زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۶، ۰۲:۵۶ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

قناری من از تولک در نمیاد

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 33
84 سپاس گرفته‌شده در 33 ارسال
ارسال: #1
قناری من از تولک در نمیاد
با سلام خدمت عزیزان و پیشکسوتان بزرگوار
ببخشید که وقتتان را می گیرم یک ماده دارم که از تولک در نمی آید و خیلی هم ماده خوب و خوش رنگی هست دلم نمی اید بفرو شمش و خیلی هم آماده هست آیا تولک هستش یا مریضه و چاره کار چیه اگه کسی وقت داره کمک کنه با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۲۵، ۱۰:۳۵ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۸، ۰۴:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: theanimal ، مرتضي1
صفحه 13 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #121
RE: از لک درنیومدن قناری
سلام
قناري شما يا نر نيست
يا ممكن چربي زده باشه زير قناري رو نگاه كن البته بعضي قناري ها دير رو مي يان بهتره بعد از اطمينان از زير قناري كمي هم صبر كني سن قناري چقدره؟.
موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۹/۲۶، ۰۲:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: nazmi
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
سپاس‌ها: 92
59 سپاس گرفته‌شده در 16 ارسال
ارسال: #122
از نر بودنش که مطمعا نیستم چون هنوز دهن نیومده . ولی موقعی که ریزه خونی میکرد بینش دهنهای کوچیک هم میومد .مگه ماده هم به این صورت ریزه خونی میکنه؟ هیکلش هم درشته . زیر سینش هم چیزی نیست تازه امروز یه صداهایی ازش در اومد .ریزه خونی نبود مثل صدا کردن .عکسهاش رو هم گذاشتم.            
۱۳۹۰/۰۹/۲۶، ۰۶:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #123
با سلام به دوست خوبم: عكس ها زياد واضح نيست . قناري شما هنوز كامل صاف نكرده است .و نر و ماده بودن اون مشخص نيست
يك ماه ديگر حداقل صبر بفر ماييد تا قناري بالا بياد . ضمنا جاي دونه بسيار كثيف است اون را شستشو و تميز و خشك نموده سپس دونه داخل ان بريزيد. تغذيه قناري را هم كمي از دانه هاي گرم و يا مخلوط قرار بدهيد.
با ادب و احترام
۱۳۹۰/۰۹/۲۶، ۰۷:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 74
20 سپاس گرفته‌شده در 8 ارسال
ارسال: #124
دوست عزیز شما باید در قسمت جستجو نر یا ماده بودن قناری را سرچ کنید تا نر یا ماده بودن قناری رو یاد بگیرید.در ضمن قناری ماده ریزه خونی میکنه.امکان ماده بودنش زیاذه.:basa (30):
۱۳۹۰/۰۹/۲۷، ۰۴:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دانشجو
سپاس‌ها: 112
153 سپاس گرفته‌شده در 50 ارسال
ارسال: #125
RE: همه چیز در مورد تولک قناری
با سلام به اساتید و دوستان
من دیروز یه ماده زیتونی روشن برا یه نر زرد خریدم که سر حاله و ضعیف هم نیست فقط یه کم پر ریزی داره به نظر شما با تقویتی زود بالا میاد یا اینکه دنبال یه ماده دیگه باشم.مادش از لحاظ قد و هیکل خوبه.
با تشکر
۱۳۹۰/۱۰/۲۹، ۰۹:۳۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #126
(۱۳۹۰/۱۰/۲۹، ۰۹:۳۹ ق.ظ)MRNA نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام به اساتید و دوستان
من دیروز یه ماده زیتونی روشن برا یه نر زرد خریدم که سر حاله و ضعیف هم نیست فقط یه کم پر ریزی داره به نظر شما با تقویتی زود بالا میاد یا اینکه دنبال یه ماده دیگه باشم.مادش از لحاظ قد و هیکل خوبه.
با تشکر

با سلام

اگه پرریزیش خیلی کمه و زیر ماده هم بالا اومده و آمادس یه چند وقتی تقویتش کنین و بعد بندازینش جفت ولی اگه زیاد پر میریزه و هنوز کارداره تا آماده شه بهتره به فکر یه ماده دیگه باشین تا وقتو از دست ندین واسه جوجه گرفتن.

موفق باشید

:basa (135):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۱۰/۲۹، ۱۰:۵۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: MRNA ، yashar_lotfi
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 23
31 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال
ارسال: #127
پرریزی-تولکی قناری در فصول مختلف و راه حل درمان
با سلام خدمت دوستان و اساتید
دوستان لطفاً در خصوص دلایل تو لک رفتن و پریزی قناری در فصلهای مختلف سال و درمان آن راهنمایی کنید
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۱۸، ۱۱:۵۲ ب.ظ، توسط mojtaba_1.)
۱۳۹۰/۱۱/۱۸، ۱۱:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #128
RE: پرریزی-تولکی قناری در فصول مختلف و راه حل درمان
(۱۳۹۰/۱۱/۱۸، ۱۱:۵۰ ب.ظ)mojtaba_1 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان و اساتید
دوستان لطفاً در خصوص دلایل تو لک رفتن و پریزی قناری در فصلهای مختلف سال و درمان آن راهنمایی کنید

قناری و اکثر پرندگان در فصل تابستان و به دلیل گرم شدن هوا و جدا شدن از جفت تو لک میرن و شروع به پر ریزی میکنن...و پر ریزی قناری در فصلهای دیگه غیر معموله و باید علتشو پیدا کرد.مثلا دو هوا شدن.ترسیدن.عوض شدن برنامه تغذیه و استفاده از دانه های گرم و ....... در کل اگه در مورد لک رفتن یه سری توی ارسالها و موضوعات قدیمی بزنید و مطالعه کنید برای زود تر پشت سر گذاشتن لکمیفهمید چیکار کنید..و سوالتون تکراریه..در ضمن دوستان همه در موردش خیلی کامل توضیح دادن..لطفا کل صفحات این تایپیک رو مطالعه کنید:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۱۹، ۰۱:۰۳ ق.ظ، توسط fazlog.)
۱۳۹۰/۱۱/۱۹، ۱۲:۴۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mojtaba_1 ، yashar_lotfi ، H@dii
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 14
15 سپاس گرفته‌شده در 13 ارسال
ارسال: #129
با سلام میخواستم بدونم حداکثر چقدر طول میکشه یه پرنده از تولک دربیاد؟ یه نر بخون گرفتم از روزی که آوردم نخوند اول گفتن بدلیل جابجا شدنه الان حدود50روز حالا سرش کم موشده زیر گلوشم خالیه میگن تولک کرده میخواستم این وضعیت چقدر ادامه داره کی سر حال میشه ومیخونه .اکثرا یه جا رو میله وامیسته. ابتنی میکنه غذاشم خوبه تقویتش هم میکنم نزدیکش میرم شروع میکنه به جیک جیک کردن لطفا راهنمایی کنین نگهش دارم یا عوضش کنم؟:basa (166):[/php]
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۲/۰۷، ۰۹:۳۴ ب.ظ، توسط mdt.)
۱۳۹۰/۱۲/۰۷، ۰۹:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #130
(۱۳۹۰/۱۲/۰۷، ۰۹:۳۳ ب.ظ)mdt نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام میخواستم بدونم حداکثر چقدر طول میکشه یه پرنده از تولک دربیاد؟ یه نر بخون گرفتم از روزی که آوردم نخوند اول گفتن بدلیل جابجا شدنه الان حدود50روز حالا سرش کم موشده زیر گلوشم خالیه میگن تولک کرده میخواستم این وضعیت چقدر ادامه داره کی سر حال میشه ومیخونه .اکثرا یه جا رو میله وامیسته. ابتنی میکنه غذاشم خوبه تقویتش هم میکنم نزدیکش میرم شروع میکنه به جیک جیک کردن لطفا راهنمایی کنین نگهش دارم یا عوضش کنم؟:basa (166):[/php]

با سلام
جابجایی و تغییر نوع تغذیه و دما باعث تو لک رفتن میشه
قناری نهایتا تا 2 ماه تولکیش تمام میشه و اگه ادامه داشته باشه یا بخاطر شپشکه یا تغذیه نا مناسب با تشکر
۱۳۹۰/۱۲/۰۷، ۱۰:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mdt

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان