زمان کنونی: ۱۴۰۲/۱۲/۲۹، ۱۲:۰۶ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

کنترل دمای اتاق قناری

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 5
4 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #1
دمای محیط نگهداری قناری
با سلام
مي خواستم بدونم آيا وزش باد كولر در فصل تابستان براي قناري مضر است يا خير ؟
درجه دمايي كه معمولاٌ براي زندگي قناري مناسب است چند درجه است ؟
با تشكر
۱۳۹۰/۰۳/۰۱، ۰۶:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: meisam_th1980
صفحه 7 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 49
66 سپاس گرفته‌شده در 27 ارسال
ارسال: #61
RE: کنترل دمای اتاق قناری
با سلام خدمت استاد عزیزم آقای جمیل
دوست گرامی در زمستان گزشته دمای هوا در شهر کوچک وحقیر این جانب به منفی 8 هم رسید ولی پرنده های من در دمای بالای 22 بودن ،من اگر منظور شما رو متوجه شده باشم پرنده های شما داخل یه لونه دارای فنس هستند که دماش با دمای بیرون لونه هیچ فرقی نداره یعنی منفی 30 درجه چه بیرون از لونه چه داخل لونه اگر به این صورت باشه من دیگه نمی دونم چی بگم تازه باد برف ،برف، باد و سرمای بد شبانه ،چی بگم والا از کلاغ جون سخت تر ندیدم ولی چند دفعه توی سرمای بالا مرگش رو دیدم ،من الان توی یه سایت بودم توی گوگل سرچ کردم خلاصه اش دمای هوا در زمستان در قطب شمال منفی 35 درجه با توجه به موجوداتی که من در قطب شمال دیدم البته در مستند ها تماما دارای چربی اضافه هستند یا پوست عایق دارن قناری نه پوست عایق داره نه این که چربی زیادی داره تازه اگه داشته باشه توی جوجه کشی به اختلال می خوره تازه اگر هم نخوره مگه چقدر چربی یا پر داره ،منفی 30درجه تا حالا اسکیمو ها رو دیدی اونها هم فقط واسه شکار از توی خونه شون میرن بیرون اونم با اون تجهیزات کامل لباس از پوست خرس پوتین ها تماما چرم قطور،فقط چشم هاشون بازه ،به نظر اینجانب حقیر ناشدنی است، من قصد اهانت به شما یا طرفداری از شخص خاصی رو ندارم فقط نظر شخصیم بود ...
۱۳۹۲/۰۶/۳۱، ۰۶:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: TURK ، jamil ، kouroshcy
*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 1202
698 سپاس گرفته‌شده در 207 ارسال
ارسال: #62
عزیزان شما به عکس های ارسالی جناب جمیل دقت کنید.ایشان محل نگهداری را با یک لایه پلاستیک پوشانده اند.و به نظر من از لحاظ علمی میتوان همچین کاری کرد.در مورد چربی قناری هم شاید شما ندیده باشید اما من دیده ام که قناری به مقداری چربی میگیرد که تا ته دم و دور گردن تماما چربی داشته باشد.سهره هم اندازه قناری میتواند چربی بگیرد.ما پارسال زمستان برای شکار سهره پاییزه به سمت ازنا رفته بودیم دمای هوا زیر 20 درجه سانتی گراد بود و سهره راحت مشغول خواندن بود.پس نمی توان حرف های جناب جمیل را انکار کرد.
۱۳۹۲/۰۶/۳۱، ۰۸:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: jamil ، محمدمهدی ، مسعود میرزالو
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 308
228 سپاس گرفته‌شده در 59 ارسال
ارسال: #63
با سلام
ببینید دوست من ,من نگفتم در محیطی که پرنده هام زندگی میکنن باد و بوران هست چون تمام اطراف فنسها رو با سلفون ظخیم گرفتم که مبادا باد مستقیم بهشون بخوره حتی من در تابستونم فقط یک طرف محیط رو باز گذاشتم این یک و بعدشم چند تا فوت و فن دیگه که در تمام 24 ساعت 8 تا لامپ مهتابی روشنایی میدن و یک اصل مهم اینه که اگه پرنده قبل از خواب آب بخوره تو سرما هیچ کارش نمیشه.
و من چون آب سریع یخ میزد از برف استفاده میکردم
و غذاشون هم واقعا خیلی بیشتر شده بود
البته من به شما حق می دم باورش براتون سخت باشه چون من در زمستون به یکی از پرنده بازهای شهرمون( آقای ژورا) که یک چیزی حدود 50 سال پرنده بازی می کنه وقتی بهش می گفتم پرنده هام تو هوای سرد بیرونن و چند تا لونه فنچ هم جوجه دارن اولش باورش نمیشد تا وقتی نیامد ندید و جالب اینجاس به اصرار 2 تا جوجه فنچ ازم گرفت تا تو حیاط منزلش نگه شون داره که به بقیه رفقاش نشون بده.
تو این هوا بلدرچینام(از نوع ژاپنی) هم تخم می گذاشتن و در تابستونم یکیشون رو 10 تا تخم خوابید و یک جوجه رو باز کرد.

و در نهایت اینو بگم پارسال یک چیزی حدود 500 عدد فنچ,300 عدد قناری و 100 عدد طوطی های مختلف رو واسشون در اتاقهای منزل جایی رو نداشتم و چون پارسالش فنچام رو واسه آزمایش بیرون نگه داشته بودم به خودم قدرت همچین ریسکی رو دادم و به لطف خدا هیچ پیشامد بدی هم نداشته. و اینها که گفتم دلیل بر این نیست که شما هم پرنده هاتون رو بگذارید تو سرما چون هر کسی اختیار پرنده خودشو داره فقط مقصود تجربش بود و .....
۱۳۹۲/۰۶/۳۱، ۰۸:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 49
66 سپاس گرفته‌شده در 27 ارسال
ارسال: #64
با سلام خدمت دوست گرامم
با توجه به این که دور تا دور محوطه تون رو پلاستیک ضخیم کشیدید پس کمی تا قسمتی از سرما جلوگیری کردید فقط یه مورد دیگه جدای از سرما شما فرمودید مهتابی 24 ساعته روشنه این کار اختلال در ساعات شبانه روزی و استراحت قناری ایجاد نمیکنه و یا این که نگهداری قناری و فنچ و مرغ عشق با هم به صورت آزاد آیا اختلالی از قبیل تغیر آواز قناری ها یا مثلا بعلت ریختن فضله حیوانات مختلف روی دانه ها و از این قبیل موارد مشکلی پیش نمی آد. ببینید من نمی خوام شما رو محکوم کنم فقط دارم این ها رو می پرسم تا ببینم به چه صورت این کار صورت گرفته لطفا رژیم غذائی پرنده هاتون رو هم توضیح بدید که چجوری غذای همدیگه رو نمی خورن یا اصلا از هم جدا هستند یا هر موردی که بنظرتون میاد میتونه تمام بچه های سایت رو قانع کنه تا بتونن وقتی جائی میشینن با افتخار از دوستشون تعریف کنن که با این وضعیت داره پرنده پرورش میده قبلا از این که پیام های من رو با دقت می خونی و با حوصله تمام ،جواب میدی کمال تشکر رو دارم ممنون.
۱۳۹۲/۰۶/۳۱، ۰۹:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: jamil
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #65
در مورد لامپ چاره دیگه ای نداشتم چون پرنده ها مخصوصا اونایی که جوجه دارن هر وقت که بخوان بیان و آب و دون بخورن و البته با تاریک شدن هوا می خوابن و اصلا سرو صدا هم نمی کنن و از همه مهمتر یک مزیت اینکه پرنده با صداهای بلند ناگهانی اصلا نمیترسه .
جای نشیمنگاه در یک طرف و آب و دان در طرف دیگه گذاشتم که فضولات نریزه و البته امسال براشون آبخوری رو حالت روان درست کردم که بعدا عکساش رو در تایپک خودم نشون میدم.(دیدار از پرنده های من خارج از کشور)
طوطی هام بجز یک نوع به نام (سینه روزی) بقیه از قناری ها جدان.
در کل 7 نوع سهره یک جفت بلبل ژاپنی و دو نوع پرنده حشره خور و تعدادی قمری چینی و قناری ها و فنچهادر یک محیط تقریبا طبیعی زندگی میکنند که مملو از شاخه های ریز و درشت میباشد
ما اینجا تخم کتان نداریم و رژیم غذایی پرنده هام تشکیل شده از ارزن و تخم آفتابگردان و تخم کافشه و یک نوع دان هست که در اصل غذای اسب است ولی اسم پارسیش رو نمیدونم بعدا عکسشو خواهم گذاشت
۱۳۹۲/۰۶/۳۱، ۱۰:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #66
سلام به نظر بنده یکی از علتهای دوام پرندگان شما در دمای زیر
صفر استفاده از دانهای گرم و چرب چون کافچه و افتابگردان است ومطمءنا ان دان اخر که اسمش را نمیدانید نیز مانند این یکیها چرب و گرم است البته کبوتر بازها اعتقاددارند که پرنده سیر دان در سرما طاقت می اورد نه سیر اب که منطقی تر است
امضای جلال لطفی کوروش کبیر:
ازسه صدا می هراسم،
صدای کودکی از بی مادری. صدای متهمی از بی گناهی.صدای عاشقی از جدایی .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۰۱، ۰۱:۱۲ ق.ظ، توسط جلال لطفی.)
۱۳۹۲/۰۷/۰۱، ۰۱:۱۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، jamil ، مسعود میرزالو
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #67
ولی فنچها که به غیر از ارزن چیزه دیگه نمیخوردن پس شاید ارزن هم خیلی غذای چربیه.
به نظر من سیر آب بودن هنگام خواب منطقی تره چرا که خون پرنده رقیقتر میشه و از خون لختگی هنگام سرما جلوگیری می کنه.البته این نظر شخصی منه
۱۳۹۲/۰۷/۰۱، ۰۸:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #68
خیلی خیلی خیلی جالبه ! باورش واقعاً سخته !
اولین بار که شنیدم کسی در دمای زیر 20 یا 30 درجه سانتیگراد ، آن هم بیرون از منزل و از همه اینها گذشته با این تغذیه که گفتید و مکان همگانی و ... پرورش دهنده پرنده هایی به این ظرافت و حساسیت باشه !

روش نگهداری شما خیلی خاصه و منحصر بفرد ... در صورت صحت موارد ذکر شده باید رکورد ثبت کنید ، عزیز دل .
۱۳۹۲/۰۷/۰۲، ۰۳:۵۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: دانیال نیک بخش ، jamil
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #69
من هم به شخصه دیدم قناری های که تو 47 درجه مستت مست میخوندن که اگه قناری منو که تابستونش 32 درجست ده دقیقه بزارن تو اون دما مطمئنن فشار زیادی تحمل میکنه
به نظرم  اونا یه درجه یه درجه فصل رو تغیر دادن وسیستم بدنشون عادت کرده درسته سردو گرمشون میشه نه مث بقیه
مث همین ادما ادم داریم تو سیبری تو یخ شنا میکنه ادمم دارین تو 60 درجه اهواز جفت کوره ذوب اهن یا تو افتاب کار میکنه
نه سرما ایده ال نه گرما درسته پرنده زندست ولی ایده ال نیست
۱۳۹۲/۰۷/۰۴، ۱۰:۴۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #70
دوستان سلام
شاید این گفته من خارج از بحثه ولی اینجا یک روز از سال در زمستان هست که به روز پاک معروفه و در اون شب که مثلا پارسال _22 درجه بود اکثر مردم پیر و جوون میرن تو دریاچه های کوچک یخ رو میشکنن و شنا میکنن و به عقیده خودشان از گناه پاک میشن که البته منم پارسال با دوستان رفتیم و کلی عکس هم گرفتیم
۱۳۹۲/۰۷/۰۵، ۰۸:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان