زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۸، ۰۲:۲۹ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

علت تلف شدن جوجه ها

*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 136
79 سپاس گرفته‌شده در 24 ارسال
ارسال: #1
علت تلف شدن جوجه ها
با سلام خدمت دوستان .
بنده در زمان جفت گیری از تاریخ 10/89 تا 28/1/90 در بوشهر که در حال جوجه گرفتن بودم تا حالا حدود 16 تا جوجه از بین رفتند یعنی فقط 2 روز نهایتا 3 روز بعد جوجه ها خود به خود میمیرند نمی دونم علتش چیه حتی از روز اول تولد تخم مرغ آب پز و کاهو در اختیار قناریها قرار می دم . و قفس هم هر سه چهار روزی یک بار روزنامه کف را عوض می کنم . دیروز هم که چهار تا از تخم هام که همگی جوجه داشتن آخرین تخم جوجش درومد ولی جوجه اولی که سه روزش بود مرد . دیشب باز دومی که 2 روزش بود مرد . البته جوجه های لون قبلی تخم ها با هم جوجه می شدند همین مشکل داشتند و تنها فقط موفق شدم 2 تا جوجه بزرگ کنم . امروز صبح هم لونه را اسپری ضد شپش زدم و هم قفس و هم پدر مادرشون نمی دونم جوابگو باشه یا نه . لطفا اگر راهنمایی کنید ممنونم . باتشکر/
۱۳۹۰/۰۱/۲۸، ۰۹:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
صفحه 13 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 15
5 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #121
RE: علت تلف شدن جوجه ها
سلام دوستانداغونما له له قناریام که سه تا تخم گذاشته بودن نمیدونم یادتون هست یا نه امروز دیدم از صبح ماده دیگه نمیخوابه رو تخما الانم که خوابن رفتم سر زدم ماده بیرون خوابیده پیش نره چون نزدیک ۲۰ روزم شده بود تخمارو برداشتم شکستم خراب شده بودن ولی نطفه داشتن یکیش تقریبا شکل گرفته بود ولی بوی بدی هم گرفته بود تخمو که شکستم یعنی برای چی این اتفاق افتاده من هر چیو شما گفتی رعایت کردم از ترکیب تخمهای مختلف استفاده از میوه و سبزیجات تو روزای مختلف دو روز در هفته غذای تخم مرغی کف دریا تو قفسشون هست جاشون آروم کم رفت و آمده ظرف آبتنی هم براشون میزارم تو طول دورانی که روی تخم بودنم میزاشتم نمیدونم چیکار باید میکردم که نکردم کمک  … الان لونرو بر دارم یا بزارم تو قفس باشه یه راهنمایی بدین به من … :-( :-(
۱۳۹۳/۰۳/۱۷، ۰۵:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #122
سلام
زمانی که ماده رو تخم هستش نباید آبتنی گذاشت  تخم ها خراب میشن
اگه میخایین باز جفت بمونن و تخم بذارن الان لونه رو بردارید و 5روز دیگه دوباره  لانه رو بذارید اینبار زمانی که ماده رو تخمه ابتنی ندین
موفق باشید
امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۳/۰۳/۱۷، ۰۵:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 8
7 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #123
سلام
میخواستم بدونم برای تغذیه دستی به جوجه قناری یکروزه دقیقا باید چه چیزهایی و چگونه انجام بشه/من خودم سفیده رنده شده+پودرسریا+هویج پخته+اب جوشیده مخلوط میکنم و به جوجه ها میدم.
سوال دوم=هرزمان که جوجه طلب قپ کرد باید بهش داد؟حتی اگر تازه تغذیه شده باشه؟یه وقت باعث خفگی نشه چون میبینم غذاهنوزدرچیندانش هست.
۱۳۹۳/۰۳/۱۷، ۰۶:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 312
224 سپاس گرفته‌شده در 57 ارسال
ارسال: #124
سلام
این غذایی که شمادرست میکنید،برای جوجه چندروزه خیلی خیلی سنگینه نمیتونه هضمش کنه.
البته چه نیازی داره که به جوجه یک روزه بادست غذاداد.
من خودم بعضی وقتهااگرماده به جوجه قپ نداداین غذارودرست میکنم میدم.
زرده تخم مرغ ،تخم خرفه،سیب کاملاله شده،پودرسریا،به هیچ عنوان ازآب استفاده نمیکنم.
البته مواددرست شده راباسن جوجه رقیق یاغلیظمیکنم البته باسیب یاآب سیب.
موفق باشید
درضمن من به جوجهایی که بیشترازهشت روزسن دارندغذای مخصوصی میدم که موادش درتاپیک غذای تخم مرغی نوشتم.

امضای reza rasuli فردخردمندسخن می گویدچراکه حرفی برای گفتن دارد.

فرد نادان سخن  می گوید فقط برای آن که چیزی گفته باشد.

۱۳۹۳/۰۳/۱۷، ۰۹:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، مهدي عرفان
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #125
(۱۳۹۳/۰۳/۱۷، ۰۵:۵۴ ب.ظ)'haminam7' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستانداغونما له له قناریام که سه تا تخم گذاشته بودن نمیدونم یادتون هست یا نه امروز دیدم از صبح ماده دیگه نمیخوابه رو تخما الانم که خوابن رفتم سر زدم ماده بیرون خوابیده پیش نره چون نزدیک ۲۰ روزم شده بود تخمارو برداشتم شکستم خراب شده بودن ولی نطفه داشتن یکیش تقریبا شکل گرفته بود ولی بوی بدی هم گرفته بود تخمو که شکستم یعنی برای چی این اتفاق افتاده من هر چیو شما گفتی رعایت کردم از ترکیب تخمهای مختلف استفاده از میوه و سبزیجات تو روزای مختلف دو روز در هفته غذای تخم مرغی کف دریا تو قفسشون هست جاشون آروم کم رفت و آمده ظرف آبتنی هم براشون میزارم تو طول دورانی که روی تخم بودنم میزاشتم نمیدونم چیکار باید میکردم که نکردم کمک  … الان لونرو بر دارم یا بزارم تو قفس باشه یه راهنمایی بدین به من … :-( :-(

سلام
دوست گرامي كجاي اين سايت گفته شده كه قبل از روز 13 به قناري آب تني بديد ؟

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۳/۱۸، ۰۹:۰۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 15
5 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #126
نقل قول: سلام
دوست گرامي كجاي اين سايت گفته شده كه قبل از روز 13 به قناري آب تني بديد ؟

سلام آقا یه جوری گفتی یاد معلم دوم دبستان افتادم الان با  ترکه وایسادی این دست من بزن راحتم کن 
Emo_im_foot_in_mouth
[font][size=11px]یعنی به نظر شما دلیلش همین بوده ؟! الان چیکار باید بکنم لونرو برداشتم بعد 5 روز بزارم ؟!![/size][/font]

۱۳۹۳/۰۳/۱۸، ۰۲:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #127
سلام
تو متنی که شما نوشتید این برداشت شد که  دلیلش همینه
تو همون پست اول عرض کردم  که 5 روز دیگه دوباره لونه رو بذارین
به تغذیشون برس که تقویت بشن واسه لون بعد
موفق باشید

امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۳/۰۳/۱۸، ۰۲:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: haminam7 ، مهدي عرفان ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

fbfgb
سپاس‌ها: 6
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #128
با عرض سلام وخسته نباشید خدمت اساتید محترم من یه جفت قناری سوخته سرخ دارم که ماده تو تابستون مست شد و نرمم کاملا مست بود و من اونارو برای اینکه مادم تخم بی نطفه نزاره با هم جفت کردم و از لون اول یه جوجه در اومد ولی مادم بهش غذا نداد و جوجه بعد از یه روز مرد /و در لون دوم هم مادم دوتا از تخماشو جوجه کرد که اونارو با دست تغذیه کردم ولی اونام بعد از یه روز مردن میخواستم ببینم امکان داره بهخاطر خواهر و برادر بودن جفتم جوجه هام بعد یه روز میمیرن چون جفتم از یه بازار خریدم وفروشنده بهم اطمینان داد که با هم خواهر و برادر نیستن ////جفتم کاملا سالمن و دو سال سن دارن و مادم قبلا دوتا لون داده (طبق گفته فروشنده)  و هیچکدوم تو پرریز نیستن و لونشونم شپشک نداره  و دمای اتاق 26-30 متغییره
ببخشید با حرفام سرتونم درد اوردم ............. با تشکر  
۱۳۹۳/۰۷/۰۶، ۰۶:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: theanimal
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #129
سلام
هيچ پرنده خواهر وبرادري را با هم جفت نكنيد چون جوجه هاشون يا مي ميرن يا افتضاح ميشن.كم پيش مياد چيز به درد بخوري توشون دربياد.فكر يه نر وماده ديگه باشيد كه با اينها جفت كنيد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۷/۰۷، ۰۸:۳۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدامين كاوسی ، sabzesia
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 14
سپاس‌ها: 283
684 سپاس گرفته‌شده در 226 ارسال
ارسال: #130
سلام
 دوستانی که میخوان اصلاح نزادو پیگیری کنند  و دنبال جفت کردن خواهر برادر و هم خون و این چیزها هستند میتونند به وبلاگ کبوتر ایرانی در کانادا مراجعه کنند مقالات جالبی در خصوص  جفت کردن همخونها و نیز اصلاح نزاد با استراتزی لاین داره
۱۳۹۳/۰۷/۰۷، ۰۹:۴۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، هیوا ، sabzesia ، theanimal

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان