زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۳، ۰۷:۱۹ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تغذيه زمان تولک قناري

*
کاربر انجمن

كارشناسي
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 139
139 سپاس گرفته‌شده در 55 ارسال
ارسال: #1
تغذيه قناري در زمان تولك رفتن
سلام به همه دوستان

ميشه لطفا يه جمع بندي كلي از تغذيه قناري واسه زمان تولك رفتن بذاريد؟
در ضمن هرچي غذاها طبيعي تر باشن بهتره چون من خيلي به غذاهايي مثل مولتي ويتامين و ... اعتقادي ندارم و كلا اينجا نسبت به شهرهاي ديگه كمتر گير مياد

و يك سوال ديگه قناري من 2 روزه كه ميبينم پرهاش داره ميريزه . جنب و جوشش هم كمتر شده و خيلي كمتر هم ميخونه حتي خودش كمك ميكنه پرهاشو بكنه
به نظر شما تو لك رفته؟
آخه هنوز نه فصلش رسيده نه آنچنان هوا گرم شده!!
اما بقيه قناري هام اينطوري نشدن

ممنون ميشم راهنمايي كنيد در دو مورد
۱۳۹۰/۰۲/۰۸، ۱۱:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh
صفحه 12 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #111
RE: تغذيه زمان تولک قناري
سلام
دانه هاي خنك هفته اي دو بار و  دو بار هم تخم مرغ به مقدار نيم شصتي بده.بيشتر سعي كن از سفيده تخم مرغ بهش بدي چون پروتئين داره و در اين روزها براي پر سازي لازمه.كاهو و سيب و هويج.كف دريا كلسيم داره براي پرسازي واجبه. اگر خوب بهش برسي كه نه چاق بشه ونه ضعيف بشه به محض اينكه لكش صاف بشه رو به مست شدت ميره و ميانه بهمن ماه آماده جفت ميشه.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۹/۱۳، ۰۹:۱۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا ، هیوا ، shahabbatista
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 6
24 سپاس گرفته‌شده در 9 ارسال
ارسال: #112
سلام اقای بخشی عزیز از راهنمایی شما ممنونم پس با این حساب باید منتظر لک کامل پرنده باشم منظورم اینه که تولک کامل اتفاق خواهد افتاد پیشتر فکر میکردم شاید پر ریزی محدود باشه؟
۱۳۹۳/۰۹/۱۳، ۰۴:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #113
سلام
اين چيزي كه شما گفتيد بيشتر از پرريزي معموليه.تولك اساسيه.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۹/۱۵، ۰۸:۳۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shahabbatista ، جواد پیشرو ، jorahim
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 773
18 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #114
سلام یه ماده قناری پرتقالی یک سال ونیم دارم 2 ماهه گرفتم گاهی پر نرمه  زیاد میریزه از نظر نظافت وشپش مشکلی نداره دونه کتون سه به یک با ارزن میدم هفته ای یک بار یه شصتی هفت تخم  میدم هفته ای یک بار  شصتی تخم مرغ هویج و سبزی اصلا نمیخوره میوه رنگی هم نمیخوره کاهو و خرفه خوب میخوره دمای اتاق هم 25 تا 27 هست اساتید راهنمایی کنند چیکار کنم پر نرمه نریزه ممنون میشم.
۱۳۹۳/۰۹/۲۵، ۰۱:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #115
احتمالا هفت تخم شما گرمیش زیاد هست.عجیبه که میوه نمیخوره.از مولتی ویتامین استفاده کنید.برگ کاهو ابتنی و دون خنک یک دوره دو هفته ای.انشالا قطع میشه نرم پر ریزی.
۱۳۹۳/۰۹/۲۵، ۰۶:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا ، محمدمهدی ، jorahim
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 773
18 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #116
مولتی ویتامین هفته ای دو روز بهش میدم هفت تخم  دو هفته قطع کردم فایده ای نداشت الان هفته ای 1 شصتی میدم ضعیف نشه نمیدونم چه مرگش شده ابتنی و کاهو براهه بازهم از راهنمایتون ممنون.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۹/۲۶، ۰۲:۲۵ ب.ظ، توسط jorahim.)
۱۳۹۳/۰۹/۲۶، ۰۸:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 2
2 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #117
من فکر میکنم که محیط باید از پایین 19 تا سقف 22 درجه ثابت باشه.جای قفسم حتما بالاست. به ورم روده نیز توجه کن.
۱۳۹۳/۱۰/۱۶، ۰۸:۱۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 6
24 سپاس گرفته‌شده در 9 ارسال
ارسال: #118
دوست عزیز با توجه به مراحلی که پیش رفتین ونتیجه حاصل نشده توصیه میکنم از مودا استفاده کنین صد در صد مشکل مرتفع میشه من شخصا با این مشکل درگیر بودم وبا استفاده از مودا یک دوره ده روزه پر ریزی کامل قطع شد ضمنا در دوران درمان اصلا از مخلوط استفاده نکنید فقط هفته ای سه مرتبه به اندازه یک سوم شصتی مغز بادام سه مرتبه یک دوم شصتی تخم مرغ وبه تناوب هویج وسیب وخرفه استفاده کنید انشا الله حل خواهد شد/.
۱۳۹۳/۱۰/۱۶، ۰۳:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 488
375 سپاس گرفته‌شده در 143 ارسال
ارسال: #119
سلام. بر خلاف نظر تجربی برخی از دوستان و پیشکسوتان پرورش قناری با مطلبی در مورد تغذیه زمان پر ریزی قناری که مصادف با گرمای تابستان هست، برخورد کردم که عینا در زیر آورده شده.
Despite being less active, your Canary’s need for protein and fat will soar during the molting season (feathers are 88-85% protein).  دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
, oil-rich seeds such as دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
, flax and hemp and small live or canned crickets and دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 are important additions to the diet throughout the molting period.

A دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 should always be available and will get frequent use during molting; specially formulated دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 are useful in dry homes or for Canaries that appear to be slow in finishing their molts.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اینجا توصیه می کنه که غذای تخم مرغی به اضافه دانه های پر چرب مثل نیجر و تخم کتان و شاهدانه به همراه حشرات خشک یا کنسرو شده مثل میل ورم استفاده بشه.
امضای mohsenb150 << آیا آن روز رسد که بلبلی دیگر در وصف ما سرود شهادت بسراید؟ >>
۱۳۹۴/۰۳/۱۰، ۰۷:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shahin20 ، محمدمهدی ، hassanpour
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #120
سلام
جناب باقري شما تا حالا از كرم استفاده كرديد ؟ 
به نظر من استفاده از دانه خنك براي جلوگيري از تولك زود هنگام (قبل از پر ريزي) و جلوگيري از لك تو لك شدن (بعد از پرريزي) مفيده ولي در هنگام پر ريزي راهنمايي متن بالا كاملا صحيح هست.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۰۳/۱۰، ۱۰:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان