زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۸، ۱۲:۵۸ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

روش جدا سازي نرو ماده در پايان زمان توليد مثل

مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #1
روش جدا سازي نرو ماده در پايان زمان توليد مثل
با سلام به دوستان خوبم :
كم كم به پايان فصل توليد مثل نزديك ميشيم و بايد جداسازي نر و ماده رو آغاز كنيم
و به نظرم رسيد از همراهي همه دوستان در اين روش استفاده بشه :
1-در اين بين عده اي پيشنهاد ميكنند كه كه پس از گذشت دوهفته از تولد جوجه ها ماده رو با جوجه ها بزاريم و نر رو جدا كنيم ...
2-عده اي برعكس پيشنهاد ميكنند كه جوجه ها رو با نر جدا كنيد و ماده رو به قفس جوجه پران ببريد
3- عده اي روند جدا سازي همراه با تغيير در نحوه غذا و روشنايي رو پيشنهاد ميكنند.
چون اين جدا ساز ي معمولا با
مشكلاتي همچون ادامه روند تخم گذاري ماده در بعضي مواقع همراهه .
به عبارت ديگه مكانيزم بدن ماده فعال باقي ميمونه و بعد از جدا سازي از نر بازهم تخم گذاري رو انجام ميده و
ضعيف ميشه . ضمن اينكه پرهاي خودش و بقيه جوجه ها رو ميكشه (در قفس جوجه پران) لذا پيشنهاد شما چيه و معمولا از چه روشي بهتر نتيجه گرفتيد؟

ممنون.موفق و پيروز باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۱/۱۷، ۰۴:۴۵ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۷، ۰۴:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 4 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 21
19 سپاس گرفته‌شده در 8 ارسال
ارسال: #31
RE: روش جدا سازي نرو ماده در پايان زمان توليد مثل
با سلام خدمت اساتید انجمن
از یک جفت قناری یک ساله سه تا تخم گرفتم که فقط یکیش نطفه داشت و متاسفانه جوجه ی دوروزش امروز بخاطر شپشک از دست رفت!
بعد از خارج کردن جاتخمی از قفس بهتره که نر و ماده رو از هم جدا کنم؟ یا بعد از چند روز دوباره جاتخمی بذارم جفت میشن؟ اگه لازمه جدا کنم دوباره بعد از مدتی که آماده شدن جفت بزنم یا تقویتشون کنم برای فصل بعد؟
۱۳۹۱/۱۰/۰۳، ۰۵:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #32
سلام
دوست عزیز دلیلی نداره جداشون کنید , فقط مشکل شپشک رو حل کنید و اجازه بدین دوباره جفت بخورن.
۱۳۹۱/۱۰/۰۳، ۰۵:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: janvaljan2012
*
کاربر انجمن

کارشناسی
ارسال: #33
با تشکر
به نظرتون بهتره بعد از چند روز لانه بذارم تو قفس؟
ضمنا برای مبارزه با شپشک پرنده فروشی فقط اسپری حشره کش کاوالیر داشت! میگفت به قفس و پرنده و پنبه تخم کلا اسپری کن!! بدرد میخوره؟
اینم لینک عکسش: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۱/۱۰/۰۴، ۱۲:۰۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #34
سلام
من این اسپری رو استفاده کردم و توصیه می کنم اصلاً ازش استفاده نکنی که تمام قناریهات پس می رن...
برای درمان شپشک این تاپیک رو مطالعه کن دوست عزیز : دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۰/۰۴، ۱۲:۴۱ ق.ظ، توسط Navid_IT.)
۱۳۹۱/۱۰/۰۴، ۱۲:۲۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کارشناسی
ارسال: #35
من این تاپیک را مطالعه کردم ولی اسپری و پودری که توصیه شده بود تو شهر ما پیدا نمیشه!
فروشگاه اینترنتی معتبری هست که بتونم تهیه کنم؟
۱۳۹۱/۱۰/۰۵، ۰۸:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #36
(۱۳۹۱/۱۰/۰۴، ۱۲:۲۷ ق.ظ)Navid_IT نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
من این اسپری رو استفاده کردم و توصیه می کنم اصلاً ازش استفاده نکنی که تمام قناریهات پس می رن...
برای درمان شپشک این تاپیک رو مطالعه کن دوست عزیز : دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با سلام
دوست عزیز من نمیدونم این اسپری رو کی وارد بازار پرنده فروشی ها کرده متاسفانه بازار بااین محصول بی کفایت و بدرد نخور پر شده و اصلا قابل استفاده نیست و فکر میکنم بیشتر دوستان قبل از اشنایی با این انجمن برای یک بار هم شده با این محصول اشنا شده اند و جز ضرر برای پرنده چیز دیگری ندارد و بسیار نا کار امد میباشد حتی توان کشتن یک پشه رو نداره با تشکر
۱۳۹۱/۱۰/۰۵، ۰۹:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Navid_IT ، DRaiush ، پدربزرگ
*
کاربر انجمن

.......
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 976
193 سپاس گرفته‌شده در 74 ارسال
ارسال: #37
(۱۳۹۱/۱۰/۰۴، ۱۲:۰۵ ق.ظ)janvaljan2012 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با تشکر
به نظرتون بهتره بعد از چند روز لانه بذارم تو قفس؟
ضمنا برای مبارزه با شپشک پرنده فروشی فقط اسپری حشره کش کاوالیر داشت! میگفت به قفس و پرنده و پنبه تخم کلا اسپری کن!! بدرد میخوره؟
اینم لینک عکسش: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

استفاده نکنیا داداش . من تغریبا یکی دوماه پیش استفاده کردم برای هفت پشتم تجربه شد . دیگه استفاده نکنم.

این اسپری مخصوص حشرات است نه پرندگان . اون بخشی که نوشته پرنده منظورش حشراتی که پرواز میکنند است .

سود جویان ازاین کلمه پرنده سوءاستفاده کردن بجای اسپری پرنده میفروشن .
۱۳۹۱/۱۲/۲۲، ۰۲:۲۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیفلم
سپاس‌ها: 14
43 سپاس گرفته‌شده در 16 ارسال
ارسال: #38
سلام به اساتید.
الان جوجه های من تقریبا بزرگ شدن و همشون رو چوب امدن.فقط یک مشکلی هست اینکه قناری های مادم بعضی هاشون دارن پرهای جوجه ها رو می کنن!!نمی دونم چکار کنم؟؟
اگر ماده رو جدا کنم از جوجه ها می ترسم جوجه ها از گرسنگی بمیرن.به نظر شما چکار کنم؟؟؟؟

لطفا راهنمایی کنید چون ماده هام دارن همه پر های جوجه هام رو می کنن.
در ضمن از وقتی جا تخمی رو بر داشتم اینطوری شد گفتم دیگه جوجه ها بزرگ شدن و جا تخمی رو بردارم.الان هم متاسفانه یکی از ماده ها کف قفس تخم گذاشته!!؟؟خودم قصد دارم نر ها و ماده هام رو جدا کنم و فعلا فقط تقویتشون کنم تا ماه بعد.......
لطفا راهنمایی کنید....
۱۳۹۲/۰۳/۱۱، ۰۹:۰۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 111
44 سپاس گرفته‌شده در 13 ارسال
ارسال: #39
(۱۳۹۲/۰۳/۱۱، ۰۹:۰۰ ق.ظ)'حسام_' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به اساتید.
الان جوجه های من تقریبا بزرگ شدن و همشون رو چوب امدن.فقط یک مشکلی هست اینکه قناری های مادم بعضی هاشون دارن پرهای جوجه ها رو می کنن!!نمی دونم چکار کنم؟؟
اگر ماده رو جدا کنم از جوجه ها می ترسم جوجه ها از گرسنگی بمیرن.به نظر شما چکار کنم؟؟؟؟

لطفا راهنمایی کنید چون ماده هام دارن همه پر های جوجه هام رو می کنن.
در ضمن از وقتی جا تخمی رو بر داشتم اینطوری شد گفتم دیگه جوجه ها بزرگ شدن و جا تخمی رو بردارم.الان هم متاسفانه یکی از ماده ها کف قفس تخم گذاشته!!؟؟خودم قصد دارم نر ها و ماده هام رو جدا کنم و فعلا فقط تقویتشون کنم تا ماه بعد.......
لطفا راهنمایی کنید....

۱۳۹۲/۰۳/۱۱، ۰۹:۱۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیفلم
سپاس‌ها: 14
43 سپاس گرفته‌شده در 16 ارسال
ارسال: #40
کسی نمیخواد جوب من رو بده؟؟؟؟
دوست عزیز sadraشما چیزی ننوشتین یا من نمی بینم؟؟؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۳/۱۱، ۰۹:۲۱ ق.ظ، توسط حسام_.)
۱۳۹۲/۰۳/۱۱، ۰۹:۱۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان