زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۰، ۰۶:۰۸ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

روش جدا سازي نرو ماده در پايان زمان توليد مثل

مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #1
روش جدا سازي نرو ماده در پايان زمان توليد مثل
با سلام به دوستان خوبم :
كم كم به پايان فصل توليد مثل نزديك ميشيم و بايد جداسازي نر و ماده رو آغاز كنيم
و به نظرم رسيد از همراهي همه دوستان در اين روش استفاده بشه :
1-در اين بين عده اي پيشنهاد ميكنند كه كه پس از گذشت دوهفته از تولد جوجه ها ماده رو با جوجه ها بزاريم و نر رو جدا كنيم ...
2-عده اي برعكس پيشنهاد ميكنند كه جوجه ها رو با نر جدا كنيد و ماده رو به قفس جوجه پران ببريد
3- عده اي روند جدا سازي همراه با تغيير در نحوه غذا و روشنايي رو پيشنهاد ميكنند.
چون اين جدا ساز ي معمولا با
مشكلاتي همچون ادامه روند تخم گذاري ماده در بعضي مواقع همراهه .
به عبارت ديگه مكانيزم بدن ماده فعال باقي ميمونه و بعد از جدا سازي از نر بازهم تخم گذاري رو انجام ميده و
ضعيف ميشه . ضمن اينكه پرهاي خودش و بقيه جوجه ها رو ميكشه (در قفس جوجه پران) لذا پيشنهاد شما چيه و معمولا از چه روشي بهتر نتيجه گرفتيد؟

ممنون.موفق و پيروز باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۱/۱۷، ۰۴:۴۵ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۷، ۰۴:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 13 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 399
300 سپاس گرفته‌شده در 114 ارسال
ارسال: #121
RE: روش جدا سازي نرو ماده در پايان زمان توليد مثل
ممنون دوست عزیز. البته منم سؤالم رو بر اساس همین "بهتره" مطرح کردم. بنابراین ممنون میشم کسی از دوستان اگر برای جداسازی قناری هاش اونها رو - حتی شده به ناچار - طوری قرار داده که همدیگه رو ببینند بگه این کار تأثیری روی مست شدن اونها داشته یا نه.
۱۳۹۳/۰۶/۰۷، ۰۵:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 98
99 سپاس گرفته‌شده در 29 ارسال
ارسال: #122
(۱۳۹۳/۰۶/۰۷، ۰۵:۳۲ ب.ظ)'mohsenz2006' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون دوست عزیز. البته منم سؤالم رو بر اساس همین "بهتره" مطرح کردم. بنابراین ممنون میشم کسی از دوستان اگر برای جداسازی قناری هاش اونها رو - حتی شده به ناچار - طوری قرار داده که همدیگه رو ببینند بگه این کار تأثیری روی مست شدن اونها داشته یا نه.

سلام : 

اگه نرها ، نرها رو ببینند و ماده ها هم ماده ها رو ببینند باعث کل کل بینشون میشه و زود تر مست میشن ...

خودم یکسال این کارو کردم ...
۱۳۹۳/۰۶/۰۷، ۱۱:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #123
برای جداسازی میشه چندتا (دو سه تا) نر رو تو یه قفس انداخت و چند تا ماده رو تو یه قفس دیگه؟ با هم دعوا نمی کنن؟
۱۳۹۳/۰۶/۰۸، ۱۱:۰۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh
*
کاربر انجمن

اعتبار: 4
سپاس‌ها: 12
327 سپاس گرفته‌شده در 140 ارسال
ارسال: #124
ماده ها همون اوایل که ز جفت برشون میدارید با هم دعوا میکنن ولی بعد2 تا 3 روز کاری به کار هم ندارن.
ولی نرها را پیش هم نندازید چون هم دیگه را کچل میکنن ولی اگه میتونین هر کدوم از نر ها را توی قفس جدا گونه بندازید تا به قول دوست خوبموندیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با هم کل کل کنن
۱۳۹۳/۰۶/۱۳، ۰۵:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 8
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #125
سلام
با توجه به اینکه قناری های من هردو زیر یکسال هستند و میخوام بعد جفتشون کنم بهتره از هم جدا نگهشون دارم یا اگر بغل هم باشن مشکلی نداره؟با تشکر
۱۳۹۳/۰۶/۱۸، ۱۰:۵۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #126
(۱۳۹۳/۰۶/۱۸، ۱۰:۵۹ ق.ظ)'Hamid Avarifard' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
با توجه به اینکه قناری های من هردو زیر یکسال هستند و میخوام بعد جفتشون کنم بهتره از هم جدا نگهشون دارم یا اگر بغل هم باشن مشکلی نداره؟با تشکر

سلام.
دوستان حتما پاسخ کامل تری خواهند داد ولی طبق چیزی که در همین فروم خوندم اگر چندین قناری توی جوجه پرون باشن خودشون جفت خودشون رو پیدا کنن و جفت می شن اما ظاهرا اگه از ابتدا کنار هم باشن رغبتی به هم پیدا نمی کنن.
۱۳۹۳/۰۶/۱۸، ۱۱:۵۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 8
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #127
(۱۳۹۳/۰۶/۱۸، ۱۱:۵۷ ق.ظ)'mohsenz2006' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۳/۰۶/۱۸، ۱۰:۵۹ ق.ظ)'Hamid Avarifard' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

سلام.
دوستان حتما پاسخ کامل تری خواهند داد ولی طبق چیزی که در همین فروم خوندم اگر چندین قناری توی جوجه پرون باشن خودشون جفت خودشون رو پیدا کنن و جفت می شن اما ظاهرا اگه از ابتدا کنار هم باشن رغبتی به هم پیدا نمی کنن.

خیلی ممنون دوست عزیز که جواب بنده رو دادید
اصطلاح جوجه پرون یعنی چی؟ من تازه  قناری گرفتم قبلا طوطی داشتم و اصطلاحات رو نمیدونم
الان قفساشون جداست ولی همدیگر رو میبینن .این مشکلی نداره؟یا همدیگرو هم نباید ببینن
درضمن هردو انگار میخوان برن پیش هم مخصوصا ماده.
ممنون
۱۳۹۳/۰۶/۱۸، ۰۲:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

زیر دیپلم
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 227
152 سپاس گرفته‌شده در 82 ارسال
ارسال: #128
(۱۳۹۳/۰۶/۱۸، ۰۲:۴۳ ب.ظ)'Hamid Avarifard' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۳/۰۶/۱۸، ۱۱:۵۷ ق.ظ)'mohsenz2006' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

سلام.

خیلی ممنون دوست عزیز که جواب بنده رو دادید
اصطلاح جوجه پرون یعنی چی؟ من تازه  قناری گرفتم قبلا طوطی داشتم و اصطلاحات رو نمیدونم
الان قفساشون جداست ولی همدیگر رو میبینن .این مشکلی نداره؟یا همدیگرو هم نباید ببینن
درضمن هردو انگار میخوان برن پیش هم مخصوصا ماده.
ممنون

سلام ........خوش آمد می گم بهتون
جوجه پرون اندازه ی 2 قفس معمولی هستش که فضایه بیشتری برای پرواز پرنده داره
 به نظر من جوری بذارشون که همدیگر رو نبیند و فقط صدای همدیگرو  بشنوند تا وقتی که نر کامل بخونه و ماده هم از مستی روی میله در جا بال بال بزنه اون موقع می تونی با هم بندازیشون

۱۳۹۳/۰۶/۱۸، ۰۲:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، mohsenz2006 ، shahabbatista
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #129
سلام.

امروز داشتم تو فروم های انگلیسی زبان می گشتم و در مورد نحوه نگهداری قناری ها می خوندم و با مطالبی روبرو شدم که واقعا منو گیج کرده. بنابراین تصمیم گرفتم این ها رو با دوستان به اشتراک بگذارم تا دوستان هم نظرات خودشون رو اعلام کنن.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سؤالی پرسیده شده که "من باید قناری های نر و ماده ام رو جدا کنم؟"
در جواب گفته شده که وقتی قناری های نر و ماده تحت شرایط عادی دارن تو یه قفس با هم زندگی می کنن نیازی به جدا کردنشون نیست. تنها مشکلش اینه که ممکنه تو فصل تولید مثل منجر به جوجه های ناخواسته بشه.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سؤال شده که "قناری نر و ماده می تونن تمام سال باهم زندگی کنن؟"
دو تا جواب بهش داده شده که هر دو گفتن بله میشه اما نگهداری اونا کنار هم باعث میشه تولید مثل کنن در نتیجه ماده آسیب می بینه. راه حلی که داده اینه که اونا رو تو قفس های جدا از هم ولی کنار همدیگه نگهداری کنن.

سؤال شده که "می تونم قناری نر و ماده رو در طول سال با هم نگهداری کنم یا فقط تو فصل جفت گیری؟"
پاسخ های جالبی به این سؤال داده شده. اولین پاسخ از طرف کسی هست که گفته فروشگاه حیوان خونگی داره و گفته چون قناری ها پرنده های تک جفتی هستند بهتره همیشه باهم نگهداری بشن. گفته من اونها رو جدا نمی کنم فقط وقتی نمی خوام تخم بذارم لونه رو از تو قفسشون بر می دارم.
دومین نفر هم جواب داده که قناری هاش رو 365 روز سال کنار هم نگهداری می کنه.
سومین نفر هم که ادعا میکنه 10 ساله پرنده نگه میداره گفته اصلا بهترین کار همینه. گفته قناری نرش زیاد نمی خونه ولی پیشنهاد داده وقتی دو تا قناری اقدام به لانه سازی می کنن (جفت شدن) دیگه جداشون نکنیم چون بهشون استرس وارد میشه.

البته دوستان ممکنه بگن که چرا من حرف های این ها رو مبنا قرار می دم در صورتیکه اصلا این جوری نیست. حرف من اینه که بالاخره یک عده ای هستن که جور دیگه ای پرنده داری می کنن. من تو جستجوهای اینترنتی  تو منابع انگلیسی اصلا نتونستم منبعی رو پیدا کنم که بگه قناری نر نباید قناری ماده رو ببینه. بله جوجه ها بعد از یه سن خاص جدا می کنن تا نر و ماده آماده جفت گیری بشن ولی هیچ کدوم این کارهایی که ما می کنیم رو انجام نمی دن. ما ادعا می کنیم که قناری رو فقط به خاطر خودش دوست داریم ولی تنها چیزی که برای این موجود زنده قائل نیستیم احساسات و عواطف هست. واقعا کی می دونه وقتی داریم از قرص خونی قناری لذت می بریم اون تحت چه فشاری هست؟ کی میدونه وقتی ما اون رو از جفتش جدا می کنیم چی باعث میشه تولک بشه؟ عاملش استرس و افسردگی نیست؟
البته من جواب این سؤال ها رو نمی دونم ولی فکر نمی کنم بقیه دوستان هم بدونن. حرف من اینه که شاید بد نباشه یه جاهایی تو نظراتمون تجدید نظر کنیم.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۷/۰۹، ۰۷:۳۶ ب.ظ، توسط mohsenz2006.)
۱۳۹۳/۰۷/۰۹، ۰۷:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #130
محسن جان بسیار خوش حالم و خوبه که حس کاوشگری دارید و این عالیه.من از شما میخوام بیشتر کاوش کنید و این امر رو در بخش های دیگه و در خصوص تغذیه هم این کارو بکنید که استفاده بکنن دوستان.
و اما...
حتی سبک زندگیه انسان ها هم در نقتط مختلف جهان فرق داره.
در هرجایی نظرات،سلایق و علایق متفاوته.چیزی که اینجا مرسومه اون چیزیه که اساتید سال ها مورد استفاده قرار دادن و نتیجه گرفتن و ما از اونها استفاده میکنیم.البته که تغییر امکان پذیره اما سخت و هزینه بر...
مثل تغییر در سبک زندگیه خودمون
۱۳۹۳/۰۷/۰۹، ۱۰:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان