زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۹، ۰۲:۰۸ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تايپيك جامع بيماري چشم قناري

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 17
11 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #1
تايپيك جامع بيماري چشم قناري
سلام خدمت همه دوستان

دیشب قناری دیر از خواب بیدار شد. وقتی هم که بیدار شد چشماش رو نمی تونست باز کنه بعد از کلی اینور اونور کردن چشماش رو که به هم چسپیده بود رو باز کرد . نکته مهم :( یکی دو روز پیش دور چشمش قرمز بود و الان هم هست . نگرانم لطفاً راهنماییم کنید چکار کنم.؟/؟؟؟)
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۲۷، ۰۴:۵۸ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۳/۰۶، ۱۱:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
صفحه 26 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 399
300 سپاس گرفته‌شده در 114 ارسال
ارسال: #251
RE: تايپيك جامع بيماري چشم قناري
(۱۳۹۳/۰۵/۱۴، ۰۸:۲۷ ب.ظ)'هیوا' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 سلام:
توی این فصل احتیاج به نور مصنوعی نیست و مدت بیداری پرنده از طلوع تا غروب آفتابه.ضمنا اگر این همون قناری هستش که تازگی خریدی باید از نظر آبله بررسی بشه.اطلاعات بیشتر وعکس کمک بیشتری میکنه.

ممنونم. مشکل اینه که اتاق من اصلا نور آفتاب نمیگیره. ساعت 5 عصر به بعد کلا تاریک میشه (اگه چراغ خاموش باشه). در طول روز هم نور آفتاب خیلی روشنش نمیکنه به طوری که بدون چراغ نمی تونم کار کنم.
بله این قناری رو حدود یک ماه پیش خریدم و امروز با این مشکلش روبرو شدم.
۱۳۹۳/۰۵/۱۴، ۰۸:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بخش سهره

لیسانس
اعتبار: 92
سپاس‌ها: 3515
2706 سپاس گرفته‌شده در 544 ارسال
ارسال: #252
 شما میتونی نور رو با طول روز تنظیم کنی.وباید اطاق پرنده ها از اطاق خودتون جدا باشه.در مورد اون قناری هم باید توضیحات بیشتری از فضله و اشتها وتحرک و.....به همراه عکس از چشمش ارایه بدی.
۱۳۹۳/۰۵/۱۴، ۰۹:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدامين كاوسی ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #253
(۱۳۹۳/۰۵/۱۴، ۰۹:۰۳ ب.ظ)'هیوا' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 شما میتونی نور رو با طول روز تنظیم کنی.وباید اطاق پرنده ها از اطاق خودتون جدا باشه.در مورد اون قناری هم باید توضیحات بیشتری از فضله و اشتها وتحرک و.....به همراه عکس از چشمش ارایه بدی.

ممنون میشم یه توضیح هم در مورد فاصله منبع نور تا قفس بدین. البته شاید بهتر بود این سؤال رو جای دیگه مطرح می کردم. تو لینک زیر یکی از دوستان پیشنهاد گذاشتن یک مقوا روی قفس رو داده.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اما در مورد چشم قناری فردا حتما عکسی رو می فرستم. ته قفس روی روزنامه فضله های سفید رنگ دیدم. شبیه اسهال سفید رنگ بود. البته خشک شده بودن اما آخرین فضله (تازه ای) که از این قناری دیدم طبیعی نشون میداد. در این مورد بیشتر دقت می کنم. ولی از تحرک و اشتهاش کاسته شده. ضمن اینکه گهگاه ماده رو هم که تو لونه نشسته تغذیه میکنه و نمیدونم این باعث ضعیف شدن میشه یا نه.
تا چند روز پیش در جواب ریزه خونی های ماده، ریزه خونی می کرد. اما امروز اصلا ریزه خونی نکرد و به جاش همون صدای جیک جیک بود موقع خوابیدن.
راستی اینم بگم بعد از اینکه چراغ خواب رو روشن کردم و اون چراغ مهتابی رو خاموش، دیگه موقع خواب اون صدای جیک جیک رو نمی داد. نمیدونم ربطی داره یا نه ولی تصمیم گرفتن فردا اصلا چراغ مهتابی رو روشن نکنم ببینم تأثیری رو حال عمومیش داره یا نه.
در مورد تغذیه اش هم باید بگم تخم کتان و ارزن بهشون میدم به علاوه یک روز در میان تخم مرغ آب پز(سفیده) + هویج رنده شده + پوست تخم مرغ آسیاب شده؛ تا الآن دوبار بیشتر سیب ندادم و دو بار هم کاهو. چون تازه کار هستم تصمیم گرفتن زیاد رژیم غذاییشون رو تغییر ندم و به مرور عوضش کنم.
تو آب خوریشون هم دو روز در میون 8 قطره مولتی ویتامین توتال میریزم. البته اینکه این مولتی ویتامینی که براشون گرفتم اصل هست یا تقلبی چیزی نمیدونم.
تو این مدت براشون ظرف آبتنی نذاشتم. فردا برای اولین بار میخوام این کارو بکنم. نمیدونم اصلا استقبال می کنن یا نه.
نمیدونم این اطلاعات کمکی می کنه یا نه. امیدوارم مسئله نگران کننده ای نباشه چون تو همین مدت کم خیلی بهشون علاقه پیدا کردم و نمیخوام به خاطر ندونم کاری یکیشون رو از دست بدم.
پیشاپیش ممنون از راهنمایی های شما و دوستان.
۱۳۹۳/۰۵/۱۴، ۱۰:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #254
با سلام

دوست گرامی نزدیکی مهتابی یا شدت نور عوارض دیگری دارد و بیشتر به مرور مشکل در بینایی ، ایجاد لکه در چشم ، کوچک شدن و تغییر حالت چشمها و ... دارد نه ریختن پرها و لخت شدن چشم .

در مورد مشکل قناری شما با مواردی که ذکر کردید مشکل از نور نیست خصوصا 2 متر فاصله منبع نور با قفس خوب است و مشکلی بوجود نمی آورد . همچنین ریختن پرهای دور چشم هم مربوط به نور نیست . این قناری اگر بیش از سه لان با ماده جفت بوده حتما دچار ضعف شده و باید جدا و تقویت شود ، در غیر اینصورت در مراحل ابتدایی بیماریست که باید بررسی و درمان شود .

( مانند تریکو که برخی از علایم آن بی حالی و کز کردن ریختن پرهای اطراف چشم و بمرور التهاب و چرکی شدن چشم ، تغییر حالت فضله و ... که با داروهایی مانند مترونیدازول بمدت پنج روز قابل درمان است )

تمام علایم بالینی همراه عکس واضح درج شود .
۱۳۹۳/۰۵/۱۵، ۱۲:۰۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، mohsenz2006 ، هیوا
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #255
سلام. تصویر اول مال چند روز پیش و تصویر دوم مال امروز صبح بعد از آبتنی هست.
از گذشته قناری ها اطلاع ندارم. نمیدونم قبلا جفت خوردن یا نه؛ تولکشون رو گذروندن یا نه.
۱۳۹۳/۰۵/۱۵، ۰۴:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #256
سلام
به نظر نمياد چشمش مشكل داشته باشه.از دانه هاي خنك استفاده كنيد.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۵/۱۶، ۰۶:۳۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #257
درود ..

از نظر بنده هم چشم موردی ندارد ولی پرها ریخته و باید تقویت شود ، شاید توی لک باشد یا همانطور که بالا عرض کردم فصل قبل زیاد کار کرده .. فعلا جفت نباشد و بگذارید در یک قفس جدا لک کامل بخورد و استراحت کند .
۱۳۹۳/۰۵/۱۶، ۰۵:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، هیوا
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #258
(۱۳۹۳/۰۵/۱۵، ۰۴:۱۹ ب.ظ)'mohsenz2006' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام. تصویر اول مال چند روز پیش و تصویر دوم مال امروز صبح بعد از آبتنی هست.
از گذشته قناری ها اطلاع ندارم. نمیدونم قبلا جفت خوردن یا نه؛ تولکشون رو گذروندن یا نه.

این پرنده قبلا عفونت چشم داشته ولی اطراف چشم تو بعضی پرنده ها مدتها جاش میمونه.
در هر صورت با مولتی ویتامینی که ویتامین آ داره و هویج تقویت بشه.زمیه ساز بسیاری از عفونتها ضعف و کمبود ویتامین آ میباشد.
ویتامین آ با تقویت غشا مخاطی روده ها پوست و چشم از عفونتها جلوگیری میکنه.تو پرنده های با تغذیه ضعیف و جوجه ها که از سبزیجات برگ سبز و هویج کمتر استفاده میشه معمولا راحتتر انواع عفونت گوارشی و اسهال و عفونت پا و چشم میگیرند.
مورد بعدی که یادم افتاد دوستان قطره چشمی بتامتازون و نفازولین آنتی بیوتیک نیست و میکروب و عفونت رو از بین نمیبره و التهاب رو کم میکنه موقع خرید ذکر کنید قطره آنتی بیوتیک(ضد میکروب) مثل قطره سیپروفلوکساسین قطره جنتمایسین قطره کلرامفنیکل و ... که تو عفونت شدید که چشم بسته شده قطره داخل چشم نمیره و کاربرد زیادی نداره باز مالیدن پماد آنتی بیوتیک چشمی باز ذکر میکنم آنتی بیوتیک نه پماد ویتامین آ و ... و آنتی بیوتیک خوراکی بهتر هست و دعا کردن برای بهبودی پرنده(شوخی)

۱۳۹۳/۰۶/۱۷، ۰۱:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، هیوا ، gholizadeh ، parsa
*
کاربر انجمن

کارداني
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 2
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #259
سلام
من دوتا ماده چند روز پیش خریدم یکی کاملا آماده بود اون یکی نه.
بعد از اینکه آوردمشون خونه کنار هم بودن متوجه شدم اون ماده آماده هی چشم هاش رو میبنده و نفس نفس میزنه چشماش قرمز شده بود معلوم بود عفونت داره بایکی از پرورش دهنده های خبره صحبت کردم از جتامایسین برای استریل چشم استفاده کردم فایده نداشت گفت بخاطر بیماری روده ای که داری چشماش عفونت کرده اسهال هم داشت پرنده رو از سر خودم باز کردم اون یکی رو نگه  داشتم اون خیلی بشاشه و دائم کت میزنه و جیک میزنه به نر یک مقدار اسهال داره اما سر حاله گاهی یک چشمش رو اون هم میبنده اا نمیدونم مریضه سالمه چیکار باید کرد؟
۱۳۹۳/۱۲/۱۰، ۰۳:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #260
سلام
براي اسهال سبزي وميوه فعلا نديد.تخم خرفه در اختيارش بذاريد.اگر درست نشد از داروي تتراسايكلين استفاده كنيد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۱۲/۱۱، ۰۸:۱۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تاپيك جامع بيماري پاي قناري amir_e 945 259,780 ۱۳۹۸/۰۷/۱۹، ۱۱:۱۱ ق.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی
  تايپيك جامع پر قناري khalili 256 46,005 ۱۳۹۷/۰۹/۲۹، ۱۲:۳۲ ق.ظ