زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۰، ۰۹:۳۳ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

روش جدا سازي نرو ماده در پايان زمان توليد مثل

مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #1
روش جدا سازي نرو ماده در پايان زمان توليد مثل
با سلام به دوستان خوبم :
كم كم به پايان فصل توليد مثل نزديك ميشيم و بايد جداسازي نر و ماده رو آغاز كنيم
و به نظرم رسيد از همراهي همه دوستان در اين روش استفاده بشه :
1-در اين بين عده اي پيشنهاد ميكنند كه كه پس از گذشت دوهفته از تولد جوجه ها ماده رو با جوجه ها بزاريم و نر رو جدا كنيم ...
2-عده اي برعكس پيشنهاد ميكنند كه جوجه ها رو با نر جدا كنيد و ماده رو به قفس جوجه پران ببريد
3- عده اي روند جدا سازي همراه با تغيير در نحوه غذا و روشنايي رو پيشنهاد ميكنند.
چون اين جدا ساز ي معمولا با
مشكلاتي همچون ادامه روند تخم گذاري ماده در بعضي مواقع همراهه .
به عبارت ديگه مكانيزم بدن ماده فعال باقي ميمونه و بعد از جدا سازي از نر بازهم تخم گذاري رو انجام ميده و
ضعيف ميشه . ضمن اينكه پرهاي خودش و بقيه جوجه ها رو ميكشه (در قفس جوجه پران) لذا پيشنهاد شما چيه و معمولا از چه روشي بهتر نتيجه گرفتيد؟

ممنون.موفق و پيروز باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۱/۱۷، ۰۴:۴۵ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۷، ۰۴:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 11 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 14
سپاس‌ها: 283
684 سپاس گرفته‌شده در 226 ارسال
ارسال: #101
RE: روش جدا سازي نرو ماده در پايان زمان توليد مثل
سلام ممنون جناب کاووسی اصولا در جنس ماده اعم از پرندگان ، پستاندارن و... تا فرایند تخمک گذاری  انجام نشه ماده تمایل به جفت گیری نداره  در مورد پرندگان تخمک ها همان زرده های ریزی میباشند که درون شکم مرغهای مادر فراوان دیدیم که به تدریج زرده بزرگ و به اندازه معمو لش میرسه سپس سپیده و پوسته و در انتها پوست آهکی بیرونی تشکیل میشه. نطفه نر بعد از تشکیل تخمک و  کامل شده زرده و قبل از بسته شدن پوسته  ودر مراحل انتهایی به تخم اضافه میشه. برای درک بهتر مرغ مثال خوبیه. وقتی که مرغ کرچ میشه واز تخم میافته تا  جوجه هاش بزرگ بشن نه خودش تمایل به خروسها داره ونه خروسها تمایل به مرغ . تا دوباره فرایند تخمک گذاری در مرخ شروع بشه که در این حالت مرغ از جوجه ها دوری میکنه و خروسها به مرغ تمایل پیدا میکنند. برای همین در مورد قناری هم گفتم که تخمکها در شکم قناری تشکیل شده و داره به تخم تبدیل میشه و فکر نمیکنم که بعد از تشکیل تخمک چاره ی از تخم گذاری باشه اگه نر باشه تخم بارور واگه تنها باشه تخم هرز گذاشته میشه. الان یک ماده دیگه دارم  دقیقا در روز چهاردم جوجشه  که جداش کردم نه در هنگام  با هم بودن واکنشی داشت ونه الان که جداش کردم  بی قراری برای صدای نرها میکنه معلومه که فصل جفت گیری براش تموم شده. به هر حال اینها برداشت وتجربه منه ممکنه اشتباه باشه.
۱۳۹۳/۰۴/۱۵، ۰۷:۵۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #102
سلام محیطش رو تاریک کن بهش کدو بده جو پرک بده دست اخر اکر باز هم مستگیری کرد دمش رو دونه دونه بکش البته راه زیاد خوبی نیست

امضای جلال لطفی کوروش کبیر:
ازسه صدا می هراسم،
صدای کودکی از بی مادری. صدای متهمی از بی گناهی.صدای عاشقی از جدایی .
۱۳۹۳/۰۴/۱۶، ۰۲:۳۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
مدیرکل

ليسانس
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #103
سلام
براي كم شدن مستي بايد دانه وغذاهاي سرد داد.من كه از عرق كاسني مرغوب جواب گرفتم.شما هم امتحان كنيد.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۴/۱۶، ۰۶:۳۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: meisam_th1980
*
کاربر انجمن

محصل
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 102
136 سپاس گرفته‌شده در 64 ارسال
ارسال: #104
سلام دوستان من یه ماده دارم که حدود یک ماه ونیم که از جفتش جدا شده وهنوز مست مست پا به پای نر ها میخونه هر کاری کردم از مستی نمیفته جو دادم/صدای نر حذف کردم/دمش کندم/دمارو بالا بردم/نور کم کردم/عرق کاسنی ودون خنک هم دادم اما بازم با شنیدن صدای نر تاتی میده به نظر شما بدمش به جفت؟

۱۳۹۳/۰۵/۲۹، ۱۱:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بخش سهره

لیسانس
اعتبار: 92
سپاس‌ها: 3515
2706 سپاس گرفته‌شده در 544 ارسال
ارسال: #105
سلام:
شما که 45روزه جداش کردی یه مقدار دیگه صبرکن اگه جفتش کنی علاوه بر ماده یه نر هم خراب میشه.از برگ کاهو و تخم کاهو بیشتر استفاده کن.دون اصلی هم فقط ارزن وکتان.ضمناً یکی دو شب از غروب توی بالکن وجایی که فضای بازه بزارش وروز برش گردون جای خودش.

۱۳۹۳/۰۶/۰۱، ۰۶:۳۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 98
99 سپاس گرفته‌شده در 29 ارسال
ارسال: #106
سلام بزارش بیرون از خونه تا سه روز مطمئن باش از مستی میوفته... اگه نشد یه چیز ترش بهش بده سیع جواب میده من خودم امتحان کردم جوابم داده...
۱۳۹۳/۰۶/۰۱، ۱۱:۱۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، هیوا ، MR.rezvani ، meisam_th1980
*
کاربر انجمن

محصل
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 102
136 سپاس گرفته‌شده در 64 ارسال
ارسال: #107
(۱۳۹۳/۰۶/۰۱، ۱۱:۱۲ ق.ظ)'taghinaghi53@yahoo.com' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام بزارش بیرون از خونه تا سه روز مطمئن باش از مستی میوفته... اگه نشد یه چیز ترش بهش بده سیع جواب میده من خودم امتحان کردم جوابم داده...

سلام ممنون از جواب دادنتون الان 3هفته است که تو حیاط ولی از مستی نیفتاد که همین یک ساعت پیش جفتش کردم هنوز ده دقیقه نشده جفت خوردند

۱۳۹۳/۰۶/۰۱، ۰۸:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: meisam_th1980 ، mohsenz2006
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #108
سلام
اساتید گفتن  که با جفت زدنش یه نر هم خراب میشه الان فصل جفت زدن نیست
بردار من از مطالب سایت استفاده کنید تا دلیل اینکه چرا الان نباید جفت باشن واگه جفت باشن خراب میشن رو متوجه بشین
ولی کاش جفت نمیزدید وفعلا باید صبر میکردید
صبر خیلی مهمه تو پرنده بازی 
ان شالله که مشکلی پیش نیاد وموفق بشید
امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۳/۰۶/۰۱، ۰۸:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 399
300 سپاس گرفته‌شده در 114 ارسال
ارسال: #109
(۱۳۹۳/۰۶/۰۱، ۰۸:۰۲ ب.ظ)'m1000' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۳/۰۶/۰۱، ۱۱:۱۲ ق.ظ)'taghinaghi53@yahoo.com' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام ممنون از جواب دادنتون الان 3هفته است که تو حیاط ولی از مستی نیفتاد که همین یک ساعت پیش جفتش کردم هنوز ده دقیقه نشده جفت خوردند

سلام.
ممکنه جواب من غیر تخصصی به نظر بیاد ولی به نظر من اگر بعد از این همه مدت از مستی نیفتاده ولشون کن به حال خودشون. هیچ کدوم از ما جای اون قناری نیستیم که بدونیم درونش چی میگذره. چه بسا این جور کارها موجب آزار و اذیت اون هم بشه.
از طرفی نه هیچ قناری و نه هیچ موجود زنده دیگه ای رو نمیشه به زور مست یا وادار به جفتگیری کرد. چطور میشه به زور از مستی انداخت؟
۱۳۹۳/۰۶/۰۲، ۰۸:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، MR.rezvani
مدیرکل

ليسانس
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #110
سلام
اگر شرايط طبيعي براي قناري فراهم بشه هم به موقع مست ميشه وهم به موقع تولك ميره ولي چون زمستون با بخاري گرم و تابستون با كولر خنك ميشن وچراغ تا دير موقع بالاي سرشون روشن ميمونه به همين خاطر فصل ها را گم مي كنن واين مشكلات به وجود مياد.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۶/۰۲، ۰۸:۵۲ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان