زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۲۲، ۰۶:۲۸ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

جوش بالای نوک و زیر چشم قناری

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #1
دانه اطراف نوك
تازه نگاه قناری کردم پسش زخم شده همش بالا و پایین میره نمیتونه مدفوعشو دفع کنه حالش خوش نیس دور نوکشم انگار تبخال زده

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۱/۲۲، ۰۶:۲۹ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۶/۲۰، ۱۲:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، langarood ، tracker72525
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 3
30 سپاس گرفته‌شده در 17 ارسال
ارسال: #11
RE: جوش بالای نوک و زیر چشم قناری
بنده قناریامو انداختم پیش هم برا تخم گذاری ولی این چند وفت ماده اینطوری نشده که میگید واگیر داره ولی دراین مدت بیشتر شده چکار کنم؟جداشون کنم؟
۱۳۹۰/۱۲/۰۵، ۰۹:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ليسانس
سپاس‌ها: 238
96 سپاس گرفته‌شده در 49 ارسال
ارسال: #12
سلام به همگی دوستان. یکی از دوستان یه قناری داره که سال گذشته روی نوکش یه دونه زده بود من از روی تجربیات و راهنمایی های شما بهش پماد تتراسایکلین رو معرفی کردم بهتر شد و دونه کوچیکتر شد. اما امسال دوباره دونه زده. من قناری رو ازش گرفتم که خودم درمونش کنم. سریعا دونش رو عوض کردم و از دنهایی با طبع خنک استفاده کردم. از پماد تریامسینولون ان ان استفاده کردم اما جوش کناره نوک و روی بینی قناری کوچیکتر نشد هیچ یه دونه دیگه هم کنارش زده بطوری که یکی از سوراخهای بینی قناری بسته شده. میشه من رو راهنمایی کنید چه کار کنم. می خوام از قرص اکسی وت هم استفاده کنم. نظره شما چیه؟ اگه موافقید با چه دوزی ؟ عکسش هم براتون می ذارم.

۱۳۹۲/۰۲/۱۹، ۱۱:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #13
با سلام وادب به دوست خوبم

بيشترين نقش در بيماري هاي قناري را تغذيه بر عهده دارد. كه بايد رعايت شود. لذا بهترين درمان فعلا دادن تخم كتان بدون هيچ افزودني ديگري ميباشد. اگر دقت كرده باشيد در انسان هم تبخال در لب بر اثر ترس يا زياده روي در چربي و يا غذاي سنگين بوجود مي آيد. البته نبايد ارثي بودن و تاثيرات فصلي را هم دور از ذهن داشت. به نظر دانه به آبله شباهت ندارد.

موفق باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۲/۲۰، ۰۷:۴۳ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۲/۰۲/۲۰، ۰۷:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

0
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 9
164 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #14
سلام
البته رو نظر جناب كاتبي نميشه حرفي زد
ولي من دو بار برام اين اتفاق افتاده و همين نوع جوش زده بود
يك بار با ناخن گير چيدم و روش رو با تتراسايكلين چند بار ماليدم و كم كم خوب شد
بار دوم با مشورت يه دكتر دامپزشك يه نوع پماد كه به صورت سرنگ بود و بيشتر براي پستان گاو استفاده مي شد بهم پيشنهاد كرد و بعد ازچند بار استفاده خوب خوب شد
اين تجربه من در اين خصوص
۱۳۹۲/۰۲/۲۰، ۰۹:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shahin20 ، محمدمهدی ، hamid@line ، hamed.k
مدیر بازنشسته

ليسانس
ارسال: #15
با سلام وادب
در اين نوع زخم ها بايستي ياچرك وعفونت خشك شود يا از لايه پوست بيرون بيايد و اين كاري بوده كه آقا محسن انجام داده است و نتيجه گرفته است
آقا محسن در دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

انواع دارو هاي مربوط به پستان گاو ميباشد بيان شده لطفا ببينيد كه اسمي از دارو گفته شده يادآوري كنيد. تا دوستمون استفاده كند.

با تشكر
۱۳۹۲/۰۲/۲۱، ۰۶:۴۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

ليسانس
ارسال: #16
با سلام.
متاسفانه عفونت علاوه بر بستن سوراخهی بینی زیر گلو و سر و کله قناری رو در مدت یک روز به سرعت فرا گرفت جوری که سر و کله قناری تغییر رنگ داده و تیره شده بود و تفس فناری به سختی انجام می شد و امروز صبح قناری مرد. من قفط از پماد تریامسینولون ان ان استفاده کردم و دونه خنک بهش می دادم و اصلا هم جوش ها رو تحریک نکردم حتی برای استفتده ار قرص اکسی وت از شما دوستان راهنمایی خواستم. قناری کلا سر حال بود و کم و بیش می خوند. تعجت می کنم چرا انقدر زود تحلیل رفت و مرد. ان رو هم اضافه کنم که من هر شب واسه زدن پماد پرنده رو تو دستم می گرفتم و مشکلی نداشت فقط شب آخری سینه اس کاملا خالی کرده بود. لطفا راهنمایی کنید که دیگه همچین مشکلی برام پیش نیاد.
۱۳۹۲/۰۲/۲۱، ۰۶:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: amir bagheri
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
سپاس‌ها: 3
4 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #17
سلام. این اتفاق واسه بعضی از قناری ها در اثر تغذیه دون چرب با طبع گرم بخصوص بین ماههای اسفند تا خرداد رخ میده که بصورت یک جوش اندازه یه لپه بین مرز پیشانی و نوک پرنده نمایان میشه. بهترین روش درمان استفاده از تخم کاهو و خرفه واسه پرنده هست و واسه خشکوندن جوش روی نوکشم می تونین از بتادین با پنبه به محل جوش بمالید تا کامل چرکشو بخشکونه. من یکی دو بار از بتادین استفاده کردم نتیجش خیلی خوب بود.
۱۳۹۲/۰۲/۲۲، ۱۲:۴۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، 10reza10
مدیر بازنشسته

ليسانس
ارسال: #18
با سلام وادب خدمت دوست خوبم:

در ابتدا بايد بگم كه اكثر مواقع دوستان عزيز از كنار بيماري قناري به سادگي عبور ميكنند. به عبارتي قناري موقعي كه تغييري در روحياتش بوجود مي آيد سريعا بايد مورد درمان قرار بگيرد با كوچكترين پژمردگي بايستي اون را بيشتر تحت نظر داشت. ظرافت قناري نشان دهنده نگهداري زياد و مراقبت ويژه است. لذا در تغذيه كه در روند بيماري و يا جلو گيري از اون نقش مهمي دارد نهايت دقت را بايد داشت. دانه قناري تخم كتان است و بس ، مابقي دانه ها فقط به عنوان كمكي و به مقدار كم و يا در زمان مناسب بايستي داده شود.و نكته ديگر بهداشت است كه نبايد از نظر دور داشت.

با احترام
۱۳۹۲/۰۲/۲۲، ۰۴:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: omid jalilian ، ghafeleh
*
کاربر انجمن

ليسانس
ارسال: #19
با سلام. من هم با نظر شما کاملا موافقم. من هم این قناری رو جدا از نسلش و اینکه جوجه های خوبی داده بود به این دلیل از دوستم گرفتم که بتونم براش کاری بکنم که متاسفانه نشد.
۱۳۹۲/۰۲/۲۲، ۰۴:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ghafeleh
*
کاربر انجمن

0
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 9
164 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #20
سلام
دوستان من عكس اون پماد رو گرفتم ولي چون سرعت اينترنتم پايين است نمي تونم آپلود كنم
لذا اگر دوستان كسي وي چت يا واتس آپ رو گوشيش نصب است شماره بده تا براش بفرستم و اون دوستمون عكس ر واسه شما بزاره
۱۳۹۲/۰۲/۲۲، ۰۸:۲۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ghafeleh ، فرزاد ذوفی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان