زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۸، ۰۳:۴۴ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

علت تلف شدن جوجه ها

*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 136
79 سپاس گرفته‌شده در 24 ارسال
ارسال: #1
علت تلف شدن جوجه ها
با سلام خدمت دوستان .
بنده در زمان جفت گیری از تاریخ 10/89 تا 28/1/90 در بوشهر که در حال جوجه گرفتن بودم تا حالا حدود 16 تا جوجه از بین رفتند یعنی فقط 2 روز نهایتا 3 روز بعد جوجه ها خود به خود میمیرند نمی دونم علتش چیه حتی از روز اول تولد تخم مرغ آب پز و کاهو در اختیار قناریها قرار می دم . و قفس هم هر سه چهار روزی یک بار روزنامه کف را عوض می کنم . دیروز هم که چهار تا از تخم هام که همگی جوجه داشتن آخرین تخم جوجش درومد ولی جوجه اولی که سه روزش بود مرد . دیشب باز دومی که 2 روزش بود مرد . البته جوجه های لون قبلی تخم ها با هم جوجه می شدند همین مشکل داشتند و تنها فقط موفق شدم 2 تا جوجه بزرگ کنم . امروز صبح هم لونه را اسپری ضد شپش زدم و هم قفس و هم پدر مادرشون نمی دونم جوابگو باشه یا نه . لطفا اگر راهنمایی کنید ممنونم . باتشکر/
۱۳۹۰/۰۱/۲۸، ۰۹:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
صفحه 20 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

diplom
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 18
50 سپاس گرفته‌شده در 36 ارسال
ارسال: #191
RE: علت تلف شدن جوجه ها
بابا زبونم مو در اورد بس که گفتم بعد دنیا اومدن جوجه اکسی وت نوک چاقو ۳ روز
البته تو ابدونی
۱۳۹۳/۱۲/۲۹، ۱۲:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamed masoomi ، vahid babayi
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #192
سلام
ورم روده دارن.از داروي تي ان تي بايد استفاده كنيد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۰۱/۰۹، ۰۹:۰۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamed masoomi ، jorahim ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 25
140 سپاس گرفته‌شده در 52 ارسال
ارسال: #193
با سلام خدمت دوستان عزیز ،یکی از مهمترین عوامل مرگ و میر جوجه ها در اثر تغذیه نامناسب است . اکثر دوستانی که در امر جوجه کشی فعالیت دارند بطور ناخود اگاه بیش از حد به تغذیه پرنده می پردازند مثلا مقدار غذای پرورشی که از تخم مرغ و هویج و پودر و احیانا بادام یا پسته رنده شده و گاهی هم یک مقدار کم  هفت تخم تشکیل می شود بیش از مقدار مورد نیاز در اختیار والدین قرار               می  دهندومعمولا هم این مقدار غذای اضافی هم باعث دلزدگی والدین از دادن غذای کافی به جوجه ها  و شیوع بیماری های پنهان در انها می شود که باز از توجه بیش از حد نگهدارنده ناشی می شود   باور کنید دوستان  کسانی که قبلا دستی در کار پرورش داشتند چند ساعتی در روز  غذاها  را از  جلو پدر  و مادر بر می داشتند  و زمانی که صدای  جیر جیر  جوجه ها  بلند می شد به  محض  گذاشتن      غذا ،بلافاصله والدین غذا ها را خورده و بعد از جند دقیقه تمام چینه دان های جوجه ها از غذا پر بود و همیشه لانه ها پر از جوجه های سالم می شد بهر حال این نکته از چندین سال تجربه می باشد که امیدوارم به درد سایر دوستان بخورد
۱۳۹۴/۰۱/۲۴، ۰۹:۳۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، mohsenb150 ، vahid babayi
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 14
سپاس‌ها: 283
684 سپاس گرفته‌شده در 226 ارسال
ارسال: #194
سلام
برداشتن غذا کار خظرناکیه باید به طور مداوم دون اصلی جلوی قناری باشه . اما اینکه مدام غذای تخم مرغی و هفت تخم جلوی قناری نباشه کار خوبیه باید مقدار این نوع غذا ها کمی کمتر از نیاز قناریها باشه تا نسبت به اون حریص باشن مخصوصا غذای تخم مرغی که امکان فاسد شدن نیز داره. وباید در هربار مصرف تماما خورده بشه
۱۳۹۴/۰۱/۲۴، ۱۰:۳۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، pishooo ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 25
140 سپاس گرفته‌شده در 52 ارسال
ارسال: #195
با سلام خدمت جناب حسن پور عزیز ،منهم دقیقا منظورم همین مطلب است و تحت هر شرایطی باید غذای اصلی (کتان و ارزن ) جلو جفت ها باشد
۱۳۹۴/۰۱/۲۴، ۱۰:۳۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hassanpour ، pishooo ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

diplom
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 18
50 سپاس گرفته‌شده در 36 ارسال
ارسال: #196
بسیار زیبا و کاربردی بود واقعا حرف زیبایی ک البته من بدون این ک بدونم ب این مطلب رسیدم ۲ لون هست ک این کار رو میکنم و نتیجه بسیار عالی بوده
۱۳۹۴/۰۱/۲۴، ۰۶:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، محمدمهدی ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 1
3 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #197
با سلام
گفته بودم که دو تا از سه تخم قناریم کنار لانه بودن
شکر خدا 2تاشون جوجه شده و یکیشون جوجه توش مرده بود اونهم ب خاطر این بود که ماده تخم رو کمی بر اثر بی احتیاطی شکونده بود
اما سوال بعدی اینکه از جفت دومیم2تا از جوجه هاشون نقطه سیاه سمت راست دارن ایا احتمال هست زنده بمونن؟؟
سری های قبل جوجه های این ماده هم ازشون مرد و هم زنده موندن
با تشکر
۱۳۹۴/۰۲/۰۴، ۰۳:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #198
سلام
بايد قبل از جفت انداختن ماده را درمان مي كرديدوالان از مكمل سريا استفاده كنيد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۰۲/۰۵، ۰۷:۱۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 14
سپاس‌ها: 283
684 سپاس گرفته‌شده در 226 ارسال
ارسال: #199
(۱۳۹۴/۰۲/۰۴، ۰۳:۱۳ ب.ظ)123451 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
گفته بودم که دو تا از سه تخم قناریم کنار لانه بودن
شکر خدا 2تاشون جوجه شده و یکیشون جوجه توش مرده بود اونهم ب خاطر این بود که ماده تخم رو کمی بر اثر بی احتیاطی شکونده بود
اما سوال بعدی اینکه از جفت دومیم2تا از جوجه هاشون نقطه سیاه سمت راست دارن ایا احتمال هست زنده بمونن؟؟
سری های قبل جوجه های این ماده هم ازشون مرد و هم زنده موندن
با تشکر
سلام
باید برای پیشگیری از مریضی مایکو پلاسما که  از والدین به جوجه ها منتقل میشه و عوارضش ایجاد نقطه سیاه در سمت راست شکم جوجه هاست والدین رو با دادن نیم گرم بر لیتر تایلوزین  در مان میگردی اما اگه سریع اقدام کنی امکان نجات جوجه ها هستسریع محلول نیم گرم بر لیتر تایلوزین تارتارات درست کن بریز تو جای ابی قناریها برای مدت پنج روز چون  تا والدین و جوج ه ها با هم درمان بشن. چون ممکنه والدین تا یک روز به جوجه اب ودون ندن خودت در روز اول درمان با لوله خیل نازک در دو نوبت قطره خیلی ریز از محلول فوق رو دهن جوجه بریز.
در مورد سریا که جناب بخشی فرمودن درمان این مریضی نیست  و تاثیر چندانی بر بهبود نقطه سیاه نداره
در ضمن برای اطلاعات بیشتر به تاپیک نقطه سیاه  که دارم در بخش بیماریهای قناری ایجاد میکنم مراجعه کن 
۱۳۹۴/۰۲/۰۷، ۰۹:۲۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #200
سلام جوجه های 10 روزه قناری من دونه دونه مردن و از قسمت پایین شروع به تیر ه شدن میکرن وبعد میمردن تغذیه تخم مرغ بود رنده شده پدر مادر شون هم خوب غذا میدادن شپشک هم نداشتن علت مرگشون چیه به نظرتون
۱۳۹۵/۰۱/۰۵، ۱۲:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان