زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۱۱:۴۶ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

بیماری آسم

مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #1
بیماری آسم
علائم: اين بيماري تمامي علايم بيماري سرماخوردگي را دارد به اضافه تنفس سخت با دهان باز .گاهي نيز تنفس پرنده همراه با صدا مي باشد.
درمان: دو قطره يد خوراكي را در 28 گرم آب نوشيدني حل كرده و روزي سه مرتبه از آن به پرنده داده شود. جاي پرنده بايد گرم باشد. ميتوان كمي بخار اكاليپتوس نيز در محل اتاق پرنده استفاده نمود اما اين بخار نبايد زياد باشد زيرا موجب خفگي پرنده خواهد شد. اين درمان بايد تا بهبودي كامل پرنده ادامه يابد . با افزايش آثار بهبودي بايد درمان نيز با فاصله انجام شود. تغذيه پرنده نيز بايد مقوي باشد.
مخلوط شير با نان همراه با دو يا سه قطره روغن ماهي بسيار مفيد است. استفاده از سبزي تازه هم خوب است.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۸۹/۱۰/۱۷، ۰۳:۵۵ ق.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۸۹/۱۰/۱۷، ۰۳:۴۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 5 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 576
132 سپاس گرفته‌شده در 61 ارسال
ارسال: #41
RE: بیماری آسم
(۱۳۹۱/۰۵/۰۵، ۱۱:۵۳ ق.ظ)DRaiush نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۰۵/۰۴، ۰۵:۲۷ ب.ظ)Mohammad Karol نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با تشكر از شما جناب داريوش عزيز،

چندتا سوال برام پيش اومده واقعا ممنون ميشم جواب بديد تا بتونم هر چه زودتر اين مشكل رو از بين قناريهام ريشه كن كنم:

1.منظورتون از اسپري ضد حشرات همين اسپريهاي معموليست كه در منازل عليه حشرات ازشون استفاده ميشه ديگه؟
اسپری Cavalier
2.مقدار جوش شيرين در وان آبتني چقدر باشه كه هم موثر باشه هم آسيب زا نباشه؟
بطور علمی این رو نمیدونم معمولا این چیزها تجربی هست،به اندازه ای که به معده ی قناری آسیب نرسونه و تاثیر هم داشته باشه.
(نصف قاشق چایخوری )
3.در مورد پودر ضد شپشي كه فرموديد لطفا بيشتر توضيح بديد كه اسمش چيه و مقدار و نحوه مصرفش به چه صورته؟
متاسفانه این رو نمیدونم ، پودر داخل قوطی پلاستیکی بدون نام بود . معمولن قناری باز ها اینجا مواد مصرفیشون رو معرفی نمیکنن.
داخل وان حل میشه و پس از آبتنی قناری باقی مانده رو داخل آب فشان ریخته و اطراف قفس و دیوار ها اسپری میشه

پيشاپيش ممنونم.:basa (159):

آقا ممنونم از پاسختون،
پودر مورد نظر كرم رنگه و بوي تند و خاصي داره؟

آخه بنده از داروخانه ي خليج يه پودر گرفتم كه تو قوطي پلاستيكي بود و وقتي به يكي از مغازه دارها نشون دادم گفت اسمش اپتيكال؟! هست و بايد به اندازه يه نخود در وان آبتني بريزي،در صورتيكه فروشنده داروخانه گفت پودر رو بين پرهاي قناري بزن،
وقتي اين تناقض رو به پير مرد مغازه دار متذكر شدم گفت جوون من سالهاست قناري بازي ميكنم و تجربه ام خيلي بيشتر از اون داروخانه اي هست و ديدم راست ميگه واقعا:basa (135):

در مورد مايت كيسه هوايي پرنده و صداهايي كه در هنگام خوابيدن از خودشون ايجاد ميكنن و راه حل درمانش كسي از دوستان اطلاعي داره؟
۱۳۹۱/۰۵/۰۵، ۰۷:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #42
سلام
قناري من گاهي با دهان باز نفس مي كشد وگلويش صداي خس خس مي دهدوبه نظر مي رسد پوستش تيره رنگ است اما اشتهايش خوب است وپف هم نمي كند.مدفوعش هم طبيعي است وشكمش هم باد نكرده اما به نظر مي رسد كمي كوچك است به نظر شما آسم دارد يانه؟
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۰۷/۲۹، ۰۱:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: -3
سپاس‌ها: 38
15 سپاس گرفته‌شده در 9 ارسال
ارسال: #43
RE: آسم
سلام به دوستان
قناری من وقتی براش صدا قناری میزارم يه کم میخونه
ولی صداش خیلی گرفتس
زودم خسته میشه
اشتهاش خیلی کم شده و کم غذا میخوره
تحرکشم کم شده
به نظرتان چه مریضی داره?آسم گرفته?
يه داروی خوب هم معرفی کنید ممنون میشم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۰/۱۸، ۰۸:۴۰ ق.ظ، توسط msn_967.)
۱۳۹۱/۱۰/۱۸، ۰۸:۳۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #44
سلام
لطفا راهنمايي كنيد.از دوستان كسي تا كنون از ضد آسم تابرنيل استفاده كرده ؟ براي آسم ويا سرماخورگي شديد جواب ميده يا نه؟ از لطفتان ممنون
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۱۰/۲۵، ۰۱:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
سپاس‌ها: 0
32 سپاس گرفته‌شده در 15 ارسال
ارسال: #45
(۱۳۹۱/۱۰/۲۵، ۰۱:۵۰ ب.ظ)قناري شيراز نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
لطفا راهنمايي كنيد.از دوستان كسي تا كنون از ضد آسم تابرنيل استفاده كرده ؟ براي آسم ويا سرماخورگي شديد جواب ميده يا نه؟ از لطفتان ممنون
قناری که آسم گرفت با ضد آسم تابرنیل یا تایلون وامثال این خوب نمیشود شاید شدت آسم کم شود ولی به طور کامل خوب نمیشود
۱۳۹۱/۱۰/۲۵، ۰۷:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 5
2 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #46
سلام قناری من مشکوک به آسم هست یعنی یکی از دوستان این بخش رو معرفی کردن

آیا این بیماری کشنده هست؟ تهیه دارو فوریت داره؟ یعنی همین امشب باید درمانش رو شروع کنم؟

دماش رو گرم کردم

دستگاه بخور سرد رو هم براش گذاشتم
۱۳۹۱/۱۱/۱۰، ۰۸:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #47
(۱۳۹۱/۱۱/۱۰، ۰۸:۵۸ ب.ظ)nafiseh65 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

آیا این بیماری کشنده هست؟ تهیه دارو فوریت داره؟ یعنی همین امشب باید درمانش رو شروع کنم؟

دماش رو گرم کردم

با سلام
بسیاری از بیماریها علائم مشابهی دارند که با مطالعه بیشتر در مورد بیماریها و با در نظر گرفتن سوابق و شروع بیماری میتوان تا حدودی به بیماری پی برد و درمان مناسبی را انجام داد به عنوان مثال بیماری اسم و سرما خوردگی یا عفونت تنفسی یا مایت کیسه هوایی و .... غیره در مواردی علائم مشابه دارند و در ضمن دان پرنده رو از لحاظ اغشته شدن با فضله پرنده کنترل نمایید این مورد هم با تفس با دهان باز و صدا دار مرتبط میباشد
۱۳۹۱/۱۱/۱۰، ۱۱:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: nafiseh65 ، DRaiush
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 5
2 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #48
(۱۳۹۱/۱۱/۱۰، ۱۱:۲۸ ب.ظ)nazmi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۱۱/۱۰، ۰۸:۵۸ ب.ظ)nafiseh65 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دماش رو گرم کردم

با سلام
بسیاری از بیماریها علائم مشابهی دارند که با مطالعه بیشتر در مورد بیماریها و با در نظر گرفتن سوابق و شروع بیماری میتوان تا حدودی به بیماری پی برد و درمان مناسبی را انجام داد به عنوان مثال بیماری اسم و سرما خوردگی یا عفونت تنفسی یا مایت کیسه هوایی و .... غیره در مواردی علائم مشابه دارند و در ضمن دان پرنده رو از لحاظ اغشته شدن با فضله پرنده کنترل نمایید این مورد هم با تفس با دهان باز و صدا دار مرتبط میباشد

ممنون از پاسختون، قناریم با صدا نفس نمیکشه اما یکم سخت نفس میکشه و موقع آواز خوندن انگار کم میاره همچنین صداش گرفته است، تغذیه و مدفوعش طبیعیه اما بالهاش رو شل و پائین میگیره، دانه اش هم تمیزه، گلوش هم نگاه کردم اثری از چرک نبود، به نظرتون آسمه؟
۱۳۹۱/۱۱/۱۱، ۱۲:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 26
97 سپاس گرفته‌شده در 39 ارسال
ارسال: #49
RE: داروی درمان آسم
(۱۳۸۹/۱۲/۲۳، ۰۶:۳۲ ب.ظ)Erfan نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
Tabernil Antiasmático

برای معالجه بیماری مزمن آسم و همچنین مداوای خس خس گلو
مقدار مصرف : 5 قطره در 40 میلی لیتر آب و بمدت 5 روز
پس از گذشت 5 روز 2 روز استراحت مجددا به مدت 5 روز دیگر مصرف دارو تکرار میگردد

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
اگه قناری ماده رو تخم باشه و 2 -3 روز دیگه جوجه ها بیرون بیان مشکلی نداره استفاده کرد ؟
۱۳۹۱/۱۱/۱۲، ۱۰:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #50
سلام
یکی از دوستانه من یه قناری موزائیکی نر داره که هنگامیکه به قفسش نزدیک میشی یه صدای خاصی از خودش درمیاره و قینچ هم نمی زنه , نظر من این بود که این صدارو به خاطر ترسش درمیاره اما خودش یه ویدئو تهیه کرده که براتون ارسال می کنم لطف کنید ببینید و بفرمائید که نظر شما چیه در این مورد :

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

۱۳۹۱/۱۲/۰۱، ۱۰:۱۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: 9019 ، افسونگر

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان