زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۸، ۰۷:۵۸ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تولک سهره و جوجه سهره

ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #1
تولک سهره و جوجه سهره
سلام خلاصه بخش همه چیز درباره تولک سهره و جوجه سهره.در مورد سهره بالغ در صورتی که خوده حیوون شروع به پرریزی کنه.1.تک میخ کردن در جایی که باد شدید بهش نخوره.2.آب بازی منظم به صورت یک بار در هفته به نسبت فصلی که توش قرار داریم در فصلهای گرم تا دویا بار در هفته.3. در مواقعی که حیوون داره پرمیریزه نباید تنوع غذایی داشته باشه تک دان باشه و از دادن دانه خنک پرهیز شود.4.بعد از کم شدن پرریزی و شروع به دراوردن پرهای جدید دادن دانه های دیگر مانعی ندارد.در صورتی که خودمون بخوایم سهره رو لک بدیم قفس اون رو در پارچه تیره پیچیده به غذاش دانه گرم مثل کافیشه اضافه کرده و اون رو در جای تاریک و مرطوب و خلوت قرار میدیم بهد از شروع پرریزی و کم شدن ریختن پر به اون آب بازی میدیم و مراحل رو مثل سهره ای که خودش لک میخوره ادامه میدیم.....لک دادن جوجه سهره.دو روش استفاده میشه یکی به اجبار و استفاده از روش های لک اجباری و یکی روش طبیعی.در لک اجباری جوجه ها رو گله ای در یه قفس گذاشته و کتان شاهدانه کافیشه براش میذاریم و دور قفس پارچه پیچیده و در جای خلوت مرطوب و تاریک قرار میدیم.در روش طبیعی قفس جوجه رو جایی میذاریم که هر روز آفتاب روش بیافته و آب بازی مرتب و هفته ای دوبار فراموش نشه .به هر حال روش اول سریعتر و روش دوم طبیعی تر هست
۱۳۹۲/۰۶/۳۱، ۰۳:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 6 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 90
14 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #51
RE: تولک سهره و جوجه سهره
سلام به همه دوستان و بزرگواران
رفتم دارو بگیرم البته از کرج. مولتی ویتامین ها رو فقط به صورت پودر داشت (ویتالین، ویتامنت و ویتالیت). فرقی میکنه قطره یا پودر؟
یکم از بحث خارج شدم اما ببخشید چاره ندارم
۱۳۹۵/۱۰/۲۹، ۰۳:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #52
سلام 
بله اینا اصلا پودری هستن ... خیلی از شرکتهای بزرگ مثل نکتون هم محصولاتشون پودری هست . 
همینا که فرمودین رو بخرید و هر دفعه از یکی استفاده کنید . یه نوک چاقو اندازه یه گندم تو یه جاآبی بزرگ و پرآب . صبح براش بذارید عصری بریزید دور و آب تازه براش بذارید . برای پرنده قوی و سرحال هفته ای یکروز لازمه برای تولکی هفته ای دو تا سه روز    
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۷/۰۴/۲۹، ۱۰:۰۵ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۱۰/۲۹، ۰۵:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: tony_karaji ، gholizadeh ، m.56
*
کاربر انجمن

کارشناسی
ارسال: #53
ممنون از راهنمایی 
هر سه رو خریدم البته ایرانی هستن، عکسشونو پایین میذارم.
چیزی که هست زیر چونه سهره داره خالی میکنه پراش داره میریزه، فقط همین ناحیه محسوسه.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۵/۱۰/۳۰، ۰۴:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، m.56 ، سی مرغ
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #54
سلام 
درسته همیناست . من از آقای دکتر پرسیدم ایشون فرمودن همه اینا چینیه داخل ایران بسته بندی میشه . 
من برای اینکه بتونم راحت تر استفاده کنم ریختمشون توی قوطی جای دارو . در قسمت داروهای ضروری و پرکاربرد صفحه 5 عکسشو گذاشتم میتونی ببینی . 
موفق باشید 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۹/۰۲، ۰۶:۲۳ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۱۰/۳۰، ۰۶:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: tony_karaji
*
کاربر انجمن

کارشناسی
ارسال: #55
سلام
ممنونم از توجه و پیگیری، از همه دوستان ممنوم، ایشالا نتیجه خوبی میگیرم، حتمن همینجا اعلام میکنم.
منم تو فکر قوطی بودم اتفاقن، پرریزی زیر چونش موردی نداره؟ یعنی لک نمیره؟
۱۳۹۵/۱۰/۳۰، ۰۷:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #56
اگر همون جایی بذاریدش که بوده و نوک سفید کرده بعید لک سخت بره ولی این پرهای کهنه روی سر وصورتش خوب طبیعیه ممکنه بریزه و پرنو در بیاره . 
۱۳۹۵/۱۰/۳۰، ۰۸:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: tony_karaji
*
کاربر انجمن

کارشناسی
ارسال: #57
سلام
ممنون از توجه و جواب دادن به سوالام
نه جاشو عوض نکردم. فقط دونش رو فقط شاه دونه گذاشتم. جمعه به جمعه هم یکم کاسنی میدم. کف دریا همیشه داره. سبزی و میوه هم تقریبن هفته ای یبار. البته تمایلش به میوه کمه. زیر چونش خالی کرده ترسیدم لک بخوره. البته به نسبت عکسی تو سایت بوده نوکش هیچ تغییری نکرده و کماکان سرحاله و میخونه گاهی (مخصوصن با صدای جاروبرقی Emo_im_tongue_sticking_out
دارو هارو هم هر دفه از یکیش میدم.
باز سعی میکنم تو چند روز آینده نتایج رو اعلام کنم که خدا نکرده راه رو اشتباه نرم.
۱۳۹۵/۱۱/۰۳، ۰۳:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #58
سلام 
میتونید براش رادیو یا موسیقی پخش کنید یا یه آوازی که تحریکش کنه برای خوندن . 
۱۳۹۵/۱۱/۰۵، ۰۱:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: tony_karaji ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

کارشناسی
ارسال: #59
سلام
این کارو میکنم اما نه هر روز، فرصت نمیشه.
حتی صدای خودش رو ضبط کردم براش پخش میکنم جواب میده. بدون محرک هم میخونه راضی کننده ست. مشکلم با رنگشه که غفلت کردم . یعنی چاره ای هم نداشتم باید میاوردمش جای گرمتر (آشپزخونه) ، همین باعث شد تا کمتر آفتاب بخوره. بعدش هم خیلی سرد شد دیگه صلاح نبود بذارمش بالکن.
۱۳۹۵/۱۱/۰۵، ۰۲:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ ، gholizadeh
*
کاربر انجمن

کارشناسی
ارسال: #60
سلام به همه دوستان
سهره من علیرغم استفاده از مکمل و مولتی ویتامین امسال رنگ نیاورد (بنا به دلایلی که گفتم و غفلتی که در مورد آفتاب دادن کردم) و تقریبن خودش کار خودش رو کرد و تلاش من بی نتیجه بود. تازه پرهاش جوونه زدن و گردنش داره پر میشه. خوشبختانه نقطه های چهارگلش سرجاشه. امسال تو این شرایط واقعن حیف شدف خوب داشت پیش میرفت و داشت مست یشد اما رنگش عقب افتاد و جا موند. به هرحال درعین تلخ بودن و نزدیک 7-8 ماه زحمت کشیدن، اما تجربه بدی نبود برای من و عملی باز بهم ثابت شد که آفتاب چقدر نقش داره تو زندگی این پرنده.
عکسشو میذارم براتون :
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۶/۰۱/۲۹، ۰۴:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان