زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۸، ۰۱:۱۰ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تايپيك جامع بيماري چشم قناري

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 17
11 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #1
تايپيك جامع بيماري چشم قناري
سلام خدمت همه دوستان

دیشب قناری دیر از خواب بیدار شد. وقتی هم که بیدار شد چشماش رو نمی تونست باز کنه بعد از کلی اینور اونور کردن چشماش رو که به هم چسپیده بود رو باز کرد . نکته مهم :( یکی دو روز پیش دور چشمش قرمز بود و الان هم هست . نگرانم لطفاً راهنماییم کنید چکار کنم.؟/؟؟؟)
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۲۷، ۰۴:۵۸ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۳/۰۶، ۱۱:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
صفحه 28 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دکتری
سپاس‌ها: 32
5 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #271
RE: كمك در مورد تشخيص بيماري
اگزوفتالمی :
تتراسایکلین چشمی زدم تاثیر نداشت
جنتامایسین چشمی تاثیر نداشت
قطره سیپروفلوکساسین صبح وظهر وشب میریزم تاثیر نداره
فرصت کشت انتی بیوگرام هم ندارم
بنظرم باید قارچی باشه .....
دو ماه پیش پرهای دور چشمش ریخت 5 روز تتراسایکلین چشمی زدم همراه با اموکسی سیلین فایده نداشت
یه جوری شد که مجبور شدم جفت بندازمش 3 تا جوجه رو هم دونه داد که دیدم این جوری شد جداش کردم الان 3 روزه دارم تتراسایکلین چشمی میزنم و اموکسی داخل اب ولی فایده نداره
پماد چشمی بدترش میکنه چون چشمش رو به نی میماله و بیشتر تحریک میشه
از اساتید و دوستان خواهشمندم اظهار نظر بفرمایند تا به یه جمع بندی کلی برسم

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

۱۳۹۴/۰۲/۳۰، ۰۶:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دکتری
ارسال: #272
البته نظر خودم اینه که مترونیدازول همراه با فلوکونازول رو امتحان کنم تا نظر دوستان چی باشه؟
۱۳۹۴/۰۲/۳۰، ۰۹:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #273
با سلام شب هنگام موقعی که اتاق تاریکه باید دارو گذاشت،قطره بتامتازون رو امتحان کردید؟به نظر عفونت چشمی در اثر گزش میاد
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۴/۰۲/۳۱، ۰۳:۴۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، همیلتون ، vahid babayi
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #274
سلام
جناب هميلتون شما بايد از داروي خوراكي مناسب استفاده كنيد. روش مصرف دارو هم بايد درست باشه.مثلا دارو نبايد نور بهش بخوره وظرف بايد تيره باشه.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۰۲/۳۱، ۰۶:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دکتری
ارسال: #275
(۱۳۹۴/۰۲/۳۱، ۰۳:۴۵ ق.ظ)سیدمحمد شریفی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام شب هنگام موقعی که اتاق تاریکه باید دارو گذاشت،قطره بتامتازون رو امتحان کردید؟به نظر عفونت چشمی در اثر گزش میاد

سلام
با تشکر از وقتی که گذاشتید و اظهار نظر فرمودید
میدونید قبل از جفت این جوری نبود فقط پرهای دور چشمش ریخته بود هر چند که اون موقع هم تتراسایکلین چشمی زدم افاقه نکرد ولی چشم متورم نشده بود فکر میکنم : چون اون موقع سیستم ایمنی قوی بود مهارش کرده بود با جفت گیری و تغذیه جوجه ها سیستم ایمنی ضعیف شد و عفونت زیاد شد با توجه به این که داروهای ضد باکتری موثر نیست فکر میکنم عفونت باید تک یاخته یا قارچ باید باشه قطره بتامتازون که فرمودید ضد التهاب خوبی هستش چون دائم چشم متورم رو به نی میماله حتما" امتحانش میکنم اگر اظهار نظر دیگر به ذهنتون خطور کرد ممنون میشوم بفرمایید
۱۳۹۴/۰۲/۳۱، ۰۱:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دکتری
ارسال: #276
(۱۳۹۴/۰۲/۳۱، ۰۶:۵۵ ق.ظ)محمدمهدی بخشی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
جناب هميلتون شما بايد از داروي خوراكي مناسب استفاده كنيد. روش مصرف دارو هم بايد درست باشه.مثلا دارو نبايد نور بهش بخوره وظرف بايد تيره باشه.

با تشکر از وقتی که گذاشتید و اظهارنظرتون جناب بخشی عزیز
یکی از دوستان در facbook یک پیشنهاد به بنده دادند که دارویی به اسم تریکوپلاس رو معرفی کردند از شون ماده موثره تریکوپلاس رو پرسیدم پشیمون شد و رفت و پستی رو که اسم تریکو پلاس رو اورده بود رو پاک کرد و رفت !!!!
جالب بود تو گوگل اسم تریکو پلاس رو سرچ کردم که ترکیباتش رو بدونم چیه ...دیدم اول اسم این فروم رو اورد یکی از دوستان عزیزی بنام جلال لطفی نوشته خوبی رو در این فروم داشتند مشخصه که دوستان فوق العاده مجربی مثل شما وبقیه دوستان در این فروم مینویسند.......
-----------------------------------------------------------------------------------
شما چه دارو هایی رو پیشنهاد میکنید ؟
نظر بنده اینه که مترونیدازول یک قطره صبح و ظهر و شب داخل دهان و 10 قطره مترونیدازول داخل جا ابی همراه با قطره بتامتازون در چشم تا 7 روز
۱۳۹۴/۰۲/۳۱، ۰۲:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #277
سلام
دوست عزیز بیماری قناری شما مربوط به چشمشه وکاش در تاپیک بیماری چشم ارسال هاتونو میذاشتید
ارسال 207 این صفحه رو مطالعه بفرمایید
همیشه درقسمت سرچ سوال هامونو بذاریم خیلی زود به جواب  میرسیم
موفق باشید
امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۴/۰۲/۳۱، ۰۸:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 8
49 سپاس گرفته‌شده در 23 ارسال
ارسال: #278
سلام 
با اجازه از استادن
از  قطره کلرامفنیکل
حداقل به مدت 5 روز استفاده کن

از  پماد تتراسایکلین هم استفاده نکن
۱۳۹۴/۰۲/۳۱، ۰۹:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: همیلتون ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

دکتری
ارسال: #279
(۱۳۹۴/۰۲/۳۱، ۰۸:۳۰ ب.ظ)محمدامين كاوسی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
دوست عزیز بیماری قناری شما مربوط به چشمشه وکاش در تاپیک بیماری چشم ارسال هاتونو میذاشتید
ارسال 207 این صفحه رو مطالعه بفرمایید
همیشه درقسمت سرچ سوال هامونو بذاریم خیلی زود به جواب  میرسیم
موفق باشید

سلام
خیلی ممنون بابت راهنماییتون ، چشم ،منبعد بیشتر رعایت میکنم این اشتباه بنده رو به حساب نا اشنا بودن و تازه وارد بودنم در این فروم بگذارید

از دیروز که درمان رو روی قنار ی که عکسش اپلود شده بود شروع کردم به درمان پاسخ داد و تورم چشمش خیلی بهتر شده
درمان هم شامل : یک قطره مترونیدازول  صبح و ظهر وشب داخل دهان البته خوراندن دارو هم روش خاصی داره نباید طوری باشه که پرنده آسپیره کنه و خفه شه..... و آموکسی سیلین همراه مترونیدازول داخل اب برای  سینرژیسم دارو روی باکتر ی های گرم مثبت و منفی و تک یاخته......که تا 7 روز ادامه خواهم داد
البته همراه با  قطره بتامتازون صبح و شب برای کم کردن التهاب و تورم....تشکر از راهنمایی دوستان عزیزمون جناب شریفی و جناب بخشی و اقا رضا عزیز

نتیجه اینکه این عفونتی که این قناری در گیر شده بود به احتمال زیاد مربوط به گروه تک یاخته ها بود اینکه نام این تک یاخته چی بود احتیاج به تست pcr داره که ارزش هزینه کردن رو نداره !
۱۳۹۴/۰۳/۰۱، ۰۸:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #280
RE: تايپيك جامع بيماري چشم قناري
سلام
شماحتما روزي چند ساعت مولتي ويتامين و هفت تخم معتدل هم بهش بديد تا ضعيف نشه.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۰۳/۰۲، ۰۷:۴۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: همیلتون

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تاپيك جامع بيماري پاي قناري amir_e 945 259,752 ۱۳۹۸/۰۷/۱۹، ۱۱:۱۱ ق.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی
  تايپيك جامع پر قناري khalili 256 46,000 ۱۳۹۷/۰۹/۲۹، ۱۲:۳۲ ق.ظ