زمان کنونی: ۱۴۰۲/۱۲/۲۹، ۰۸:۴۷ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نظرسنجی: با این پیشنهاد برای حفظ سهره در طبیعت موافقید یا مخالف؟
موافق با این پیشنهاد
مخالف با این پیشنهاد
[نمایش نتایج]

توليد مثل سهره در قفس

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 561
233 سپاس گرفته‌شده در 87 ارسال
ارسال: #1
توليد مثل سهره در قفس
درود بر تمام دوستانی که پرنده ها رو دوست دارند.
راستش بعد از اون تاپیک که در مورد کم شدن سهره بود خیلی فکر کردم و از اونجایی که خیلی این پرنده رو دوست دارم به اندازه خودم نگران این پرنده شدم.
با این مقدار صید این پرنده چه جوجه و چه پرنده بالغ و عوامل دیگه و خشکسالی شاید در چند سال آینده دیکه خبری از این پرنده نباشه تو دشت و صحرا.
تو بعضی از مناطق که در حد انگشتان دست دیده میشوند.
و از اونجایی هم که در طبیعت یافت میشد بصورت بی رویه صید شد و خیلی از دوستانم معتقد بودند که بهتر صید بشه تا اینکه به فکر تولید مثل در قفس باشیم و خیلی هم محکم پای حرف خودشون هستند چون معتقدند صرفه اقتصادی نداره ولی همه چیز پول نیست.
از اونجای هم که وقت صید بهترین های این پرنده نگه داشته میشه دیگه اگه سهره ای هم توی طبیعت باشه واسه جفت گیری اون سهره های خوب نیستند.
میخواستم یک پیشنهاد بدم و اون اینه که دوستان سهره باز یقینا سهره های خوبی دارند.
بیایید سال آینده رو بجای صید جوجه سهره و سهره بالغ که به فکر تولید مثل اون تو قفس باشیم.
شاید خنده دار بنظر برسه ولی اگه این اتفاق بیفته شاید ی کمکی به کم شدن نسل این پرنده دوست داشتنی در طبیعت باشه.
بیایید به جای یاد دادن ساخت تور و تله روشها و نکته های جفت کردن در قفس بهم یاد بدیم.
ممنون میشم دوستان نظرات خودشون بدند.
یا حق
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۲/۲۵، ۰۴:۴۴ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۱۲/۱۲، ۰۹:۵۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 4 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 104
154 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #31
RE: توليد مثل سهره در قفس
(۱۳۹۲/۱۱/۰۳، ۱۰:۲۵ ب.ظ)'Animal Planet' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 سلام

من دارم یه قفس بزرگ درست می کنم به ابعاد 3*4 متر
قصد دارم از سهره جوجه بگیرم
یک جفت سهره دارم که نر و ماده هستن و الان تو یه قفس پیش هم هستن و اصلا هم دعوا نمی کنن
ماده از کوچکی توی قفس بزرگ شده و نر صید تازه ست ولی اصلا وحشی نیست

سوال:
آیا دوتاشونو از همین الان توی قفس بزرگ بندازم؟ یا نباید پیش هم باشن تا فصل تولیدمثل برسه؟
چیکار کنم، الان بندازمشون تو قفس تا بهار برسه و خودشون لونه سازی کنن و به فکر جوجه بیفتن؟
قفس بزرگ تو حیاطه، اگه اینارو بندازم داخل قفس بزرگ آیا می تونن شب ها تو بیرون از خونه سرمای شب رو تاب بیارن؟ (قفسشون که الان توش هستن تو یک محیط نیمه سرده)

سلام دوست عزیز 
سهره باید قبل از بهار در کنار هم دیگر و در قفسی که قصد دارید جفت بزنید قرار بدهید . با شروع بهار هر دو در کنار هم آماده میشوند و در اردیبهشت جفت میخورند و انشاالله تخم خواهند گذاشت.
البته میتونید از هم جدا نگهداری کنید و در اردیبهشت با مست شدن هردو در کنار هم قرار بدید . ولی من این روش رو پیشنهاد نمیکنم چون سهره ها نیاز دارند که از جفت خودش را حسابی بشناسند. 
اگر هم می خاستی تا مست شدن جدا نگه داری، ولی سعی کن قفسشون نزدیک به هم باشه تا به هم عادت کنند.
من اینجوری تجربه کردم و به راحتی جفت خوردند ..
اگر هوا بیرون سرده بزار هوا گرمتر بشه مثلا اول اسفند خوبه و بعد بزار تو قفس بزرگ.
و حتما از شاخ و برگ طبیعی در قفس استفاده کن و محیط پر رفت وآمد سهره ها رو از جفت گیری باز میدارد و یا اگر جفت هم بخورند تخم نمی گذارند.
موفق باشید.

۱۳۹۲/۱۱/۰۶، ۱۱:۳۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 5
18 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #32
 مهمترین فاکتور جفتگیری سهره با سهره نگهداری سهره ماده در قفس بزرگ(قفس قناری)می باشد.که از اقای امیر حسین(فروشگاه چشمه)یاد گرفتم.
و دلیل این امر باز شدن جناغ پس ماده برای راحت تخم گذاری میباشد.اگر ماده چندین ماه قبل از جفتگیری(معمولا در زمان بعد از لک) در قفس بزرگ نباشد در زمان جفتگیری جفت نمیخورد.البته باید سهره شما رام و مست نیز باشد(هم نر و هم ماده).
باید در قفس قناری ماده جای اب در یک سمت و در سمت دیگر جای دان قرار گیرد که ماده پرواز کند تا جناغ باز شود.
قفس ماده به اصطلاح باید پارک شود وتا زمان جوجه کشی نباید جابجا شود.
قفس سهره نر را زیر قفس ماده میخ کنید تا صدای تا نر هنگام انتقال به قفس ماده به محیط عادت داشته باشد.
سبزیجات از جمله ریحان,جعفری,تره ومخصوصا اسفناج جهت تغذیه در دسترس پرنده باشد.از گشنیز کمتر استفاده کنید,چون باعث سرگیجه میشود.
هر سال 3 یا 4 تا جوجه میگیرم که تا زمانی که جوجه ها پر در نیارن نر رو جدا نمی کنم تا کمک ماده باشه.
2 سال با همین شیوه دارم از یک ماده جوجه های خوبی میگیرم و امسال هم قصد جوجه کشی دارم.
ولی به علت فشردگی کاری در 5 ماه اول سال نگرام که نتونم موقه تولید مثل به پرنده برسم.پارسال از 4 تا جوجه به خاطر عدم رسیدگی وقتی از مادر جداشون کردم یکیشون از گرسنگی تلف شد و یکی دیگه از تشنگی(یکی شون ماده بود)
ولی 2 تای دیگه واقعا خوب رشد کردن و بالا امدن.اینم بخاطر کمک پدر در دان دهی به جوجه هاست.
تا الان نرو ماده خوب دارن پیش میرن ولی نمیدونم ایا با کمبود وقتی که گفتم صلاح هست جفتشون کنم یا نه؟
کسی رو ندارم که نگهداری کنه.واقعا حیفم میاد بدم مغازه دار,2 سال دارم روشون کار میکنم.(مغازه دار تکی میفروشه میره)
دوستان چی پیشنهاد میکنید؟
ایا یک ماه دیگه که کاملا اماده شدن ازادشون کنم برن؟(دلم میسوزه,نرش دهن قشنگی داره)

۱۳۹۲/۱۱/۱۲، ۰۳:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 994
170 سپاس گرفته‌شده در 61 ارسال
ارسال: #33
(۱۳۹۲/۱۱/۱۲، ۰۳:۵۴ ب.ظ)'سیامک SH' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 مهمترین فاکتور جفتگیری سهره با سهره نگهداری سهره ماده در قفس بزرگ(قفس قناری)می باشد.که از اقای امیر حسین(فروشگاه چشمه)یاد گرفتم.
و دلیل این امر باز شدن جناغ پس ماده برای راحت تخم گذاری میباشد.اگر ماده چندین ماه قبل از جفتگیری(معمولا در زمان بعد از لک) در قفس بزرگ نباشد در زمان جفتگیری جفت نمیخورد.البته باید سهره شما رام و مست نیز باشد(هم نر و هم ماده).
باید در قفس قناری ماده جای اب در یک سمت و در سمت دیگر جای دان قرار گیرد که ماده پرواز کند تا جناغ باز شود.
قفس ماده به اصطلاح باید پارک شود وتا زمان جوجه کشی نباید جابجا شود.
قفس سهره نر را زیر قفس ماده میخ کنید تا صدای تا نر هنگام انتقال به قفس ماده به محیط عادت داشته باشد.
سبزیجات از جمله ریحان,جعفری,تره ومخصوصا اسفناج جهت تغذیه در دسترس پرنده باشد.از گشنیز کمتر استفاده کنید,چون باعث سرگیجه میشود.
هر سال 3 یا 4 تا جوجه میگیرم که تا زمانی که جوجه ها پر در نیارن نر رو جدا نمی کنم تا کمک ماده باشه.
2 سال با همین شیوه دارم از یک ماده جوجه های خوبی میگیرم و امسال هم قصد جوجه کشی دارم.
ولی به علت فشردگی کاری در 5 ماه اول سال نگرام که نتونم موقه تولید مثل به پرنده برسم.پارسال از 4 تا جوجه به خاطر عدم رسیدگی وقتی از مادر جداشون کردم یکیشون از گرسنگی تلف شد و یکی دیگه از تشنگی(یکی شون ماده بود)
ولی 2 تای دیگه واقعا خوب رشد کردن و بالا امدن.اینم بخاطر کمک پدر در دان دهی به جوجه هاست.
تا الان نرو ماده خوب دارن پیش میرن ولی نمیدونم ایا با کمبود وقتی که گفتم صلاح هست جفتشون کنم یا نه؟
کسی رو ندارم که نگهداری کنه.واقعا حیفم میاد بدم مغازه دار,2 سال دارم روشون کار میکنم.(مغازه دار تکی میفروشه میره)
دوستان چی پیشنهاد میکنید؟
ایا یک ماه دیگه که کاملا اماده شدن ازادشون کنم برن؟(دلم میسوزه,نرش دهن قشنگی داره)

سلام داداش !!! شما اهل کجایید ؟؟؟؟ اگه ممکنه عکس جوجه هارو بزارید تا ببینیم و لذت ببریم. مطمنا این جفت ارزش زیادی دارن ؛پس بهتره اگه میتونید خودتون نگه دارید چونکه شما ماشاالله تجربه دارید و میتونید در این زمینه به جایگاه خوبی برسید؛ اگه آشنایی دارین که در این زمینه فعالیت دارن ؛ بدین به اون!!! اگه که نه میتونید تو این انجمن؛ که برای این کار علاقمندان زیادی داره؛ واگذار کنید. موفق باشید

۱۳۹۲/۱۱/۱۲، ۰۴:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 133
93 سپاس گرفته‌شده در 42 ارسال
ارسال: #34
سلام عکسی بزار ببینیم داداش
شاید دوستان خوششون اومد ازت خریدن
۱۳۹۲/۱۱/۱۲، ۰۶:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا ، shahin20 ، محمدمهدی
مدیر بخش سهره

لیسانس
اعتبار: 92
سپاس‌ها: 3515
2706 سپاس گرفته‌شده در 544 ارسال
ارسال: #35
سلام:
این دو تا از جوجه کرمانی های امسالمه حدود هشت ماه دارند وکاملاً آماده جفت هستند امیدوارم تا اول اسفند جفتشون کنم. این فیلم رو امروز گرفتم.حدود120 مگابایت بود.مجبور شدم حجم رو کم کنم.ببخشید اگر کیفیت خیلی خوب نیست.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

این دو تا هم سال گذشته جوجه های خیلی خوبی دادن سهره نر حلبه ماده هم درشت و زیباست دیروز جفتشون زدم .

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۱۱/۱۲، ۰۸:۰۴ ب.ظ، توسط هیوا.)
۱۳۹۲/۱۱/۱۲، ۰۷:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 3
10 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #36
دوستان بهترین روش جوجه گیری باید براش پاسیون بزرگ درست کنید یا یک اتاق که سهره های ماده ونر اوایل زمستان آنها را در محیط رها و کمتر سرک بکشی تا تو بهار با هم جفت بشن  در روش دیگر من امتحان کردم موفق نشدم مثل تخم سهره را زیر قناری ،یا سهره مست ماده ونر را جفت کردن اما ...متأسفانه
۱۳۹۲/۱۱/۱۲، ۰۸:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
مدیر بخش سهره

لیسانس
ارسال: #37
سلام.متاسفانه در ارسال قبلی لینک دوم غیر فعاله مجبور شدم دو باره تکرارش کنم.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۱۱/۱۲، ۰۸:۱۱ ب.ظ، توسط هیوا.)
۱۳۹۲/۱۱/۱۲، ۰۸:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: falconry98 ، arashpersian ، reshad ، محمد مرادی ، AbedMap
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #38
(۱۳۹۲/۱۱/۱۲، ۰۷:۳۱ ب.ظ)'هیوا' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام:
این دو تا از جوجه کرمانی های امسالمه حدود هشت ماه دارند وکاملاً آماده جفت هستند امیدوارم تا اول اسفند جفتشون کنم. این فیلم رو امروز گرفتم.حدود120 مگابایت بود.مجبور شدم حجم رو کم کنم.ببخشید اگر کیفیت خیلی خوب نیست.
/files/do.php?id=411

این دو تا هم سال گذشته جوجه های خیلی خوبی دادن سهره نر حلبه ماده هم درشت و زیباست دیروز جفتشون زدم .

/files/do.php?id=412

عالیه !!! انشاالله واسه عید چند تا جوجه سهره خوشگل دارید. امیدوارم تو اینکار موفق باشید. اگه ممکنه عکس جوجه سهره هایی که مال خودتون هست رو بزارید. واسه سهره های کهنه کی لونه میزارید؟؟؟ از چه نوع لونه ای استفاده میکنید؟؟؟ ممکنه روش جفت زدن خودتون رو شرح بدین ؟؟؟؟ ممنون

۱۳۹۲/۱۱/۱۲، ۰۸:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا ، reshad
مدیر بخش سهره

لیسانس
ارسال: #39
سلام:
آقا شاهین لطف دارید.برای سهره کهنه ها تا10روز دیگه لونه میزارم.چه توی قفس باشند چه توی پرون از لونه استتار شده استفاده میکنم.از مخلوط پشم وپنبه.چون سهره لونه گود دوست داره از ته شیشه نوشابه 2.5 لیتری کمک میگیرم.چند تا عکس توی یه فایل زیپ گذاشتم استفاده کنید.

ضمناً در تاپیک جوجه گیری از سهره داخل قفس قبلاً توضیحاتی دادم.موفق باشید.

۱۳۹۲/۱۱/۱۳، ۱۲:۱۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #40
(۱۳۹۲/۱۱/۱۳، ۱۲:۱۲ ق.ظ)'هیوا' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام:
آقا شاهین لطف دارید.برای سهره کهنه ها تا10روز دیگه لونه میزارم.چه توی قفس باشند چه توی پرون از لونه استتار شده استفاده میکنم.از مخلوط پشم وپنبه.چون سهره لونه گود دوست داره از ته شیشه نوشابه 2.5 لیتری کمک میگیرم.چند تا عکس توی یه فایل زیپ گذاشتم استفاده کنید.
/files/do.php?id=414
ضمناً در تاپیک جوجه گیری از سهره داخل قفس قبلاً توضیحاتی دادم.موفق باشید.

ماشاالله...! امیدوارم تو این زمینه به موفقیت های بزرگی برسین!!! ممنون

۱۳۹۲/۱۱/۱۳، ۰۸:۳۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا ، جلال اکبری

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان