زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۲۵، ۰۹:۱۱ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تايپيك جامع بيماري چشم قناري

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 17
11 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #1
تايپيك جامع بيماري چشم قناري
سلام خدمت همه دوستان

دیشب قناری دیر از خواب بیدار شد. وقتی هم که بیدار شد چشماش رو نمی تونست باز کنه بعد از کلی اینور اونور کردن چشماش رو که به هم چسپیده بود رو باز کرد . نکته مهم :( یکی دو روز پیش دور چشمش قرمز بود و الان هم هست . نگرانم لطفاً راهنماییم کنید چکار کنم.؟/؟؟؟)
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۲۷، ۰۴:۵۸ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۳/۰۶، ۱۱:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
صفحه 16 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
اعتبار: 23
سپاس‌ها: 1106
878 سپاس گرفته‌شده در 267 ارسال
ارسال: #151
RE: تايپيك جامع بيماري چشم قناري
با سلام خدمت عزیزان .
یه موضوعی چند وقتیه منو درگیر خودش کرده و درست بشو هم نیست . ما یه دوستی داریم در یه شهرستانی دوردست زندگی میکنه که دست بر قضا یه جفت قناری داره.یکی از قناری هاش (ماده) دچار عارضه چشمی شده که عکسشو واستون گذاشتم.
از من راه درمان خواست گفتم قطره بتامتازون یه قطره صبح و یه قطره شب بریزه که میگه تا الان جواب نداده .حالا من موندمو این قناری .دسترسی به دامپزشکی و داروخانه دامپزشکی هم نداره.رنگ فضله حیوون هم به گفته خودش چند روزیه سفید شده .تشخیص عفونت میدم ولی خواستم دوستان و اساتید فن هم نظر خودشون رو عرض کنن تا دقیقتر بشه راه درمان رو پیش گرفت.
رنگ فضله یه مقدار گیجم کرده !!!
خوشحال میشم عزیزان من رو در کمک به این حیون یاری بدن.
  دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

۱۳۹۲/۱۱/۰۵، ۱۱:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد تقی کریمی
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 23
563 سپاس گرفته‌شده در 164 ارسال
ارسال: #152
دوستان سلام جناب hidrane عزیز متاسفانه کلید ادرس عکسها برای بنده اجرا نشد لذا نتونستم عکسها رو ببینم ولی اگر بیماری چشم پرنده دوستتون مثل عکسیه که جناب mandiiدر چند پست قبل گذاشته بودن باشه یعنی تورم وقرمزی اطراف چشم وریزش اشک وخارش شدید ناحیه چشمی که به نظر میاد مقداری از پرها ی اطراف چشم ریخته باشه همراه با بیحالی مختصر وژولیدگی پرها واختلال درفضله پرنده میتونه علتش برخلاف تشخیص اساتید عزیز عفونت نباشه وبه همین دلیله که انتی بیوتیکها جواب نمیدن (بازگشت به درمانهای انجام گرفته دربعضی ازپستهای قبل) بلکه علتش مصرف بیش ازحد پروتیینها واسیدهای امینه ودانهای باطبع گرم باشه به عبارتی عدم تعادل در خوراک پرنده بخصوص کثرت دانهای گرم لذا دوستان به نظر بنده قبل از دادن انتی بیوتیک از شوینده های کبدی مثل هپاتیشو وپودر سوربیتول ودانهای خنک طبع مثل تخم کاهو وخرفه وکلم درکنار کتون پرنده استفاده کنید واز دادن تخم مرغ وهویج امتناع کنید واز برگ تازه کاهو کمک بگیرید اب اکسیژنه (اکساب) هم کمک خوبیه به امید خدا خواهید دید که بهبودی قابل ملاحضه ای حاصل خواهدشد
۱۳۹۲/۱۱/۰۶، ۰۲:۱۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hidrane ، محمد تقی کریمی
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
ارسال: #153
(۱۳۹۲/۱۱/۰۶، ۰۲:۱۲ ق.ظ)'sj_mousavi' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان سلام جناب hidrane عزیز متاسفانه کلید ادرس عکسها برای بنده اجرا نشد لذا نتونستم عکسها رو ببینم ولی اگر بیماری چشم پرنده دوستتون مثل عکسیه که جناب mandiiدر چند پست قبل گذاشته بودن باشه یعنی تورم وقرمزی اطراف چشم وریزش اشک وخارش شدید ناحیه چشمی که به نظر میاد مقداری از پرها ی اطراف چشم ریخته باشه همراه با بیحالی مختصر وژولیدگی پرها واختلال درفضله پرنده میتونه علتش برخلاف تشخیص اساتید عزیز عفونت نباشه وبه همین دلیله که انتی بیوتیکها جواب نمیدن (بازگشت به درمانهای انجام گرفته دربعضی ازپستهای قبل) بلکه علتش مصرف بیش ازحد پروتیینها واسیدهای امینه ودانهای باطبع گرم باشه به عبارتی عدم تعادل در خوراک پرنده بخصوص کثرت دانهای گرم لذا دوستان به نظر بنده قبل از دادن انتی بیوتیک از شوینده های کبدی مثل هپاتیشو وپودر سوربیتول ودانهای خنک طبع مثل تخم کاهو وخرفه وکلم درکنار کتون پرنده استفاده کنید واز دادن تخم مرغ وهویج امتناع کنید واز برگ تازه کاهو کمک بگیرید اب اکسیژنه (اکساب) هم کمک خوبیه به امید خدا خواهید دید که بهبودی قابل ملاحضه ای حاصل خواهدشد

سلام خدمت شما .
والا به اون شدت نیست ولی چشم مریض از اون یکی چشم کوچکتر شده و حالت نیمه باز به خودش گرفته پرهای اطراف چشم نریخته و فقط کمی حالت ژولیدگی داره.مدفوعش هم سفیده .به گفته عزیزمون عکس العمل چشم مریضش هم کم شده.  

http://dll-parandeban.com/do.php?img=878

http://dll-parandeban.com/do.php?img=877
نمیدونم عکسا چرا لینک نمیشه!!!
شما آدرس عکس رو بی زحمت کپی کنید تو نوار سرچ خودش عکس رو نشون میده.

امضای hidrane کودکی دیدم ماه را بو میکرد
                      قفسی بی در دیدم که در آن روشنی پرپر میزد...
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۱۱/۰۶، ۰۹:۲۸ ق.ظ، توسط hidrane.)
۱۳۹۲/۱۱/۰۶، ۰۹:۲۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 23
563 سپاس گرفته‌شده در 164 ارسال
ارسال: #154
دوست عزیز جناب hidraneبنده یه جفت قناری تن کرده م که سه تا جوجه 19روزه زیر پاشونه البته جوجه ها به دلیل خوردن سریای نامرغوب دچار افت رشد شده بودن که من برای جبران عقب افتادگیشون تو ی ابخوری 50سی سی دو قطره انپرسول به مدت یک روز گذاشتم که الحق والانصاف خیلی عالی جواب گرفتم ولی از اونجا که انپرسول اسید امینه خیلی قوی واشتها اورمعرکه ای هستش باعثش شد که ماده بیش از حد تخم مرغ بخوره واز قضا همون روز من کاهو رو فراموش کردم توقفص اویزون کنم نتیجه این شد که به کبد وکلیه ماده که ظریفتر از نر هم هستش فشار بیاد لذا فردای اونروز متوجه شد دور نوک واطراف چشم ماده ورم شدید همراه با اشک چسبناک وخارش شدید که باعث شده بود مستمر چشماشو به چوب زیر پاش بماله ودچار ژولیدگی پرهای اطراف ریشه دم ودور چشم وحالت پف مختصر وکسلی بشه من هم به محض اینکه متوجه حالتش شدم اونو توی یه قفص دیگه جدا کردم تا نتونه از غذای تخم مرغی ای که برای جوجه ها پیش نر میذارم تغذیه کنه وفقط به اون دو روز برگ کاهو وکتون خالی دادم وامروز صبح براش تو پنجاه سی سی اب سه قطره هپاتیشو گذاشتم ویه ابتنی مفصل هم گذاشتم انجام بده نتیجه اینکه الان ماشا الله انقد خوب شده که برگردوندمش پیش جوجه هاش ورم دور چشماش خیلی خیلی کم شده وابریزش هم نداره چشماش کاملا باز وسرحاله والان که دارم این پستو مینویسم داره به جوجه هاش دون میده وبا نرش مجددا جفتگیری میکنه (خدارو شکر)حال این تجربه رو داشته باش شاید علاجی برای بیماری چشم پرنده دوستت ازش دربیاد با امید خدا موفق باشید
۱۳۹۲/۱۱/۰۶، ۰۸:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #155
(۱۳۹۲/۱۱/۰۶، ۰۹:۲۶ ق.ظ)'hidrane' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۲/۱۱/۰۶، ۰۲:۱۲ ق.ظ)'sj_mousavi' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام خدمت شما .
والا به اون شدت نیست ولی چشم مریض از اون یکی چشم کوچکتر شده و حالت نیمه باز به خودش گرفته پرهای اطراف چشم نریخته و فقط کمی حالت ژولیدگی داره.مدفوعش هم سفیده .به گفته عزیزمون عکس العمل چشم مریضش هم کم شده.  

/do.php?img=878

/do.php?img=877
نمیدونم عکسا چرا لینک نمیشه!!!
شما آدرس عکس رو بی زحمت کپی کنید تو نوار سرچ خودش عکس رو نشون میده.

سلام سوالی برام پیش اومده سن قناری چدره و ایا تولک نیست
در مورد مدفوع سفید هم باید عرض کنم من هروقت ذغال به پرنده هام میدم اینجوری میشن و فردا به محض اینکه کلم و خرفه میخورن عادی میشه

۱۳۹۲/۱۱/۰۶، ۱۱:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد تقی کریمی ، hidrane
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 0
2 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #156
 ازداروخونه(انسانی)  قطره چشم سیپلکس(سیپروفلو کساسین ۳٪)تهیه کن.مقداریک قطره در چشم بریزید این کار در طی ۲ ،  ۳  روز , یک بار صبح  و یک بار شب قطره رو تو چشم بریزید. امیدوارم که خوب بشه,  در قسمت نظرات اعلام کنید و اگر کسی راه دیگه ای بلده بگه که بقیه هم استفاده کنن.

۱۳۹۲/۱۱/۰۷، ۰۲:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hidrane ، محمدمهدی
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
ارسال: #157
دوستان عزیز سلام.
حال چشم قناری که خدمتتون عرض کردم بسیار وخیمه .طوری که چشم مریض کاملا بسته شده و تقریبا دیدی نداره .همچنین ترشحاتی هم قابل مشاهده است.
با توجه به عکسالعمل شدید نسبت به استفاده از دارو نشون میده که درد شدیدی هم داره .
بعد از استفاده از قطره بتامتازون دیروز از پماد چشمی تتراسایکلین استفاده کردم که بدتر شد.
یه ضایعه تقریبا زبر و خشک شده بسیار کوچک هم روی پلک چشمش قابل مشاهده است.

دوستان عزیز و اساتید محترم من راه درمان دیگه ای به ذهنم نمیرسه لطفا کمک کنید.

راستی این قضیه میتونه از کمبود ویتامین یا املاح یا کلا تغذیه باشه!؟!
اگه اینطور باشه پس چرا فقط یه چشم؟؟
فضله هم کمی متعادل تر شده ولی باز هم سفیدی درش مشاهده میشه.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۱۱/۰۷، ۰۲:۵۶ ب.ظ، توسط hidrane.)
۱۳۹۲/۱۱/۰۷، ۰۲:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
ارسال: #158
خواهشا اساتید کمک کنند .من نمیتونم براش کاری کنم.
امروز دیدم بالای چشم و زیر پرهای اطراف چشمش سیاه شده.حیون هم دچار پرریزی شده.
پرهای اطراف چشم هم شروع به ریزش کرده.
این حیون داره از دست میره .
۱۳۹۲/۱۱/۰۸، ۱۲:۳۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #159
سلام
به نظر من راه حلش سه قسمت هست:
1- استفاده از داروي خوراكي مثل اوكسي وت يا تي ان تي يا يكي از انواع تتراسايكلين ها. 
2- استفاده از قطره بتامتازون ،كلوبيوتيك يا سيپروفلوكساسين 3بار در روز
3- دانه هاي خنك وغذاي مقوي ومولتي ويتامين
توي كوتاه مدت هم انتظار خوب شدنش را نداشته باشيد وحداقل دو هفته تا بهبودي كامل طول ميكشه.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۱۱/۰۸، ۰۷:۵۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

محصل
سپاس‌ها: 71
61 سپاس گرفته‌شده در 27 ارسال
ارسال: #160
سلام
اولین شرط درمان تشخیص صحیح بیماری است .
اگر عفونت چشم باشه داروی کلوبیوتیک5/0 % (کلرامفنیکل) موثره که در داروخانه ی انسانی موجود است . من که برای چشم قناریم روزی 3 بار استفاده کردم که مشکلی پیش نیومد. اگه عفونت چشم باشه من اینو پیشنهاد میکنم .

۱۳۹۲/۱۱/۰۸، ۱۱:۳۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hidrane

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تاپيك جامع بيماري پاي قناري amir_e 945 259,996 ۱۳۹۸/۰۷/۱۹، ۱۱:۱۱ ق.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی
  تايپيك جامع پر قناري khalili 256 46,054 ۱۳۹۷/۰۹/۲۹، ۱۲:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Program maker

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان