زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۹، ۰۲:۰۹ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تايپيك جامع بيماري چشم قناري

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 17
11 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #1
تايپيك جامع بيماري چشم قناري
سلام خدمت همه دوستان

دیشب قناری دیر از خواب بیدار شد. وقتی هم که بیدار شد چشماش رو نمی تونست باز کنه بعد از کلی اینور اونور کردن چشماش رو که به هم چسپیده بود رو باز کرد . نکته مهم :( یکی دو روز پیش دور چشمش قرمز بود و الان هم هست . نگرانم لطفاً راهنماییم کنید چکار کنم.؟/؟؟؟)
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۲۷، ۰۴:۵۸ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۳/۰۶، ۱۱:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
صفحه 23 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #221
RE: تايپيك جامع بيماري چشم قناري
سلام بچه ها.من یه مشکلی برخوردم یکی از قناریام فضولات خودشو میاره میندازه تو ابش...امرو دیدم این فضولاتو از دهنش در میاره...این مشکل اول..و مشکل دوم که یه مقدار بعد از چشمش پرهاش تیره شده...این ها به هم ارتباطی داره؟عفونت کرده چشماش؟
۱۳۹۳/۰۳/۳۰، ۱۲:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

lisans
ارسال: #222
البته سیاهیش زیاد نیست نیست و خیلی کمه.یچیزه دیگه که اشفتگیه پرهاش برای تولکش هست؟چون پرریزی داره.
۱۳۹۳/۰۳/۳۰، ۰۲:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

lisans
ارسال: #223
اساتید متوجه شدم...عفونت کرده و خوشبختانه خیلی زود متوجه شدم.از بقیه جداش کردم و از فردا سفالکسین ۵۰۰رو یک چهارمش رو تو اب میندازم بهش میدم یک روز در میون و سه روز.بعد از اون پماد چشم ویتامینa میگیرم و میمالم دور چشمش.امیدوارم خوب بشه زود.
۱۳۹۳/۰۳/۳۰، ۰۶:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #224
در این موارد دان سرد و املاح و مواد معدنی فراموش نشود .
۱۳۹۳/۰۳/۳۰، ۰۷:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
**
عضویت ویژه

lisans
ارسال: #225
چشم امید عزیز.از هفت تخم خنکی استفاده میکنم.از خرفه تخم کاهو کلم قمری حتما استفاده مسکنم.سیب و تخم مرغ هم میدم حتما

اساتید فقط من کپسول سفالکسین رو دارم...چه مقدار بریزم تو جا ابیش؟یه نوک چاقو خوبه؟؟؟لطفا جواب بدید
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۳/۳۰، ۱۱:۳۴ ب.ظ، توسط shahabbatista.)
۱۳۹۳/۰۳/۳۰، ۱۰:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: omidlord
**
کاربر افتخاری

مهندسی
ارسال: #226
سلام

شهاب جان به نظر بنده شما ابتدا باید دلیل این عارضه را بیابید سپس اقدام به درمان کنید .

اگر در اثر تغذیه و دادن گرمی زیاد باشد که نیازی به دارو و آنتی بیوتیک نیست و با شستشوی چشم با کمی چای یا بابونه و خنکی دان سرد سرکه سیب جعفری کاهو و ... درمان می شود .

اما خیلی از بیماریها و باکتریها هستند که در قناری عارضه تورم و عفونت چشم را بوجود می آورند . مثلا تریکو ، مایکوپلاسما ، آبله ، مننژیت ، برونشیت یا حتی سرماخوردگی ساده و غیره که هر کدام دارو درمان خاص خودشان را دارند . شما اطمینان دارید که سفالکسین در این مورد مفید می باشد ؟.!.!...

حتی در مواردی عدم رعایت بهداشت آلودگی نشیمنگاه و قفس ، گرد و غبار ، اشیاء خارجی ، ضربه ، روشنایی نامنظم یا نور شدید و ... باعث تورم سیاهی و زخم اطراف چشم میشود که اگر رفع نشده و ادامه یابد تا مرز کوری هم می رود .

مطلب طولانی شد ، شما صاحب اختیارید ..

پیشنهاد بنده این است که با اطلاعات کامل تمام علایم بالینی را در نظر گرفته ذکر کنید و با مشورت سایر دوستان مجرب اقدام به درمان کنید .

موفق باشید
۱۳۹۳/۰۳/۳۱، ۰۵:۳۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

lisans
ارسال: #227
امیدجان من فکر میکنم برای اب الوده باشه چون گفتم که ابش رو کثیف میکرد و با اینکه من عوض میکردم باز هم این کارو میکرد
۱۳۹۳/۰۳/۳۱، ۰۸:۲۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

مهندس IT
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 4
4 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #228
با سلام خدمت تمامی اساتید گرامی. مدتی است که چند تا از قناری های من هم مشکل چشمی پیدا کرده اند.روز های اول که اوضاعشون خیلی وخیم بود پیش یک دامپزشک رفتم گفت با چای شستشو بده و بعد از پماد ایبیوتیک استفاده کن برای یک مدت این کار رو کردم اما روند بهبودی خیلی کند انجام شد.بعد از اون پیش یک دامپزشک دیگه رفتم اون پماد penstrep mc رو به من پیشنهاد داد الان حدود 5 روز میشه که هر شب چشمان قناری ها رو با چای می شورم و از این پماد استفاده می کنم تا حالا از 20 قناری یکیشون کاملا ورم چشمش از بین رفته و قرمزی اون هم رفته ولی پرهای دور چشمش هنوز در نیامده.چیزی که من متوجه شدم این بیماری جوریه که باید دوره درمان خودشو طی کنه و این دوره خیلی طولانیه و ممکنه به 2 ماه هم برسه و یک روندی داره که در یک قسمت از بیماری اوضاع چشم قناری خیلی ناگوار میشه در حدی که اصلا کل چشمش بسته میشه. تعداد زیادی از قناریهام این قله بیماری رو رد کردند خوشبختانه.البته دامپزشک اول به من یک ماده ضد عفونی به نام های باکتر جنت داد که به صورت 1 به هزار در آب حل کرده(البته این دارو با غلظت بالا خیلی خطرناکه و باید مراقب بود روی پوست دست نریزه) و تمام قفس ها رو با اون ضد عفونی کردم و هر روز که چشماشونو میخوام بشورم ابتدا چوب نشیمن رو شسته و با این ماده ضد عفونی تمیز می کنم.تو این کار خیلی باید صبور بود از اساتید محترم خواهشمندم اگر مورد دیگری به نظرشون میرسه برای پیشرفت روند بهبودی چشمان قناریهام به من راهنمایی بفرمایند.با سپاس.
۱۳۹۳/۰۴/۰۱، ۰۱:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohsenb150
**
عضویت ویژه

lisans
ارسال: #229
نکته ی مهم در بیماری های چشمی سریع متوجه شدن و جدا کردن اون قناری از بقیست چون به شدت بیماری های چشمی واگیر هستند...بسته به نوع بیماری متفاوته اما به جای شستشو باچای میشه از قطره ی کلرامفنیکل استفاده کرد.
۱۳۹۳/۰۴/۰۱، ۰۱:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
**
کاربر افتخاری

مهندسی
ارسال: #230
با سلام
همانطور که دوستمان اشاره کردند بهتر است در عارضه های چشمی ابتدا چشم را با محلول چای یا بابونه ولرم شستشو داده سپس از هر نوع پماد یا قطره آنتی بیوتیک استفاده نمود . البته محلول و قطره های استریل و شستشوی چشمی هم در داروخانه ها موجود است که بجای چای استفاده شوند .
۱۳۹۳/۰۴/۰۱، ۰۹:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shahabbatista ، محمدمهدی

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تاپيك جامع بيماري پاي قناري amir_e 945 259,780 ۱۳۹۸/۰۷/۱۹، ۱۱:۱۱ ق.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی
  تايپيك جامع پر قناري khalili 256 46,005 ۱۳۹۷/۰۹/۲۹، ۱۲:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Program maker

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان