زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۰۵:۳۴ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تايپيك جامع بيماري چشم قناري

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 17
11 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #1
تايپيك جامع بيماري چشم قناري
سلام خدمت همه دوستان

دیشب قناری دیر از خواب بیدار شد. وقتی هم که بیدار شد چشماش رو نمی تونست باز کنه بعد از کلی اینور اونور کردن چشماش رو که به هم چسپیده بود رو باز کرد . نکته مهم :( یکی دو روز پیش دور چشمش قرمز بود و الان هم هست . نگرانم لطفاً راهنماییم کنید چکار کنم.؟/؟؟؟)
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۲۷، ۰۴:۵۸ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۳/۰۶، ۱۱:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
صفحه 32 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #311
RE: تايپيك جامع بيماري چشم قناري
سلام
یه قناری نر دارم چشم چپش یکم قرمز شده یکم اب انداخته چندتا سایت گشتم چند تا قطره و پماد معرفی کرده بود که یکیش انتازولین بود قطره چشمب اونو استفاده میکنم یکی دو روزه ولی هیچ تغیری نکرده به خاطر سرما خوردگی هم نیس چون پف نکرده خواهش میکنم کمک کنین؟؟؟
۱۳۹۵/۱۰/۱۱، ۰۴:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ارسال: #312
یه قناری نر دارم چشم چپش یکم قرمز شده یکم اب انداخته چندتا سایت گشتم چند تا قطره و پماد معرفی کرده بود که یکیش انتازولین بود قطره چشمب اونو استفاده میکنم یکی دو روزه ولی هیچ تغیری نکرده به خاطر سرما خوردگی هم نیس چون پف نکرده خواهش میکنم کمک کنین؟؟؟

گفته بودین عکس بزارم بفرماید
خواهشا کمک کنید
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
]
۱۳۹۵/۱۰/۱۱، ۰۵:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 488
375 سپاس گرفته‌شده در 143 ارسال
ارسال: #313
(۱۳۹۵/۱۰/۱۱، ۰۵:۲۶ ب.ظ)فرهاد نيلوفري نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

گفته بودین عکس بزارم بفرماید
خواهشا کمک کنید
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
]
من به تجربه فهمیدم که قبل از استفاده از هر نوع داروی شیمیایی و آنتی بیوتیک روش های سنتی رو باید امتحان کرد. برای شستشوی چشم بهترین  و اولین راه چای بابونه هست. گل بابونه رو دم کنید، صاف کنید و بذارید سرد بشه و با چطره چون رو چشمش بریزید تا شسته بشه. اگر بهتر نشد باید برید سراغ دارو
امضای mohsenb150 << آیا آن روز رسد که بلبلی دیگر در وصف ما سرود شهادت بسراید؟ >>
۱۳۹۵/۱۰/۱۲، ۰۷:۵۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #314
سلام
اين بايد دارو بخوره.قطره چشمي براش فايده نداره.بيماريش واگير دارهم هست. بريد داروخانه دامپزشكي و بگيد دارو براي چشم تلسكوپي مي خوايد .همين جا هم چشم تلسكوپي سرچ كنيد انواع دارو معرفي كردن
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۱۰/۱۲، ۰۸:۰۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، سی مرغ
*
کاربر انجمن

ارسال: #315
دوستان برای داروی چشم تلسکویی چه دارویی پیشنهاد میکنید؟؟؟؟؟؟
۱۳۹۵/۱۰/۱۲، ۱۲:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #316
با سلام به نظر من بهتره از قطره چشمی که استاد شریفی فرمودن استفاده کنید . (ارسال 307)
(۱۳۹۵/۰۹/۱۴، ۰۸:۲۸ ق.ظ)سیدمحمد شریفی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام،بهترین دارویی که این اواخر برای عفونت چشم قناری استفاده کردم چکاندن یک قطره تایلوزین تزریقی به داخل چشم قناری است،این رو یه دامپزشکی بهم گفت،تست کردم و واقعا نتیجه بخش بود
و همینطور که آدمین عزیز فرمودن باید دارو هم بهش بدین و قطره کفایت نمیکنه که بهتره از پزشک متخصص سوال کنید . یا همینکه تشریف ببرید داروخانه دامپزشکی از دکتر داروساز هم سوال کنید همه چیزو میدونن و میتونن بهتر راهنمایی کنن . فقط خواهشا پیش پرنده فروشا نرید که اغلب شیاد و دروغگو هستن . یا دکتر متخصص پرنده ها یا داروخانه دامپزشکی و مشورت با دکتر داروساز . 
۱۳۹۵/۱۰/۱۳، ۱۲:۲۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 488
375 سپاس گرفته‌شده در 143 ارسال
ارسال: #317
(۱۳۹۵/۱۰/۱۲، ۱۲:۰۱ ب.ظ)فرهاد نيلوفري نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان برای داروی چشم تلسکویی چه دارویی پیشنهاد میکنید؟؟؟؟؟؟

تو این سالها به جز از دوستان قناری باز خودمون تو هیچ منبع انگلیسی زبون که مطالعه کردم، هیچ نشونی از این بیماری به اصطلاح چشم تلسکوپی تدیدم. شاید هم باشه اما من ندیدم. تو تموم سایت های مربوط به اطلاعات و راهنمایی های عمومی قناری، اسم هیچ بیماری چشمی نیومده و صرفا نشونه های بیماری چشم از جمله قرمزی یا آبدار بودن چشم ذکر شده. 
همه این سایت هایی که تو این چند سال مطالعه کردم عوامل بیماری رو عموما خارجی ذکر کردن که ناشی از آسیب دیدگی یا باکتری و ... هست عموما هم زمینه ساز اصلی عدم نظافت قفس و لوازم هست. البته اگر بیماری چشمی منشا داخلی داشته باشه مثل بیماری سینوس ها، عموما نشونه های دیگه ای مثل بی حالی و کم تحرکی و پف کردن و ... که نشونه بیماری های داخلی هست هم دیده میشه.
بر خلاف تصور عمومی که فکر می کنیم اروپایی ها بیشتر به دنبال داروهای شیمیایی هستن، استفاده از داروهای گیاهی گزینه اول برای درمان تو اروپا هست انسان یا حیوان! 
Eye diseases: Commonly these are inflammation of an eyelid, cataract, and inflamed cornea. In any case, you need to find out the cause and then treat the bird. Inflammation can be treated by washing the eyes with chamomile tea and then use proper antibiotic on it. Keep the bird on a peaceful and quiet place.
اینجا میگه اول باید عامل بیماری رو پیدا کنید و میتونید از چای بابونه برای شستشوی چشم استفاده کنید و بعد به دنبال قطره آنتی بیوتیک برید.
In case of a simple eye infection, treating with an antibiotic ointment or eye drop, such as Terramycin, Tobramycin or TriOptic-S may resolve the problem. The eye lid may have to be pried open if swollen shut. If you are using an eye drop, you would let one drop roll into the eye and the excess roll off the back of the head. The ointment is actually easier to apply. You squeeze out a tiny drop of ointment and touch that drop directly to the open eye. Some of the ointment will stick to the eye.

If the cause is a sinus problem oral antibiotics may be prescribed in addition to eye ointments. Many cases have responded well to Tylosin. Tylan and Baytril are frequently prescribed, but some other antibiotics may work just as well.
Any treatment should be discussed with a vet.
اینجا هم گفته که اول باید عامل بیماری زا رو تشخیص بدید و چند تا قطره آنتی بیوتیک و پماد رو پیشنهاد کرده که گفته پماد بهتره و اگر بیماری چشمی منشا سینوسی داشته باشه، تایلوزین خوراکی رو پیشنهاد داده.
امضای mohsenb150 << آیا آن روز رسد که بلبلی دیگر در وصف ما سرود شهادت بسراید؟ >>
۱۳۹۵/۱۰/۱۳، ۰۷:۵۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تاپيك جامع بيماري پاي قناري amir_e 945 259,295 ۱۳۹۸/۰۷/۱۹، ۱۱:۱۱ ق.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی
  تايپيك جامع پر قناري khalili 256 45,769 ۱۳۹۷/۰۹/۲۹، ۱۲:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Program maker

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان