زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۹، ۰۶:۴۲ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تشخیص قناری نر از ماده

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #1
تشخیص قناری نر از ماده
من چندتا قناری دارم که جوجه قناریم هستن ولی هیچ کدوم رو نمیتونم تشخیص بدم نرن یا ماده
دو تا از جوجه بزرگا که حدود 7 ماهشونه هیچی نمیخونن امروز که نشون یه قناری باز دادمشون میگفت یکیش نره
سوالم اینه اگه نره و هشت ماه سنشه چرا نمیخونه نه ریزه خونی نه هیچی در حالی که یه جوجه سه ماه دارم صدا باباشو کامل میخونه
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۲۴، ۱۲:۰۸ ق.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۸۹/۱۱/۰۷، ۰۴:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
صفحه 15 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 34
13 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #141
RE: تشخیص جنسیت قناری (نر یا ماده بودن)
درود بر همگی
من 2 تا قناری گرفتم که از هم جدا هستن 1 ماده و 1 نر ولی این نظر فروشنده بود قناری نر جوجه هست هنوز شروع به خوندن نکرده
سوالی که دارم این هست که قناری نر از چه سنی شروع به خوندن میکنه؟؟؟؟ و امکان داره 2 قناری هم جنس همدیگرو صدا بزنن و سعی کنن همدیگرو ببینن؟؟؟ چون هر دفعه که میفهمن قفسهاشون نزدیک همه همدیگرو صدا میکنن و بالا پایین میپرن. غیر از صدای جیغ یا صوت را میگن ریز خوانی؟؟؟؟؟:basa (101):
۱۳۹۱/۰۸/۰۴، ۰۲:۳۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #142
RE: تشخیص جنسیت قناری (نر یا ماده بودن)
سلام
من يك جفت قناري نر كه تازه شروع به خواندن كرده بودن جلوي هم گذاشته بودم هرگاه يكي را جاي ديگه مي بردم همديگر را صدا مي زدند. جوحه هاي نر ابلق ورنگ تيره از 2ماهگي ورنگ هاي روشن تر كمي ديرتر
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۰۸/۰۴، ۰۷:۳۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: payam19
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 1977
700 سپاس گرفته‌شده در 195 ارسال
ارسال: #143
راه های تشخیص جنسیت جوجه قناری از همان روزهای اول
سلام

من این مطالب رو تو یک سایت ترکیه ای دیدم. ترجمش کردم و اینجا میذارم شاید به دردتون بخوره.

1- تخم هایی که متمایل به گرد هستند ماده و تخم هایی که گرد نیستند نر خواهد بود.
وقتی جوجه ها سه روزه شدند در جوجه های نر از ناف به سمت پایین دو تا رگ کشیده می شود و این رگ ها در محل رسیده به مقعد شکل (V) می گیرد.

2- از روز پنجم تا روز هشتم جوجه ها را اگر مثل مسابقه اسب سوواری در یک ردیف روی یک حوله بگذارید آن جوجه یا جوجه هایی که خودشان را بیشتر از همه به سمت جلو بکشند نر هستند.

3- انگشت وسط جوجه قناری نر بلندتر از دو انگشت دیگر است. در حالی که در جوجه ماده هر سه انگشت تقریبا برابرند.

4- قبل از اینکه جوجه ها کرک در بیاورند به سر آنها نگاه کنید، بالای سر جوجه ماده صاف تر از بالای سر جوجه نر است.

5- در روزهای ششم و هفتم که جوجه ها کم کم چشمانشان را باز می کنند تا زمانی که بال و پر دربیاورند، اگر به چشمان و نوک جوجه ها توجه کنید چشمان جوجه ماده به خاطر گرد بودن سر همیشه از ردیف نوکش بالاتر است اما جوجه نر چشمانش به نسبت ماده گرد نیست و در ردیف نوک قرار گرفته است.

6- وقتی قناری مادر مشغول تغذیه جوجه هاست خوب به آنها نگاه کنید، جوجه یا جوجه هایی که خودشان را بیشتر از همه بالا می کشند نر هستند. این به خاطر این است که جوجه نرها به نسبت جوجه ماده ها پاهای درازتری دارند.

7- در حدود پنج ماهگی، رنگ جوجه های نر شفاف تر و درخشان تر است. البته بعضی جوجه قناری های ماده هم همینطور هستند. در پرنده های لک دار، لک ها بخصوص لک های اطراف سر نر تیزتر هستند.

8- از شش ماهگی به بعد جوجه نرها شروع به جنگ و دعوا با یکدیگر می کنند.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۸/۲۴، ۰۹:۳۷ ق.ظ، توسط Animal Planet.)
۱۳۹۱/۰۸/۲۴، ۰۹:۳۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

مهندسی
سپاس‌ها: 69
21 سپاس گرفته‌شده در 12 ارسال
ارسال: #144
RE: راه های تشخیص جنسیت جوجه قناری از همان روزهای اول
سلام دوستان یه سوال اگه جوجه دو ماهه ریزه خونی کنه صددرصد نره؟؟؟
۱۳۹۱/۰۸/۲۴، ۰۹:۵۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #145
(۱۳۹۱/۰۸/۲۴، ۰۹:۵۱ ق.ظ)dr.ghermezii نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان یه سوال اگه جوجه دو ماهه ریزه خونی کنه صددرصد نره؟؟؟

باسلام

آره تقریبا صد در صد میشه گفت که اینطوره!

موفق باشید

:basa (75):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۱/۰۸/۲۴، ۱۰:۱۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: nazmi ، dr.ghermezii ، محمدرضا قربان
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #146
(۱۳۹۱/۰۸/۲۴، ۰۹:۳۴ ق.ظ)Animal Planet نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

من این مطالب رو تو یک سایت ترکیه ای دیدم. ترجمش کردم و اینجا میذارم شاید به دردتون بخوره.

1- تخم هایی که متمایل به گرد هستند ماده و تخم هایی که گرد نیستند نر خواهد بود.
وقتی جوجه ها سه روزه شدند در جوجه های نر از ناف به سمت پایین دو تا رگ کشیده می شود و این رگ ها در محل رسیده به مقعد شکل (V) می گیرد.

2- از روز پنجم تا روز هشتم جوجه ها را اگر مثل مسابقه اسب سوواری در یک ردیف روی یک حوله بگذارید آن جوجه یا جوجه هایی که خودشان را بیشتر از همه به سمت جلو بکشند نر هستند.

3- انگشت وسط جوجه قناری نر بلندتر از دو انگشت دیگر است. در حالی که در جوجه ماده هر سه انگشت تقریبا برابرند.

4- قبل از اینکه جوجه ها کرک در بیاورند به سر آنها نگاه کنید، بالای سر جوجه ماده صاف تر از بالای سر جوجه نر است.

5- در روزهای ششم و هفتم که جوجه ها کم کم چشمانشان را باز می کنند تا زمانی که بال و پر دربیاورند، اگر به چشمان و نوک جوجه ها توجه کنید چشمان جوجه ماده به خاطر گرد بودن سر همیشه از ردیف نوکش بالاتر است اما جوجه نر چشمانش به نسبت ماده گرد نیست و در ردیف نوک قرار گرفته است.

6- وقتی قناری مادر مشغول تغذیه جوجه هاست خوب به آنها نگاه کنید، جوجه یا جوجه هایی که خودشان را بیشتر از همه بالا می کشند نر هستند. این به خاطر این است که جوجه نرها به نسبت جوجه ماده ها پاهای درازتری دارند.

7- در حدود پنج ماهگی، رنگ جوجه های نر شفاف تر و درخشان تر است. البته بعضی جوجه قناری های ماده هم همینطور هستند. در پرنده های لک دار، لک ها بخصوص لک های اطراف سر نر تیزتر هستند.

8- از شش ماهگی به بعد جوجه نرها شروع به جنگ و دعوا با یکدیگر می کنند.
چون قناری های ما نژاد خالصی ندارن از شفافیت رنگ و گردی چشم و این چیزا نمیشه تشخیص داد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۸/۲۴، ۰۱:۰۳ ب.ظ، توسط اهواز قناری.)
۱۳۹۱/۰۸/۲۴، ۱۰:۱۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #147
سلام
مرسی به خاطر ترجمه , ببخشید عکس هم داشت این مطلبی که ترجمه کردید ؟
چون در خط های اول اشاره ای شد به عکس , اگر براتون مقدوره عکس هم بذارید برای تفهیم بهتر ...
۱۳۹۱/۰۸/۲۴، ۱۰:۴۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: nazmi
*
کاربر انجمن

كارشناسي
سپاس‌ها: 41
99 سپاس گرفته‌شده در 13 ارسال
ارسال: #148
سلام
اين روشها براي تشخيص جنسيت جوجه قناري به اعتقاد من به هيچ وجه 100 درصد نيست(شايد 51 درصد درست در بياد !!!!!) تنها روش مطمئن تشخيص جنسيت تست ژنتيك (روش PCR ) هست كه تازه اون هم 99 درصد درست در مي آيد.
البته براي جوجه هائي كه روي چوب اومدند طبق تجربه با تقريب 60يا 70 درصد ميشه جنسيت روحدس زد.به عنوان مثال:
- در شرايط سني مساوي(حتي توجه به ساعت تولد) جسارت براي اولين خروج از لانه تو ماده ها بيشتراست.
- تمايل به غذا دادن توسط پدر به جوجها ي ماده بيشتر از جوجه هاي نر هست.
- بعد از استقلال نسبي جوجه ها دعوا بين پدر و جوجه هاي نر به كرات اتفاق ميافتد.
راجع به ريزه خوني معمولا بعد از استقلال كامل ِ جوجه هاي نر شروع به ريزه خوني ميكنند.البته عكس اين هم ديده شده كه جوجه اي كه از اون ابتدا ريزه خوني كرده ماده دراومده و جوجه اي كه تا 4 يا 5 ماهگي ساكت بوده نر از آب دراومده.
۱۳۹۱/۰۸/۲۴، ۱۱:۱۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: برف زمستان
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #149
(۱۳۹۱/۰۸/۲۴، ۱۱:۱۰ ق.ظ)فرهادHD نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
اين روشها براي تشخيص جنسيت جوجه قناري به اعتقاد من به هيچ وجه 100 درصد نيست(شايد 51 درصد درست در بياد !!!!!) تنها روش مطمئن تشخيص جنسيت تست ژنتيك (روش PCR ) هست كه تازه اون هم 99 درصد درست در مي آيد.
البته براي جوجه هائي كه روي چوب اومدند طبق تجربه با تقريب 60يا 70 درصد ميشه جنسيت روحدس زد.به عنوان مثال:
- در شرايط سني مساوي(حتي توجه به ساعت تولد) جسارت براي اولين خروج از لانه تو ماده ها بيشتراست.
- تمايل به غذا دادن توسط پدر به جوجها ي ماده بيشتر از جوجه هاي نر هست.
- بعد از استقلال نسبي جوجه ها دعوا بين پدر و جوجه هاي نر به كرات اتفاق ميافتد.
راجع به ريزه خوني معمولا بعد از استقلال كامل ِ جوجه هاي نر شروع به ريزه خوني ميكنند.البته عكس اين هم ديده شده كه جوجه اي كه از اون ابتدا ريزه خوني كرده ماده دراومده و جوجه اي كه تا 4 يا 5 ماهگي ساكت بوده نر از آب دراومده.

با سلام
دوست عزيز تشخيص جنسيت كاريست بسيار دشوار و تجربه بالا حرف اول رو ميزنه و تمام فاكتورها به تنهايي براي تشخيص جنسيت بكار نميرود و اين امر بخاطر تنوع نژاد ميباشد اما در مورد ريزه خوني بعد از يك ماهگي تا ... جوجه اي كه ريزه خوني ميكنه در صورت گنگ نبودن جنسيت جوجه نر ميباشد با تشكر
۱۳۹۱/۰۸/۲۴، ۱۱:۴۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 11
8 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #150
جنسیت قناری
[attachment=3526]سلام خدمت اساتید ، سال گذشته یه قناری بعنوان نر خریدم که تقریبا" 4 ماهه بود از نظر ظاهری یعنی پسش مانند نرهاست ولی هیچ اثری از خوندن نداره فقط جیک جیک میکنه وقتی هم پیش نر آماده و مست گذاشتمش که ببینم شاید ماده باشه ( 3 روز ) باهم دعوا میکردند که مجبور شدم جداشان کنم . تا حالا هم دوبار پرریزی داشته از نظر جسمی سالم است و تحرکاتش هم خیلی زیاده .حالا موندم تو این مسئله که حنسیتش چیه آیا راهی برای تحریکش هست که بخواندن بیافته بااینکه دوروبرش هم قناریهام و سهره ام میخوانند ولی این یکی خبری ازش نیست . چکار کنم
با تشکر[attachment=740][attachment=3524]
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۹/۰۷، ۰۷:۵۱ ب.ظ، توسط re2005s.)
۱۳۹۱/۰۹/۰۷، ۰۷:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان