زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۰، ۱۲:۰۳ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

روش جدا سازي نرو ماده در پايان زمان توليد مثل

مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #1
روش جدا سازي نرو ماده در پايان زمان توليد مثل
با سلام به دوستان خوبم :
كم كم به پايان فصل توليد مثل نزديك ميشيم و بايد جداسازي نر و ماده رو آغاز كنيم
و به نظرم رسيد از همراهي همه دوستان در اين روش استفاده بشه :
1-در اين بين عده اي پيشنهاد ميكنند كه كه پس از گذشت دوهفته از تولد جوجه ها ماده رو با جوجه ها بزاريم و نر رو جدا كنيم ...
2-عده اي برعكس پيشنهاد ميكنند كه جوجه ها رو با نر جدا كنيد و ماده رو به قفس جوجه پران ببريد
3- عده اي روند جدا سازي همراه با تغيير در نحوه غذا و روشنايي رو پيشنهاد ميكنند.
چون اين جدا ساز ي معمولا با
مشكلاتي همچون ادامه روند تخم گذاري ماده در بعضي مواقع همراهه .
به عبارت ديگه مكانيزم بدن ماده فعال باقي ميمونه و بعد از جدا سازي از نر بازهم تخم گذاري رو انجام ميده و
ضعيف ميشه . ضمن اينكه پرهاي خودش و بقيه جوجه ها رو ميكشه (در قفس جوجه پران) لذا پيشنهاد شما چيه و معمولا از چه روشي بهتر نتيجه گرفتيد؟

ممنون.موفق و پيروز باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۱/۱۷، ۰۴:۴۵ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۷، ۰۴:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 12 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 1
25 سپاس گرفته‌شده در 17 ارسال
ارسال: #111
RE: روش جدا سازي نرو ماده در پايان زمان توليد مثل
سلام خدمت  دوستان قناری نر من ریزه خونی شدید و بال بال میکنه توقفس  علتش چیه
۱۳۹۳/۰۶/۰۲، ۰۹:۰۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 399
300 سپاس گرفته‌شده در 114 ارسال
ارسال: #112
به صحبت های آقای بخشی اینم اضافه کنم که چرخه ی تولید مثل و پرریزی و همینطور تنظیم هورمون های بدن قناری با توجه به دو عامل انجام میشه یکی نور و یکی هم دما.
روزهای اول که قناری گرفته بودم صبح ها تا ساعت هفت یا هفت و نیم که چراغ اتاق رو روشن می کردم می خوابیدن و شب ها تقریبا تا یازده - دوازده بیدار بودن. بعد تصمیم گرفتم ساعت بیدار بودنش رو با روز معمولی تنظیم کنم. صبح ها ساعت شش و نیم چراغ رو روشن کردم و ساعت هشت و نیم شب هم خاموش کردم. الآن شش و نیم صبح نشده خودشون بیدار میشن از خواب و بعد من چراغ رو براشون روشن می کنم.
۱۳۹۳/۰۶/۰۲، ۰۹:۱۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا ، محمدمهدی ، MR.rezvani ، meisam_th1980
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 98
99 سپاس گرفته‌شده در 29 ارسال
ارسال: #113
یک روش دیگه ای هم هست که در طی دو روز از مستی میندازه اینه که از قفس بیاریش بیرون و بزاری تو خونه پرواز کنه ... 
۱۳۹۳/۰۶/۰۲، ۰۹:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #114
(۱۳۹۳/۰۶/۰۲، ۰۹:۰۸ ق.ظ)'سعید زمانی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت  دوستان قناری نر من ریزه خونی شدید و بال بال میکنه توقفس  علتش چیه

سلام آقا سعید
بال بال زدن یکی از نشونه های مست بودنه ولی درمورد قناری شما یجور بازی حتما به دلیل سرحال بودنش 
ولی ریزه خونی کردن نشونه مستی نیست  یه مدت ریزه خونی میکنه بعد کم کم صداش بلندتر میشه وبیشتر میخونه تا مست میشه
موفق باشید

(۱۳۹۳/۰۶/۰۲، ۰۹:۲۸ ق.ظ)'taghinaghi53@yahoo.com' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یک روش دیگه ای هم هست که در طی دو روز از مستی میندازه اینه که از قفس بیاریش بیرون و بزاری تو خونه پرواز کنه ... 

سلام دوست عزیز
این  روش روش خوبی نیست ممکنه زمانی که آزادش میکنید بخوره به در ودیوار واسترس وارد میشه بهش وامکان داره صدمه جدی ببینه 
تو اینجور مواقع باید با صبر وبهترین روش از مستیش کم کنیم تا کم کم تولک بشه اگه قرار باشه شوک بهش وارد بشه شاید دیگه هیچ موقه نتونه دوبار مست بشه
موفق باشید

امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۶/۰۲، ۰۹:۵۵ ق.ظ، توسط محمدامين كاوسی.)
۱۳۹۳/۰۶/۰۲، ۰۹:۴۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 1
25 سپاس گرفته‌شده در 17 ارسال
ارسال: #115
(۱۳۹۰/۰۲/۳۱، ۰۹:۱۹ ب.ظ)'sina2009' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۰/۰۲/۳۱، ۰۳:۰۶ ب.ظ)'MRNA' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام به اساتید و دوستان عزیز
بهترین زمان جداسازی ماده از نر و جوجه ها چند روز پس از تولد جوجه هاست؟

باسلام
به نظر من بستگی به نوع قناری داره ! من معمولا پس از 15 الی 20 روز بعد از تولد جوجه ها ماده را از جوجه ها و نر جدا میکنم .

۱۳۹۳/۰۶/۰۲، ۰۲:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohsenz2006 ، gholizadeh ، هیوا
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #116
سلام.
میخواستم بدونم برای جداسازی نر و ماده صرفا گذاشتنشون تو قفس های جداگانه کافیه و یا اینکه حتی همدیگه رو هم نباید ببینن و صدای هم رو هم نشنون؟
دیروز به یه فروشگاه پرنده رفتم و از فروشنده خواستم قناری هایی که جوجه امسال هستن رو به من نشون بده. اون هم یه سری قناری که تو قفس های جوجه پران بودن رو نشونم داد و گفت این ها جوجه اسفند ماه هستن. اما چیزی که بود اینکه نر و ماده با هم تو قفس بودن. سؤالی که الآن دارم اینه که قناری ها رو معمولا تا چه سنی کنار هم نگه میدارن و از چه سنی جدا می کنن؟
۱۳۹۳/۰۶/۰۴، ۱۱:۴۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بخش سهره

لیسانس
اعتبار: 92
سپاس‌ها: 3515
2706 سپاس گرفته‌شده در 544 ارسال
ارسال: #117
سلام:
معمولاًپرنده فروشها بعلت کمبود جا وسهولت نگهداری پرنده هارو با هم وتوی پرون نگهداری میکنند.قائدتاً باید جوجه های نر به محض ریزخونی جدا بشن تا زودتر رو بیان.

۱۳۹۳/۰۶/۰۴، ۱۲:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #118
سلام
اگر نياز وعلاقه اي به خواندن نر ها وجود نداشته باشه براي فصل تابستان ميشه قناري ها را توي يك جوجه پران نگهداري كرد وبعداز لك خوردن وصاف شدن نر ها را جدا كرد.فايده اين كار هم اينه كه از مستي قناري كم بشه يا اينكه مست نشه تا موقع مناسب. مخصوصا ماده هايي كه بايد لك برن تا براي فصل بعد آماده باشن.اگر قناري نر ماده ها را نبينه بهتره.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۶/۰۴، ۱۲:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #119
(۱۳۹۳/۰۶/۰۴، ۱۲:۳۱ ب.ظ)'محمدمهدی بخشی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
اگر نياز وعلاقه اي به خواندن نر ها وجود نداشته باشه براي فصل تابستان ميشه قناري ها را توي يك جوجه پران نگهداري كرد وبعداز لك خوردن وصاف شدن نر ها را جدا كرد.فايده اين كار هم اينه كه از مستي قناري كم بشه يا اينكه مست نشه تا موقع مناسب. مخصوصا ماده هايي كه بايد لك برن تا براي فصل بعد آماده باشن.اگر قناري نر ماده ها را نبينه بهتره.

اگه قناری نر ماده ها رو ببینه ممکنه چه اتفاقی بیفته؟ احتمال مست نشدنش هست؟
۱۳۹۳/۰۶/۰۷، ۱۲:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بخش سهره

لیسانس
اعتبار: 92
سپاس‌ها: 3515
2706 سپاس گرفته‌شده در 544 ارسال
ارسال: #120
سلام: جناب بخشی گفتند اگر نبینند بهتره.معمولاً قفس نرهارو بالای قفس ماده هانصب میکنند که نرها با شنیدن بیای ماده ها به اوج مستی برسند وقرص بخونند. وماده ها هم مشتاقتر بشن تازمانیکه ماده آماده میشه وجفت میندازیم قناری نر بهترمستگیری کنه وماده هم تاتی بده.در واقع شنیدن صدای همدیگه وعدم دید نسبت به هم در پروسه آماده سازی نقش مهمی داره البته همه اینها در کنار تغذیه مناسب ونوردهی کافی.

۱۳۹۳/۰۶/۰۷، ۰۲:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان