زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۸، ۰۷:۲۹ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

روش جدا سازي نرو ماده در پايان زمان توليد مثل

مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #1
روش جدا سازي نرو ماده در پايان زمان توليد مثل
با سلام به دوستان خوبم :
كم كم به پايان فصل توليد مثل نزديك ميشيم و بايد جداسازي نر و ماده رو آغاز كنيم
و به نظرم رسيد از همراهي همه دوستان در اين روش استفاده بشه :
1-در اين بين عده اي پيشنهاد ميكنند كه كه پس از گذشت دوهفته از تولد جوجه ها ماده رو با جوجه ها بزاريم و نر رو جدا كنيم ...
2-عده اي برعكس پيشنهاد ميكنند كه جوجه ها رو با نر جدا كنيد و ماده رو به قفس جوجه پران ببريد
3- عده اي روند جدا سازي همراه با تغيير در نحوه غذا و روشنايي رو پيشنهاد ميكنند.
چون اين جدا ساز ي معمولا با
مشكلاتي همچون ادامه روند تخم گذاري ماده در بعضي مواقع همراهه .
به عبارت ديگه مكانيزم بدن ماده فعال باقي ميمونه و بعد از جدا سازي از نر بازهم تخم گذاري رو انجام ميده و
ضعيف ميشه . ضمن اينكه پرهاي خودش و بقيه جوجه ها رو ميكشه (در قفس جوجه پران) لذا پيشنهاد شما چيه و معمولا از چه روشي بهتر نتيجه گرفتيد؟

ممنون.موفق و پيروز باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۱/۱۷، ۰۴:۴۵ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۷، ۰۴:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 6 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 16
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #51
RE: روش جدا سازي نرو ماده در پايان زمان توليد مثل
با  عرض سلام خدمت اساتید محترم
من یک جفت قناری دارم که ماده 1سال و نرتقریبا3سالشه وتازه خریداری کردم.اواسط خرداد به دلیل بیقراری کردن ماده وعلیرغم مست نبودن نر جفت انداختم که5روز بعد 1تخم گذاشت ودیگه نذاشت.امروز که بررسی کردم دیدیم خراب شده
دما 25 درجه هست و تغذیه قبل از جفتگیری طبق راهنماییهای اساتید انجام شده
لطفا راهنمایی کنید که الان چیکار کنم؟بذارم پیش هم بمونن یا جدا کنم دوباره جفت بندازم یا دما رو بالا ببرم که تولک برن……؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۴/۰۱، ۰۲:۳۷ ب.ظ، توسط shahrooz_30.)
۱۳۹۲/۰۴/۰۱، ۰۲:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #52
سلام اگه جدا کنید بهتره
۱۳۹۲/۰۴/۰۱، ۰۲:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shahrooz_30
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 16
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #53
سلام دوست عزیز
جدا کنم بعد دوباره جفت بندازم؟دما چقدر باشه؟
کی بذارم برن تولک؟
۱۳۹۲/۰۴/۰۲، ۱۰:۲۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دکتری
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 57
351 سپاس گرفته‌شده در 69 ارسال
ارسال: #54
با سلام و عرض احترام خدمت همه دوستان واساتید گرامی
بنده الان یک هفته ای میشه نر و ماده رو از هم جدا کردم ولی نر باز هم داره سفت می خونه و الان سه روزه ماده شروع به ریزه خونی کرده طوری که اگه ندونی مادست فکر میکنی جوجه نره داره می خونه در ضمن هر دوتاشون در عین حالی که دارن می خونن تولک هم رفتن ،حال سوالم اینکه این ریزه خونی ماده طبیعی هستش؟ برای دوره بعد تولک مشکلی پیش نیاد؟

۱۳۹۲/۰۴/۰۸، ۰۷:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #55
(۱۳۹۲/۰۴/۰۲، ۱۰:۲۴ ق.ظ)'shahrooz_30' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز
جدا کنم بعد دوباره جفت بندازم؟دما چقدر باشه؟
کی بذارم برن تولک؟

سلام ببین دوست من در مورد قناری شما نباید اصلا عجله کنید شما در صورت نگه داشتن دما روی 25 درجه تا اخر تابستان نیز میتوانید جوجه بگیرید ولی نظم طبیعی بدن پرنده هایتان بهم میخورد شما بهتر است انها را جدا کرده و بگذارید به صورت طبیعی تولک شوند و صاف کنند و در زمان تولکی هم انها را تقویت کنید تا در موقع جفتگیری به مشکلی بر بخورید ولی اگر زیاد اصرار دارید نرتان را یک هفته تقویت کن بعد جفت بنداز در طول این یک هفته از قطرهad3e استفاده کن تا در مورد نطفه نر مشکلی نداشته باشید

(۱۳۹۲/۰۴/۰۸، ۰۷:۳۳ ب.ظ)'mohsentabriz' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بنده الان یک هفته ای میشه نر و ماده رو از هم جدا کردم ولی نر باز هم داره سفت می خونه و الان سه روزه ماده شروع به ریزه خونی کرده طوری که اگه ندونی مادست فکر میکنی جوجه نره داره می خونه در ضمن هر دوتاشون در عین حالی که دارن می خونن تولک هم رفتن ،حال سوالم اینکه این ریزه خونی ماده طبیعی هستش؟ برای دوره بعد تولک مشکلی پیش نیاد؟

سلام این ریزه خونی مادتون نشانه مستی ان است که اگر فکری براش نکنی ممکن مشکی ساز بشه اگر ماده دیگری داری باهم در یک قفس بنداز تا از مستیش کم بشه و از دادن دانهای خنک نیز قافل نشو
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۴/۰۸، ۱۰:۲۴ ب.ظ، توسط جلال لطفی.)
۱۳۹۲/۰۴/۰۸، ۱۰:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: abbass11 ، محمدمهدی ، shahrooz_30
مدیرکل

ليسانس
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #56
(۱۳۹۲/۰۴/۰۸، ۰۷:۳۳ ب.ظ)'mohsentabriz' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام
اگر جفت نكنيد حتما به زودي تخم هرز ميگذاره.براي جفت كردن مشكلي پيش نمياد ولي همين جوري مست مي مونه وممكنه توي پائيز تولك بشه ويا اينكه اگر زياد جوجه بگيريد ماده خيلي ضعيف ميشه.اگر دما را پائين نگه داريد جفت زدن موفقيت آميز ميشه در غير اين صورت فايده اي نداره.اگر نخواستيد جفت كنيد براي ماده چال بگذاريد تا تخم هاي هرزش را اونجا بگذاره و روي آنها بخوابه. 
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۴/۰۹، ۰۶:۰۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دکتری
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 57
351 سپاس گرفته‌شده در 69 ارسال
ارسال: #57
(۱۳۹۲/۰۴/۰۹، ۰۶:۰۴ ق.ظ)'قناري شيراز' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام
اگر جفت نكنيد حتما به زودي تخم هرز ميگذاره.براي جفت كردن مشكلي پيش نمياد ولي همين جوري مست مي مونه وممكنه توي پائيز تولك بشه ويا اينكه اگر زياد جوجه بگيريد ماده خيلي ضعيف ميشه.اگر دما را پائين نگه داريد جفت زدن موفقيت آميز ميشه در غير اين صورت فايده اي نداره.اگر نخواستيد جفت كنيد براي ماده چال بگذاريد تا تخم هاي هرزش را اونجا بگذاره و روي آنها بخوابه. 

با سلام و تشکر از دوستان عزیز
در مورد دمای محل نگه داریشون اینکه کاملا خنک هستش و رو دمای 26 تا 28 درجه هستش فقط امروز نگاه میکردم هر دوتا بال ماده داره پرها و بال های تازه در میاره اگه جفت کنم تخم ها نطفه دار میشن؟
۱۳۹۲/۰۴/۰۹، ۰۸:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #58
(۱۳۹۲/۰۴/۰۹، ۰۸:۱۴ ب.ظ)'mohsentabriz' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۲/۰۴/۰۹، ۰۶:۰۴ ق.ظ)'قناري شيراز' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام

با سلام و تشکر از دوستان عزیز
در مورد دمای محل نگه داریشون اینکه کاملا خنک هستش و رو دمای 26 تا 28 درجه هستش فقط امروز نگاه میکردم هر دوتا بال ماده داره پرها و بال های تازه در میاره اگه جفت کنم تخم ها نطفه دار میشن؟
سلام
اگر فقط پرريزي بوده تخم ها به احتمال زياد نطفه مي گيرند ولي اگر تولك اساسي بوده احتمالش كم هست.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۴/۱۰، ۰۶:۵۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: جلال لطفی
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 3
18 سپاس گرفته‌شده در 13 ارسال
ارسال: #59
سلام دوستان من الان نزدیک یک ماه است که ماده رابعد از لون چهارم جدا کرده ودر جوجه پران پیش بقیه جوجه ها انداخته ام الان طی یک ماه چهار تا تخم گذاشته که برداشته ام برای دوره بعد ایا مشکلی خواهد بود چکار کنم که دیگر تخم نگارد دما 29 درجه است ممنون از کمک شما

سلام دوستان من الان نزدیک یک ماه است که ماده رابعد از لون چهارم جدا کرده ودر جوجه پران پیش بقیه جوجه ها انداخته ام الان طی یک ماه چهار تا تخم گذاشته که برداشته ام برای دوره بعد ایا مشکلی خواهد بود چکار کنم که دیگر تخم نگارد دما 29 درجه است ممنون از کمک شما
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۴/۲۲، ۰۲:۲۱ ب.ظ، توسط hosy.)
۱۳۹۲/۰۴/۲۲، ۰۱:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 455
578 سپاس گرفته‌شده در 144 ارسال
ارسال: #60
جلوی مادت آرد جو و آرد ذرت بزار تا بره تو لک از دونهای خنک مثل خرفه و کاهو دریغ نکن ولی زیاد نده. در ضمن برگ کاهو هم هفته ای دو بار بده.
۱۳۹۲/۰۴/۲۲، ۰۳:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، hosy

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان