زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۰۳:۳۵ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

روش جدا سازي نرو ماده در پايان زمان توليد مثل

مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #1
روش جدا سازي نرو ماده در پايان زمان توليد مثل
با سلام به دوستان خوبم :
كم كم به پايان فصل توليد مثل نزديك ميشيم و بايد جداسازي نر و ماده رو آغاز كنيم
و به نظرم رسيد از همراهي همه دوستان در اين روش استفاده بشه :
1-در اين بين عده اي پيشنهاد ميكنند كه كه پس از گذشت دوهفته از تولد جوجه ها ماده رو با جوجه ها بزاريم و نر رو جدا كنيم ...
2-عده اي برعكس پيشنهاد ميكنند كه جوجه ها رو با نر جدا كنيد و ماده رو به قفس جوجه پران ببريد
3- عده اي روند جدا سازي همراه با تغيير در نحوه غذا و روشنايي رو پيشنهاد ميكنند.
چون اين جدا ساز ي معمولا با
مشكلاتي همچون ادامه روند تخم گذاري ماده در بعضي مواقع همراهه .
به عبارت ديگه مكانيزم بدن ماده فعال باقي ميمونه و بعد از جدا سازي از نر بازهم تخم گذاري رو انجام ميده و
ضعيف ميشه . ضمن اينكه پرهاي خودش و بقيه جوجه ها رو ميكشه (در قفس جوجه پران) لذا پيشنهاد شما چيه و معمولا از چه روشي بهتر نتيجه گرفتيد؟

ممنون.موفق و پيروز باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۱/۱۷، ۰۴:۴۵ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۷، ۰۴:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #21
RE: روش جدا سازي نرو ماده در پايان زمان توليد مثل
سلام
شما نگفتي نر جدا بوده يا نه ولي اگه جدا بوده من خودم امتحان نكردم ولي يك پيشكسوت مي گفت قناري بعد از جفتگيري سري اول تا 2 سري ديگه تو بدنش نطفه داره مي توني نر و جوجه ها رو بذاري تو يك قفس جدا و بذاري تا 30-35 روزگي نر بهشون قپ مي ده البته قفس جوجه ها و نر نزديك قفس ماده باشه اين كار رو از تخم آخر انجام بدي بهتره .
موفق باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۳/۱۱، ۱۱:۴۵ ق.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۰۳/۱۱، ۱۱:۳۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: saeednikzad
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #22
(۱۳۹۰/۰۳/۱۱، ۱۱:۲۵ ق.ظ)saeed4448 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
چال باید از قفس در بیارم؟ماده رفته رو تخم نشسته جوجه ها هم میان رو میله میشینن..جوجه ها 21 روزه هستن..

میتونین جوجه ها رو از اون قفس خارج کنید به همراه نر بعداز اینکه ماده تخم هاشو کامل گذاشت و ماده خودش به تنهایی روی تخم ها میخوابه و بعد اگه تخم ها رو باز کرد نر رو برمیگردونین پیش ماده تا جوجه هارو بزرگ کنن
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۳/۱۱، ۱۱:۴۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: saeednikzad
**
پژوهشگر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 17
سپاس‌ها: 1374
879 سپاس گرفته‌شده در 194 ارسال
ارسال: #23
نر از 10روزگی جوجه ها جدا کردم.بعد نر 1پر ریزی جزئی داشت که بعد 1هفته قطع شد.ماده از روز 19 و 20 به شدت مستی نشون میداد و روز 21 که جوجه ها از لون در اومدن تخم هرز گذاشت.
الان من باید مدت روشنایی اتاق رو کاهش بدم{بعد از غروب لامپ روشن نزارم} و نر که قفسش بالای قفس ماده هست رو به 1اتاق دیگه ببرم تا ماده صداش رو نشنوه..اما نگفتین چال رو از قفس در بیارم یا نه؟چون ماده میره رو تخم میشینه..اگه این کارها رو انجام بدم ماده دیگه تخم نمیذاره؟؟
مرسی
۱۳۹۰/۰۳/۱۱، ۱۱:۵۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #24
سلام
بهتره بذاري بخوابه تا چرخه 14 روزه تخم گذاري قناري تموم شه اگه جوحه شدن نر رو برگردون به قفس اگه نشدن عمل جداسازي رو انجام بده. دفعه ديگه نر رو زودتر ببر جاي ديگه ماده ها اصولا جوجه ها رو به تنهايي بزرگ ميكنن .
موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۳/۱۱، ۱۲:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: saeednikzad ، amin ، ali_021 ، radi2657
**
پژوهشگر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 17
سپاس‌ها: 1374
879 سپاس گرفته‌شده در 194 ارسال
ارسال: #25
سلام به همه دوستان و اساتید
همه دوستان نظرشون در مورد جدا کردن نر و ماده اینه که ماده رو در جایی قرار بدیم که صدای نر رو نشنوه تا از مستی بیفته..اما سوالم اینه،اونهایی که سالن پرورش قناری دارن و چندین قناری در حال آواز خوندن هستن،آیا ماده رو جایی میبرن که صدای اینهمه نر بهش نرسه؟
مرسی
۱۳۹۰/۱۱/۰۹، ۰۹:۱۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: yashar_lotfi
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 510
424 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #26
سلام

کسانی که به روشهای حرفه ای قناری پرورش میدن برای اینکه ماده رو از مستی بندازن یا تو لک ببرن حتما احتیاج نیست ماده رو ببرن جایی که قناری ماده صدایی نشنوه بلکه با تغییر دما و دادن دارو یا دونهایی که پرنده رو تو لک میبره استفاده میکنن و ماده رو از مستی میندازن

موفق باشی
۱۳۹۰/۱۱/۰۹، ۰۲:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: King_Hearts
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 255
389 سپاس گرفته‌شده در 84 ارسال
ارسال: #27
درود بر همگی
من هم روشم رو می نویسم...امیدوارم که اساتید عزیز نظر بدهند:
من موقعی که تصمیم می گیرم جدا کنم، میذارم ماده یک سری تخم بذاره...نر و جوجه ها رو هم جدا نمی کنم...بعد جای تخم های آخر تخم مصنوعی می ذارم و اجازه میدم ماده روی تخمها بخوابه تا جوجه ها تقریبا 35 روزه بشند...اون وقت نر و ماده و جوجه ها رو همزمان جدا می کنم.
تا حالا هم با این روش مشکلی نداشتم و نر و ماده بعد از جدا شدن فوری می رن توی لک...از تخمگذاری ماده و مستی نر هم خبری نیست.
پیشکسوتان گرامی لطفا راهنمایی بفرمایید.
ممنونم
رضا
۱۳۹۱/۰۷/۱۸، ۰۹:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #28
با سلام خدمت دوستان
من هر زمان که در پایان جوجه کشی با مستی زیاد ماده برخورد کردم جهت جلوگیری از تخم هرز و ضعیف شدن ماده : اول قناری نر و جوجه ها رو از ماده جدا می کنم و بعد با کاهش دما ، روشنایی کمتر ، حذف دان گرم غذای تخم مرغی و تقویتی مشکلی پیش نمیاد البته آواز قناری نر واسه مستی ماده خیلی تاثیر داره
اگه شرایط محیطی (نور ، دما و آواز قناری نر) و تغذیه رو رعایت کنیم قناری طبق برنامه هماهنگ با ما پیش میره واسه من که اینجوری بوده .

مثلاً الان با اینکه فصل جوجه کشی نیست یک ماده دارم که فصل قبل عقب افتاد و جفت نرفت ، یک نر هم داشتم که اونم جفت نرفته بود از 20 روز پیش دما رو 25 27 تنظیم کردم غذای تخم مرغی با هفت تخم و مولتی ویتامین و .. اضافه کردم چند روز با گوشی آواز قناری مست میگذاشتم ، هر دو مست شده جفت رفتن الان 9 روزه که 3تا تخم گذاشته ...
البته تولید مثل قناری اگه با طبیعت هماهنگ باشه خیلی بهتره ولی ما هم میتونیم شرایط رو محیا کنیم .
۱۳۹۱/۰۷/۲۸، ۰۵:۲۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Arjon ، nazmi ، jastin
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 2
3 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #29
جدا کردن قناری نر
با سلام خدمت اساتید
یک جفت قناری دارم که یک هفته است جوجه هایشان از تخم در آمده
با توجه به اینکه قناری ماده آماده دیگری دارم میخواهم بدانم چه زمانی میتوتنم قناری نر را جدا و برای جفت کردن با قناری دیگر آماده کنم
سپاس
۱۳۹۱/۰۹/۰۷، ۰۱:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 435
1988 سپاس گرفته‌شده در 432 ارسال
ارسال: #30
RE: جدا کردن قناری نر
(۱۳۹۱/۰۹/۰۷، ۰۱:۵۱ ب.ظ)saeed gh نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت اساتید
یک جفت قناری دارم که یک هفته است جوجه هایشان از تخم در آمده
با توجه به اینکه قناری ماده آماده دیگری دارم میخواهم بدانم چه زمانی میتوتنم قناری نر را جدا و برای جفت کردن با قناری دیگر آماده کنم
سپاس

باسلام
دوست من باید زودتر این تصمیم رو میگرفتی الان دیگه دیر شده چون باید نر وماده هر دو بجوجه ها قب بدن و بودن نر توی
قفس الزامی و ممکنه اگه جدا بشن جوجه ها رو از دست بدی . شما باید صبر کنی تا جوجه ها بیان رو میل و چند روزی دون
بخورن اونوقت میتونی جداشون کنی و بعد از تقویت با ماده دوم جفت کنی .
موفق باشی .
۱۳۹۱/۰۹/۰۷، ۰۹:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: 10reza10 ، risk ، saeed gh

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان