زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۰۴:۴۷ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

علت تلف شدن جوجه ها

*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 136
79 سپاس گرفته‌شده در 24 ارسال
ارسال: #1
علت تلف شدن جوجه ها
با سلام خدمت دوستان .
بنده در زمان جفت گیری از تاریخ 10/89 تا 28/1/90 در بوشهر که در حال جوجه گرفتن بودم تا حالا حدود 16 تا جوجه از بین رفتند یعنی فقط 2 روز نهایتا 3 روز بعد جوجه ها خود به خود میمیرند نمی دونم علتش چیه حتی از روز اول تولد تخم مرغ آب پز و کاهو در اختیار قناریها قرار می دم . و قفس هم هر سه چهار روزی یک بار روزنامه کف را عوض می کنم . دیروز هم که چهار تا از تخم هام که همگی جوجه داشتن آخرین تخم جوجش درومد ولی جوجه اولی که سه روزش بود مرد . دیشب باز دومی که 2 روزش بود مرد . البته جوجه های لون قبلی تخم ها با هم جوجه می شدند همین مشکل داشتند و تنها فقط موفق شدم 2 تا جوجه بزرگ کنم . امروز صبح هم لونه را اسپری ضد شپش زدم و هم قفس و هم پدر مادرشون نمی دونم جوابگو باشه یا نه . لطفا اگر راهنمایی کنید ممنونم . باتشکر/
۱۳۹۰/۰۱/۲۸، ۰۹:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
صفحه 18 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #171
RE: علت تلف شدن جوجه ها
سلام
به نظر من قناري شما از لحاظ تغذيه مشكل داره وشما بايد با سبزيجات وميوه جات وغذاي تخم مرغي مناسب ماده را تقويت كنيد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۱۲/۱۳، ۰۷:۲۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #172
به بیرون انداختن جوجه تازه به دنیا امده از لونه توسط ماده
سلام خدمت دوستان
من اولین بار قناری نگه میدارم .با یه مشکل مواجه شدم قناری من 4 تا تخم گذاشت. که دیروز یکی از جوجه ار تخم بیرون امدکه دیدم کف قفس افتاده فکر کردم خودش افتاده برداشتم گذاشتم توی لونه که بعد چند دقیقه سر زدم ددیدم بازم افتاده بیرون که این دفعه لونه کف قفس گذاشتم چند بار این اتفاق افتاد تا اینکه جوجه مرد  . امروز صبح رفتم دیدم باز یکی از جوجه در امده اونم کف قفس مرده فکر می کنم ماده جوجه هارو ار لونه مینداز بیرون حالا به نظر شما من چیکار کنم دوتا تخم مونده خودم  میتون جوجه ها بزرگ کنم  .
۱۳۹۳/۱۲/۱۶، ۰۱:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #173
سلام
شما مي تونيد جوجه ها را دستي تغذيه كنيد ولي نه با اين ماده چون آنها را از لانه بيرون مي اندازه. شما براي چال بعد به محض اينكه ماده تخم گذاشت تخم را برداريد وبه جاش تخم مصنوعي بزاريد.وقتي همه تخم ها را گذاشت همه را باهم زير ماده بگذاريد تا جوجه ها با هم متولد بشن.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۱۲/۱۸، ۰۷:۴۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shahab160000 ، jorahim
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 25
140 سپاس گرفته‌شده در 52 ارسال
ارسال: #174
با سلام خدمت دوستان ،درخصوص تلف شدن جوجه در درون تخم دو حالت وجود دارد یا کمبود ویتامین های گروه Bو یا عفونت های داخلی و گوارشی قناری ماده که در مورد اول با دادن دو تا سه نوبت ویتالین درست  می شود و در حالت وجود عفونت با دادن سه روز به مقدار نوک چاقو پودر تری سول (که قرص 1000 گرمی ان به وفور در داروخانه های دامپزشکی یافت می شود) در نصف جا ابی مشکل برطرف خواهد شد
۱۳۹۳/۱۲/۱۸، ۱۰:۴۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #175
سلام
باتشكر فراوان از شما.من داكسي سايكلين دادم جواب نداد.اين تريسول كه فرموديد براي چه بيماري هست ؟ مثلا ماده اي كه بيماره چه علايم ظاهري داره ؟ مثلا من كه جوجه هام روز آخر در تخم مي ميرن آيا اين دارو براش مناسب هست؟
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۱۲/۱۸، ۱۱:۵۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
ارسال: #176
با سلام خدمت جناب اقای بخشی عزیز ، تریسول برای رفع  بیماریهای عفونی داخلی  و گوارشی  که ب عضی  از قناری ها (بخصوص ماده ها )به ان گرفتار می شوند و علایم ظاهری هم ندارد استفاده شده و خوب هم جواب داده ، می باشد البته بعد از سه روز استفاده از دارو بخاطر ازبین رفتن باکتری های مفید روده (فلورای روده ای) باید حتما  مولتی ویتامین به پرنده داده شود . اما اینکه جوجه های شما روز اخر تلف می شوند امکان دارد بخاطر زیادی کلسیم و سختی پوسته تخم باشد که جوجه توان شکستن انرا نداشته باشد و در درون تخم بخاطر تمام شدن ذخیره هوا بمیرد و هم امکان دارد بخاطر خشکی و عدم رطوبت محل نگهداری باشد
۱۳۹۳/۱۲/۱۸، ۰۱:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، محمدمهدی
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #177
سلام
من روز 13 آب تني هم دادم.در اين لانه حتي كف دريا هم براي ماده نگذاشتم بازهم همانطور شد.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۱۲/۱۸، ۰۱:۲۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: jorahim
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
ارسال: #178
جناب بخشی اگر از زیادی کلسیم و عدم رطوبت نیست برای سری بعد ماده را جدا کن سه روز تریسول استفاده کنید و بعد از ان از ویتالین بخاطر مقادیر بالای ویتامین های گروه B چند بار به ماده بدهید و مجددا جفت بیندازیدو اگر همه چیز نرمال پیش رفت روز سیزدهم می توانید یا از بخار ساز استفاده کنید و یا یکبار به ماده ابتنی بدهید . در ضمن جناب بخشی مورد بوده که روزهای اخر بعضی از ماده ها امکان دارد مثلا از روی لانه بلند شده و روی تیرک بخوابد و جوجه ها در اثر سرما زدگی درون تخم بمیرد  و یا بعضی از نر ها موقع تاریک کردن محل نگهداری روی لانه رفته و با فشار اوردن به ماده ،ماده را از روی لانه بلند کرده و خودش جای ماده را میگیرد ولی اگر صبح زود سرکشی کنیم می بینیم که نر اصلا تخم ها را پوشش نداده و همین امر باعث سرمازدگی جوجه ها می شود به این ترتیب نه ماده مقصر است ونه اشکال از کمی و ریادی رطوبت و کلسیم می باشد
۱۳۹۳/۱۲/۱۸، ۰۱:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 123
320 سپاس گرفته‌شده در 68 ارسال
ارسال: #179
سلام
این بیماری امسال همه  گیر شده این ویروس  از طریق نطفه و مدفوع منتشر میشه حتی اساتید و دکترهها هم چاره ای پیدا نکردند باید گفت انتشار این ویروس عمدی و از طریق دان کتان و ... شده.
لعنت خدا بر باعث و بانیش
۱۳۹۳/۱۲/۱۸، ۰۲:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
ارسال: #180
 دوست عزیز من فکر می کنم اینطور نباشد جون با بعضی از رفقا که صحبت می کنیم در کنار ماده هایی که سال گذشته خوب جوجه روی چوب اورده بودند و لی امسال جوجه هایشان درون تخم می میرد ،ماده هایی هم هستند که تمام تخم های هر لون را روی چوب می اورند  و هیچ موردی ندارند پس می توان نتیجه گرفت که امکان دارد از یک بیماری داخلی عفونی باشد که ان ماده خاص دچارش شده و باید در رفع بیماری قبل از جفت زدن اقدام شود
۱۳۹۳/۱۲/۱۸، ۰۲:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان