زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۱۱:۰۰ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تغذيه زمان تولک قناري

*
کاربر انجمن

كارشناسي
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 139
139 سپاس گرفته‌شده در 55 ارسال
ارسال: #1
تغذيه قناري در زمان تولك رفتن
سلام به همه دوستان

ميشه لطفا يه جمع بندي كلي از تغذيه قناري واسه زمان تولك رفتن بذاريد؟
در ضمن هرچي غذاها طبيعي تر باشن بهتره چون من خيلي به غذاهايي مثل مولتي ويتامين و ... اعتقادي ندارم و كلا اينجا نسبت به شهرهاي ديگه كمتر گير مياد

و يك سوال ديگه قناري من 2 روزه كه ميبينم پرهاش داره ميريزه . جنب و جوشش هم كمتر شده و خيلي كمتر هم ميخونه حتي خودش كمك ميكنه پرهاشو بكنه
به نظر شما تو لك رفته؟
آخه هنوز نه فصلش رسيده نه آنچنان هوا گرم شده!!
اما بقيه قناري هام اينطوري نشدن

ممنون ميشم راهنمايي كنيد در دو مورد
۱۳۹۰/۰۲/۰۸، ۱۱:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh
صفحه 7 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 43
70 سپاس گرفته‌شده در 25 ارسال
ارسال: #61
RE: تغذيه زمان تولک قناري
سلام به دوستان
من از نمایشگاه فدایی دیدن کردم هفت تخم مخصوص فصل گرما نداشت فقط هفت تخم فصل زمستان داشت که این هم نسبت دان ها رو رعایت نکرده بود بطوریکه دان کافشه بیش از حد مخلوط شده بود از قناریها هم دیدم قیمتها خیلی بالا بود سه تا قناری نر کشیده بلند سن بالا زرد رنگ رو میداد پنج میلیون تومان یه جوجه قناری ماده سوپر یکساله زرد پر رنگ هم میداد یک میلیون تومان 
دمای اتاق نمایشگاه بشدت گرم بود من فقط لوازم قفس و یه ویتامین 100 میلی ad3e مارک Tabernil رو گرفتم 40 هزار تومان
۱۳۹۳/۰۴/۰۶، ۱۱:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shahabbatista
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #62
اونجا دونفرن یه آقای لاغراندام سیبیلو که میشه باهاش راه اومد و ازش خریدکرد و یه آقایی باصورت تراشیده و موی لخت که واقعا بداخلاقه اصلا نمیشه باهاش حرف زد حتی.اما اجناسو داروهای خوبی دارن در کل و قیمت لوازمش مناسبتره
۱۳۹۳/۰۴/۰۷، ۱۲:۲۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، hoofar
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #63
سلام 
اندازه و فاصله زمانی استفاده از عرق کاسنی برای تولک دادن اجباری قناری به چه میزان باید باشه ؟

۱۳۹۳/۰۴/۰۷، ۰۳:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #64
سلام
اگر براي لك دادن مي خوايد استفاده كنيد عرق كاسني خالص يك سوم ظرف  بقيه آب4، الي 6 روز.عرق كاسني نا خالص يك دوم ظرف بقيه آب.لطفا اگر دوستان ديگري هم تجربه اين كار را دارن لطف كنن وبگن.
 اگر براي دادن خنكي هست عرق كاسني اندازه ها مثل بالا وفقط يك روز در هفته.در همان روز وفرداي آن روز هم هيچ خنكي ديگري داده نشه.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۴/۰۸، ۰۶:۳۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #65
با سلام
یه قناری ماده رسمی معمولی دارم که از پارسال تولک نرفت همه قناریهام تولک رفتن جز این قناری الان قفس و اتاقش رو پنج روزه جدا کردم اتاقش رو هم تقریبا" گرم نگه داشتم خاموشی هم وقت غروب آفتاب غذاش هم کتان + ارزن و تخم کاسنی و عرق کاسنی نصف آب ولی مدام جست و خیز میکنه و جیغ میزنه مثل موقعی که آماده است و میخواد جفت بشه دیگه نمیخوام تا فصل بعد ازش جوجه بکشم خونه ما کوچیکه نمیتونم جایی بذارم که صدای آواز نرها رو نشنوه نمیدونم چکار کنم ؟

۱۳۹۳/۰۴/۱۱، ۰۵:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

lisans
ارسال: #66
نصف جا آب عرق کاسنی بقیش آب بریز تا سه روز بده لک میره...زیاده روی نکن سردیش میشه
۱۳۹۳/۰۴/۱۱، ۰۷:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، هیوا
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #67
جناب شهاب .. شما خودتون تجربه این روش دارید و موفق شدید ماده قناری بدلک رو با روش مذکور سه چهار روزه لک بدهید !؟ یا طبق ارسالها و راهنمایی دوستان این پیشنهاد رو دادید ؟
۱۳۹۳/۰۴/۱۲، ۱۲:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

lisans
ارسال: #68
من این روش رو از navi_it پرسیدم البته با تخم کاسنی از مستی انداختمش طوری که کامل لک نرفت و مقداری پرریخت.سه روز نصف یک شصتی تخم کاسنی دادم که اگه مقدارش بیشتر باشه لک کامل میخوره
۱۳۹۳/۰۴/۱۲، ۰۸:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، omidlord
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #69
سلام هنوز برای تولک شدن دیر نشده اتاقش رو تاریک کن و بهش کدو بده تا از مستی بیفته اگر بتونی هفته ای دو سه بار بهش جو پرک بدی هم خوبه و دست اخر اگر دیدی از مستی نمیفته و تولک نمیشه یکی از پرهای دمش رو بکش

امضای جلال لطفی کوروش کبیر:
ازسه صدا می هراسم،
صدای کودکی از بی مادری. صدای متهمی از بی گناهی.صدای عاشقی از جدایی .
۱۳۹۳/۰۴/۱۳، ۰۳:۳۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا ، امید آزاد ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 81
19 سپاس گرفته‌شده در 16 ارسال
ارسال: #70
سلام
خسته نباشید میگم به همه دوستان
سوالمو فقط توی یکی از تاپیک ها گذاشتم که شهاب عزیز فقط دید و راهنماییم کرد ازش ممنونم و اینجا بازم میذارم تا دوستان دیگه هم راهنمایی کنن.
و اما سوالم : 2تا نر و 2تا ماده ام رو حدود 40.50روزه گرفتم ماده ها و یکی از نر هام به نظر لک امسالشونو رفتن اما چون مستن بازم شک میکنم و بیشتر احتمال میدم هنوز مستیه قبل عیدشون رو داشته باشن !!!
و اون یکی نرم هم گرفتم داشت دم ساف میکرد و الان دیگه از لک در اومده و خوب میخونه.
یکی از ماده ها ی تخم حرض گذاشت ک خودشون شکوندنش!!
ولی 3 روز همشون ساکت شدن ی هویی!! میدونم الان وقت مناسبی برای جفت کردن نیست 13تیر هوا گرمه اما پرنده های من مستن! مثل مستی بهارشون.
دما 27.28 نور مناسب و بکلی شرایطشون خوبه .حالا من موندم چجوری تا اخر تابستون مست نگهشون دارم . یا اینکه جفتشون کنم؟
2..3روز پیش برا ماده ها خرفه و گشنیز و تخم کاهو و خاک شیر گذاشتم ک خنک باشه . اما برا نرا خنکی نذاشتم.
اگه شما جای من بودید چ کار میکردید با این شرایط؟
ولی نظرمو گذاشتم برا تولک دادنشون 2روزه کانال کولرو بستم در بالکنم بستم در اتاقمم بستم ساعت 7.8اتاقو خاموش میکنم که دما بره بالا 30 و برن تو لک اما دما اتاق 27.28کمتر نمیشه!!!!
دیگه کاری به ذهنم نمیرسه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
۱۳۹۳/۰۴/۱۳، ۰۱:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shahabbatista

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان