زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۸، ۰۱:۰۵ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

رام کردن سهره

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 0
2 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #1
سهره
طرز سریع رام کردن سهره Emo_im_heart
۱۳۸۹/۱۰/۲۴، ۰۵:۳۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: fada ، theanimal
صفحه 11 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 4
15 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #101
رام كردن سهره
با سلام 1 بهترين راه رام كردن سهره چيست؟2 ايا خيس كردن سهره به رام شدنش كمك ميكنه يا نه؟3معمولا رام شدن يك سهره وحشي چند وقت طول ميكشه؟با تشكر از تمامي دوستان
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۲۴، ۱۲:۱۷ ق.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۱/۰۱/۱۷، ۱۰:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #102
RE: رام كردن سهره
(۱۳۹۱/۰۱/۱۷، ۱۰:۲۹ ب.ظ)ميلاد اسعدي نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام 1 بهترين راه رام كردن سهره چيست؟2 ايا خيس كردن سهره به رام شدنش كمك ميكنه يا نه؟3معمولا رام شدن يك سهره وحشي چند وقت طول ميكشه؟با تشكر از تمامي دوستان

کلی بگم بهترین راه صبر و عاشق بودنه.نترسوندن سهره.ملایم برخورد کردن.در ارتفاع پایین و محل رفت و آمد بزاری.در کل نباید انتظار داشت یه سهره وحش رو 2/3 ماه مثل یه سهره که یکی دو ساله تو قفسه رام کنی.با آب پاش خیلی کم خیس کنی که سهره خودشو خشک کنه و شما کنارش باشی تا به شما کمتر توجه کنه و کم کم به حضورتون عادت کنه.رام شدن تا حدی هم به ذات سهره بستگی داره.و نمیشه زمان مشخص کرد چون معلوم نیست شما چه میزان رامی مد نظرت هست.در کل به یاد داشته باش که سهره هایی که خیلی دیر رام میشن و یا زیاد رام نمیشن سهره های بسیار بسیار با هوشی هستند که خیلی بهتر از سهره های ذیگه میتونن دهن یاد بگیرن.
۱۳۹۱/۰۱/۱۸، ۰۲:۰۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: علي ، Animal Planet ، سی مرغ
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 38
47 سپاس گرفته‌شده در 22 ارسال
ارسال: #103
سلام دوست من
تمام فرمايشاتي كه دوستمون fazlog داشتن درست و به جا هست
فقط من علاوه بر اون مطالب هر وقتي كه بتونم سهرمو مي برم بيرون گشت ميزنم
2تا حسن داره 1)زودتر رام ميشه 2)زودتر مست ميشه
۱۳۹۱/۰۱/۱۸، ۰۷:۰۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Animal Planet
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #104
من گشنگی دادن رو امتحان کردم البته طبق راهنمایی دوستان سایت سریع جواب گرفتم البته حواستان باشد که این عمل حداقل تا یکماه بعد از عادت کردن سهره به قفس باید انجام شود
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۱/۰۱/۱۸، ۰۹:۰۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Animal Planet ، عمادذر
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #105
قبل از ایجاد تاپیک جستجو کنید
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۱/۰۱/۱۸، ۰۳:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 224
156 سپاس گرفته‌شده در 61 ارسال
ارسال: #106
RE: رام کردن سهره
سلام admin جان
من نمیتونم فایل پیوست دوستمون رو ببینم لطفا راهنمایی کنید و یا اگر مشکل از سایت است برطرف فرمایید فقط پیغام زیر ظاهر می شود که در صورت کلیک بر روی ارسال مجدد کد فعال‌سازی پیغام می آید که حساب فعال است و نیازی به ... نیست.

شما اجازه دسترسی به این صفحه را ندارید . این خطا ممکن است به خاطر یکی از دلایل زیر باشد:

حساب شما به حالت تعلیق در آمده است و یا شما از دسترسی به این قسمت محروم شده‌اید.
شما اجازه دسترسی به این صفحه را ندارید. آیا می‌خواهید به قسمت‌هایی که تنها مدیران دسترسی به آن را دارند و یا قسمت‌هایی که به شما اختصاص ندارد وارد شوید؟ لطفاً قوانین را مطالعه نمایید.
حساب کاربری شما هنوز فعال نشده است. (ارسال مجدد کد فعال‌سازی)
شما به جای استفاده از لینک یا فرم مناسب به طور مستقیم به این صفحه دسترسی پیدا کرده‌اید.

شما با نام کاربری 'meysams65' وارد شده‌اید.
۱۳۹۱/۰۲/۱۱، ۰۳:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
ارسال: #107
دوست عزیز آدرس یکی از این تاپیکها را اینجا بنویسید تا بررسی بکنم
۱۳۹۱/۰۲/۱۱، ۱۱:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 224
156 سپاس گرفته‌شده در 61 ارسال
ارسال: #108
سلام admin جان
عکس پیوست شده قابل رویت نیست
با تشکر
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۱/۰۲/۱۲، ۱۰:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
ارسال: #109
اگر منظورتان عکس سهره کرمانی ارسال شده توسط کاربر (عزت) در پست ششم این صفحه است مشکلی ندارد و قابل مشاهده است
۱۳۹۱/۰۲/۱۲، ۰۱:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: meysams65
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #110
سلام.بهترین و ماندگارترین روش رام کردن سهره جلب اعتماد اون هست.به این ترتیب که سهره رو توی یه قفس کوچیک میذاریم و اون رو در یه محل پر رفت و آمد قرار میدیم جاهایی مثل مغازه پیاده رو یا حتی روی قالی کنار خودمون.توی این مدت نباید کاری به کارش داشته باشیم نباید با قفسش بازی کنیم نباید بترسونیمش .هر روز کنار سهره های دیگه آب بازیش میدیم و کنارش به آرامی میمونیم تا آب بازی کنه و خودشو خشک کنه.به آرامی جوری که ببینه براش کاهو و خوراکی بذاریم.بعضی از سهره ها هم هستن که هیچ رقمی رام نمیشن اینجور سهره ها رو باید با گرسنگی رام کرد.من خودم هر سهره ای رو بخوام رام کنم میذارمش توی قفس کوچیک میارمش توی خونه کنار خودمون میذارمش.فقط یادمون باشه هر سهره ای رو که رامش کردیم بعدش ولش نکنیم به امان خدا.بعضیا وقتی سهره رو رام میکنن میذارنش روی یه میخ بلند و دیگه هم طرفش نمیرن اینجوری بعد یه مدت دوباره وحشی میشه.باید اعتمادشو بدست آورد و کاری کرد که هر موقع مارو ببینه منتظره یه اتفاق خوب باشه مثل دادن خوراکی.موفق باشید
۱۳۹۱/۰۵/۲۶، ۰۵:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان