زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۰، ۰۴:۲۵ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تايپيك جامع بيماري چشم قناري

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 17
11 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #1
تايپيك جامع بيماري چشم قناري
سلام خدمت همه دوستان

دیشب قناری دیر از خواب بیدار شد. وقتی هم که بیدار شد چشماش رو نمی تونست باز کنه بعد از کلی اینور اونور کردن چشماش رو که به هم چسپیده بود رو باز کرد . نکته مهم :( یکی دو روز پیش دور چشمش قرمز بود و الان هم هست . نگرانم لطفاً راهنماییم کنید چکار کنم.؟/؟؟؟)
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۲۷، ۰۴:۵۸ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۳/۰۶، ۱۱:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
صفحه 12 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #111
RE: تایپیک جامع بیماری چشم قناری
سلام
در مورد بيماري چشمي دوستان حتما پرندشون را قرنطينه كنند. چون يك بيماري ويروسي چشمي جديد انساني هم در كشور شايع شده .با قرنطينه مناسب از انتقال ويروس بين انسان و پرنده ها جلوگيري كنيد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۵/۰۵، ۰۸:۰۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: abbass11
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 23
563 سپاس گرفته‌شده در 164 ارسال
ارسال: #112
سلام دوست من جناب قناری شیراز میشه درمورد این بیماری که میفرمایید جدیدا شایع شده توضیح بیشتری بدید وعلایمش روذکر کنید اخه دیروز صب یکی از قناریام که تازه داشت ازمشکل عفونت روده خلاص میشد دچار بیماری چشم شده اول صبح چشمش به سختی باز شد وکمی تورم وقرمزی داشت واشک اومده بود تکش کردم .عصر اومدم برا یمداوا بگیرمش که همون چشم به طرز عجیبی ازکاسه چشمش زد بیرون وخونریزی داخلی کرد حالا چشمش ورم کرده هنوز داخل کاسه برنگشته ودور چشمش کبود شده اگه شما یادوستان راه حلی یا تجربه ای دراین رابطه دارن لطف کنن وپست کنن که این پرنده یکی از عزیزترین جوجه های امسالمه همون که عکسشو توقضیه هیپردها گذاشته بودم وروانگشتم ایستاده بود ولی دوستان همتون اساتید من هستید وازتون خواهش میکنم فقط ارسالی بذارید که واقعا مفید وکارامد باشه تا موضوع رو زیاد کشش ندیم وسریعتر به نتیجه برسیم وازاین گفته ام هم امیدوارم کسی دلخور نشه سپاس
۱۳۹۲/۰۶/۱۳، ۰۸:۲۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #113
شخصا درگير اين بيماري نشدم واز داروي مناسبش خبري ندارم فقط براي پيشگيري گفتم. ديروز توي خبرها خوندم كه آنفولانزاي نوع سوم پرندگان هم اومده. خدا به خير كنه. براي كبوترهاي سابقم از كلرامفنيكل استفاده كردم.اين هم نوشته اي از يك سايت:
گر بیماری ویروسی باشد فقط باید توسط واکسن دوگانه نیوکاسل و آنفولانزا از بیماری پیشگیری نمود.بدین صورت که هر۴ماه یکبار واکسیناسیون تکرار شود. طریقه تشخیص:در بیماری باکتریایی اطراف چشم حیوان آب جمع شده وپرنده چشم خود را می بندد.اما در بیماری ویروسی (آنفولانزا)اطراف چشم حیوان قرمز شده و متورم می گردد.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۶/۱۳، ۰۸:۳۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: مسعود میرزالو
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 23
563 سپاس گرفته‌شده در 164 ارسال
ارسال: #114
سلام گویا دوست من به انفولانزا شک برده اما جناب شیراز قناری لطف کنید باز اطلاعاتی دراین زمینه دارید بیان کنید مثلا سرعت شیوع مدت زمان زنده ماندن قناری درصورت عدم درمان علل ویا مسیرهای شیوع وعلایم غیر ازچشم درد وخلاصه هرچیزی رو که دراون منبع خوندید ومتوجه شدید واین رو هم بگم که بعید میدونم که بیماری انفلونزا ی طیور تویک گله فقط یک قناری رو مبتلا کنه وامروز صبح هم یکی از همکارام به من خبر داد که همچین موردی رو توپرندهاش مشاهده کرده که به مرگ پرنده اش منجرشده ضمنا اینو بگم که چند روز پیش یکی دیگه از قناریارو خواستم بگیرم قسمت درونی گوشش زده بود بیرون که بدون مداوا بعد سه روز به حالت عادی برگشت وخوب شد وبرای اون دسته ازدوستانی که خبردار نشدن چی شده بگم که ارسال قبلیمو بخونن ولطفا دوستان نظر بدن که این بیماری خیلی مهم وخطرناکه ومیترسم شیوع زیادی پیدا کنه سپاس
۱۳۹۲/۰۶/۱۳، ۱۱:۳۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sehre_baz
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #115
دوره نهفتگي بيماري آنفلوانزاي مرغي ۱ تا ۵ روز پس از ورود آن به بدن بيمار است و نخستين علايم آن در مرغ‌ها تورم چشم وشكل بهم ريخته پر و بال و گوشه‌گيري است.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۶/۱۳، ۱۱:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #116
سلام دوستان من در مقاله ای خوندم که این بیماری در تماس مستقیم با پرنده بیمتر یا وحشی انتقال پیدا میکنه یعنی اگر پرنده های ما سالم بودن و تماسی هم با پرنده وحشی یا بیمار نداشته باشند احتمال ابتلا به این بیماری صفره
امضای جلال لطفی کوروش کبیر:
ازسه صدا می هراسم،
صدای کودکی از بی مادری. صدای متهمی از بی گناهی.صدای عاشقی از جدایی .
۱۳۹۲/۰۶/۱۳، ۱۲:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #117
سلام بیماریهای ویروسی کنترلش اینقدر راحت نیست مثل بیماریهای باکتریایی مثلا اسهال و ... یعنی اگه مطمئن باشیم بیماری ویروسی هست و یکی از پرنده ها دوره کمون رو رد کرده و علائم رو نشون میده به احتمال زیاد تمام گله آلوده شدن پس خدا کنه ویروسی کشنده نباشه.اگه کسی تعداد زیادی پرنده داره و تلفات زیادی داد یه پرنده ای که تازه مرده با همین علائم رو ببره دامپزشکی چندتا نمونه بگیرن ببینن عامل بیماری چیه؟اگه باکتری باشه کنترل و درمان راحتتره و با یه آنتی بیوتیک مناسب میشه درمان کرد.ولی اگه ویروسی باشه فقط پیشگیری تازه اگه واکسنم داشته باشه شاید بشه یه کاری کرد.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۱۳، ۰۳:۰۷ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۶/۱۳، ۰۲:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #118
سلام
جناب موسوی .. از شما دیگه بعیده ! آخه عزیز دل شما که اینقدر به قناریهاتون اهمیت میدی چرا کامل همه علائم ذکر نمیکنی ؟!
مگه قرار نبود چند تا عکس واضح بفرستی ؟ سئوالهایی که ایمیل پرسیدم ... عکس از رنگ و حالت فضله .. تنفس ، تغییررنگ در گوشت سینه و احتمالاً داغ بودن یا تب
امیدوارم بیماریهایی که شک دارم نباشه ، که امکان شیوع و مرگ تا 90% هستش و باندازه آبله خطرناک . پس موضوع خیلی جدی بگیر و بازم تاکید میکنم چند تا عکس به هر ترتیب شده با دوربین خوب و واضح بگیر .. حتما یکی دو تا عکس زوم کن یا از نزدیک از چشم معیوب بگیر واسم بفرست ، عکسهایی که دادی واضح نیست میخوام ببینم تورم تحت سینوسیه یا از بالای چشم شروع شده ، ترشحات داخل چشم چطوره ، پرهای دور چشم داره میریزه ؟ پلک خشک و سفت شده ؟ خونریزی داره یا فقط کبودی زیر پلکه و آیا غشاء سفید رنگ رو قرنیه یا مردمک گرفته یا نه ؟ پلک سوم حرکت داره یا نه ؟ اینها خیلی مهمه در تشخیص دقیقتر

قناری رو جدا کن ببر اتاق دیگه و جاش گرم باشه و حواست به اشتها و دان خوردنش باشه ، گرمی اصلا ندی ، جعفری و هویج بذار

باید اینها رو میگفتم چون اصلا دوست ندارم خدای نکرده خبر تلف شدنش بدی .

داروهای زیر تونستی تهیه کن تا در صورت لزوم آماده باشند ، دیر میشه و الا خودم پست میکردم : شربت دیمترونیدازول ( اگر Avazol گیرت بیاد عالیه ) ، قطره کلوبیوتیک و کلرامفنیکل چشمی نوزاد ، پماد تتراسایکلین چشمی از داروخانه انسانی بگیر با یک سرم نمکی شستشو یا محلول شستشوی چشمی که بهتره حاوی کمی نمک باشه ، پودر تایلوزین تارتارات خیلی مهمه ، داکسی تن هم که داری . هر یک ازداروها جنبه درمانی خاصی داره و نباید با هم مصرف بشه ، هماهنگ کن .
۱۳۹۲/۰۶/۱۴، ۰۲:۳۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: abbass11
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 8
49 سپاس گرفته‌شده در 23 ارسال
ارسال: #119
عفونت چشم
سلام
دو هفته پیش تو چشم یکی از قناری من یه تیکه از جو (که تو آرد جو بود) رفته بود،جای تعجب داره چه جوری رفته تو چشم قناری.

وقتی تیکه جو در آوردم اطراف چشم قناری قرمز و متورم بود وقناری کور شده بود
چند روز با قطره استریل و پماد تتراسایکلین ضد عفونی کردم خوب شد ولی وقتی قطره و پماد قطع می کنم بعد یکی،دو روز دوباره شروع به متورم شدن می کنه.
دو سه بار این کار را کردم ولی به محض قطع شدن قطره و پماد دوباره متورم میشه.

لطفا اساتید محترم اگه اطلاعاتی در این زمینه دارن راهنمایی کنن؟
۱۳۹۲/۰۶/۱۹، ۱۱:۱۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #120
RE: عفونت چشم
قطره بوریک اسید بگیرید روزی 2.3بار شستشو بدید حدود 1600 تومانه +یک قطره آنتی بیوتیک چشمی بریزید تو چشمش میکروباشو بکشه حتما بگید آنتی بیوتیک چشمی.مولتی ویتامین بریزید تو آبشون پرندهای که کمبود ویتامین دارن و ضعیفن راحتتر و بیشتر انواع عفونتهارو میگیرن.
از داروخونه انسانی تهیه کنید
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۲۰، ۰۱:۴۱ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۶/۱۹، ۰۴:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تاپيك جامع بيماري پاي قناري amir_e 945 259,392 ۱۳۹۸/۰۷/۱۹، ۱۱:۱۱ ق.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی
  تايپيك جامع پر قناري khalili 256 45,806 ۱۳۹۷/۰۹/۲۹، ۱۲:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Program maker

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان