زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۰، ۰۲:۴۲ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تايپيك جامع بيماري چشم قناري

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 17
11 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #1
تايپيك جامع بيماري چشم قناري
سلام خدمت همه دوستان

دیشب قناری دیر از خواب بیدار شد. وقتی هم که بیدار شد چشماش رو نمی تونست باز کنه بعد از کلی اینور اونور کردن چشماش رو که به هم چسپیده بود رو باز کرد . نکته مهم :( یکی دو روز پیش دور چشمش قرمز بود و الان هم هست . نگرانم لطفاً راهنماییم کنید چکار کنم.؟/؟؟؟)
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۲۷، ۰۴:۵۸ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۳/۰۶، ۱۱:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
صفحه 13 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 455
578 سپاس گرفته‌شده در 144 ارسال
ارسال: #121
RE: عفونت چشم

دوستان دقت کنید در تابستان که قناری ها تو لک هستند خیلی مستعد به بیماری هستند مخصوصآ بیماری های چشمی سعی کنید به قناریهاتون آبتنی دهید و در داخل آبشون شامپو بچه بریزید تا چشمهاشون ضدعفونی بشه و ماهی یکبار قطره ضد کنه پشت گردنی بهشون بزنید که یکی از دارو های مهم پیشگیری از چشم درد و عفونت میباشد.
۱۳۹۲/۰۶/۱۹، ۰۴:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: karaz ، رحمانی
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #122
سلام
دوست عزیز جناب rezaia بهتره از آنتی بیوتیک خوراکی در آب استفاده کنید بمدت سه تا پنج روز ، احتمالا عفونت داخلی هستش که با قطع پماد مجددا ورم یا عفونت چشم عود می کند . حتما توسط یک دامپزشک یا فرد باتجربه چشم بررسی شود با یک ذره بین یا ابزار مناسب که جسم خارجی در چشم نمانده باشد . برخی اوقات هم پرهای اطراف چشم بد رشد و حرکت کرده و در چشم عارضه ایجاد میکند .
طبق راهنمایی جناب مسعود حتما اقدام به شستشوی چشم به آرامی و با محلول مناسب شستشوی چشمی کنید و بخش بیماریهای چشم را مطالعه اجمالی داشته باشید .

اگر مشکل حاد شد علائم بالینی پرنده را کامل ذکر کنید و از چشم معیوب عکس بگذارید .

---------------------------------------------------------------

جناب اصغری عزیز قبلا هم در انجمن گفته شده بود که ریختن شامپو در آب آبتنی زیاد به صلاح پرنده نیست چون قبل از آبتنی مقداری از آب را می خورد . بهتر نیست که از سرکه سیب و مقداری کمی نمک یا جوش شیرین یا ضد عفونی کننده هایی استفاده شود که در صورت آشامیدن آب مشکلی ایجاد نکند ؟!
در رابطه با قطره ضد شپشک هم نشنیدم که ربطی به مشکلات مشابه اینچنین ، یا بیماریهای چشمی داشته باشد ! و در صورتیکه منظورتون از قطره ضد کنه "ایرومکتین"باشد نیاز به ماهی یکبار نیست و هر 4 یا 5 ماه یکبار کفایت می کند .

با کمال احترام و تشکر از شما
۱۳۹۲/۰۶/۲۰، ۰۳:۱۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: رحمانی ، abbass11 ، بامداد
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #123

سلام خدمت omidlord عزیز
امید خان شامپو بچه هم چشمو نمیسوزونه هم پرنده اگه بخواد بخوره سریع متوجه میشه و تازه اگر هم بخوره اینقدر نمیخوره که آسیب ببینه ودر مورد قطره پشت گردنی که گفتم بله آیرومکتین و موارد مشابه هستش که فقط در زمان تولکی و یک ماه بعد از آن باید هر ماه ریخت و نه همیشه و مطمئن باش در مورد بیماری های چشمی موثر خواهد بود زیرا در زمان لک پرنده بسیار ضعیف میشه ويكي از مهمترين داروهاي پيشگيري چشم درد در قناري مي باشد(از دامپزشک پرندگان سوال کنید)
۱۳۹۲/۰۶/۲۶، ۰۱:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: omidlord ، gholizadeh
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 319
303 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #124
جناب اصغری من درست متوجه نشدم یا منظورتون اینه که ایور مکتین برای بیماریهای چشمی میتونه مفید باشه ؟؟؟
اگر اینطوره میتونین لینک یا اثباتی برای گفتتون بیارین
۱۳۹۲/۰۶/۲۶، ۰۴:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: omidlord
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #125

عباس جان سلام
این مطلب رو در وبلاگ آقای *** من خوندم و ایشون هم خودشون فرمودن که این مطلب رو از یک سایت معتبر خارجی برداشتند و خودشون و چند نفر از کسانی که پرورش علمی قناری میدن تجربه کردن .ناگفته نماند قطره باید به قسمتی از پشت گردن که وقتی فوت میکنی خالی از پر هست ( نزدیک بال) زده شود.

در مورد درمان بيماريهاي چشمي قناري

1- ابتني پرندگان حتما با مخلوط اب با شامپو بچه انجام شود كه اينكار باعث ضد عفوني مخصوصا در ناحيه چشم مي شود.

2- سعي كنيد ماهي 4 روز حتما به مجموع پرندگان انتي بيوتيك با نام تايلوزين بخورانيد وحتما پس ازاتمام انتي بيوتيك درماني 3 روزبه همه پرندگان ويتامين AD3Eدر اب بدهيد تا ضعف ناشي انتي بيوتيك در پرنده از بين برود.

3- استفاده ماهي يكبارداروي ضد شپس قناري در دوران تولك تا دو ماه قبل از جفت الزامي است .اين داروبا نامهاي متفاوت در انواع ايراني و خارجي يافت مي شود كه طرز استفاده ان يك قطره پشت گردن قناري مي باشد.استفاده اين داروواين روش درصنعت پرورش قناري بسيار مهم وحياتي است ويكي از مهمترين داروهاي پيشگيري چشم درد در قناري مي باشد.

موفق باشی
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۲۷، ۰۵:۱۵ ق.ظ، توسط محمد تقی کریمی.)
۱۳۹۲/۰۶/۲۶، ۰۶:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: omidlord
**
کاربر افتخاری

مهندسی
ارسال: #126
جناب اصغری اگر این روش های شما مشکلی برای پرنده هایتان ایجاد نکرده حتما از خوش شانسی شما بوده .. بحث کردن در این خصوص بی فایده ست چرا که شما بر گفته هایتان همچنان پابرجا هستید .
در خصوص مطالب ارسالی لینک و منبع معتبر معرفی کنید ، اینکه یک نفر در وبلاگی نوشته باشه دال بر صحت مطالب نیست . بنده زیاد در مورد این دارو مطالعه و تحقیق کردم که جای بحثش اینجا نیست ، از همه اینها گذشته " تجربه یک قدم قراتر از علم و نوشته هاست " چون چندین سال از این دارو استفاده میکنم ( 6 ماه یا 4 ماه یکبار ) و از بابت عدم نیاز به مصرف هر ماه ایرومکتین کاملا مطمئن هستم و میدونم که مصرف هر ماه بسیار زیاد و در قناری عوارض بیشتری نسبت به فواید خواهد داشت تا حد مرگ .
همچنین در سایت تولید کننده تاکید کرده برای دام 28 روز قبل از زایمان مصرف مجاز نیست چون خطر مرگ جنین را در پی خواهد داشت . مورد مهم دیگه که ذکر شده ، در صورت مشاهده شپشک یا مواجه با بیماریهای انگلی این دارو تجویز می شود و با آزمایش و حذف انگل درمان قطع میگردد نه اینکه بصورت دائم .
در آخر عرض کنم همه دارو ها عوارض دارند و تا حد امکان باید بصورت طبیعی و بدون دارو پرورش بدهیم مگر در موارد حاد یا خطر شیوع و مرگ (خصوصا برای قناری) .
شما خیلی دوست داری هر هفته بریز واسه پرندهاتون ! شامپو دارو یا هر چیز که صلاح میدونید . ولی چنین با تاکید و اطمینان در انجمن به سایرین پیشنهاد دادن درست نیست .
۱۳۹۲/۰۶/۲۷، ۰۵:۰۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: karaz ، محمدمهدی ، abbass11
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #127

من تشکر میکنم از توجه همه دوستان به مطالب ولی خواهش من اینه که مطالب رو با دقت بخونید من نوشتم فقط در زمان تولکی (2ماه)از این قطره ماهی یکبار مصرف شود نه کل سال منم میدونم این قطره دوز مصرفش هر 6 ماه یکبار است . حالا هر طور شما صلاح میدانید عمل کنید ولی در مورد شامپو بچه که گفتم من و دیگر دوستان مصرف میکنیم البته به اندازه چند قطره در ظرف آبتنی بسته به اندازه ظرف و تعداد قناری ها مصرف میشه حالا شما میتونید نمونه خارجی مخصوص قناری هم استفاده کنید.
از بحث اصلی خارج نشیم و من هیچ پافشاری نسبت به گفته هام ندارم
موفق باشید
۱۳۹۲/۰۶/۲۷، ۰۱:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، omidlord
**
کاربر افتخاری

مهندسی
ارسال: #128
!
(۱۳۹۲/۰۶/۲۶، ۰۶:۰۹ ب.ظ)mahmoud.asghari نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

این مطلب رو در وبلاگ آقای *** من خوندم و ...

استفاده ماهي يكبارداروي ضد شپس قناري در دوران تولك تا دو ماه قبل از جفت الزامي است ...

ويكي از مهمترين داروهاي پيشگيري چشم درد در قناري مي باشد.

موفق باشی

سلام جناب اصغری عزیز ، بدل نگیرید برادر بزرگوار ... تجربیات شخصی شما برای همه محترمند و چون این مطلب از شما نبوده متوجه منظور نشدید ! کسی که نوشته بی دقت و ناقص درج کرده . بنده مطلب دقیق خونده بودم و طبق پست کپی شده از وبلاگ منظور دو ماه نیست .
ضمناً باز هم جستجو کردم اما در هیچ سایت یا منبع مطمئن از رابطه و درمان کنندگی داروی فوق در بیماری های چشمی مشابه ، مطلبی ذکر نشده .

مدیریت محترم جهت جلوگیری از متفرق شدن مطالب ، لطفا پست ها و بحث های فوق به بخش شپشک یا داروهای مربوطه منتقل شوند . تشکر
۱۳۹۲/۰۶/۲۷، ۰۹:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: abbass11 ، mahmoud.asghari
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 8
49 سپاس گرفته‌شده در 23 ارسال
ارسال: #129
RE: تايپيك جامع بيماري چشم قناري
سلام
یه طرفم چشم قناریم ورم کرده ورنگشم قهوه ای

لطفا اساتید محترم راهنمایی کنن
۱۳۹۲/۰۷/۰۸، ۰۸:۱۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
اعتبار: 23
سپاس‌ها: 1106
878 سپاس گرفته‌شده در 267 ارسال
ارسال: #130
RE: تايپيك جامع بيماري چشم قناري
سلام.
دوست عزیز چشم حیوان شما دچار عفونت شدید میباشد .لطفا سه چیز را در حیوان چک کنید.:
1 -اینکه چشمش کور شده یا هنوز میبینه.(عکس العملی از چشم چپ نسبت به اطراف دارد یا نه؟!
2-چیزی از چشم ترشح میشود یا نه؟!
3-رنگ فضله در انواع عفونت ها تغیراتی میکند.رنگ فضله تغییری کرده یا نه؟!

امضای hidrane کودکی دیدم ماه را بو میکرد
                      قفسی بی در دیدم که در آن روشنی پرپر میزد...
۱۳۹۲/۰۷/۰۸، ۱۱:۲۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تاپيك جامع بيماري پاي قناري amir_e 945 259,391 ۱۳۹۸/۰۷/۱۹، ۱۱:۱۱ ق.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی
  تايپيك جامع پر قناري khalili 256 45,802 ۱۳۹۷/۰۹/۲۹، ۱۲:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Program maker

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان