم بگم اینجا الان که فصل پاییز هم که شروع شده شبها دمای هوا تا 5 درجه هم رسیده و من کلی جوجه تو لونه هاشون میبینم که الحمد الله هیچ مشکلی هم ندارن.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۲۸، ۱۰:۵۳ ب.ظ، توسط jamil.)
۱۳۹۲/۰۶/۲۸، ۱۰:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: selena
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #57
از عکسهایی که گذاشتین مشخص جای سردسیری هستین سوالم اینه که دمای داخلی اتاق پرندگان در زمستان به چند میرسه
امضای جلال لطفی کوروش کبیر:
ازسه صدا می هراسم،
صدای کودکی از بی مادری. صدای متهمی از بی گناهی.صدای عاشقی از جدایی .
۱۳۹۲/۰۶/۲۸، ۱۱:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کارشناسی
ارسال: #58
RE: کنترل دمای اتاق قناری
زنده ماندن قناری در دمای زیر 20- غیر ممکنه لطف کنید در فصل زمستان عکس بذارید تا ما هم ببینیم، حتی از لون!!!
راستی حالا زنده ماندن شاید یه 5% قابل قبول باشه کجا دیدین پرنده تو دمای زیر صفر تولید مثل کنه این دیگه ازون حرفاست.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۳۰، ۰۸:۱۸ ب.ظ، توسط سیدطاها اصفیاء.)
۱۳۹۲/۰۶/۳۰، ۱۱:۲۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: kouroshcy
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #59
ایشون 4 ماهه پیش عکس گذاشتن ارسال 11 این تاپیک

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۳۰، ۰۳:۵۸ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۶/۳۰، ۰۳:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: jamil
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 308
228 سپاس گرفته‌شده در 59 ارسال
ارسال: #60
RE: کنترل دمای اتاق قناری
با عرض سلام و خسته نباشید به دوستان
دمای هوا در زمستان سالی که گذشت تا _33 درجه هم رسید و تابستان در اوج گرما به 45+ درجه شد.
من در تایپکی (دیدار از پرنده های من خارج از کشور) از دوستان خواستم تا با skype من در تماس باشن و از نزدیک شاهد تماشای پرنده های اینجانب باشن و البته کسی تماس نگرفت و با راهنمایی دوستان یک مقدار عکس از زمستان همون سال و چند تا عکس هم از اوایل بهار گذاشتم.
من چون در ایران نیستم نمیتونم حامی مالی سایت باشم رو همین حساب هم کلی از اطلاعات و تجربیاتم رو در قالب عکس نمیتونم ارایه بدم .
کلی تصاویر از زمستان پارسال و هیبرید بین پرنده هام و شاید چیزهای دیگه که برا دوستان جالب باشه.
دوست عزیز (turk) شما که فکر میکنید من در این سایت واقعا کامل قصد مزاح و شوخی دارم کاملا در اشتباهید و امیدوارم مدیریت سایت کمک کنن و من بتوانم برا دوستان عکس بفرستم و مفید باشم.
با تشکر جمیل از کشور قرقیزستان
۱۳۹۲/۰۶/۳۰، ۰۹:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: TURK ، 10reza10

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان