زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۶، ۰۱:۰۲ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

قناری من از تولک در نمیاد

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 33
84 سپاس گرفته‌شده در 33 ارسال
ارسال: #1
قناری من از تولک در نمیاد
با سلام خدمت عزیزان و پیشکسوتان بزرگوار
ببخشید که وقتتان را می گیرم یک ماده دارم که از تولک در نمی آید و خیلی هم ماده خوب و خوش رنگی هست دلم نمی اید بفرو شمش و خیلی هم آماده هست آیا تولک هستش یا مریضه و چاره کار چیه اگه کسی وقت داره کمک کنه با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۲۵، ۱۰:۳۵ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۸، ۰۴:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: theanimal ، مرتضي1
صفحه 15 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 23
35 سپاس گرفته‌شده در 19 ارسال
ارسال: #141
RE: همه چیز در مورد تولک قناری
با سلام و خسته نباشید دوستان قناری من یه تولک تقریبا کامل رفت وقتی از تو لک در اومد خوندنشو خیلی قطع و وصل میکنه 3 هفته میشه در اومده اما خیلی خیلی قطع و وصل میکنه تو خوندن. حتی گرفتمش گفتم نکنه چربی داشته باشه دیدم چربی ام نداره. لطفا کمک کنید.:basa (101):
۱۳۹۱/۰۳/۱۷، ۰۴:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 69
75 سپاس گرفته‌شده در 19 ارسال
ارسال: #142
سلام
دوستان یه قناری نردارم که نزدیک 4 ماهه پر میریزه گاهی پرنرم خیلی ریز گاهی پر بالشو البته روزی که خریدمشم انگار تو لک بود بالش کامل دراومده جز 1ی 2 پر که چند روز پیش ریختشون اما همیشه چندتا پر نرم کف قفسش هست اصلا نمیخونه گاهی سنگ بترکه یه پرررررررررررررررر میزنه:basa (135):
لازمه بدونید بهش 3 سری 15 روزه مودا دادم الانم بازدارم میدم از ad3e /total هم هفته ای 1 بار که بعد ازظهرا جا ابیشو عوض میکنم میدم سیب و سبزی و تخم خرفه کاهو ....همه چیش هم رو به راهه چند بار برسیش کردم هیچ موجودی تو پراش نیست مدفوعشم سالمه خودشم سرحاله میخم هست دیوار
چیکارش کنم دوستان این موجودو؟؟؟؟
۱۳۹۱/۰۳/۱۷، ۰۵:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
سپاس‌ها: 0
32 سپاس گرفته‌شده در 15 ارسال
ارسال: #143
(۱۳۹۱/۰۳/۱۷، ۰۵:۱۲ ب.ظ)hamid67 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
دوستان یه قناری نردارم که نزدیک 4 ماهه پر میریزه گاهی پرنرم خیلی ریز گاهی پر بالشو البته روزی که خریدمشم انگار تو لک بود بالش کامل دراومده جز 1ی 2 پر که چند روز پیش ریختشون اما همیشه چندتا پر نرم کف قفسش هست اصلا نمیخونه گاهی سنگ بترکه یه پرررررررررررررررر میزنه:basa (135):
لازمه بدونید بهش 3 سری 15 روزه مودا دادم الانم بازدارم میدم از ad3e /total هم هفته ای 1 بار که بعد ازظهرا جا ابیشو عوض میکنم میدم سیب و سبزی و تخم خرفه کاهو ....همه چیش هم رو به راهه چند بار برسیش کردم هیچ موجودی تو پراش نیست مدفوعشم سالمه خودشم سرحاله میخم هست دیوار
با سلام
علتهای که میتونه باعث تولک غیر عادی بشه تغدیه نامناسب /تغییرناگهانی دما اطاق تغییر مرتب جای قناری/شپش یا کنه
شما یک مدتی فقط کتان بهش بده شاید بهتربشه ابتنی بده/ مولتی ومودا بهش نده
۱۳۹۱/۰۳/۱۷، ۰۶:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: nazmi
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 5
5 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #144
(۱۳۹۱/۰۳/۱۷، ۰۵:۱۲ ب.ظ)hamid67 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

دوست عزیز
مودا برای بردن قناری تو تولک نه از اون بیرون اوردن
۱۳۹۱/۰۳/۱۷، ۰۷:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #145
[/quote]

ممنون از توجه شما
اخه وقتی هنوز پر میریزه چی؟روزی7 8 تا پر نرم و گاهی هم ازبالاش توقفس ریخته
واقعا نمیدونم دیگه چیکارکنم؟دمای هوا ثابته ابتنی هم میکنه :basa (58):
۱۳۹۱/۰۳/۱۷، ۰۸:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
سپاس‌ها: 0
32 سپاس گرفته‌شده در 15 ارسال
ارسال: #146
(۱۳۹۱/۰۳/۱۷، ۰۸:۳۴ ب.ظ)hamid67 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ممنون از توجه شما
اخه وقتی هنوز پر میریزه چی؟روزی7 8 تا پر نرم و گاهی هم ازبالاش توقفس ریخته
واقعا نمیدونم دیگه چیکارکنم؟دمای هوا ثابته ابتنی هم میکنه :basa (58):
[/quote]

این یک چیز عادی وقتی شما مولتی ویتامین ومودا ودانه های تقویتی بهش میدهید این ویتامینها واسیدهای آمینه باعث ایجاد پرسازی در حیوان وایجاد پرهای جدید وریختن پرهای قدیمی میشه تا یک مدت همین طوری پرریزی میکنه بعد از اون پرسازی آغاز میشه زیادحیون اذیت نکنید تو این موقع قناری حساس/ بگذارید تولک شرایط طبیعی خودش طی کنه/ قفس ثابت در یک مکان باشه زیاد جابجا نکنید
۱۳۹۱/۰۳/۱۷، ۱۰:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 23
35 سپاس گرفته‌شده در 19 ارسال
ارسال: #147
(۱۳۹۱/۰۳/۱۷، ۰۴:۱۲ ب.ظ)dilai نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام و خسته نباشید دوستان قناری من یه تولک تقریبا کامل رفت وقتی از تو لک در اومد خوندنشو خیلی قطع و وصل میکنه 3 هفته میشه در اومده اما خیلی خیلی قطع و وصل میکنه تو خوندن. حتی گرفتمش گفتم نکنه چربی داشته باشه دیدم چربی ام نداره. لطفا کمک کنید.:basa (101):

:basa (101)::basa (101)::basa (101)::basa (101)::basa (101)::basa (101)::basa (101)::basa (101):
۱۳۹۱/۰۳/۱۸، ۰۱:۳۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #148
این یک چیز عادی وقتی شما مولتی ویتامین ومودا ودانه های تقویتی بهش میدهید این ویتامینها واسیدهای آمینه باعث ایجاد پرسازی در حیوان وایجاد پرهای جدید وریختن پرهای قدیمی میشه تا یک مدت همین طوری پرریزی میکنه بعد از اون پرسازی آغاز میشه زیادحیون اذیت نکنید تو این موقع قناری حساس/ بگذارید تولک شرایط طبیعی خودش طی کنه/ قفس ثابت در یک مکان باشه زیاد جابجا نکنید
[/quote]

یعنی شما میفرمایید داروهای تقویتیو قطع کنم؟4 ماهه تو لکه
۱۳۹۱/۰۳/۱۸، ۱۲:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #149
(۱۳۹۱/۰۳/۱۸، ۱۲:۱۰ ب.ظ)hamid67 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

یعنی شما میفرمایید داروهای تقویتیو قطع کنم؟4 ماهه تو لکه
[/quote]

با سلام

همانطور که دوستان اشاره کردن پر ریزی طولانی دلایلی چون جابجایهای زیاد و تعقیرات ناگهانی دما تغذیه نامناسب و وجود شپشک که وجود شپشک نخستین مرحله برای بررسیه که بیشترین مشکلات پریزی طولانی رو بوجود میاورد و اگه نتونید نیازهای پرنده رو تامین کنید باعث این قسمت دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خواهد شد
و عوامل تغذیه ای که یک نمونه از تغذیه نا مناسب استفاده همزمان از شاهدانه و کافشه و کتان سیاه (نیجر) باعث لک تولک و بیماری خواهد شد
Oropharma Muta-Vit :
ترکیب خاصی از ویتامین ها ، اسیدهای آمینه و عناصر کمیاب ، با محتوای بالای اسیدهای آمینو گوگردی و بیوتین است. این مکمل غذایی، به ترویج توسعه و وضعیت پر، تقویت پرهای زینتی، محافظ کبد وتضمین کننده متابولیسم است . Muta-Vit به جلوگیری از پرریزی پرنده کمک می کند. در دوران تولک رفتن، پرنده در معرض استرس است. بنا براین یک مکمل بهینه غذا یی ضروری است.اسیدهای آمینه گوگردی برای تولید کراتین در موتا ویتامین ضروری است،و یک عنصر سازنده برای پر و پوست هستند. بیوتین تضمین کننده کراتین با کیفیت و خوب است. و تضمین کننده تولک رفتن سریع و خوب است.
با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۳/۱۹، ۱۱:۱۲ ق.ظ، توسط nazmi.)
۱۳۹۱/۰۳/۱۹، ۰۸:۲۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Arjon ، ayhn ، omidlord
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 231
87 سپاس گرفته‌شده در 24 ارسال
ارسال: #150
سلام
با خوندن این لینک:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سوالی برام پیش اومد جناب esfahan-canary عرض کردن:
"جو طبیعت خیلی خنکی داره و آرد جو و آرد ذرت در تابستان برای تسریع پر ریزی و لک 100% رفتن و همچنین تقویت بنیه استفاده میشه"
میخواستم ببینم طریقه مصرف و مقدار مصرفی آرد جو و آرد ذرت برای تو لک رفتن چجوریه؟
همراه با غذای تخم مرغی باید مصرف بشه یا به تنهایی.....!
۱۳۹۱/۰۳/۲۶، ۰۳:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان