زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۸، ۰۴:۲۰ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تايپيك جامع بيماري چشم قناري

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 17
11 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #1
تايپيك جامع بيماري چشم قناري
سلام خدمت همه دوستان

دیشب قناری دیر از خواب بیدار شد. وقتی هم که بیدار شد چشماش رو نمی تونست باز کنه بعد از کلی اینور اونور کردن چشماش رو که به هم چسپیده بود رو باز کرد . نکته مهم :( یکی دو روز پیش دور چشمش قرمز بود و الان هم هست . نگرانم لطفاً راهنماییم کنید چکار کنم.؟/؟؟؟)
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۲۷، ۰۴:۵۸ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۳/۰۶، ۱۱:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
صفحه 24 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #231
RE: تايپيك جامع بيماري چشم قناري
امید جان انداختن قطره ی استریل چشمی روی چشم مشکل افرین نیست؟قناری واقعا چشم حساسی داره
۱۳۹۳/۰۴/۰۱، ۰۹:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: omidlord
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #232
جناب کوه زادی همانطور که در ارسالهای تاپیک چندین بار ذکر شده تغذیه با طبع خنک بسیار موثر ست که متاسفانه اکثرا بقصد تقویت قناری این مورد را رعایت نکرده و از دان های گرم و غذای تخمرغی استفاده می کنند که بسیار مضر است . دان هم باید بررسی شود که آلوده نباشد زیرا امسال اکثر بیماریهای شبه آبله از دان کتان آلوده منتقل شده . تا حدی که بنده مقدار زیادی دان خریداری شده را بکل دور ریخته و از کتان کانادایی ، البته تاریخ دار استفاده نمودم و مشکلات برطرف گردید .

تغذیه مکمل و مفید : تخم کاهو کاسنی خرفه  ، در برخی نژادهای سنگین پودر جو دوسر ، سبزیجات جعفری و کاهو بمقدار زیاد و بعد از دارو ها ویتامین های A,D و ب کمپلکس

در صورت عدم موفقیت در درمان و تلفات مجدد تمام علایم بالینی رنگ وحالت فضله را همرا با عکس واضح ذکر نمایید .

شهاب جان قطرهایی که فقط جهت شستن و استریل چشم هستند و ترکیبات دیگر ندارند ، بمقدار کم (مثلا قطره ریز از سرنگ ) استفاده شود موردی ندارد ..
البته جهت شستشو پیشنهاد بنده همان چای تازه دم نیمه گرم میباشد .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۴/۰۱، ۰۹:۳۷ ب.ظ، توسط omidlord.)
۱۳۹۳/۰۴/۰۱، ۰۹:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

diplom
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 18
50 سپاس گرفته‌شده در 36 ارسال
ارسال: #233
سلام حدود ۱۰۰ تا قناری دارم رسمی یا همون حمال توی قم زندگی میکنم اول این که دنبال یه دکتر وارد به قناری یا یه ادم میگردم که بیاد به قناریام سر بزنه و مریضیا و درمانشونو بدونه و تا برج ۸ هر ماه بیاد ببینتشون در ضمن حالا بگم مشکلم چیه .. از چند روزه پیش قناریام شروع به پف کردن کردن و دهناشونو باز میکنن و زبوناشونو تکون میدن و میبندن بعضیاشونم باز میزارن کلا بعدش چشماشون خوابالوده میشه فرداش قی میکنه بسته میمونه مخرجشون باد میکنه و زرد میشه کثیف میشه ‌و بعدا فرداش زیاد میخ‌ابه و میمیره خیلی راحت ورم روده هم بعضیاشون دارن بعضی ندارن تورو خدا یکیو بگیید بیاد ببینتشون به خدا دارو ندارم همینان اگه بمیرن باید برم گدایی به خدا هزینش هرچی باشه میدم

سلام حدود ۱۰۰ تا قناری دارم رسمی یا همون حمال توی قم زندگی میکنم اول این که دنبال یه دکتر وارد به قناری یا یه ادم میگردم که بیاد به قناریام سر بزنه و مریضیا و درمانشونو بدونه و تا برج ۸ هر ماه بیاد ببینتشون در ضمن حالا بگم مشکلم چیه .. از چند روزه پیش قناریام شروع به پف کردن کردن و دهناشونو باز میکنن و زبوناشونو تکون میدن و میبندن بعضیاشونم باز میزارن کلا بعدش چشماشون خوابالوده میشه فرداش قی میکنه بسته میمونه مخرجشون باد میکنه و زرد میشه کثیف میشه ‌و بعدا فرداش زیاد میخ‌ابه و میمیره خیلی راحت ورم روده هم بعضیاشون دارن بعضی ندارن تورو خدا یکیو بگیید بیاد ببینتشون به خدا دارو ندارم همینان اگه بمیرن باید برم گدایی به خدا هزینش هرچی باشه میدم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۴/۰۲، ۰۷:۲۰ ق.ظ، توسط pishooo.)
۱۳۹۳/۰۴/۰۲، ۰۶:۴۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

مهندس IT
سپاس‌ها: 4
4 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #234
خیلی ممنون از راهنمایی هاتون دوستان.بله من رژیم غذای خنک رو مدتی هست که شروع کردم تقریبا از اواسط خرداد به مرور.از یکی از دوستان شنیدم که خیار رو حلقه کن و بهشون بده این کار رو کردم خیلی موثر بود تقریبا هفته ای بین 2 تا 3 بار بهشون خیار میدم و اینکه دوستی دیگر توصیه کرده بود عرق کاسنی توی آبشون بریزم که شوینده کبد هست این کار رو میخواستم از امروز شروع کنم.نظر دوستان در این باره چیست؟
۱۳۹۳/۰۴/۰۲، ۰۷:۵۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #235
سلام
خيار نده در عوض هفته اي يك بار يك سوم ظرف آبخوريش را عرق كاسني بريز فرداش آب خالي بده وديگه هيچ خنكي بهش نده .هفته اي يك بار هم تخم كاهو بده.خود برگ كاهو و سبزي خرفه هم خنكه وهم خوبه.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۴/۰۲، ۰۸:۳۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

lisans
ارسال: #236
حواست باشه که خیار اسهال میاره و اینکه خیلی سردی ندی...عرق کاسنی برای لک اجباری هستش و خنک هم هست...اگه تصمیم داری بدی زیاد نده...همون دون مخلوط خنک و کاهو وسبزیجات و سیب و... کافیه.مراقب باش که از اینطرف بوم نیفتی
۱۳۹۳/۰۴/۰۲، ۰۸:۳۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

diplom
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 18
50 سپاس گرفته‌شده در 36 ارسال
ارسال: #237
واقعا واسه قناری بازا متاسفم که تو ایران یه نفر رو ندارن که اگه به مشکل خوردن بیارن بالا سر قناریشون نمیدونم این ۴ تا قناری چطور تو ایران زنده موندن همهی ۱۰۰ جفت قناری هام مردن یکی نگفت بابا اینا باید واکسن ابله بزنن چشماشون باد میکنه ابله دارن یکی نگفت فلانی وارده بزار بره بالا سر قناریا اصلا خود یارو به درک حیوون زبون بسته چه گناهی کرده ۵۰ ملیون دارو ندارم جلو چشام پر پر شد ممنون و خداحافظ دوستان قناری باز
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۴/۰۶، ۰۶:۱۴ ق.ظ، توسط pishooo.)
۱۳۹۳/۰۴/۰۶، ۰۶:۱۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

زیر دیپلم
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 227
152 سپاس گرفته‌شده در 82 ارسال
ارسال: #238
(۱۳۹۳/۰۴/۰۶، ۰۶:۱۳ ق.ظ)'pishooo' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
واقعا واسه قناری بازا متاسفم که تو ایران یه نفر رو ندارن که اگه به مشکل خوردن بیارن بالا سر قناریشون نمیدونم این ۴ تا قناری چطور تو ایران زنده موندن همهی ۱۰۰ جفت قناری هام مردن یکی نگفت بابا اینا باید واکسن ابله بزنن چشماشون باد میکنه ابله دارن یکی نگفت فلانی وارده بزار بره بالا سر قناریا اصلا خود یارو به درک حیوون زبون بسته چه گناهی کرده ۵۰ ملیون دارو ندارم جلو چشام پر پر شد ممنون و خداحافظ دوستان قناری باز

اول اینکه واقعا از شنیدن این خبر متاسف شدم
دوم اینکه قناری باز ها که پیش قناری های شما نیستند که شما رو راهنمایی کنند. بلکه شما باید بری پیششون خواهش کنید و بگید برای جلوگیری از بیماری باید چی کار کنم
سوم اینکه شما خودتون تحقیق نکردین و به خودتون زحمت ندادین یه سرچ تو انجمن کنید
چهارم اینکه برای کوچک ترین چیز ها سوال کنید.
۱۳۹۳/۰۴/۰۶، ۰۶:۳۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shahabbatista ، محمدمهدی
**
عضویت ویژه

lisans
ارسال: #239
اشتباهاتی که تو کار شما بوده...
شما که ۵۰ملیون دارو ندارت بوده چرا مراقب نبودید و پیشگیری نکردید؟واکسن آبله که عزیزمن واسه پیشگیریه نه درمان اسمش واکین....تو سالن های پرورش حتما استفاده میشه.من نمیدونم شما چرا استفاده نکردی؟...
این اولی دوما پنجاه ملیون ارزش نداره شما پاشی بیای تهران پرس و جو کنی بهترین دامپزشکو باهزینت ببری قم؟؟؟دامپزشک ها باید دنباله شما باشن؟برعکسه کار؟
من یه قناری رسمی معمولیم چشمش یه کم عفونت کرد با اینکه خودم تشخیص دادم اما از یه صبح تا ظهر تو گرما خیابون اوستا و اسکندری کلینیک دامپزشکی بودم و داروخونه دامپزشکی...کوتاهی از شما بوده و نه دیگران و قناری بازهای ایران...
درضمن ابراز تاسفم و همدردیه خودم باشما اعلام میکنم و امیدوارم در ادامه زندگی موفق باشید
۱۳۹۳/۰۴/۰۶، ۱۱:۵۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

مهندس IT
سپاس‌ها: 4
4 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #240
با سلام و تشکر از همه دوستان که بنده رو راهنمایی کردند. خواستم به اطلاعتون بسونم که تقریبا اکثر قناری های من به حالت عادی برگشتند و تورم چشماشون از بین رفته و کم کم پر های دور چشماشون داره در میاد. یه نکته بسیار مهم که متوجه شدم اینه که آبتنی دادن به قناری که مشکل چشمی پیدا کرده باعث میشه روند بهبودی خیلی کند بشه و یک از اشتباهات من تو هفته های گذشته همین بود. الان حدود 4-5 روز هست که اصلا بهشون آبتنی ندادم و باعث شده که خیلی زود اوضاعشون خوب بشه.
۱۳۹۳/۰۴/۰۶، ۰۲:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shahabbatista ، محمدمهدی ، mohsenb150

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تاپيك جامع بيماري پاي قناري amir_e 945 259,753 ۱۳۹۸/۰۷/۱۹، ۱۱:۱۱ ق.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی
  تايپيك جامع پر قناري khalili 256 46,002 ۱۳۹۷/۰۹/۲۹، ۱۲:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Program maker

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان